2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380

Tasiyicisiysa birsey olmaz canim. Ben de talesami tasiyicisiyim. Hasta olmakla ayni sey degil.
Iki tasiyici evlenirse bebeklerinin hasta olma ihtimali var sadece.

Canım hangi şehirdesiniz siz? Suriyeli yoğunluğunun durumundan dolayı soruyorum, aşıyla alakalı

Kizlar alerji ve hazım testleri bebekleree nasil yapiliyor? Kendi doktorumuz 1 aydir ishalimiz kesilmeyince egitim arastirmada alrrji testldrini yaptir sonuca bakariz ozelde cok odersiniz dedi. Dedi ama ozelde farkli devlette farkli oluyomu can acitan bisey oluyomu eger oyleyse parasina bakmadan ozele gideyim.

Tasiyicisiysa birsey olmaz canim. Ben de talesami tasiyicisiyim. Hasta olmakla ayni sey degil.
Iki tasiyici evlenirse bebeklerinin hasta olma ihtimali var sadece.
Aynen canım doktor da böyle söylemişti aynı
Canım hangi şehirdesiniz siz? Suriyeli yoğunluğunun durumundan dolayı soruyorum, aşıyla alakalı
İstanbul var Suriyeli aslında ama ne bilim kampanya fln deyince hemşire bez değil ki bu aşı mikrop veriliyor vücuda güvenemedim açıkçası sağlık bakanlığının yaptığı bu kampanya ya rutin aşılarını olsun yeter ona evden dışarı pek çıkamıyoruz ztn soğuk havalar 2 mayısta da aşısını olacak takvimdeki

Canım özelde aynı devlette hangi sehirdesin bilmiyorum ama kan ve deriye bakıyor 3 kere baktırdık biz en son çölyak a da bakıldı şükür hep temiz temiz olması alerjinin çabuk geçecegini belirtiyor dedi doktor birde bagırsak tepkileri çabuk geçermiş ama testtin temiz olması alerji yok anlamına gelmiyor mesela tepkiler önemli sana tek tavsiyem emzirmiyorsun galiba süt ürünlerini üç hafta çıkar baktın düzelme var tamam dersin yok düzelme olmadıysa yaptırırsın kilo alımı uyku düzeni nasıl ek gıdaya ragmen toplanmıyor mu kaka ve mukus varmı ah bu alerji yabrucakların dili yokki desinler şuram buram kaşınıyor kimisinde huzursuzluk uykusuzluk kimisinde kızarıklık kimisinde gelişim geriliği kimisinde bagırsak tahribatı çok sinsi bu alerji ne kadar erken önlem o kadar çabuk iyleşme canım şimdiden geçmiş olsun hee bu arada ikisindede aglıcak devlet hastanesi temizse devlette yaptır

Kızlar ben fena hasta oldum boğazım şişti dayak yemiş gibi heryerim ağrıyor gece uykusuzluğu mahvetti beni şu dişler bi çıksa da rahatlasa da uyusa bi gece aralıksız uyumayı o kadar çok özledim ki
Geçmiş olsun canım seninde kuzucugun huyu bu demek ki istersen bir doktora daha götür ama maşallah gelişimi falan iyi acaba diyorum çok mu besleniyor bir hafta herşeye aramı versen denesen diyecem ama senin için elimden gelen tek şey dua etmek inşallah düzelir çabucak yavrularımız

Çok sağol canım Allah razı olsun bilmiyorum ki porsiyonları çok az ek yediklerinin doktora dün gittik sordum ek gıda pek yemiyor bi yumurta bile tam yemedi kahve fincanıyla porsiyonlar işin tuhafı koynumda uyku eğitimi almış gibi kendisi uyuyor totosunu dönüp gece beşikte yatmıyor gündüz beşikte uyuyor ağlamadan doktor sağlam bişeyi yok dedi hatta hemogram değerleri bile yükselmiş baya yürümüyor bide yürüse yandım

Cvp yazdim sanirim ama lansinoh meme yarasina cok iyi geldi bende. Yikaman gerekmiyor. Bir de bebegin isirdiginda caninin acidigini belli et mutlaka. Zamanla dikkat etmeye basliyor sonra alisiyor. Ben de baslarda yasamistim
Kıxlar bebek arabasını saticam chicco trio love nerde satabilirim sice bunu hiç bişeyini sevmedi puseti dışında sıfır gibi tertemiz fikri olan
Let go da satabilirsin. Ismini tam yazma bayan oldugun belli olmasin canim. Bakmaya gelen olursa da evde esin olsun. Ben hamagimi sattim cok iyi fiyata
Canim ister sut ister ek gida olsun. Cogunlukla biz yasiyoruz malesef. Aksam en son yedide yediriyorum artik. Yatarken de emxiriyorum. Dokuzda yatiyoruz.
Ben biryerde okumustum. Herkes ayni tepkiyi vermesi gerekiyormus. Tehlikeli kelimesini kullaniyoruz ve tonu ayarlanirsa anlarmis. Bir de hayir denildiginde tekrar atak yapip kararliligimizi olcuyorlar. Hayir dedikten sonra mutlaka o an vazgecene kadar israr etmek gerekiyor
Dusmesine izin vermekten ziyade kontrollu dusuyor bizimki. Annem babam tutuyor guveni olusturmuyoruz. Duserse de hic tepki vermiyoruz. Hatta bazen farketmemis gibi davraniyoruz. Cani cok yanmadiysa aglamiyor yada cabuk susuyor.

