2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Ya işte böyleyiz biz anneler ya, biraz rahatladım mesela şimdi bak. Ne yalan söyleyeyim ben önemsiyorum oğlumun yaşıtlarıyla arasındaki gelişimsel farkı, hem fiziksel hem diğer gelişim özellikleri geri kalmasın istiyorum. Acaba neyi yanlış yapıyorum, nerde eksiğim diyorum peşine. Az mı konuşuyorum onunla, yeterince ilgilenemiyormuyum, beslenmesinde eksik mi var, vs vs... ama neyseki bugünkü yazışmalardan anladımki normalmiş herşey:)

Canım bizim oğlan elini biliyor şimdilik şekillerle ilgilenmiyor pek doldur boşalt yapıyo halkaları diziyor sırasını bilmese de tam anlamıyla takıp çıkarıyor etrafta sık gördüğü kedi Köpek inek Kuzu at tavuk ördek kuş gibi hayvanları gösteriyor ben soruyorum kitabı var hayvan temalı kedi nerde diyorum ıı ıı diyo sadece seslerinden de tanıyor ama konuşma yok şimdilik sdece baba memme diyo saçı kesilirken ağlıyodu o zmn anne dedi o kdr ama öğrenecek zamanla illa ki komşularımızla kaynaşıyoruz artk onların bebekleriyle oynuyor sosyalleşiyor öğrenmesi hızlanacak illa ki sende takma üzülme

Benimde en çok dikkat ettiğim ismini söyleyince bakıyor mu tv açık olduğunda özellikle reklam kitlenip onu izliyor mu izlemiyor mu. Yani otizm belirtilerine dikkat etmiştim B buharkazani
Belli bi kaç sevdiği çizgi filmi var tunanın tuna deyince bakıyor ama saati var izlemek için zaten 10dk filan sürüyor film acaba yanlış mı yapıyorum izletmekle çok seviyor napayım şarkısıyla oynuyoruz filan hoşuna gidiyor hele rafadan tayfanın müziğiyle rap yapıyoruz çok eğlenceli oluyor otizmi tetikler mi acaba çizgi film izletmek filan

Doktoruna msj attım bende alerjik astım var, çocuğa coldmix damlatınca beni çok rahatsız ediyo, alternatif bişey var mıdır diye....
Cevap bricanly şurup günde 3 ölçek 1 çay kaşığı
Şaka gibi sağlık sistemimiz

Şekilleri yerleştirmiyor, burnuyla gözünü biliyor sadece, kulakla ağzı öğrenme aşamasında. Bence sadece sormuştur yaa bunları yapamaması sorun değildir bence....

Alistim canim, duntanin en guzel duygusuymus :)

Çizgi film bizde izliyoruz ama çok kısa asıl izlediklerimiz kırmızı balık arı vız vız ve devamında gelen bütün şarkılar :) çizgi film oturup hiç izlemedi. Otizm varsa tetikler diye düşünüyorum ama normal bi çocukta kısa süreli izlemeler bi etki yapacağını sanmıyorum. Günde toplam yarım saat 45 dk oluyordur bizimde. Mecbur oluyor onunla yemek yediriyorum bazen wc giderken açıyorum kurtarıcı oluyor bi yerde de

Asıl yazıyı okumadım ama yorumlardan laf sokmalardan bayağ bi endişelendim açıkcası hanımlar...
Benim oğlumda 3 kelimeli cümle kurup derdini anlatıyor ufak tefek, yürüyor aynı zamanda, ben bu geri dönüşün çok kitap okumaya bağlı olduğunu düşünüyorum şahsen, artık kitabı alıp gelip kucağıma yatıyor oku diye...
Ben çalışıyorum bir bakıcım yok ama kendi işim olduğu için gündüz mümkün olduğunca çocuğumla ilgilenip gece çalışıyorum, her anne elinden geldiğinin fazlasıyla ilgileniyordur eminim, yani bu konu nasıl buralara geldi, her çocuk kendine özeldir, etraftan ben neler duydum kulaklarımı tıkadım şu zamana kadar, heryer çok bilmişlerle dolu, lise - ünv. - ilkokul mezun olmuş olmamış farketmiyor herkesin her konuda fikri var maalesef çocuğumın gelişimi beni ilgilendirir, sizinle paylaşırım paylaşmam, paylaşanada paylaşmayana da saygı duyarım ...
Burada kimse kimseyi şahsen tanımıyor kim kimi ezmeye aşağılamaya çalışsın kim kime hava atsın, yapmayın Allah aşkına, günümüz çocuklarında herşey mümkün şaşırmıyorum ben artık,
Doktorumuzla da paylaştık mesela bu durumu tamamen ilgi ile alakalı olduğunu dile getirdi bizim için,
Allah şanslarını bahtlarını açık etsin acılarını göstermesin akıl fikir versin herkese ...
Yapmayın lütfen aylardır hoş sohbet muhabbet buralara gelmemeliydi,
Huzurlu günler dilerim...

