2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Bebekleri uyutabilen annelere sorum: nasıl yapıyosunuz?? Şimdiye kadar meme emerken uyuyakalıyodu, gece de gündüz de öyle uyuyodu, fena diildi, rahat sayılırdı. Ama 1 aya yakındır uyumuyo öyle, zaten memeyi bile emmeye vakti yok:) hemen kalkıp bişiler yapmaya uğraşıyo.. bu yüzden maalesef hiç sallanmayı bilmeyen bebeği sallanmaya alıştırıyorum sanırım.. bi süredir ayağımda sallamaya başladım. İlk bi kalkmaya uğraşıyo ama uyuyo sonrasında.. alışmadan bırakayım istiyorum şu sallama işini ama şuan kolayıma geliyo, sizler nasıl uyutuyorsunuz??

Şu anda sallıyorum memede ve kendiliğinden uyudugu anlar çok çok nadir dir napayım sallıyorum bende

Canim gaz sancisi oluyormu karninda hala. Benim son gunlerde hafifledi baya. Aksamlari yemek saatini erkene cektim hafiflettim bir de probiyotik yogurt basladim sanki faydasi oldu yogurdun
yok canm olmuyo artık. atlattık o günleri şükür 6 aydan sonra sıkıntımız gitti. gazı olsun olmasın 1 ay boyunca ayaklarınn altına acı elma yagı sürdüm ben ibrahim saraçoğlu tavsiyesi. ondan sonra yaşamadık şükür gaz sancısı tesadüf mü bilmem ama bi dene istersen

uzuuuunnn bir aradan sonra geri döndüm
ücretsiz izindeydim ve evden girmek zor oluyordu takip edemiyordum
bugün işin ilk günü kızımı bakıcıya bıraktım
aklım ruhum herşeyim evde bedenim işte
sabahtan beri 4 defa aradım evi

Biz hep sallayarak uyutuyoruz bende cok pişmanım sallamaya alıstırdığıma bu son iki üç aydır geceleri alıştı ve ben pert oluyorum sabaha kadar sallanmak istiyor.. uyuya kalıyorum kolum düşüyor ıh ıh yapıyor uyanıyorum tekrar sallıyorum

bende sallıyorum alıştı ama çok pişmanım agırlaştılar artık ayaklarım çok agrıyo başka bi yol bulursan dene derim ben sana sallanmak bilmeyen cocugu alıştırma. biz bebekken gazı falan derken sallaya sallaya böyle oldu

fildisisahili bizde de gaz tutuyor hala hatta son 3 gündür epey pig yaptı. Ağlayarak uyanıyo gece uğraşıyorum çıkaramıyo sonra babam alıyo hoplat zıplat çıkattırıyor gazını tabi bu arada uyanıyo 1 saati buluyo tekrar uyuması.
Bu yüzden bende babymix yoğurt veriyrum zaten ev yoğurdunu yediremedim ekşi geldi bunu bile tv karşısında zorla yediriyorum hiç onaylamadığım bir durumdu tv karşısında yedirmek ama mecbur kaldım resmen. Yoğurt yiyince bende daha rahat olduğunu farkettim.
Probiyotik mayayı nereden aldın canım

:) bende sallıyorum şu anda

bız hep sallanarak uyuyoruz ama cok uykusu geldı ıse bır dk olmadan uykuya dalıyor zaten uykusu yoksa yatmıyor kalkmak ıstıyor

Bizde sallanarak uyuyoruz maalesef. Deli gibi uykusuda gelse kendi kendine uyumuyo illa ayakta 1 seferde olsa sallanacak. Bazen ayağıma aldığım gibi uyuyo sallamadan :) sanırım beyin orayı uyuyabileceği yer olarak kodladığından illa ayağıma almam gerek

Tatille beraber kizcenin uyku duzeni epey degisti. Sizce nasil.yorum yapar misiniz.
Kalkis 9-10
Oglen uykusu 15 ten 17 ye kadar
Aksam 22-23 gibi gece uykusu
Gece gec kaliyor bence ama degistiremiyorum bir turlu.

