2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Kızlar benim bademciler çok ağrıyo yutkunurken acıyo öksürükte var evde yaptıklarım ıhlamur limon bal karabiber ,süt,tarçın çayı ,elma çayı ve anlık hafifliyor sdece bu süreçte napcm bilmiyorum başka öneriniz varmı nasıl geçecek bu ilaç kullanamıyorm da pastil bile kullanılmamalıymış sute geçiyormuş önerilerinizi bekliyorum bi bademciğimde beyaz noktacık olmuş bi kaç gün daha geçmezse doktora çaresiz gideceğm istemesem de

Çok sağol canım Bende öyleyim psikolojim iyi değil 1 gun yatağa düştüm oğluma bakacak kimse yok bana bşy olsa ne olacak diye düşünüp ağlayıp duruyorum saçma saçma şeyler geliyo aklıma uykusuz kalınca beyinde vücutta pert olmuş durumda yani bide üstüne hastalık eklenince doktora gittiniz mi siz bşy demiyor mu

Zuar bende labne tarifi alayım mumkunse :)

Günaydın
Kayınvalide şu sitede anlatılan tarifi uygulayarak yapmış. Bende bu akşam yeniden yoğurt yapma makinası ile deneyeceğim. Umarım faydalı olur :))

Daginik anne diye sitenin adı, sanırım burada link vermek konusunda kısıtlama var, o nedenle yazamadım uzantısı değişiyor. Daginik anne labne peyniri dediğimizde çıkan tarif birebir tutuyor...

Son düzenleme:
Teşekkürler canım. Hemen bakıyorum

Kızlar bende sizin gibi uykusuz kalıyorum ama allahtan eşim yardımcı oluyor o ilgilenirken enazından ben biraz kestirmiş oluyorum.. gündüz yatınca on dakkada bir sallıyorum hemen ıh ıh tekrar sallıuorım böyle kaç defa bilmiyorum gece yine öyle hele gece 4 5 gibi başlıyor ıh ıhları sabaha kadar ben tabi sinir küpü oluyorum söyleniyorum.. alışkanlık haline getirdi sallanmak istiyor.. bu arada annem geldi bi gece kaldı bende düğün vardı burda onun için gelmişlerdi babamla ben oğlum dört köşeydik sevinçten oğlum ınutmamıştı sanki annemden babamdan ayrılmıyordu gözü hep onlardaydı dün gittiler dünden oğlum bı mızmız bi mızmız sanki onları arıyor.. oğlumla ikimiz kalabalığı seviyoruz ama gel görki yanlız büyüyoruz kimsecikler yok
Ne uzun yazdım kızlar :)

Allah korusun Aslıcım ya o kadarda değil. Sakin ol canım. Gelip geçici bunlarda tabi arada doluyor insan. Allah büyük geçcek gitcek inş.
Doktora gitmiştik kontrol için bi sağlık sıkıntısı yok çok şükür. Kolik bir bebekti kızım ve ayakta sallamaya alışmıştı bu dönemde. Şimdi bu alışkanlığın ceremesini çekiyorum sanırım. Gece 10 kere meme emmeye kalkıyor ve aç olmadığına eminim. Ben alıştırdım çekiyorum yani

Hastayken böyle kotu şeyler aklıma gelmişti ama bu gün baya topladım kendimi bi boğazım şiş acıyo o kadar geçer oda inşallah Allah daha beterinden korusun dermansız dert vermesin dediğin gibi senin bebiş gündüzleri de mi uyumuyor bizim ki ilk kez dün gece uyudu inanamadım hatta akşam 23:30 da uyuttum sabah 06:00 da uyandı aralıksız bide ama gündüz 2 kere 5-10 dk uyuklamıştı baya Bi yorulmuştu bilerekde yapmadım kendisi uyumak istemedi gece de uyudu sabah bi uyandım ben şok Allaha şükür duaları ettim bol bol denesen acaba işe yarar mı daha mı çok huysuzlanır

Oh buralar az da olsa senlenmis ozlemisim kizlar sizi.
Herkeste hemen hemen ayni telaslar. Sabir kizlar sabir napalim. Biz de cok iyi gidiyoruz cok sukur. Bazen birden tepetaklak oluyoruz. Agri sizi yoksa o gun cok guzel geciyor. Aktiviteler, oyunlar, bagiris cigiris cigliklar havada ucuyor. Bana bile nese veriyor. Agrisi varsa kucagimdan inmiyor, miz miz ciz ciz gidiyoruz.
Bazi arkadaslar gibi ben de tek basima olmanin dezavantajlarini yasiyorum malesef. Hatta bu esimle son gaz bir tartismaya kadar gidebiliyor.
En yakin kayinvalidem var ayni sehirde. Onbes tatilde bizde kalacakti anlasmistik. Normalde baska baktigi torunlari vardi. Tatilde onlar da baska sehire gitti. Geldi bir gece iki gun kaldi gitti. O kadar sinir oldumki. Sonucta ben evde is yaptirmiyorum, cok da anlayisli takintisiz biriyimdir. Hava duzelirse haftaya da sen gel dedi giderken gelmem dedim. En kotu tarafim da inattir. Insallah bu da esimle aramda bir soruna yol acmaz. Aman ne alakasiz konulara girdim yahu :) kafa gitti mazur gorun :)

