2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
merhaba kizlar nasilsiniz gorusmeyeli bebisler iyidir umarım:) bizimki grip olmus gece boyu uyumadi yavrum ne yapsam cabuk atlatir

Canim grip olacak gececek, ilacla falan mudahale etme bence. Nefes almakta zorluk cektigi icin uyuyamiyor olabilir. Uyudugu odaya bir kac damla okaliptus yagi ya da eczaneden bulabilecegin coldmix isimli damlayi damlatabilirsin. Ayrica burnunu devamli serum fizyolojik ile acmaya calis. Bir de bir sogani bolup gece yatarken odasina koyabilirsin, o da nefes aciyor.

merhaba kizlar nasilsiniz gorusmeyeli bebisler iyidir umarım:) bizimki grip olmus gece boyu uyumadi yavrum ne yapsam cabuk atlatir

Canim grip olacak gececek, ilacla falan mudahale etme bence. Nefes almakta zorluk cektigi icin uyuyamiyor olabilir. Uyudugu odaya bir kac damla okaliptus yagi ya da eczaneden bulabilecegin coldmix isimli damlayi damlatabilirsin. Ayrica burnunu devamli serum fizyolojik ile acmaya calis. Bir de bir sogani bolup gece yatarken odasina koyabilirsin, o da nefes aciyor.

Biz de yaptırmadık sağlık ocağına çağırdı hemşire gittik ikizler gelmiş diğer hemşire onlara yapmış aşı bitmiş ne saçmalık dedim bana gün veriyo ankaraya gidicem tatil dedim orda yaptır dedi yaptırmadım burda yapmaz ki ne bileyim sağlık ocağını burda araba yok neyle gidicem soğuk hava aşıya giderken çocuğu hasta etcez 12.ayda yapılıcakmış bu ay yaptırmayınca bişey olur mu ki
9. Aydaki kontrol dozuymuş, anneden alınan antikorların koruyuculuğu azaldığı için ve çevrede oluşan mülteci tehditinden dolayı ilave edilmiş. Zararı nedir bulamadım net bi bilgi aslında.. 4 ayrı doktora sordum 2si yaptır 2 si yaptırma dedi:) çevredende bebeklerine yaptıranda var yaptırmayanda

eşimin halasıda gelinliğini koymuş bir sürü sapık mesajlar gelmiş kaldırdı walla :)
bizim evdede fazlalık epey bişiler oldu yer dar almaya devam ediyoruz bakalım nereye kadar yazın köye götürürüm dağıtırım belki satmak hiç aklıma gelmedi walla çünkü çoğu kıyafet
Ben bi tane lambader sattim. Mama sandalyesini ve bir oyuncagi yari fiyatina aldim ikisi de tertemiz. Ama kiyafet konusunda bilemem canim. Memlkette sapık çok. Ben musabın kullanmadığı ana kucagini falan koydum. Zaten kontrol sende

Aynen ilaç vermek istemiyorum bende dediklerini deneyeyim teşekkürler cevap icin

en fazla 1 haftada alışıyorlar özellikle 2 3 gün biraz zorlanır annen... bizim öyle oldu memede uyuyordu hiç sallanmak istemedi işe başlayınca 1 hafta azap geçtş anneme
Benim çekeceğim vicdan azabıda cabası sanırım. Aç mı kaldı ağladı mı beni aradı mı mutsuz mu evladım ahhh valla içim yanıyo düsününce bile :KK42:

Ben ilk dönem başladım rapor alamadım 5 aylık tı çok zorlandık her gün ağlıyordu ben de sitresliydim yeni yeni alıştı daha sizin büyük ya daha kolay olur benimki de kv den hiçbir şey yemedi aç aç bekledi beni ilk zamanlar zor oluyo ama alışıyo mecburen
Ah kuzular çalışan annelerinin olması iyi bisey mi kötü bişey mi karar veremedim. Benim de alışmam çoook zor olacak

Kizlar konumuzla alakasi yok ama bugun muftulukten sma geldi bu sene hac kayitlari kendiliginden yenilenmiyorrmus. Netten veya muftuluktem kayit yenileme yapmak gerekiyomus. Biz annem icin takipteyiz de kimse bisey dememisti bu sms gelmese 2009 dan beri olan basvurumuz gecersizlesecwkti... ilgilenenleriniz varsa bilginiz olsun

Ah kuzular çalışan annelerinin olması iyi bisey mi kötü bişey mi karar veremedim. Benim de alışmam çoook zor olacak
Canım Merhaba . Bende senin gibiydim oğlum tam 7 buçuk aylikken çalışmaya başladım saat başı emiyor du memeden uyumuyor du gündüz uykuları yarım saat 45 dk dan fazla olmuyordu nasıl olacak derken yemekleri düzene girdi gündüz uykuları düzene girdi oyuncaklarıyla çok güzel oynamaya başladı tabi hala bana çok bağımlı benim olduğum yerde pek kimsede durmuyo özlüyo o da galiba kısacası güvendiğin birine bırakıyorsan için rahat etsin sende göreceksin beklediğin kadar zor olmayacak

