2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Mayaya gore degisiyor saati. Onemli olan sicakligini korumak. Mayalarin ustunde de yaziyor canim nasil yapavagin. Adim adim uygulayinva gayet guzek turugor. Sutten kaynakli tutmayan yogurtlar da oluyormus. Bir de sutu ne kadar kaynatiyorsun?
Hayırlı ramazanlar kızlar oruç tutuyor musunz
Ben tutmuyorum. Hadi aclik neyse de susuzluga dayanamam. Her emzirdigimde deli gibi su iciyorum. Zaten dis agrisindan dolayi cok emmek istiyoruz bu ara. Bir de sutum azalirsa diye vicdan yapiyorum

Sütü kaynatmıyorum, madonun pastörize keçi sütünü alıyorum, ısıtıp mayalıyorum

Aynen dediğin gibi susuzluk çok kötü emzirirken günde 3.5 litre su içip birden susuz kalmak bünyemi mahvetti dün bu gün tutmuyorum maalesef napalım kaza yapacağız artk bebeler iyice büyüsün kurtarsınlar kendilerini de hayırlısıyla

bırcok nesneyı tanıyorlar kımını adı ıle soyluyor kımını ısaretle gosterıyor kımıne ıse sız seslı olarak soyledıgınızde gosterıyorlar..
bu tekrarlamakla alakalı bence bızımkı corabını ayagını kol bacak vs uzuvlarını bılıyor ve sorunca gosterıyor ona oyun gıbı gelıyor zaten ama her sorana cevap vermıyor bana babasına anneanne ve dedesıne anında tepkı verıyor cunku hep beraberız ama gerı kalan kısılere karsı utangac bıraz...

bırcok nesneyı tanıyorlar kımını adı ıle soyluyor kımını ısaretle gosterıyor kımıne ıse sız seslı olarak soyledıgınızde gosterıyorlar..
bu tekrarlamakla alakalı bence bızımkı corabını ayagını kol bacak vs uzuvlarını bılıyor ve sorunca gosterıyor ona oyun gıbı gelıyor zaten ama her sorana cevap vermıyor bana babasına anneanne ve dedesıne anında tepkı verıyor cunku hep beraberız ama gerı kalan kısılere karsı utangac bıraz...
bırde ben dısarda ve evde farklı ayakkabılar gıydırıyorum dısarı cıkacagı zaman heemn dısarı ayakkabısını alıyor bırkaç tane var secıyor hangısını ısterse onu gıyıyor

Merhaba. Kızlar. Size bir sorum olacak. Kızım kaka yaparken cok ıkınıyor 1 aydır neredeyse ama bana garip gelen buna rağmen hergun günde 2 kere kaka yapıyor. Kabız degıl yanı.. Kakası cok sert degıl zaten bu donemden sonra bebekler cok fazla yumusak şekilde yapmıyor diye biliyorum. Neyse gecen kontrolümüzde dr umuza bunu da belirttim poposuna baktı ve 2 tane çatlak var ama geçmek üzere görünüyor dedı. Ben krem kullanmıştım ama yine de farklı bir krem ve ishal yapıcı şurup yazdı 1 hafta kullan dedı 1hafta oldu ama hiçbir değişiklik yok yine ıkınarak yapıyor. (( acaba böyle birşey yasayan var mı aranızda. Not: kayısı, hurma vs. hem kendilerini hem sularını denedim hıc değişmedi.(

Yazabilirseniz sevinirim k,valideme okurum hem... çok tesekurler

Inciri suda bekletip blendrdan geciriyorum.pure şeklinde yogurduma katıyorum.anca öyle kurtulmuştk kabızlıktan.deneyebilirsiniz

Sizin sayenizde gaza geldm.oglum burnun nerde,kulagn nerde,bak burda diye gösteriyorum.aldıgım tek cevap "böh"

Inciri suda bekletip blendrdan geciriyorum.pure şeklinde yogurduma katıyorum.anca öyle kurtulmuştk kabızlıktan.deneyebilirsiniz
Ben blw yapıyorum ama hıc kasık kullanmadık.suda bekletip blendırdan geçirsem suyunu içirsem olur dimi yine. Ama işte bir de kaka yapamıyor degıl kabızlık kaka yapamamak diye biliyorum ben hergun yapıyor ama ıkınarak ona çare bulamadım.

