2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
O zaman muhtemelen yol tutacak miniğini birden kusuyor ağlıyor filan diyorsun atalesin dediği gibi uyku saatlerinde yolculuğunuzu denk getirirsen bi derece daha rahat edersin bebeğinde
Sıvı alımı iyiyse terlemesinden endişelenme canım doktoruna sor yine de bizden daha yakından takip ediyor sonuçta iç güdülerin endişelenme diyorsa korkma

Sağol canım içimi rahatlattın yüksek mevlada alışveriş yapmaya kalkışınca bi acaba diyor insan teşekkür ederim

Yorumlar icin tesekkurler kizlar, valla bizim surekli takip eden bir doktorumuz yok ilk uc ay disinda sadece asilari icin saglik ocagina gidiyoruz ve ekstrem bisi olursa hastaneye goturuyorum cocuk doktoruna o nedenle su an icindaniscak bir doktorumiz yok..
O surubu duydum nette arastirirken denk geldi ama ilac vermeden cozme derdindeyim cami azcik acip uyutmaya calisip birsekilde gitcez artik belkide bu ara sik olmasi sicak ve klimadan kisin sadece bir kez oldu ..

Tesekkurler öneri icin.fenirolu ben de alcaktm unuttukumarım gerek0kalmaz

Yaa kızlar,napıcaz bu cocukların aglama krizlerine.12-18 arası baslıyomuş.tatilde canımıza okudu valla.sofrada elindeki kasıgı dusurunce alıp baska veriyoruz aglıyo.mama sandalyesinde fazla duramıyo.belim tutuldu tasımaktan,baban tasısın az diyorum aglama krizi.ayy biz böyle miydik sanmıyorum
Sakinleşene kadar durmak ya da empati yapan cümleler denicekmişiz.buna sökmez sanki ama denicem napalım.siz nasıl başa cıkıyosunuz

Kızım kizce de bi kaç kez yaptı sebepsiz yere.videoya çektim. İzlettim bak nasıl agliyorsun diye.bi de video oynarken ben de sessizce ağzımı açıp agliyomus gibi daha doğrusu böğürüp bağırıyomus gibi yaptım. Sonraki isletmelerinde o da sessizce kendi taklidini yapıp bana gösterdi. Çok şükür sebepsiz yere olanlar bitti. İstediğini yaptırmak icin olanlarda yanına veya o gitse bile yere oturup hiçbir şey demeden hiçbir ifade kullanmadan yüzüne bakıyorum.aglamasinin bitmesini bekliyorum. Onlar da baya azaldı.hatta dışardan. Çocuk ağlaması duyarsa anne bebek hıııı diyip agliyomus gibi yapıyor.
Tabi daha 2 yas sendromu başlamadı.o başlayıncaya kadar böyle idare ediyoz.bu halimle heralde huni takar dolaşırım.
Bi de ben şuna dikkat ediyorum.eğer onu vazgeciremeyecegim bir şeyse hiç inatlasmayip direkt yapıyorum. Ağlayıp ağlayıp istediğini yaptırmış olmasın diye.

Babası taşırken sen arkadan ceee falan yapıp oyuna cevirebilirsin. Ya ben şey diyorum.babanın boyu daha yüksekte benden göremezsin babanda daha güzelgörursun diyorum.
Mama sandalyesinde indir indir demeye başlarsa hemen indiriyoruz.biraz dolaşıyor.yine gelip kendisi oturmak istiyor.

Benim bir arkadasimin kizida suan 16 aylik ve cimene karsi alerjisi varmis. Yolda aracla giderken cimen veya ot koksun hemen ogurmeye baslayip bazende kusuyormus. Yoldan gecerken cimen veya yesillik kokusunu almasi yetiyor hemen kusma moduna giriyor demisti gecen gun. Belkide alerjiktir seninkide cnm. Hatta sirf bu yuzden yesillige gidemiyorlar. Dusunsene cocugu parka goturemez, yaylaya cikaramaz, piknik yapmaya hic gidemezler... sen yinede ihmal etme bu ara sık oldu diyorsun bir cocuk doktoruna gotur anlat belki kusmasi icin ilac verir..