Canım Merhaba . Bende senin gibiydim oğlum tam 7 buçuk aylikken çalışmaya başladım saat başı emiyor du memeden uyumuyor du gündüz uykuları yarım saat 45 dk dan fazla olmuyordu nasıl olacak derken yemekleri düzene girdi gündüz uykuları düzene girdi oyuncaklarıyla çok güzel oynamaya başladı tabi hala bana çok bağımlı benim olduğum yerde pek kimsede durmuyo özlüyo o da galiba kısacası güvendiğin birine bırakıyorsan için rahat etsin sende göreceksin beklediğin kadar zor olmayacak
Elifilkaymusab Elifilkaymusab canım bu kadar kendini üzme. arkadaşa katılıyorum ben de çok endişeliydim ki anneme bırakacak olmama rağmen. ik gün durmamış sonra yavaş yavaş alıştı ne yapalım şartlar bunu gerektiriyorsa çalışmaktan başka bir yol yoksa ne kendini üz ne de bebeğini. ben de çok vicdan yaptım ama tek maaşla zor bizim için geçinmek yoksA kendim bakmak isterdim çocuklarıma. büyüdüklerinde inşallah iyi ki çalışıyoruz diyebiliriz

Selam kızlar herkes iyidir inşallah bizde doktora geldik 6 aydan beri gelmiyoruz ama artk gelmemiz lazımdı bşy mi var die endişe ediyorum artk geceleri uyumuyor mesela meme emiyodu gece uyuyakaldı beşiğine koyayım dedim hop uyandı ağladı felan uyutamadım geri tekrar 2 den 5 e kadar ortamızda oynadı durdu sonra kendisi uyuyakaldı emmekte istemedi tok çnki karnı şişmişti emmekten yanımızda uyuyupta beşikte uyumaması neden 2 gündür anlamadım 2 aydır neredeyse uykularımız harap bklm gireceğiz şmdi doktorun yanına ne var ne yok anlayacağız üst dişler mi buna sebep gelen giden de yok ama

Selam kızlar herkes iyidir inşallah bizde doktora geldik 6 aydan beri gelmiyoruz ama artk gelmemiz lazımdı bşy mi var die endişe ediyorum artk geceleri uyumuyor mesela meme emiyodu gece uyuyakaldı beşiğine koyayım dedim hop uyandı ağladı felan uyutamadım geri tekrar 2 den 5 e kadar ortamızda oynadı durdu sonra kendisi uyuyakaldı emmekte istemedi tok çnki karnı şişmişti emmekten yanımızda uyuyupta beşikte uyumaması neden 2 gündür anlamadım 2 aydır neredeyse uykularımız harap bklm gireceğiz şmdi doktorun yanına ne var ne yok anlayacağız üst dişler mi buna sebep gelen giden de yok ama
Bizim de ara ara öyle oluyor.dun gece de saat başı uyandı artık sabah 5,aldım yanıma.diş yok yeni,atak haftası sanırım.

Bizde yeni geldik eve kan testi yapıldı değerleri yükselmiş çok şükür kan ilacını bırakıyoruz d vitaminine devam 10.200 gr 75 cm boy geldi doktor gelişimi iyi dedi bi problem yok çok şükür sağlık ocağı aşıyı söyledi ama zorunlu değil kampanya aşı bu deyince yaptırmasam dedim tmm dedi hemen üstelemedi hemşire 1 yaşında aşısı artk

Bu arada kızlar doktorumuz hala akdeniz anemisi taşıyıcılığı şüphesi var 1 yaşında yine kan testi yapılacak bunun kesinleşmesi için tahliller bunlar kızlar

Eklentiler

• WP_20170127_002.jpg
    WP_20170127_002.jpg
    39,5 KB · Görüntüleme: 54
  • WP_20170127_004.jpg
    WP_20170127_004.jpg
    50,9 KB · Görüntüleme: 55
Aslii bizde de ayni sikinti var akdeniz anemi suphesi evdeki tahlil sonuclarina baktim seninkiyle kiyaslayarak ve hemen hemen ayni degerlerde sikinti var..1 yasinda tekrar kan alinacak insallah bi sey cikmaz.esinle senin kan uyusmazligin var mi bize bunu sormuslardi

Aslii bizde de ayni sikinti var akdeniz anemi suphesi evdeki tahlil sonuclarina baktim seninkiyle kiyaslayarak ve hemen hemen ayni degerlerde sikinti var..1 yasinda tekrar kan alinacak insallah bi sey cikmaz.esinle senin kan uyusmazligin var mi bize bunu sormuslardi
Yok canım sdece eşimin kanını almış ben 0rh+ im ama a rh+ oldu bebek bunu sormadılar inşallah çıkmaz ya hep ilaçmı kullanacak böyle bşy varsa dediğimde yok dedi sdece ilerde evleneceği bayanda da olursa bebeklerinde sıkıntı oluyormuş oyle dedi

X