2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380

tekrar

sürekli görüştüğümüz bir aile var bizim oğlandan 2 ay büyük o kızda aynı bu şekilde. Annesi çaydanlığı ortaya koyuyo asla yanaşmıyor. Hiçbirşey yerinden kalkmıyo annesi hayır kızım deyince gitmiyor.

Dün biraradaydık bizimki uyuyordu o uyanıktı evde bebek var gibi değildi bizimki bi uyandı herşey yukarı kalktı sehpalar çekildi :) bizimki almıcaksın hayır desemde gözümün içine bakarak alıyo yada dürtüklüyo.

Hepimiz hayranız o bebeğe çok sakin uykusu hep düzenliydi dişi çıkacağında uykuya vuruyor :) . İlerde bi sorun olurmu bilmiyorum ama şimdilik bi anormallik gözükmüyor. Var böyle bebeklerde

Canımöğleden sonra doktora götürücez bizde. Ama büyük de konuşmak istemiyorum ama ventolin vermek istemiyorum kesinlikle, ventolin ve benzeri ilaçların yarattığı kısır döngüsü kuzenimde yaşadık, olayı kronikleştiriyor. Verirse başka doktora götürücem. Tabi bilmiyorum, çok çaresiz oluyor insan. Allah hasta bebeklere şifa versin, bu halimize elbette ki şükür ama bu bile ne zor geliyor

Onu vermezse bricanly verir. Balgam söktürücü şurup. Söylersin doktora buhar makinemiz yok diye bricanly verir. Bana sormuştu çünkü ben alırız deyince yazmıştı :) şurup acı ama biraz şırıngayla verirsin

zeytine ve bilimum yiyeceğe sadece mamma dediği için hiç birşeyi saklama gereksinimi duymuyorum ben
hangisini kastettiğini sadece eliyle gösterdiğinde anlayabiliyorum çünküü

bak ben mesela ortaya çaydanlık koyamam
birinci neden recep rüzgar çok hareketli illaki koşarken çarpar
ikinci neden öznur simay merakına yenik düşer ve illaki bir yerlerinden dürter o çaydanlığı

başınız sağolsun..
rabbim mekanını cennet eylesin..
sizlerede sabırlar versinn..

ikinci neden öznur simay merakına yenik düşer ve illaki bir yerlerinden dürter o çaydanlığı
Biz bizimkinin yanında çay içemiyoruz, nerde kaldı ortada çaydanlık...

off ne çektim o hırıltıdan biraz üşütse hemen hırıl hırıl hava ventolin hak getire o kadar çok kullandık ki... coğu zaman iğne verdi dr iğnesine birde alerji iğnesi karıştırıp vurduruyordu o zaman iyi geliyordu kan testlerindeki sonuclar alerjiye yatkın bir bünyesi olmadığı yönündeydi... ne bilimm şaştım kaldım 2 yaşa kadar böyle idare edeceğiz 2 yaştan önce pek çıkmıyormuş

çok kullandık ventolin ne yapcaz mecbur çarpıntı yapıyor ama oyle zor nefes aldığını görünce yeterki iyileşsin diyorum

Tostikdana allah rahmet eylesin... sizede sabırlar versin...

dreamy07 nasılsın nasıl gidiyor... en çok sen korkuyordun doğumdan bebek bakmaktan alıştın dimi :)

@Atales neden seninle dalga geçildiğini düşündün de kendinin anlatımlarının abartılı olduğunu düşünmedin?
merhametli bireyler yetiştirelim diyorsun değil mi? merhametli biz olmazsak nasıl yetişir o çocuk? evet yürümediğinden bahsetmişsin Elif'in.. ama yapabildiklerinden bahsederken ki üstten tavrının karşıdan nasıl göründüğünü anlamak için ayrı bir bilim dalı okumaya bitirmeye gerek yok bir empati yapmayı dene istersen?
ayrıca bizde bir laf vardır "kişi karşıdakini kendinden bilirmiş" burda yani şu kk forumda olanı biteni yazdığını çizdiğini konuştuğunu okuduğunu eşine anlatıyorsun ki karşıdakilerin harhangi BİRİ için eşiyle bunları paylaşabileceğini düşünüyorsun yapma allahsen
haa burdada bişeyler yazıp çiziyorsan karşılaşabileceklerine de hazırlıklı olmak gerek
hani şu otçu profesörler çıkıp onu kaynat bunu haşla o yağ yakar bu ödem atar diyor ya herkese aynı etkiyi etmiyor ya hani ozaman suçluyorlar ya o koca profesörleri
hah işte burda da herkes kendi bebesinin profesörüdür bunu kabul etmek erdem dir
sıkıntı olmamalı kimse için..

