2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Canim oncelikle yeni girdim de gordum msji kusura bakma
Benim bebegim ishalde bir 20 gunu devirdi
Bugun 20 kusuruncu gun artik saymiyorum
3 kez dr a gittim dedikleri dis
Kakasinda mikrop ve rota virus varmi diye tahlil yaptirdik temiz cikti
Ne bol emzirme ne maflor ne patates pirinc tarhana muhallebi muz vs ise yaramadi
Ben istanbulda oturuyorum AntalyAya geldik misafirliğe kv ye buraya geldiğimizden beri kakası günde 3 e sonra 2 ye indi
Sanirim hava degisikliginden boyle olunca endiselenmiyorum
Bakalim istanbula donunce artacak mi

Bir kac secenek uyguluyorum ben de kahvaltida. Oncelikle omlet, cok seviyor kendi basina yiyebildigi icin. Yumurta sarisi, az un, kendi yaptigim peynir, bazen haslanmis karnabahar ya da haslanmis patates, kimyon ve karabiber. Karistiriyorum iyice. Tavada az tereyagiyla arkali onlu pisiyor.
Ikinci favorisi: haslanmisbyumurta sarisi, peynir, ekmek ici, karabiber ve kimyon. Rezene cayiyla islatip pure yapiyorum
Ucuncu olarak her seyi tek tek veriyorum: ekmek ici, labne, yumurta sarisi, pekmez

Ben hic katilmadim ama Ankarada bu tur oyun aktivitelerine katilan arkadaslarim hep memnun kaldilar. Baska bebekler gormesi bence de guzel olur.

Açıkcası yumuşak olduğu müddetçe ve aniden yutabileceği büyüklükte olmadığı sürece hiçbir sorun olmuyor. Kendisi fazlasını öğürerek çıkarıyor. Bence havucu haşlayın ne çok yumuşak ne çok sert ilk önce siz elle belli oranda ağzına verin. Çıkartırsa yeniden verin. Minik minik parçalar olsun ilk tur şartlı ağzı ile ezince zaten hiçbir tehlikesi olmaz. Bencede öğrenene kadar çiğ vermeyin. Elmayıda fırında biraz pişirin yumuşasın öyle verin. Ben mandalinanın ilk başlarda dış kabuğunu aldım boğazına yapışırsa diye sonra kendi kendine tümünü yemeğe başladı. Bence siz yavaş yavaş korkunuzu atarak başlarsanız eminim sizin ufaklıkta başlayacaktır yemeğe :))

Çok teşekkür ederim cevabınız için. Çevremizde bebek olmayınca ne yazıkki bu aktivitelere katılmak şart oluyor.Hangi oyun grupları biliyormusunuz acaba?

Bizimde çevremizde bebek yok, yani var aslında bikaç tane ama fırsat bulupda görüşmek ne mümkün.. açıkçası ben ve babasından başka iletişim kurduğu pek kimse yok oğlumun ( üzüldüm şimdi yine ) dışarı çıkınca görüyo tabi insanları ama düzgün bi iletişim kurulmuyo tabiki.
Aklıma gelmemişti hiç bu oyun alanları fln. Şimdilik evde bizimle olması yetersiz mi gelir acaba? Bu yaşlardada yaşıtlarına ihtiyaç duyarmı? 2 yaşından sonra mecbur kreşe gidicek zaten, işe dönmek durumundayım çünkü.

Çok sevinirim canım . Nasıl peynir kullanmak lazım acaba. Bu site de süzme peynir yazıyordu. Birde süzecekmiyiz acaba mayalandiktan sonra. Benim ki de çok seviyor ama hazır olduğu için evdekini çok verememistim

Bende sizin gibiyim. Oğlum evde babası ve neredeyse tüm gün benimle olduğu için böyle bir aktivite grubunun faydalı olacağını düşünüyorum. Keşke Instagramdaki anneler gibi bizde kadınlarkulubü ve akran anneleri olarak şehirlerde buluşabilsek. En azından aynı yaş grubu içerisinde hem çok paylaşım yapılır hemde çocuklarımız sosyalleşir çokta güzel olurdu.

Eşimle bizde 2 yaş öncesi çok fazla ben merkezli oldukları bu aylarda ne gibi faydası olur diye düşünmedik değil ama bazen insanın yetemediği durumlar yeni yeni oyunlar üretemediği kısıtlı kaldığı zamanlar oluyor. Şu dönem en çok öğrenmeye aç oldukları dönem olduğu için her yeni mekan haftada 1 saat dahi olsa çokşey öğretecektir diye düşünüyorum. Her gün her atak döneminde sabah bambaşka bir çocuk buluyorum. Bedenen beslerken ruhende beslenmek gerekir diye düşündüğüm, anne ve babadan öğreneceklerinin yanında kendi anne be babasından farklı şeyler öğrenmiş yaşıtları ile daha iyi iletişim kuracakmış gibi hissediyorum.