merhaba kizlar nasilsiniz gorusmeyeli bebisler iyidir umarım:) bizimki grip olmus gece boyu uyumadi yavrum ne yapsam cabuk atlatir
Gecmis olsun canim. Bizim tarhana corbamiz icerigi agir olmadigi icin bol bol iciriyorum rahatsiz olacagini hissettigimde. Ben de iciyorum. Bazen basinda bile atlatiyoruz. Bol bol emzirmek de cok onemli
Canim doktor dogru diyor. Kullan da bir an once iyilessin. Evde probiyotik yogurt yapip telafi edersin.
Surup hastayken icmiyorlar. Ben eczaneden kucuk siringa almistim. Agzinin icine sikiyordum cok kolay oluyordu

Kızlar ben fena hasta oldum boğazım şişti dayak yemiş gibi heryerim ağrıyor gece uykusuzluğu mahvetti beni şu dişler bi çıksa da rahatlasa da uyusa bi gece aralıksız uyumayı o kadar çok özledim ki
Guzel bir uyku cekip dinlenemedigin icin vucudun direnci dusuyor en ufak seyde hasta oluyorsun canim. Ben minoset icmistim iyi geliyordu. Soguk alginligi belirtisi var cunku. Gecen gun de hastalandim aile hekimi penisilin tipi antibiyotik ve parol verdi. Iki gunde toparladim. Bu donemde tarhana bana cok iyi geliyor hemen terleyip atiyorum. Minoset belki sakincali bulabilirsin ama ben kullandim bszen acikcasi. Hasta olmadan bir kere icsem atlatiyorum hemen. Yoksa daha kotu oluyorum.

Merhaba kizlar. Biz de gecikmeli dokuzuncu ay kontrolu olduk. Kilomuz dokuz bucuk ama cok hareketli o yizden kafaya takmiyorum. Demir takviyesine gerek yok dedi doktor. Asiyi olduk. Hicbir yan etkisi olmadi. Yasindaki daha agir oluyor galiba. Bunyesi de alisir diye dusunuyorum.
Hava gunesli burda ama feci ruzgar var. Hava iyilesse aticaz kendimizi oglumla disari. Yuruyus cok iyi geliyor cunku. Hem bedenime hem ruhuma :)

Eşim bebeğe bakabilse iyi güzel dinleneceğim ama bakamıyor bizim oğlanda durmuyor haliyle yoruyor insanı çok saol hepsini denedim ama yatamadığım için fayda edemiyor ateşim 39 da hep parol içiyorum ama düşmüyor bi türlü doktora gideceğiz son çare daha dün bebeği götürmüştüm kontrole bu gün de ben hastalandım Allah yardımcımız olsun vlla çk zor anne olmak

Oh oh maşallah size dikkatli olalım anneler hasta olunca çok zor oluyor bebekle ilgilenmek

Bizde istanbuldayız ve sürekli neredeyse hergün bebek arabasıyla dışarıdayız, o yüzden tereddütlüyüm, biyerden alırmı mikrobu diye.. ama yaptırmıycam galiba yinede ya

Kizlar merhaba; gercekten cok girip okuyup bilgilenmek veya danismak istedigim seyler oluyor sizlere ama takip edebildigim kadar okumaya calisip telefon elimde uyuyakaliyorum.
Bizde gecen gun 9.ay kontrolumuzu olduk. 9.400 kilo, boy 72 cm olmus. Emekleme sifir; dis cikarmanin esamesi yok ama Allaha sukur keyfi yerinde. Doktor 14. Aya kadar disini cikarir dedi. Her ay kizima 1 tane oyuncak aliyorum sadece gucumun yettigi kadar. Bazen buyuk bazende ufak bir oyuncak oluyor. Bu ayda ilk adim arabasi almayi dusunuyorum. Kullananlar varsa tavsiyelerinizi alabilir miyim? Bu arada sabah kahvaltida neler hazurliyorsunuz? Yulaf ezmesi ile tahillari unufak hale getirip icine labne yumurta ilr kahvalti hazirlasam sizce olurmu? Cok kafama takildi bu kahvalti olayi... ilk cocuk olunca tecrubesizlik insani zorluyor gercekten...

herkese merhaba benim bebeğim hala desteksiz oturamıyor bir süre oturuyor ama sonra düşüyor..emekleme de yok ama dönerek istediği her yere ulaşıyor.Neredeyse 10 aylık olacak aranızda bunları yaşayan var mı? Ne yapmalıyım bu durumda??

Gecen aklima geldin nerelerde bu kiz dedim.. kahvaltii icin hic kasmiyorum benzeytin peynir kayisi kivaminda yumurta sarisi bazende az tereyaginda kiriyorum ama sadece sarisi. Buyukannem pekmez yapmisti cay kasiginin ucuyla 3 5 lokmada bir veriyorum, bazen pankek yapiyorum. Mutlaka bitki cayi iciyor cok seviyor degisik ddgisik demliyorum. Ben hep kirmizi biber yerim onada veriyorum kemiriyor. Mumkun oldugunca az ekmrk veriyorum hatta onun istemesini bekliyorum ben teklif etmiyorum. Mevsimi olmadigi icin cogu zaman salatalik koymuyorum ama varsa ondanda veriyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…