2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Çok geçmiş olsun canım ama 3 gün kontrol et mutlaka bizim kız yataktan düşmüştü doktor kusma falan farklı biley olursa hemen gelin demişti ama en önemlisi basın arkasıymış rabbim kimseye yaşatmasın

Başın arkasını vurması mı en tehlikelisiymiş?
Onu soracaktım bende doktora unuttum, başın hangi bölgesine alınan darbe daha tehlikeli diye

Bu arada çok teşekkürler canım. Amin, Allah kimseye yaşatmasın, o an başım döndü resmen, tarifsiz birşey, yavrularımız çok değerli. Allah hepsini korusun, bizlere bağışlasın

Öncelikle Allah analı babalı sağlıklı büyütmeyi nasip etsin inşallah.. garmastan pomad çok iyi canm. Bende acayip yara olmuştum emzirirken ağlıyodum

Yaz döneminde balık yiyemediğimiz için balık yağına başladık, ayrıca d vitaminimiz düşük çıktı, d vitamini de alıyoruz. İkiside ocean markalı. Bir de bu azı dişleri çok zorluyordu oğlumu, tetagil diş granülü önerdi doktorumuz, rahatlattı oğlumu, arada kullanıyorum onuda

Canım doktor mu önerdi balık yağını bizde balık neredeyse yok denecek kadar az yedik bu yıl doktora sormadan başlamak sakıncalı olurmu acaba bu yönden bi eksiklik vardır mutlaka çnki hiç yiyemiyoruz yazın konservelerde sağlıksız buluyorum doktorumuz izinde malesef merak ettim sana bi sorayım dedim

Doktor önerdi evet ama değerlerden dolayı değil, kan tahlili yapıldı, d vitamini eksikliği var sadece, diğerleri normal. Ben sordum kullansak mı diye, haftada 2 gün balık yediğiniz sürece gerek yok dedi, yemediğimizi söyleyince kullanın dedi. Balık yemeğe başladığınızda kesin dedi.

Hmm anladım canım sağol balık mevsimi açılana kadar kullanılabilir demekki yine bende sorarım doktora gelince

Geçmiş olsun canım emsinde ufaklık geçer inşallah ..
Gatmastan Pomad Sürmeni tavsiye ederim birde göğüs pedi kullan hayta düzenleme kadar kalkan da kullan düzelince pede devam edersin,

Çok geçmiş olsun,
Hemen ver sadakasını canım...
Şu dönemler sıkıntılı o açıdan Allah korumuş, gözümüzü ayırmıyoruz ama oluyor işte olacağı varsa...

Aryazin sima hayirlisi olsun Allah anali babali saglik ve mutlulukla buyutmeyi nasip etsin.

Bende 2.cocugu dusunmeye basladim hazir bilgi ve tecrubeler tazeyken ikiside birlikte buyurler diyorum ama hala veremedigim 10 kilom var

Bu arada herkese merhaba kizlar. Epeydir gercekten bakamadim foruma surekli sehir degistiriyoruz. Anneanne nereye biz oraya durumu. Bizim ufaklikla ilgili gelismelerdende bahsedeyim sizede tecrube olsun.

1 yasina kadar hersey guzeldi. Inek sutu geceleri icirmeye baslamistim. Yogurt mayaliyordum ve haftada 2 kavanoz yogurt tuketiyorduk dilimi essek arisi soksun herkesede ballandiratak bahsediyordum. 1 yas asilarini olduk once huylari degisti tamamen daha agresif sanki sinirli gibi sonra kasintilar kizarikliklar... doktora kaptim goturdum en sonunda alerji olabilir dedi test yapildi ve cok yuksek oranda sut alerjisi cikti. Doktor hemen beni cagirdi hastaneye hemen herseyi kes dedi. Ne yogurt ne labne peyniri ne inek sutu ne normal sut ne dana eti ve urunleri. Hersey yasak. Rapor cikartti doktor bize aptamil kutu devam sutu gibi bir sey. Normalde 1 kutusu 140 liraymis. Raporla ucret odemeden aliyoruz tabi. Keci sutunu dene once oda alerji yaparsa bu kutuyu kullan dedi. Yani anlayacaginiz elim kolum baglandim cocuga ne zamandir yogurt yediremiyorum. Gecen gun paket sutten anneannesi muhallebi gibi birsey yapti oda alerjil reaksiyona sebep oldu

Cok vaktinizi aldik bu arada 15 ayin icindeyiz ve hala siralama, emekleme, bazrn tutunmadan ayakta durma, merdiven cikma disinda hala yurumuyor cok uzulmeye basladim ortopedik ayakkabilar aldim, koltuk altindan tulbentle yurutturmeye calistim falan filan. Simdi cuma namazindan sonra cami onunfr cocugun ayaklarini iple baglayip adamlara makadla ip kestiriyorum son durum bu

Yogurdu açık keçi sutu alip mi mayaliyorsunuz? Ben denedim bir keresinde tutturamadim ama paket keci sutunden yapmistim.