Tatille beraber kizcenin uyku duzeni epey degisti. Sizce nasil.yorum yapar misiniz.
Kalkis 9-10
Bizimki kurulu saat gibi akşam 8 de yattı diyelim sabah 8 mutlaka gece12 de bile yatsa sabah 8 kalkış bizimde şöyle bu iki gecedir sapıttı ama akşam en geç 10 en erken 8 yatıyor sabah 8 kalkıyor tabi aralarda acıkıyor 11 12 gibi öglen uykusu en az 30 dk en fazla 2,5 saat uyuyor ondan sonra ögle yemeği oyun oynuyoruz kendisi sürünüyo falan böyle akşamı ediyoruz

İyi geceler kızlar dün akşamdan beri oğlumun 38.5 dereceyi aşmayan ateşi var ilaçla fitille düşürüyoruz huzursuzluk kucaktan inmeme eller hep ağızda akan salyalar kulak çekmek baş sallamak popoda pişik günde 4 kez fln kaka yapma meme ucu ısırma 2 gündür yani diş çıkarma belirtilerinin hepsi var alt dişler bu kadar zorlamadı bebeğimi ama üstler zorluyor şişmiş ztn baya morarmış gibi soğuk şeyler veriyorum rahatlatsın die ısırsın diye kaç gün sürer ki bu elletmiyor ağzını hiç acıyo heralde jel fln sürdürmez kesin fitille rahatlayıp uyuyo ateşi düşüyor doktora gitsem mi yoksa beklesem mi bi kaç gün daha doktorun yapabileceği bşy varmıdır bu diş patlatma sürecinde sizler nasıl atlattınız

Diş olduguna eminmisin canım doktor bana 37,5 geçmez ateş demişti birde çıkıp geri gidiyor diş atesi

Ateş, ancak mikropla olur. Diş çıkarmak, tırnağın veya saçın uzaması gibi doğal bir hadisedir. Çocuğa rahatsızlık vermez. Bebeklerde diş çıkarma süreci son derece uzundur. Ortalama altıncı aydan başlar, iki yaşa kadar devam eder. Bu süreçte çocuk dışarıdan aldığı çeşitli mikroplarla hastalanır, ateşlenir, bu da diş çıkarmaya bağlanır. Aslında diş çıkarmakla ateş yükselmesi arasında şöyle bir bağlantı var: Çocuk bir yerden virüs alınca ateşi çıkar. Ateş de bebeğin metabolizmasını hızlandırır. Bu yüzden dişlerin çıkma süresi kısalır; bir hafta sonra çıkacak diş üç gün sonra patlayabilir. Ancak diş, ateş yapmaz. ( Kadir Tuğcu)

Yalnız bebekler diş çıkartırken vücut dirençleri düştüğünden hastalıklara daha açık olurlarmış, bu nedenle enfeksiyonlara da daha açık oluyorlar. İshal ve pişikde var diyosun, bence doktora görünmelisiniz. Bizim doktorumuzun hastalık yada ayeş durumunda ilk sorduğu 'bebeğin genel durumu nasıl?' Eğer neşesi yerinde, meme alıyor yada yemek yiyorsa sorun yok bekleyin der, ama genel hali sıkıntılıysa gelin der

Kalkis 9-10
Bizde sizden farklı sayılmayız gece uykusuna mümkün değil 12den önce yatıramıyorum sabahta 11de kalkar. 2 aydır böyleyiz ve düzeltemiyorum. Bi yol bulursan yaz olur mu

Geçmiş olsun Can'ım bi götür bence doktora. Bizim doktorumuzda diş ateş yapmaz diyenlerden sadece kafası normalden sıcak olur asla 38e çıkmaz demişti. Belki başka bir derdi vardır kuzunun. Tabi inşallah yoktur sadece diştir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…