Kizlar aranizda tamamlayici saglik sigortasi yaptirmak isteyen varsa cocuguna ben size bilgi vereyim bu konuda isterseniz.
Biz minnaki dogdugundan beri ozele goturduk. Malum istanbulda devlet hastanesine gitmek cok mesele. Daha uygun ozel hastanelerde vardi ama basladik bir kere birakamadik doktoruda. Biz birakamadikca doktorun muayene ucreti arttida artti. Her gidisimizde ozellikle hastaysak birde en az 300 lirayla cikiyorduk hastaneden. Tamamlayici saglik sigortasini arastirdim. Iclerinde en iyisi gunes sigortaydi hemde en uygunu. Yillik muayene hakki 10 defa. Digerlerinde 8 defa... Muayene ile birlikte yapilacak tum tetkik ve tahlileride kapsiyor. Ayrica bir cok hastanede digerlerine gore daha gecerli kapsama alani genis. Yilda 1 defa check up hakki var. Ayrica yatarak tedaviyide karsiliyor. Rabbim gostermesin. 930 lirayi 9 taksittr yaptilar aylik 100 liraya geldi. Suan doktora gotursem 170 lira veriyorum ve birde tetkik tahlil ucretleride haric tabi. Keske dogar dogmaz yaptirsaymisim. Zaten en cok 1 yasina kadar sık sık doktora gidiyor bebekler. Yeni dogum yapacak olan arkadaslara ozellikle butceleri uygunsa yaptirmalarini tavsiye ederim.

Ben de pek inatlaşmak istemedim simdiye kadar ama bazen cıldırıyo.hele uyku icin aglamasın,susturmak imkansız.bebek arabasına alıstırmalıyım şu ara en önemlisi o.gecip karsısına ben de beklemeyi denicem.buarada eve geldik.tatildeki gibi yapmıyo.hani diyorum aglamalara noldu,dısarda mı yapcan hep

Elif de yabancı biri bize gelsin eyvah.aşırı hassas.hele ki yaşlıysa ve ona dokunmaya kalkarlarsa.bugün gelenler resmen kaçıp gitti.bi de uyuyamamisti gündüz.iyice zirveye ulaştı. Yabancılardan bildiğin korkuyor çocuk. Anneme babama ikinci gün alışıyor gittiğimizde.

ben önceden de çok istiyodum eşim pek istemiyodu hapı o nedenle içmiştim ama olunca olsun zaten ikinci cocugumuz olacak doğurayım dedim ama işte içim pek rahat değil
Merhaba bende korunmasız ilişki sonrasında ertesi gün hapı kullanarak hamile kaldım bi sorun yaşadınız mı bebeğiniz nasıl doktorunuzun bu konuda dediklerini paylaşır mısınız teşekkürler

Kizlar bir tatile gittik geldik surup kulandik kisma olmadi hic sadece ilk gun giderken hep uyudu yan etki mi ne yapti artik bilmiyorum
Deniz dalgali ve taslikti havuza girdi bol bol ama ilk etapta alisana kadar hep agladik halbuki suyuda seviyor ama soguk falan geldi herhalde.

Sadece gunes kremi kulandim sebamed bir kez surdum yetti..
Gelelim bu aralar hallere surekli sebeklik pesinde kendini sevdirmek icin, hep etrafi karistiriyor, yapma dedigini inadina yapiyo, dusmeler carpmalar artti, gece huzursuz uyuyo bir disi patlamis belki ondandir bilmiyorum..Bu ara cis kaka idrak etmeye basladi,kendi kendine bazi kiyafetlerini cikarabiliyor, sarki soyluyor kelimeleri taklit ederek ogrenmeye calisiyor, surekli bir yerlere tirmanma derdinde, pipet kullanmayi ogrendik, bardaktan daha rahat su vs iciyor, catal kullanip yemek yiyebiliyor, yemek konusunda israrci degilim ama bir gun yerse bir gun yemiyor ve sevdigi ve sevmedigi asla yemedigi gidalar var mesela peynir asla yemezken kofteye bayiliyor gibi....Soylenenleri anliyor ve cevap veriyo bazen sozlu bazen isaretle ve hi hi diyerek ve ben bol bol konusuyorum , bu ara karalama yapmaya da basladik yakinda boyamoya gecircem kesfetsin ogrensin derdindeyim.
Popomuz surekli pisik oluyor cildimiz hassas kremlerle hallediyoruz...
Bizden bu kadar su an 16,5 ayligiz.

