2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Evet canım doktor da dedi şurup ama yine de iyileşsin oyle başla dedi bende verdim et ceviz yeşillik filan demirle alakalı değil gibi geliyor bana ama bakalım ne olduğu eylül de belli olacak 1 ay sonra gel dedi yeniden test için

Yapıldı canım ama hatırlamıyorum öyle bşy demediler hiç taşıyıcı olduğu şüphesi var doktorun 5 aylıktan beri

Hakkında hayırlısı olsun canım üzülme inşallah herşey hayırlı olur senin için

Arkadaşlar size bir sorum var. Düşüncelerinize ve onerilerinize ihtiyacım var. Eşimle düşün düşün işin içinden çıkamadık.
Elif emmeye çok düşkün. Gece de arada uyanıp emiyor ve emdikten sonra tam dalmadığı icin beşiğine değil benim yatagima yatmak istiyor. Yanında benim olup olmamam önemli degil.onun derdi çift kişilik koca yatak. Benim de kolay ima geldiği için yatarak da emziriyorum.
Bu böyle devam edebilirdi.benim için bir problem yoktu.ama şimdi kardeş geliyor.onu ne yapacağız.
Ben yeni doğacak olanı yanımda yatırmak istiyorum.
1. Elif in yine de gece memesini kesmeden yatak odasındaki beşikte ne olursa olsun yatmaya alıştırsam diyorum ama bu sefer de bebek gece ağlayacak kaka çiş yapacak ve elif in uykusu çok hafif o da uyanacak.
2.elif i kendi odasındaki beşiginde uyumaya alıştırsam diyorum ama gece memesini kesmezsem ya oraya gidip emzirme koltuğunda emziricem ( ki onun kalkarkenki çatır çutur ahşap sesinden de uyanıyor elif) ya da yatak odasına taşıyıp edicem ama bu da hamileliğin ilerleyen aylarında zor olacak.
3.memeyi komple kessem diyorum.içim el vermiyor
4.sadece gece memesini kesmeye çalışsam diyorum ama gündüz emeceği için ona da ilerleyen zamanlarda yeni doğacak olanın sesiyle uyanıp isterse diyorum.
Gerçekten nasıl yapacağımı bilemedim.daha zaman var ama ufaktan başlıyım diyorum.

16 aylık oldu elif. Ben 20 aylıkken kesicem memeden. 24 e kadar dayanamıcam çalıştığım için gece emmeye çok uyanması beni leyla ediyor. Sende 20 22 arası kesersen doğduğunda sıkıntı kalmaz. Yeni cücük 6 aylık olur o doğana kadarda elif alışır memesizliğe. 24 ü bekleme bence.
Saat 3.5 ben ayaktayım emmek için uyandı. yeni doğan gibi saat başı uyanmaktan gına geldi emzirmek çok güzel ama uyumak istiyorum artık

Farklı yediği tek şey kan şurubu canım yediği gıdalar da herzaman yedikleri farklı bşy vermedim 2 gündür böyle bu gün çoğaldı sanki kızamık değildir heralde böyle mi olur kızamık
İnşallah kızamık falan degildir yani bence degildir ya sıcak olabilir kan şurubunum içindeki herhangi bişey olabilir verme bi kaç gün

Atales ben de gece beslenmesini kesmek istiyorm aslında ama gündüz iste olduğum için de kesemiyorum. zaten süt de çok azaldı, gittiği yere kadar.
kızlar sizlere bi kaç sorum var benim de. ilk olarak oğlum iştahsz bi bebek akşam ben eve gidince hiç bişey yemiyor yerse meyve ve bu yüzden gece de acıktığını düşünüyorum. akşam yaturmadan bişsey yediriyor musunuz. ikincisi de su dünden beri agzında bi koku var bildiğiniz agız kokusu soğan sarımsak vs.yemedi. netten baktım aslında bi çok neden kaynaklanabilir diyor. fikri olan var mı*
bu arada yeni bebişler hayırlı olsun :)

Oldunmu canım kürtaj

İşte böyle oldu kızlar boynu yüzü ve kasık kısımlarında yer yer bunlardan var banyo yaptırdım terdendir diye ama yok o kan ilacından sonra böyle oldu
Öperim onun o ensesini, etli etli maşallah çok tatlı!
Canım inşallah alerji değildir, sıcaktan filan olmuştur. Geçen bayram ben sütlü tereyağlı bişeyler fazla yedim, alerjik döküntüler çıktı benim de kuzumda. Bunun benzeri ama çok daha yoğun daha kırmızı ve daha iri kabarcıklardı. Kaşınmıyordu ama rahat değildi o günler. Daha doğrusu gündüz iyiydi ama gece çok sık uyanıyordu, mızırdanıyordu hep uykusunda. Ben nedenini bildiğim için müdahale etmedim, evde coresatin krem vardı, onu sürdüm arada, kendiliğinden geçti birkaç güne.

Canım dilinin üstünde pas lekesi görüntüsünde renklenme de varsa bakteriyel enfeksiyon olabilir diye biliyorum ama tabi böyle bi teşhisi ancak doktor koyabilir. Genel hali iyiyse birkaç gün bekle bence, yediği başka bişeyde koku yapmış olabilir

Bu ağız kokusu bnm oğlumda vardı hatta üç dört ay sürdü bi kaç doktora götürdük sorun değil bazı bebeklerde oluyor dedi bizde önemsemedik kendiliğinden geçti

Öp teyzesi öp inşallah alerji değildir biraz yediklerime de dikkat edeyim bakayım belki benim yediğim bşy dokunmuştur ne olduğunu bilmeden bşy de yapamıyorum doktor dışardan telefonlara bakmıyormuş öyle dediler hastaneden özeldeki doktorumuza da gidemedik
Oğluşum büyümüş mü teyzoşları yiğenlerimde de varmı böyle afacanlıklar dolaba girmeler filan özellikle kilitli. Dolaplara ilgili deterjan kutularına giderken yakaladım

Eklentiler

• WP_20170801_001.jpg
    22,9 KB · Görüntüleme: 85
  • WP_20170728_003.jpg
    30 KB · Görüntüleme: 87
Maşallah canım

Oyyy maşallah, bu adam olmuş artık annesi, koca adam. Dişini bile fırçalıyor:) Benim de diş fırçasıyla birkaç denemem oldu ama benim kemirgenimin ağzından topladım fırçanın kıllarını:)) bir de benimki dolapların içiyle değil üzeriyle ilgileniyor maalesef, o yüzden sürekli peşindeyim, sürekli nereden düşeyim arayışında

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…