2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Arkadaşlar hergün yıkıyorum oğlumu, ama isilik var boynunda kollarda.. tuzlu suyla yıka diyor annem, var mı bilgisi olan ya da deneyen?
Aynen ya bizde günde 2 kere yıkanıyoruz ama nafile bacakları eklem yerleri isilik oldu ramazan bitti sıcaklar başladı artık ben bazen atıyorum deniz tuzu suyuna sık sık olmasa da yapıyorum arada bi zararı olmadı ama yararı olurmu bilmem ki bu aralar atmamıştım tuz atayım bakıym iyi gelecekmi deniz suyu birebir aslında isiliğe

Deniz tuzu mu konuluyormuş? Doğru daha mantıklı aslında, ben kaya tuzu atacaktım, gerçi çok da farketmez herhalde. İnşallah işe yarar, kuzum hassas zaten gördükçe içim gidiyo. Birde daha iri kırmızılıklar var, sinek ısırığı onlarda galiba

Kızlar vegaferon kan damlasina devam eden ya da bırakan var mı ben 1 yaş olunca vermiyorm artık . Bugün oglumtaş toprak yemek isteyince. Bayram misafirleri damlayi nie vermion falan dedielr . Vermeli miyim
1 yaşına kadar veriliyor o damla, ama sonrasında genelde kan tahlili yapılıyor, ona göre devam ediliyor.
Ama şu yaşlarında taş toprak daha belirleyici olmaz sanırım eksiklikle ilgili, ne bulsalar ağızlarına götürüyorlar zaten. Bizimkide geçen duvardan dökülen kiraçleri doldurmuş ağzına, tahlilleride yapıldı, maşallah yok eksiği fln

Ben kafama göre arada bir atıyorum canım kimseden duymadım aslında çok hassas tenleri bebeklerimizin çokta sıcak bol bol yıkamamız lazım biz neyse de onlar baş edemiyorlar bide bezliler dene Bi istersen yıkama suyuna atıver biraz ne olacak

Teşekkürler yorum icin içim rahatladı biraz

11 Nisan doğumlu oğlumun 5 dişi var henüz.. Arife günü ateşlenince doktora götürdük 9 diş birden geliyormuş ondan ateş yapıyormuş.. dün artık ateşi bitti ama yeme içme Yok. Ya yemiyor yada yerse boğazına biley takılmış gibi öksürüp kusuyor.. süt ve yoğurtla öğün geçiriyoruz hep.. bir tavsiyeniz var mı bana bu durum için siz neler yaptınız???

Arkadaşlar bilirsiniz bizim alerjimiz var çok şükür. Evde keçi yogurdu denedim ve sanırım artık geçti tepki vermedi ama yinede yedikleri sayılı denemeler yapmalıyım bana tariflerinizden verirmisiniz bir de bu yogurdu nasıl yapayım kazandamı mayaylayım yoksa cam kavanoz alıpmı birde hergün yogurt yapamam siz en fazla kaç gün veriyorsunuz mayaladıgınız yogurdu

Yoğurt makinesinde cam kavanozlarda yapıyorum, 6 tane var, hergün birini açıyorum. Hergün yeni olmuş oluyor. Küçük cam kavanozlarda da yapabilirsin, kavanozları havluya sarıp mayalayanilirsin, yada fırında mayalayabilirsin kavanozları.
Buarada keçi sütünün yoğurdu ya dapeyniri sorun olmuyor, ama direkt verirsem yada muhallebi fln yaparsam alerji oluyor yine. Yani mayalanması gerek bizim için, bilgin olsun

Aman canım yesinde yogurt yesin razıyım kaç kilo sütten yapıyorsun 1 cay bardagı veriyomusun hergün

Hmm hemen deneyeceim bnde karbonatı bacak eklem yerleri isilik olmuştu işe yarar inşallah

Aman canım yesinde yogurt yesin razıyım kaç kilo sütten yapıyorsun 1 cay bardagı veriyomusun hergün
Çay bardagı mı,nescafe fincanıylan diyelim:)yogurt,kefir bunlardan aldıgı icin en cok kalsiyum,miktarlarını kısmıyorum.yiyebiliyorsa artırın bence,bi ögun meyveli,bi ögun tarçınlı filan.

Çay bardagı mı,nescafe fincanıylan diyelim:)yogurt,kefir bunlardan aldıgı icin en cok kalsiyum,miktarlarını kısmıyorum.yiyebiliyorsa artırın bence,bi ögun meyveli,bi ögun tarçınlı filan.
Canım bizim kızın alerjisi vardı ya zamanla arttırım diye düşünüyorum bir ögünü yogurt olur inşallah birde bizim ögün miktarımız 120 cc fazlasını yemiyor sizinkiler nasıl

merhaba arkadaşlar uzuuuuun zaman oldu işi çocuk derken öncesinde hergünümü geçirdiğim foruma giremez oldum
nasılsınız
minikler nasıl
kreşe başlayan var mı aranızda

ArkadaşlAr bir sorum olacak bebekleriniz neler diyor bizim ki dıgıl dıgıl ayyy amannn baba dede zorda kalırsa anne diyo ama bunları çok az söylüyor canı isterse söylüyor sizinkiler ne alemde normal mi acaba bu durum bir de televizyonu ne kadar baktırıyorsunuz mecburen baktırmak zorunda kalıyorum 1 saat

Baba, dede, cici, zorda kalırsa anne:) aylardır bi ilerleme yok. Birde kendi kendine konuşuyo, anlamsız ama uzun uzun anlatıyo kendince bişeyler, o aralarda bazen anlamlı bikaç kelime seçiyorum aralardan. Doktora sordum normal dedi, birkaç kelime söylemesi yeterli dedi. Yalnız tv gün içinde 1 saati geçmesin dedi.

Yani bizimde toplasan o kadar o da trt çocuk bugun mayaladım yogurdu artık ögün olarak verecegim liste çıkarmam gerek biz yeni ek gıdaya geçtik gibi oldu dışarı çıktıgımda en büyük problem kızımın beslenmesi zayıf zaten tatil bile gözüme geliyor bu beslenme yüzünden

Bizimde alerji var. Yumurta sarisini gectik gibi, simdi peynir deniyorum. Ama puturlu ve taneli yemedigi icin cok zorlaniyorum. Seni bebegin yiyebiliyor mu? Makarna
Pilav kofte asla yemiyor tukuruyor. Hep corbayla besleniyor. Nasil alisacak bilmiyorum. Bende disari cikmaya korkuyorum yemek.problemi yuzunden. Tatile de gitmek istemiyorum oralarda ne yedirecem stresi var.

Yiyor canım pirinç pilavını önüne koyuyorum ekmek koyuyorum yiyor ama ben korkuyorum bogazına takıkır diye eline bütün verince büyük parçalar koparabiliyor kusturuyor kendini

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…