2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Kitap önerin var mı canım? Biz çok okumuyoruz maalesef özellikle eşim çocuk ne görüyorsa onu yapıyor haklısın

Canım şu anda Ay'ı Kim Çaldı ve Çok Hayal Kuran Çocuk okuyoruz ,
Yarın sana liste gönderirim, kitapları çocuk gelişimci pedagog öneri ve yorumlarına istinaden seçerek alıyorum, bayağ kitap var, yarın gönderirim sana hepsini liste halinde...

Kitapla ilgilenmesini nasıl sağladın canım. Ben okurken bizimki hiç oralı olmuyor. Kocaman resimli kitaplar ama resimlerinede bakmıyor pek. Bende istiyorum kitaba alışsın
Ben resimleri gosterip sik sik tekrarliyorum canim. "Baakk cicekkk, ciii-cekkk, aaaa bu da minik kusss, bak ege kus var burdaaa" gibi eglenceli sekilde sevdigi ve soyleyebildigi kelimeleri gosteriyorum canim. O zaman ilgisini cekiyor. Bir de resimlere kendisinin begenecegi hikayeler uyuduruyorum. Mesela sevimli kopek bobi var yeni olarak. Onu uyarlayarak basit ve ilgisini cekecek bisiler soyluyorum. Yazilani okurken biz de sikiliyoruz dinlemiyoruz.
Bana da atabilirmisin canim

Teşekkürler canım, dün senden sonra baktım bende, ilgimi çekti. İnternetten sipariş veririm dedim

B buharkazani ben yine bu durum icin kombiyotik yogurt yapip yedirmeni oneeieim. Bagisiklik sisteminin guclenmesi icin. Migrosta var mayasi peynirlerin dolabinda. Cok tesekkur yazilari okuyorum kizlar. Bence deneyin, zarari yok ne de olsa
Canım o mayalardan probiyotik olanını aldım denedim, ama ben keçi sütüyle yapıyorum, ondanmı bilmiyorum çok sulu oldu. Bir de annemde yapmış, sakız gibi uzuyodu diyo, bende olmadı öyle bişey.. birde kombiyotik olanını denerim

Gece bölük pörçük çok yorucu geçti, yanımdaydı oğlum, ama sürekli uykusunda hareket halinde, döne söne yattı kuzum. Burnu biraz daha rahat gibi, öksürükler çok az azaldı gibi sanki, ama ateşi çıktı gece, 37,5 lardaydı..

Canım yaa kıyamam iyileşecek inşallah vücudu savaşıyor diştendir inşallah bütün bunlar

Hırıltı, balgamlı öksürük, burun akıntısı var.. keşke diş olsa ama sanmıyorum. Diş nedeniyle bünuesi zayıf düştü, ondan etkiledi diye düşünüyorum.
Bize de diş demişti saglık oc. Ama öksurugu cok ilerleyince özele göturduk meger bademcik iltihabıymış.aman ihmal etmeyin.hep dibimde oldugu icin bana da bulaştı.ateşim 38i geciyo iki gündür.ne zor hem cocuk hem anne hasta.iyileşsinler bian önce,ilacını verirken de kavga ediyoruz.tükürüp duruyo

Tahlil yapıldı mı, enfeksiyon çık tı mı?

halkaları yerlestırıyor.. agız sac burun el ayak vs gosterıyor..

benım kızımda onları sevıyor youtubedan sevımlı kahramanları acıyorum bırde nestle bebekleri sevıyor tabıkı reklamlar favorısı ama onun dısında algısı gayet acık, her gun muhakkak market park vs dısarı cıkıyor sosyal anlamda da ınsanlarla kaynasıyor butun gun ızlemedıkten sonra bence sıkıntı olmaz..

halkaları yerlestırıyor.. agız sac burun el ayak vs gosterıyor..
Kulağını gösterebiliyor sonunda bizim oğlanda:)
Yalnız bazı şeyleri biliyor ama yapmıyor, onu farkettim. Mesela bugün kendi kendime söyleniyodum yine çorabını nereye çıkardın attın diye, bir ayağında vardı çorap, hemen onu da çekiştirmeye başladı. Sonra soruyorum oğlum çorabın nerde diye, hiiiiiç oralı değil:))

K.validem sağolun çocuğuma çok çok iyi bakıyor ben çalışıyorum.. benim oğlum genelde memede emerek uyur ve bir kaç defa kendı soyledı kendi göğsünü veriyormuş emmeye çalışıp da uyusun dıye.oğlum da biraz göğüs ucuyla oynayıp sonra utanıp kafasını çeviriyormuş.. bilimsel bi yaklaşımla söylemem gerekiyor yapmaması gerektiğini ama nasıl söyleyebilirim bilemedim?????

Yok artık!!

Geçmiş olsun canım. Antibiyotik almıyor inşallah??
Alıyor malesef.peditus şurup veriyodum geçecegine ilerledi.siz de doktora bi göturun o yüzden.bagışıklıkları zayıflıyor bu dönemde,diş ile başlıyo ve şikayetler artabiliyo.pen-os kullandgmz antibiyotik.bir de damla yazdı.gece yine uyumadk,ememiyor tıkalı burundan,sabaha karşı dalıyor

Bizim oğlanda sorduğumda göstermiyor ama anlıyor bnce . Mesela ayağını uzat ayakkabını giydirecem diyince uzatıyor

Bakterilerin ureme ortami icin sicaklik ayarinin iyi olmasi gerekiyor. Baktin tutmadi bozmadan firinda elli derecede sabit tutturmayi dene ya da mayakayinca sarabildigin kadar sar canim. Uzamasi olabiliyor bazen. Bircok sebebi oluyor, uzasa da kullanilabilir.
Kombiyotik yogurt digerlerine gore biraz tatli olabilir seni sasirtmasin. Anne sutune en yakin gida ve bakteri turunden dolayi normal yogurda gore daha tatli olabiliyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…