Açıkçası ben kalmamalarına şükrediyorum, çünkü bebek bakımı konusunda kendi anneme bile tahammül edemiyorum. Sürekli akıl vermeleri geriyo beni.

kızlar bebekle ev gezmelerınız ne alemde?

benım kızım kalabalık ortama gırdı mı ılk etpta bır yaygarayı koparıyor ortama ve ınsanlara alısana kadar sonra sakınlıyor ama ben kendımı cok kotu hıssedıyorum onunla ılgılenmekten ne yedıgımden ne oturdugumdan bırsey anlamıyorum , yalnız sıkıntımız ev ortamına gırınce yada eve kalabalık mısafır gelınce yoksa dışarda herkese gülücükler saçıyor.....

Gündüzde gecede memede ne güzel uyuyodu benimki, yatıyodum bende yanına iyi oluyodu banada. Şimdi ayakta sallı
aynen anlattığın gibi bizimkide. Gelişimlerinin bi parçası tabi bu yabancı yadırgamaları, daha küçükken farketmiyodu çünkü, ben seviniyorum aslında biraz yani. Ama evet bi yere gidilmiyo, yemeğe bi yere gittiğimizde bile hızlı hızlı tıkıştırmaktan ( ki ben normaldede hızlı yerdim, kendimi aştım:) ) hiç bişey anlamıyorum yediğimdende. Ev gezmelerinde daha fena, ama normal şu aralar bu, ben çok takılmıyorum buna, herkes de anlayışla karşılamalı zaten.

Gezmenin her turlusunu seviyoruz masallah. Ama tabi ilgi ustunde olmasi lazim. Birisi sevmek isterse once bize bakiyor onay bekliyor resmen. Genelde eve donunce basliyor hizursuzluk. Uyku duzeni bozuluyor, surekli agliyor ve yemiyor bazen. O yuzden disari cikartasim bile gelmiyor. Birisi yolda cevirip sevse bile sorun. O yuzden disarda bile basbasa takiliyoruz :/

sanki bizi tarif ettin
kızlar napcağımı gerçekten şaşrdım artık. çok yorgunum gören hasta mısın diye soruyo ilk. gece bile bu şekildeyiz meme agızda uyuyo çıkartıp yatagına koyucam ya hemen uyanıyo ya da 15 dk falan anca uyuyo. meme ağzında dursun sabaha kadar uyur sanırım. emzikte almadı beni emzik gibi kullanıyo. işin tuhafı bizde diş falan da yok çıkacak gibide değiller bu neyin huysuzluğu anlamadım gittti valla

canım ben geçen ay böyle oldum 4 gün kendi kendime geçirmeye çalıştım. elma sirkesiyle gargara yaptım o çok iyi geliyodu mikrop kırıyomuş. ama sonuç ne diye sorarsan ateşler içinde bi ben ve antibiyotik içmek zorunda kaldım artık boğazım öyle bi şişmişti ki dilimi hareket ettiremiyordum

Sana da geçmiş olsun canım benim de sonum öyle görünüyor gibi beyaz beyaz kabarcıklar çıkmaya başlıyor bademciklerimde gece çok kötü oluyo gündüz pek bşy anlamıyorum ağrısından gideceğim çaresiz sanırım bide senin bebiş te uyumuyor sanırım bizim ki gibi atak haftası dicem ama 2 aydır böyle bölük pörçük uykular sağlık sorunu da yok neden böyleler bu bebekler bu haftalarda bilmem 40 haftalık olacaklar neredeyse

Kalabalık ortamda yanındaysam bi sıkıntı olmuyor ama yabancı biri kucağına alırsa asla durmuyo ağlıyo çok fazla huysuzlanmaz ama yeter ki bulaşmasınlar ona :)

Bu arada hala emziren anneler, günde kaç öğün ek gıda veriyosunuz??

Merhaba,

Ben 3Ana 2 ara olacak şekilde gidiyorum ama çok fazla yemesi için zorlamadan. Öğlen iki kez ve akşam yatırmadan öncede emziriyorum. Gün içinde pek emmek istemiyor. Ek gıdadan, biraz hareketlendikten sonra emmek için beklemek hoşuna gitmiyor.

Benin yabani kızım son 2 aydır kalabalık hastası. Yeterki insan olsun onları izlesin. Cok sosyal. Dün hatta kahvaltıya gitmiştik garson çocuğun agzina elindeki ekmeği uzatiyodu yesin diye :) sunun için yazıyorum bunu. 4 ay bizim evimize misafir gelemedi. Geleni bile ağlaya ağlaya kovdu. Babanne dede ye bile kucağına gitmezdi. Hiç zorlamadim. Kusura bakmayin dedim. Zamanla güven duygusu geliştikçe kendi alıştı. Sende merak etme onu fazla zorlama. İstemediği kisilere verme .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…