2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Biz mi anne olarak bu konuda hassasiz yoksa onlar mi gereksiz bir icat cikartiyorlar anlamis degilim. Bizim kv de cok merakli. Allahtan oglum hic yaklasmiyor..
Simdi onun gogsuyle oynayip uyuyormus ya onu uyku aliskanligi edinmesi ilerde zor duruma sokabilir. Mesela uygun olmayan ortamda uyutmak gibi. Bir de onu oyuncak olarak algilarsa seni emmeyi birakabilir. Bilimsel degil ama aciklama olarak bunlar geldi aklima. Sen de ozellikle seni emmwyi birakabilecegini bilimselmis gibi yapabilirsin belki

Anladım canım, inşallah çabuk atlatır. Biz de beklemedeyiz hala, burun tıkalı, arada balgamlı öksürüyor, bugün gün içinde çıkmadı ateşi.. genel hali iyi ama, yemek yiyor, yemek yediği sürece götürmeyeceğim doktora, biliyorum hemen yazacak bi dünya ilacı.. msjda bile yazdı hemen bi şurup.. inşallah atlatır kuzularımız çabucak..

Ateş ölçerle 47 derecede yapıyorum, yoğurt makinesinde 12 saat mayalıyorum. Ama bu ara bütün diğer normal yaptığım yoğutlarımda ayran gibi.

Çok sulu olursa yani tutmamış olursa yemesinde bi sakınca olur mu acaba? Aslında tam tutmamış gibi de olmuuor, süt gibi değil yani, ayran gibi.. bu arada 12 saat çok mu acaba?
Neyse ben bi yarın kombiyotik alayım bide..

Bence de kitap çok büyük bir katki.uzun süre görmediği ama sevdiği kitabı cikarttigimda sevinç gösterileri yapıyor. Ve sevdiği bir masalı artık kitapsız da anlatsam dikkatle dinleyip tepki veriyor. Televizyon nerdeyse hiç yok hayatımızda.zaten ona zaman kalmıyor. Söylediğin kitaplar bizde yok onlara da bakayım.

Arkadaşım bu benim naçizane araştırmalardan aldığım kitaplar, tavsiye ederim, ama demiyorumki bunları alın :)
Görsellerini istediğiniz kitaplar olursa yazın lütfen görsel içerik de atarım
Sevgiler

Arkadaşım bu benim naçizane araştırmalardan aldığım kitaplar, tavsiye ederim, ama demiyorumki bunları alın :)
Görsellerini istediğiniz kitaplar olursa yazın lütfen görsel içerik de atarım
Sevgiler

14 aylık olup 5.dişini çıkaran var mi bizim gibi. Herhalde dişleri dökmeye de 10 yaşında falan başlarız.

Neden öyle diyorsun arkadaşım, her çocuk kendine özeldir hiççç belli olmaz , şehir efsanelerine de kulaklarınızı tıkayın bence ... devir eski devir değil

Son düzenleme:
Tostikdana başın sağolsun canım çok üzüldüm okurken. Allah dayanma gücü versin
B buharkazani sizede çok geçmiş olsun iyidir umarım şimdi yavrun

arkadaşlar foruma girince birikmiş sayfaları görüp sevindim ama okuyunca hayal kırıklığına uğradım ki geri kalan 9 sayfayı okumamdım bile. biz burda en güzel zamanlarımızı 'hamileliğimizi' paylaştık beraber. başımıza bi hal geldiğinde bile doktordan önce burda paylaşıp destek bekledik. kimin kim olduğunu bilmemize gerek yok ister mühendis ister doktor ister öğretmen ya da ev hanımı... bunun ne önemi var ki. kırmayalım birbirimizi bu mübarek günlerde.

hayırlı ramazanlarr...

14 aylık olup 5.dişini çıkaran var mi bizim gibi. Herhalde dişleri dökmeye de 10 yaşında falan başlarız.

13 aylık 14. Aya girdik canım ve 5. Diş patladı 3 gün önce fln ne güzel dişleri çoğalıyor :) bide emerken ısırmasa süper olacak

8 i çıkardık bizde bugün. Ama 7 ve 8 in çıkması 4,5 5 ay sürdü. Bundan sonra köpeklerde sıra bakalım onlar nasıl çıkacak
ya merak ediyorum da 13 aylık olup daha sadece yarım 1 dişi olan var mı
meyra hanım geçen ay ilk dişi patlattı ama yarısı ancak çıkabildi. diğerlerinde bir şişme vs yok henüz
kan tahlilleride yapıldı bi eksiklik yok şükür
benim kız tembel:))

Ben tutmuyorum kızlar gelip gelip emdiği için onunda rızkına mani olmak istemedim
Bi yandan öyle diyorum bi yandan tutsam mı acaba diyorum dayanabilirsem ve süt miktarına göre karar vereceğim bklm Allah iım affetsin kazalarını tutabilmeyi nasip etsin inşallah

Bnde oruç tutmayacam bu yıl hem hamile hem minik oğlum hiç yatmadığı için zaman geçmez perperişan olurum. Allahım tutanların orucunu kabul etsin.. kışın kaza yaparım bende.. 11 ayımıza bi hafta kala diş cıkardık doğum gününde 6 diş vardı.. şimdi iki tane daha şişmiş çıkmak üzereler..yürümüyoruz canım sıkılıyor bu duruma .. anne diyoruz ama bilinçli değil sanki.. anlamlı sözcük yok henüz hadi dışında ama sürekli konuşuyor. Çığlık atmayı seviyor

Meme bebeklerde 18 aylık olana kadar özel bir anlam taşır. Aslında 9.aydan sonra besin kaynağı değil de ruhu besler niteliktedir. Çocukta ciddi sıkıntılara neden olur bu durum. Uzun uzun yazarım eğer isterseniz uygun zamanımda. Okuyunca dayanamadım. Size tavsiyem kesinlikle izin vermemeniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…