2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Anladım canım özel yaptığım meyve karışımı var sadece gerisini ne varsa ondan yiyo ceviz muz meyve pekmez karışımı yiyo günde Bi kez onu alırım bi tek o zaman en iyisi kuşadasının da estiğini söylüyorlar ege genelde hep esermiş ama bakalım inşallah serin değildir havalar 3-4 gündür serinledi ama umarım düzelir sudan çıkınca hemen değiştiririz üzerini dediğin gibi yaparım bende
Tutturuyor mu peki canım suyu seviyor bebeklerimiz havuzu filan görünce o konuda napar oğlum kestiremiyorum ilk kez havuz denize girecek kenarından elini sokup durur girmek ister devamlı mutlaka diye aklıma takıldı sizinki sorun çıkardı mı iyi tatiller bol eğlenceler :)

Ayaklarını dikiyorumhavaya cnm.. fitile alışır diyorlar bilmiyorum cok cnm sıkılıyor bu duruma

Ayaklarını dikiyorumhavaya cnm.. fitile alışır diyorlar bilmiyorum cok cnm sıkılıyor bu duruma

Tabiki en iyisi kendi kendine yapabilmesi. Kolayina alisirsa oyle devam eder. Bence panik yapma. Doktor bana demistiki eger cocukta bi rahatsizlik yoksa sorun yok. 1 haftayi bulursa kakasini yapmamasi o zaman bir destek alirsin. Ama ben sanmiyorum yapacak merak etme. 7.gunu bekliyor olabilir :)))

Tutturmuyor. Denize sokuyoruz 10 dk sonra kum oynuyoruz dalgaları kovalıyo. Denizde dalga felan geliyor yutuyo suyu o yüzden fazla tutmuyoruz. 10 15 dk da yetiyor. Havuzuda dibine gitmezsek gircem demiyor ama daha tutturma dönemleri başlamadı aslı 2,5 yaşında bir bebe var akşam illa havuza giricem diyor :) annesini uğraştırdı baya.
Havuza sokmamaya çalış derim el ayak hastalığı en çok havuzdan bulaşıyormuş oynarken zıplarken suyu da yuttuyorlar illa. Bizimde bugün ateş var yakında hastaneye gittik boğaz kulak kızarmış antibiyotik başladık. Canımızı sıkılmadı değil ama böyle böyle alışacaklar işte

Haklısın canım doğru diyorsun tavsiyelerine uyacağım yeni iyileşti zaten tekrar hastalanmasın geçmiş olsun sizede çabuk atlatır inşallah yaa havuzlar ne kadar klorlansada o mikroplar bir şekilde çoğalıyor zarar veriyor bebeklere keşke bebekler için özel havuzlar olsa ne güzel olurdu tertemiz herkes sen ben gibi ince düşünceli değil ki dikkat etsin az az denize girsin daha iyi

Selam kızlar biz tatildeyiz geldik dün öğlen otele giriş yaptık yolculuk çok zor geçti uyumadı yol boyu kucağımdan inmek istedi hep bide migrenim tuttu üstüne 2 kat kötü yolculuk geçirdik Allah daha beyerlerinden korusun oğlum iyi eğleniyor başta korktu sular biraz serinlemiş girmek istememişti denizde dalgalı baya denize giremedik henüz havuza girdik bu gun alıştı baya suya çıkmak istemedi simidinin içinde yüzdü bi 15dk çıktık sonra hava esiyor diye tatile sanırım tam yazın ortasında gelmek gerek gözü kızardı biraz kirpikleri girmiş içine sabah çıkardım ama tahriş olmuş sanırım kızarıklık geçmedi inşallah geçer oda herşey iyi gidiyor çok şükür yeme içme vs. Biraz koşturmaca oluyor bebekle ama buna rağmen özlemişim az da olsa eğlenmeyi yüzmeyi filan böyle işte haberler bizden kızlar