Biz bizimkinin yanında çay içemiyoruz, nerde kaldı ortada çaydanlık...

Bizde bardağı bile elimizde getiremiyoruz hemen uzanıyo. Ama o bebek hiç yanına bile yaklaşmıyor. Yaradılış işte

allah allaahhh
ne ilginçtir ki Atales in yazdığı yazıyı pek beğenen arkadaş kimin kim olduğunu bilmeden hiç erken konuşan çocuk görmediğine kanaat etmiş
valla ilginçç

Arkadaşlar dr kadir tuğcunun ventolin vb ilaçlarla ilgili bi soruya cevabı aşağıdaki yazı, hızlıca bunu bulabildim.

"Bir defa Ventolin basladiginizda, bir daha pacanizi kurtaramazsiniz... Ventolin; Astim ilacidir, Grip veya
Allerji ilaci DEGIL!!
Grip esnasinda, akcigerler; kasten viruslar kolayca asagilara inmesin diye Bronslari daraltir.. Siz bir defa
bu sarlatanlarin gazina gelirde, rahat nefes ugruna, Bronslari acarsaniz, hic farkina varmadan, viruslarin
istilasini kolaylastirir ve her Gripte ayni zorluklarla karsilasirsiniz...

Bronslari Virusler daraltmiyor!!!! Akcigerler, kendini savunmak icin daraltiyor..

Duduklu tencere; basinc arttiginda, otmeye basladiginda, dudugu etkisiz hale getirirseniz ne olur???? "

yalan söylemek değil de abartının dozu kaçmış gibi geldi şahsıma
ve gerçekten merakımdan sordum sorularımı
yadırgamakla alakası yok
rabbıme sukurler olsun ki bana dünyanın en güzel iki evladını emanet etti
kimsenin bebeğinin tırnağı ile kıyaslama yapmam
kaldı ki çocuklarım zeka engelli bedensel engelli de olabilirdi ve hiçbir hissim değişik olmazdı
ben çok yakınımda evladının annesine "anne" demesi için 13 yıl bekleyen annelerle birlikteyim
kıskanmak bilmem ne ohooo hayat okadar basit değil
şükür sebepleridir evlatlarımız
burası bir platformsa herkes istediğini yazabiliryorsa cevap hakkı doğduğunu da kabul eder ve birinin kendisini savunmasına izin vermez herkes kendini savunabilir yazdığının dediğinin arkasında durabilir diye düşünüyorum

Normal canım dişte siyahlık , rüzgarın ön dişlerinde de olmuştu , çıkınca geçti, azılar çıkarken kanama bile yapabilir korkmayın dedi doktorumuz, müdahale ettirmek iyi değil acılı olur belki ama en sağlıklısı yine kendi SAĞLIĞI için doğal akışına bırakmak...

Bizim 1 haftadır tıkalı ufak ufak öksürük var, aşı için gittik dişe bağlı ama nezle değil dedi, hiçbirşey vermedi, çok tıkanırsa sprey sıkıyorum, buhar yapıyorum banyoda rahatlıyor, dişten olabilirmi sizinde ??

Hırıltı, balgamlı öksürük, burun akıntısı var.. keşke diş olsa ama sanmıyorum. Diş nedeniyle bünuesi zayıf düştü, ondan etkiledi diye düşünüyorum.

Buharı nasıl yapıyorsunuz??

Banyosu yarım saat kadar sürüyor rüzgarın :)
O sırada banyoya buhar makinası koyuyorum, banyoda havalandırmada var bunaltmıyor sürekli olarak hava sirkülasyonu oluyor, çıkana kadar bayağ bir çözülmüş oluyor rüzgar, çıkınca badem yapı ile masaj yapıyorum, yattığı odaya 2 köşeye selpağa Çin yağı damlatıp koyuyorum, dişten dolayı çok uyanıyor son zamanlarda ama hemen emiyor ve tekrar uyuyor...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…