Alerji işine çok ama çok üzüldüm yaaa yumurtayada bakıldımı degeri çok mu yüksek sana tavsiyem çok sıkı diyet hiç mi belirti vermedi facebooktaki gruba üye ol canım çok şaşırdım kilo boy nasıl

Yogurdu açık keçi sutu alip mi mayaliyorsunuz? Ben denedim bir keresinde tutturamadim ama paket keci sutunden yapmistim.
Madoda pastörize keçi sütü var, oradan alıp kaynatmıyorum ısıtıyorum sadece, pastörize zaten. Maya olarak normal yoğurt mayasını kullanırsan 5 mayalamadan sonra tamamen keçi yoğurdu oluyormuş, ama ben saklı cennetin keçi yoğurdunu kullanıyorum, arada yeniliyorumda çünkü mayayı. Saklı cennet keçi yoğurdu lezzet olarak da çok güzel bu arada, benim yaptığımdan çok daha lezzetli en azından internettede satışı var sanırım.. bu arada normal yoğurt gibi olmuyor tabi kıvamı daha sulu.

Test yapildiginda doktor cok yuksek dedi hatta doktoru o kdr normalde vurdumduymaz bi tiptirki degerler yuksek cikti diye beni cagirdigini duyunca aglamis apar topar gitmistim. Bir anda reaksiyon vermeye basladi. Ozelliklr gogsunde isilik gibi kizarikliklar benek benek kirmiziliklar oluyot ve devamli kasiniyordu. Cocugun o donem agresif olmasida sanirim rahatsizligindandi simdi daha sakin ve cok mutlu takiliyor. Kilosu boyuda normal gidiyor. 1 ay once 10.5 kilo boyuda 77 cmdi. Doktoru inek ve keci sutu ve urunleri, labne peyniri, dana eti ve urunlerinde alerji oldugunu soyledi. Dana yerine kuzu eti ver dedi. Sut yerine aptamil kutu sutu verdi igrenc bir kokusu var ama iciyor allaha sukur alisti. Simdi kahvaltisina aptamil normal paket sut katmaya basladim yavas yavas. Keci peyniri veriyorum onda da bir sorun yasamiyoruz suanda. Ben kesinlikle bu durumun 1 yas asilarinla ilgisi oldugunu dusunuyorum. Bu asilarin arka arkaya olmasi cocugum butun degerlerini bozdu bence. Hic birsey yokken bir anda boyle olmasinin baska hicbir aciklamasi yok benim kafamda. O yuzdrn menenjit asinisida yaptirmadim ve hala tereddutteyim doktorda yuklenmeyelim dedi ama kurbandan once getir yapalim diyor.

Eger degeriniz çok yüksekse keçiye test yaptır derim ben keçi mayası var danem marka hazır sütle hiç iyi olmuyor köyden bulamazmısın bende keçi veriyorum
Canim doktor keci sutunede olabilit bir dene dedi. Hemen denedim ne migros kaldi ne madosu kaldi. He deyincede bulunmuyor. 1 tane paket sut buldumda once yogurdu mayaladim supsulu oldu. Sutunu icirdim oda kasindirdi. Suan tek uzuldugim yogurt yiyememesi ve hala yurumuyor olmasi. Kemik gelistirici damlalar varmis kayinvalidemde soyler dururdu al eczaneden diye. Dedigine gelicem sanirim ama doktoruna sorucam bakalim bu hafta onuda. Doktoru eger 15. Aya kadar yurumezsr bana mutlaka soyle dedi. Ne demek istedi anlayamadim

Sakli cennet keci yogurdunu nerden aliyorsun cnm? Seninkinde bir reaksiyon oldumu? Hazir yogurt degil mi bu?

Organik hazır yoğurt evet. Ekoorganik diye bir internet sitesi var, orada ve saklı cennet internet sitesinde satılıyor, internetten sipariş verebilirsin yani. Ekoorganik mağazası bizim eve yakın, oradan alıyorum ben. Ama keçi yoğurdu migrostada var, farklı markalarda satılıyor, oradan da alabilirsin. Hatta süt olarak da migrosta baltalının pastörize cam şişede sütüde var, baltalı da çok güzel.
Keçi sütünü verdiğimde alerji yaptı bizde, ama mayalandığında yapmıyor. Yani yoğurdu ve peynirinde sorun olmadı şükür.
Bu arada madonun eve yakın bi şubesiyle görüştüm, önden ödemesini yapıp ayırtıyorum her seferinde, yoksa bulunmuyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…