Yenid
Tecrubeli anneler yardım. Sadece anne sütü alıyor kızIm dörtgün kaka yapmadı masaj yaptım poposuna öyle yaptı.. bugun ikigündür yine yapmadı ve cok huysuz.. nasıl yapsam
yendogan ve sadece anne sutu alan bebislerde normal kabizlik bizimde olmustu 4 -5 gun yapamadigi iki kez filan oldu sonra olmadi hic. Herkes bisey soyluyor bu konuda fitil diyenler var popoyu uyarark yaptiranlar var. Bebis cok rahatsiz degilse bisey yapma derim. Kendiliginden geciyor cunku

Bizimkide 1 haftadir boyle. Hic aglamayan tutturmayan cocuk gitti yerine baska biri geldi. Baslarda dis filan zannettim huzursuzlugu ona bagladim. Biraz arastirinca bu aylarda normal oldugunu ogrendim. Biseye aglamaya baslarsa dikkatini baska yere cekiyorum veya gormezden geliyorum. Simdilik idare ediyorum Allahtan fazla uzun surmuyo krizler.

Bu arada bebisi memeye dusenler varmi bizimki gibi. Ben isten geliyorum daha kapidan girerken memme demeye basliyo. Aksam yerdeyiz zaten hep gelip gidip emiyo. Iki memede acik olacak birde digeri kapaliysa onuda aciyo. Surekli memedeyiz bu aralar

Ahh canım keşke havuza sokmasaydın. Biz el ayak ağız hastalığı olduk. Boğaz enfeksiyonu değilmiş karıştırılmış ağızda dil de yara çıktığı için, el ayak ağız hastalığıymış. Yavrumun heryeri döküntü oldu o döküntüler su topladı. Su toplayanlar patladı yara oldu. Poposu ayrı beter. 5 gündür doğru düzgün bişey yemedi. Allah beterinden sakınsın ama birdaha otellerde asla ama asla havuza sokmam mikrop yuvası bende de aşırı bir akıntı. Bin pişman oldum havuza girdiğimize

Bu arada bebisi memeye dusenler varmi bizimki gibi. Ben isten geliyorum daha kapidan girerken memme demeye basliyo. Aksam yerdeyiz zaten hep gelip gidip emiyo. Iki memede acik olacak birde digeri kapaliysa onuda aciyo. Surekli memedeyiz bu aralar
Aynısı. İkisi birden açık duracak birini emerken diğerinin ucuyla oynayacak

Çok geçmiş olsun canım daha yazaktım size hepinize sakın havuza sokmayın idrar yolu olur diye inşallah hemen atlatır

Merhaba arkadaşlar bizde gittik geldik çeşmeye iki hafta önce bizimki alerjik malum yeme içme baya bi problemdi şükür hallettik denize girdik hergün 1 saat akşamları çocuk diskosunda oynadı güzel geçti şükür yumurta sarısı vermeye basladım inş alerjisi geçmiştir bizde böyle

Dediğin gibi canım havuzlar pek iyi olmuyor bi kere girdi bida da korktu serin diye gözü de kızarık olunca sokmadım bida şükür geçti dun gece geldik eve yolculuk zor oluyo bebekle ama herşeye rağmen pişmanlık yok inşallah bundan sonraları daha da güzel olur çok geçmiş olsun bebişine yaa inşallah geçer

Kızlar oğlumun burnu akıyo mevsim geçişimidir hava değişikliğimi üşüttü mü anlamadık sadece hapşırık ve burun akıntısı var temizletmiyo kesinlikle zar zor deniz suyu getirmiştim tatilden onu fıslatıyorum rahatlasın diye ama sümükleri çektirmiyor peçeteyle silebildiğim kadar tıkanma yok akıyor devamlı dikkat edin sizde geceleri baya soğuk oluyor artık gece uzun kollu pijama giydirmek gerek sanırım üzerinide örttürmüyor zaten işmiz bu kış daha zor olacak anlaşılan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…