Güzel geçti yani tatiliniz canım bizde ptesi sabah çıkıcaz yola Allah izin verirse yazdıklarının hepsi Bi gibi gelişimler uykusuz geceler filan popo pişmeleri bizde de mevcut yıkıyorum ıslak mendili yıkayıp kullanıyoruz ama oluyor yine de krem sürüyorum artık kızarıklık gibi pişikten çok kaka yapma arası uzayınca kızarıklık geçiyor yemeler içmeler de aynı gibi ne versen yiyo ama seçtikleri var tbiki tatsız tuzsuz şeyleri yemiyo hiç tatilde ne yedirdin canım ben yanıma aldım mama filan ne olur ne olmaz diye ama hava değişikliğine nasıl tepki verecek bilmiyorum ilaç ne varsa koydum bavula önereceğin şeyler olur mu bize

Sizinki yine konuşuyor bizde hiiç çaba yok.her lafa ıh ıh,anne bile demiyor epeydir ki bisey gösterdiginde kelime olarak karsılığnı filan söyluyoru
buarada diş cıkarırken ateş oldu,gece her uyandigımda ayaklarının altına limon kesip sürdüm.cok iyi geldi,ilaçsız düşürdük.aklınızda olsun ilk etapta.ben bilmiyodum

Tecrubeli anneler yardım. Sadece anne sütü alıyor kızIm dörtgün kaka yapmadı masaj yaptım poposuna öyle yaptı.. bugun ikigündür yine yapmadı ve cok huysuz.. nasıl yapsam

Valla corba kofte ve et turevi seyler makarna meyve yedi yanima yiyecek hic almadim evdede ona ozel yemek yapmiyorum ne varsa ondan yiyor ya da yemiyor israr yok
İlac olarakta ates dusurucusu , pisik kremi ve bepanten aldim yanima baska bisi almadim zaten kullanmaya gerekte kalmadi pisik kremi harici onuda duzenli kullaniyoz zaten ...
O kiyafet al havuzdan cikinca hep giydirdim kolsuz bisiler esiyordu usumesin diye bezini islak birakmamaya gayret ettim hep degistirdim ve iyice kuruladim havuzdan cikinca onun disinda sabahtan aksama havuzdaydik

Biz şuan antalyada tatildeyiz asli. Bizim otelde her meyve var ama muz olmadığından muz aldık marketten :) çünkü en sevdiği o. Tupper ın el rondosunu yanıma almıştım muz şeftali cicibebe bal çekip veriyorum hergün yediği bişey çünkü bu. Evden aldığım başka bişey yok birde suluklarını aldım çorba et pilav vs otelden yiyor.
Havuza pek girmiyoruz biz sabahtan denize giriyor kumda oynuyoruz çıktıktan sonrada yarım saat havuz sonra odaya duşunu alıp öğle yemeğini yiyip uyuyor. Öğleden sonra kara da takılıyoruz :) akşamda animasyonlar vs geçiyor. Evden calpol dokvenle ateş ölçerini aldım. Bebek bezi ıslak mendil alt açma bol kıyafet havlusunu şampuanını lifini herşeyini kattım yani :)

Tecrubeli anneler yardım. Sadece anne sütü alıyor kızIm dörtgün kaka yapmadı masaj yaptım poposuna öyle yaptı.. bugun ikigündür yine yapmadı ve cok huysuz.. nasıl yapsam
Saniyorum yenidogan... kabizlik cok oluyor bebeklerde panik yapma aslinda. 10 gune kadar normal sayiyorlar. Ama o zamana kalmadan muhakkak yapiyirlar zaten. Eger isteesen eczanelerde bunun icin bir ilac var. Arkadasimin kizida bebekken cok kabiz oluyordu en sonunda ilacla kakasini yaptirmaya calistilar. Birde ayaklarini havaya dikmeni tavsiye ederim. Popoau havada olunca rahat gaz cikariyorlar. Benim kizimda hala zorlandiginda ben hemen bezini degiatirirken iki ayagini tutarain o sekilde kakasini yaptirmaya calisiyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…