Bu merkezlerde çünkü araştırdığımda, Kuvvet kazanma etkinlikleri ile sebep-sonuç ilişkisi yaratma becerileri geliştiriliyor. Sosyal farkındalık yaratma ve erken beyin gelişimini harekete geçirmek için müzikli ve bebek danslarıyla yapılan eğlenceli aktiviteler düzenleniyormuş. Kalabalıkla yapmak her zaman daha bir farklı olur. Evde yapıyorda olsak insan bazen kalabalığı arıyor :)) yada bir iş temposundan sonra, farklı bir şehirde can sıkıntısıda diyebiliriz ☺

Çok sevinirim canım . Nasıl peynir kullanmak lazım acaba. Bu site de süzme peynir yazıyordu. Birde süzecekmiyiz acaba mayalandiktan sonra. Benim ki de çok seviyor ama hazır olduğu için evdekini çok verememistim
Bu gün akşam mutlaka yazacağım. Evet süzmek gerekiyor. Peyniri ben yaptığımda sütaş süzme kullanmıştım ama olmadı, belki sıcaklığı belki peyniri bilemedim. Kayınvalide normal inek peyniri kullanmış çokta güzel olmuştu. Hazır olan biraz tuzlu oluyor. Hepiniz Eminim benden daha yeteneklisiniz çokta kolay yaparsınız. ☺ Bu akşam öğrenip en kısa zamanda yazacağım.

Bir ara burda da Ankaralilar olarak bulusalim dedik ama yapamadik bir turlu. Herkes dagildi zaten sonra.
Ben simdi sehirdisindayim da, donunce sorucam arkadaslara gittikleri kluplerin adini.

Bir ara burda da Ankaralilar olarak bulusalim dedik ama yapamadik bir turlu. Herkes dagildi zaten sonra.
Ben simdi sehirdisindayim da, donunce sorucam arkadaslara gittikleri kluplerin adini.
Çok teşekkür ederim. Keşke yapabilseydik. Ankara potansiyeli çok olur diye düşünüyordum. Evet hamilelikten bu yana ara ara sıkıntılarımda girip baktığımda benzer şeyleri yaşadığımız birçok arkadaş vardı. Zamanla herkes uzaklaştı Bende ise tam tersi oldu sanırım ☺

Merhabalar, benim 1 temmuz doğumlu bir kızım var. Bebeğinin bakıcısı olan anneler; ben şuan bakıcı bakıyorum ve gorusmelere bu hafta baslayacagim. Sizce dikkat etmem gereken noktalar neler? Onerileriniz nelerdir? Ben istanbul'da yaşıyorum . Burda şartlar genel anlamda nasıl?

Evet aslında çok haklısın. Bende çok isterdim burdanda olsa iletişim halinde olabileceğim bi akrab çevremiz olabilseydi, ama maalesef.. burdan bikaç kişi görüştüler sanırım ama devamı gelmiyo galiba. Gerçi dışardanda öyle oluyo misal işyerinden aynı dönem hamile olduğumuz arkadaşlar vardı, doğumdan sonra 1er kete gittik geldik, bitti sonrası yok:) bi rutine dönemiyo, annelerimizinki gibi bi çevre kurabilmek isterdim, o dönem gidilir gelinir çocuklar flnda benzer yaşlarda biraraya gelirdik. Ama yok işte
Kreş zamanı umarım farklı olur, sonuçta aynı yaş grubu veliler birarada olucaz, emimim sosyal bi çevre oluşturabiliriz çocuklarla

Yok anacim yokkk bende herseyi denedim ama artik biz ay'ı devirdik ishalle. Millette takmis hamileyken emirerek zehirliyosun bebegini diye.. 7 subatta alerji dr randevumuz var. Sadece kan tahlili yapoldi. Artik kaka tahlilimizde o zaman yapilir.
Yoruldum artik emmesiyle alakasi yok diye insanlara anlatmaktan

S
Saglıgı,gelişimi iyi olsun da emeklemeden de yürür.dişi gec cıkarsaymıs bizimki de keske,ısırdı mı kötü oluyo
Kahvaltıda yumurta haslayıp sarısını labneyle veriyodum.öyle yiyiyor.bugun pekmez de katayım dedim millet öyle yapınca,ııh tadına baktı ve yemedi.bulamac yapmamalı fazl
Tuzsuz zeytin alıyorum mıgrostan onu da seviyor.ekmek verirken de zeytinyagna banıyorum.icecek olarak ıhlamur ya da benim gece cayımdan iciyor

Yorgun ve mutsuz bir selam vereyim
Bu çocuk uykuya dalmıyor arkadaş deliricem. Diştir dedik 4 tane çıktı. 2 aydır böyle.Şuan görünen bişey de yok uyutup bırakıyorum yarım saat sonra uyanıyo, bazen bırakırken uyanıyo. Ya hep ayağımızda durup uyuycak ya da on dakka sonra uyancak. Pışpışla uyusun yok, gezdir uyusun yok. Dalmıyo ya uykuya dalmıyoooo. Akşam şöyle 1 saat kendi halime kalamıyorum yıpranmaya başladım resmen. Ne denediysem olmuyo böyle gider mi yahu. Akşamlar kabus oldu artık

Ahh şebnemciiim seni çoook iyi anlıyorum bizde ayyynıı anlattığın gibiyiz ve yorgunluktan hastalandım iyileşemiyorm boğazlarım şiş npcam şaşırdım doktor bşyi yok diyor üst dişlere bağlıyorum ama iki aydır çıkmaz mı bu dişler Allah kolaylık sabır versin valla çok zor

Aslım çok geçmiş olsun canım. Benimde stresten dudaklar uçuklayacak galiba sızlıyo şuan dudak kenarlarım. Aynen 2.5 ay oldu bizde de 4 diş çıktı zaten şuan görünen de yok ki. Çıkamadım içinden valla. Allah sabır versin bize. Bu konuda köşeye sıkışmış hissediyorum. Sonunda destek alıcam galiba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…