anal fissür mü var? oğlumda da var 15 günlükken fark edildi. anestol madecassol bi tane daha krem vermisti ama çoğunu kullanmadım. hala zorlanarak kaka yapıyor. her gün bazen 2 günde 1 yapıyor ama öyle zorlanıyor ki. bol bol su teklif edin bir de görebileceği bi yerde su bulundurun. her gün gün kurusu yerse daha rahat yapıyor ve su bol içtiğinde. yine de sorun çözüldü denilemez zor yapıyor görece rahatlıyor.

Arkadaşlar merhaba,
Bebeklerinize inek sütü veriyor musunuz? Kimi doktor zararlı asla diyor,kimisi verin diyor ki bizim doktorumuz verdiriyor mesela... Güvendiğimiz bir aileden köy sütü geliyor..

Evet 2 çatlak varmış. Ben kullandım dediklerinizin bazılarını. Gecıyor gibi dedı dr ama hala aynı açıkcası. Bir de işte kayısı vs. Onları hep veriyordum zaten bu durumdan önce de sonra daha fazla verdim ama oyle iyice cıvık kaka yapması lazım kı düzelsin ee oyle de yapmıyor kı artık bunlar ishal yapıcı şurup verdi kullandım ama o da hıc ishal yapmadi. Böyle kısır döngü mü olacak bilmiyorum. (

Kızlar merhaba
Fethiye Antalya taraflarından
Denizi sığ ve kum, ultra herşey dahil konsept de düzgün bir otel tavsiyeniz varmı acaba ...
Eylül'de Bodrum voyage gidiyoruz bu ara tatil olacak ama otel bulamadım , limitim sınırlı biraz ...
Varsa tecrübe ettiğiniz güzel oteller, paylaşırsanız sevinirim ...

Kızlar bizim oğlan dışarda herkese gülüyor hele cocuk gördümü onların yanına direk gidiyor. Peşlerine düşüyor .. ( yürümüyor biz yürütüyoruz) cocuklar pek yüz vermiyor bu canımı cok sıkıyor.. sizce neyapmalı

Kombiyotik yogurt yapip yedirmeyi dene canim. Daha hizli bir sekilde iyilesecegini dusunuyorum. Yine ve yeniden tek tavsiyem budur. Ayrica kabiz olmayan cocuga lavman/ishal ilaci vermek yanlis degilmi. Kabizda bile son care diyorlardi. Kaka yapmaktan vszgecmesin derim
Arkadaşlar merhaba,
Bebeklerinize inek sütü veriyor musunuz? Kimi doktor zararlı asla diyor,kimisi verin diyor ki bizim doktorumuz verdiriyor mesela... Güvendiğimiz bir aileden köy sütü geliyor..
Gerekli oldugunda veriyorum. Emzirdigim icin cok gerekmiyor ama birseyin icine katmam gerekirse katiyorum. Genelde bir yas alri oneriomiyor. Bir yas sonrasi verebikirsiniz diyorlardi
Biz de buyuklere ilgiliyiz. Yasitlari ayak uyduramiyor diye sevmiyor. Buyuklerle daha iyi anlasiyor. Direk yanlarina gidip kolundan cekistiriyor :)
Siz karsidaki cocuga daha guzel yaklasirsaniz o da sizin bebeginizle severek oynar. Bugun bile parktayken iki cocuk geldi yanimiza. Hem onlarla ilgilendim, onlar da oglumla

Yapıyorum cnm oğlumla ilgilensinler gülsünler diye.. ama pek yüz vermiyorlar oğlum pes etmiyor yine peşlerine düşüyor:)

Çatlaktan dolayı canı mı yanıyor acaba ya, ondan mı zorlanıyor?? Doktorun bi çözüm bulması lazımdı ama yani, yetişkinlerde de oluyor bu, müshil ilacımı veriliyormuş o zaman.. başkabi doktora daha danışsan canım ya, çocuğun düzgün giden dengesini de bağırsak florasını da niye bozasınki, alternatif bi çözüm vardır umarım. İnşallah da canı yanmıyordur annesi...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…