2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Canım bu bişey degil sanırım bekle bir hafta iltihap falan varmı yada bir saglık ocagına götür antibiyotikli krem yazar zaten 2 güne geçer inşallah
Umarım gecer ya bi seyle sürtmüş galiba.iyiki dun aksam banyo yaptırmadım.konak var diye zeytinyaglayip tarıyodum,daha kötü olurdu

Bizde 15 nisan doğumluyuz, aynen dediğin gibi yeni huy bu da, bikaç gündür içeri girdiğim an başlıyo ağlamaya, babasındada durmuyo, zorla zaptediyo:) ama belli ağlaması yalandan:))

Aynen canım sende gençsin daha ama bizde ateş 2 gün oldu ilaçla düşürdük bu gün olmadı ama boğazı kızarmış dedi kulağının birinden de şüphelendi kararsızım kullanıp kullanmamakta ya daha kotu olursa diye kusmaya başladı yeniden acıyo heralde boğazı çok acıkmadan emmiyor 7 gün ver dedi öksürük olursa asist verecekmişim balgam söktürsün diye onuda veresim yok çnki aman aman öksürük yok

Benim de 11 Nisan doğumlu oğlum aynı şekilde.Kendi kendine oynuyor odada ama mutlaka orada bulunacağım.çıktığım anda başlıyor ağlamaya..Bizimkinin de dişi yeni çıktı :)
Canım demiştin ya temizlik yapabiliyormusunz die yapmayı o kadar çok istiyorum ki ama maalesef sabah kahvaltı yaptım masayı anca ikindin vakti toplayabildim inan o kadr zor ki bide hasta olunca bebek hiç bşye vakit bulunmuyor uyuduğu zamanlarda dinlenmeye çalışıyorum yoksa ben bitiyorum haliyle bi bahar gelsin ince temizliğe girişesim var hem kendim hem ev için iyice hanzoya bağlamış durumdayım

Canım ilaçları vermiyceksen keşke doktorun yanındayken söyleseydin, ona göre belki zaruri olanları belirtirdi. Yada başka bi doktorun daha fikrini alsan. Anlamıyoruz tam olarak sonuçta, kimse ilaç kullanmak istemiyo, keşke hiç gerek olmasa, ama hasta olduklarında mecburuz. Yazık kuzucuk ağrı çekmesin annesi, rahatlatıcak onu muhakkak. Ama insanın doktorlarada güvenememesi çok zormuş, bebek olunca anladım bende. Öncesinde sağlık konusunun bu kadar sorunlu olduğunun hiç farkında değildim.

Tabi canım tehlikeye atma bizde durumlar farklı ya alerjiden dolayı bagırsaklar tepki veriyor o yüzden bende ilaçla düşürdüm ama grip bogaz kızaklıgında antibiyotik hiçbir işe yaramıyor ama kulak sa bişey diyemem kusmasınıda doktora mutlaka söyle ilaçlardan olabilir çok geçmiş olsun

Ah canım aynen öylee doktor bana dediki antibiyotik yazan bir virüs oluyor korkumuzdan çocuga zararı olmasın diye yazıyoruz dedi benim birde özelde doktorum var mesela oda hiç antibiyotik vermedi ateş düşürücü verdi hep ona güveniyorum bu konuda çünkü kan tahlili veriyoruz şükür kanda iltihap yok ee yazık niye antibiyotik kullansın zaten organlar minicik hassas bazıları sırf başım agrımasın diye yazıyor

Canım el mahkum başladım antibiyotiğe verdim az önce kustu bi yarım saat sonra ama ne kadar fayda sağlar bilmiyorum öksürük artarsa verirsin demişti zten diğerini antibiyotide kararsız kaldım tahlilsiz verildi çnki devlet hastanesi yapıyor bunu hep gidemedim ki özeldeki doktorumuza o hiç antibiyotik vermezdi tahlilsiz gidemedim işte yaa umarım zarar vermez bebeğime sanki zehir içiriyormuşum gibi geliyor ilaç verirken insan anne olunca daha bi titiz oluyormuş gerçekten

Canım ilaçdan değil daha bu akşam başladım vermeye antibiyotik zorda olsa hastalığı başlayınca kusmalar başladı doktora dedim halbuki hocam ben griptim boğazım şişmişti benden geçti die hiç tahlilsiz dayadı ilacı olmadı kendi doktorumuzu Bi arayıp sorayım bu ilaçları ne diyecek muayene etmeden tahlilsiz olmaz. Der mutlaka bide prebiyotik ver dedin ya yoğurt vermeliyim dimi bol bol bağırsakları antibiyotikten koruma amaçlı mı

Canım bencede sor sen bi özeldeki doktoruna, inşallah gerek kalmaz. Ağrıları olmasa, ah hiç dayanamıyo insan.. bu arada prebiyotik olarak kullanılanlarda takviye edici gıda olarak geçiyo (ilaç değilmiş) eczaneden alıyosun onuda, doktoruna söylersin, o yönlendirir seni zaten. Bize 'maflor' vermişti prebiyotik olarak, muadili bikaç tane daha var

Arkadaşlar buarada şu meningokok aşısı, hani aşı takviminde olmayan özel yapılacak olan menenjit aşısı gereksiz, koruma sağlamıyo fln diye yazmış internette bikaç sitede. Zararı da yok demişler gerçi ama aşı ağrı yapan can yakan cinsten bi aşıymış diyede yazıyo ( bu da önemli bizim için)
Doktorlarına danışanlar paylaşabilirmi?? Ne diyo aşı hakkında doktorunuz? Bizimki yapılacak dedi, ama burda pek kimseden duymadım aşıyı. Olursa haftaya 10. Ay kontrolünde yapacakmış

Kendi temizligimizden hic bahsetmiyorum le.. Baskalarinin cocugu 8 9 hadi 10 oldumi uyuyor..saat 12 bizimki cekmece boşaltıyor su an..

Evet canım ama yogurttaki eksik kalabilir sen doktoruna sor

Hamile arkadaşlar var ya ondan düşündüm bı an yara görmesinler diye.bugun yıkadım bakalım takipteyim

Değil mi. Ne kadar acı işin uzmanlarına güvenemiyoruz

Maşallah diyim öncelikle.. ben o kadarını göremedim daha ama her yaptığı mucize gibi geliyo zaten
Tesekkur ederiz canim ama sen de dene kesinlikle basarir. Tisortunun kollarini cikariyorum.sen cikart kizim diyorum. Hemen cikartiyo bi de hosuna gidiyor basardigi icin. Alt esofmanini da poposundan indiriyorum.gerisini o cikartiyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…