Canım bizim doktorumuz aynı zamanda fitoterapi uzmanı , günlük makul ölçülerde bitki çaylarında sıkıntı olmadığını dile getirdi , ancak gerçekten doğal ve organik olmak koşulu ile, pakete girmiş hiçbirşeyi vermiyoruz,

Kitapla ilgilenmesini nasıl sağladın canım. Ben okurken bizimki hiç oralı olmuyor. Kocaman resimli kitaplar ama resimlerinede bakmıyor pek. Bende istiyorum kitaba alışsın

Canım sen beylikdüzündeydin dimi,
Bahçeşehir'de Doktor Ömer SALTAN var, ısrarla şiddetle getirmeni tavsiye ederim alerjik durum için...

Kitapla ilgilenmesini nasıl sağladın canım. Ben okurken bizimki hiç oralı olmuyor. Kocaman resimli kitaplar ama resimlerinede bakmıyor pek. Bende istiyorum kitaba alışsın

Önce bizi okurken gördü arkadaşım, doğduğundan beri sürekli bizi o şekilde gözlemledi, bizde çok okuyoruz, sonra elimizde gördüğü kitapları tutup mırıldanmaya başladı :) masal kitapları renkli kitaplar aldık şu anda ciddi bir okul öncesi arşivi oldu miniğin , 5.ayından bu yana, uyuturken, kendisi oynarken hergün mutlaka yarım saat kitap saati oldu, şimdi günde 2-3 defa kendisi alıp geliyor okumam için... akşam yatırınca mutlaka masal okuyoruz ben veya babası, mesela masalcı kuzu oyuncak var onu açıyor bazen oyun oynarken kendisi...

Kitap önerin var mı canım? Biz çok okumuyoruz maalesef özellikle eşim çocuk ne görüyorsa onu yapıyor haklısın

Canım sen beylikdüzündeydin dimi,
Bahçeşehir'de Doktor Ömer SALTAN var, ısrarla şiddetle getirmeni tavsiye ederim alerjik durum için...
Alerjik astım bende var canım, oğlumda değil şükür ki. Şuanlık ciddi bi sıkıntımız yok, aylık rutin kontroller sadece, evimize çok yakın olduğu için beylikdüzü medicanaya gidiyoruz. Ama bende aksi bi durum için doktor arayışındaydım zaten, not alıyorum, çok teşekkür ediyorum. Tabi umarım gerek olmaz.

Hmm anladım canım biz öyle eğlenme amaçlı bakıyoruz yaa fazla bakıtmamaya çalışıyorum genel olarak ama bizde 40 dk filan izliyoruzdur toplam

Şuan elime aldım kitapları okumaya çalışıyorum çekip alıyor :) tamamen yırtma dişleme odaklı:)

Devam :) anlatarak hikayeleri masalları mimiklerle oyunlarla dahada cazip hale getirip dikkatini çekerek devam, düz okuma değilde çocuğa konuşuyormuş gibi, sabır ve bir süre sonra tamamdır annesi

Çok geçmiş olsun, sanada naçizane tavsiyem cin yağı, bulamazsan alır gönderirim sana, peçeteye 3-4 damla damlatıyorsun gözünden yaş gelene kadar dayanabildiği kadar burundan çekiyorsun inanılmaz bir rahatlama, bir komşum başka bir şikayet için önermişti kendisinde alerjik astım var sürekli cebinde dolaşır

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…