2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Yok diş değildi gerçi doktorlar diş dedi ama halen hiç dişimiz yok.. bizim bi iki ay önceydi bu ishal olayı.. mamayla besleniyoruz annesütü yok. Tahliller temiz hiçbişey cıkmıyor ama oğlum resmen eridi.. ek gıdaya ara verdim üçgüne düzeldi.. nişasta pirinç suyu patates denemeşsindir mutlaka.. havuç haşlanınca kabızlık yapıyor istersen havuç dene.. allahım tez zamanda iyileştirsin

Bi problem yok aslinda.kizim 39.haftada 2400 gr olarak dogdugu icin.zaten geriden geliyoruz.ama simdiye kadar hic duraksama falan olmadigi icin bizce guzel gidiyor. Dr 2 yasinda ancak yakalamasini bekliyoruz boyle bebeklerin diyor zaten. Bazen kilo durur bazen boy durur dedi.

10. Ay kontrolümüz kilo 9.300 gr, boy 75cm, baş çevresi 44.5 cm, geçen ay sadece 100 gr almıştı bu ay 600 gr almış geçen ay 1cm uzamıştı bu ay 3cm ne diyim büyüme atağı geçirdi heralde kemik suyu vermeye başladık yada ondan bilemedim. Yürüme yok sıralama var ayaktayken kendi kendine oturabiliyo birde herşeyi taklit ediyo gülene gülüyo ağlayana ağlıyo öksürene öksürüyo hapşurana hspşırıyo esneyene esniyo hadi hadi diyo abi abla dede diyo binbir surat diyo herkes bizden bu kadar yazamıyorum ama takip ediyorum kızlar bebişleri öpüyorum hepsini Allah korusun...

Maşallah bebişine maşallah Amin

Kaç kilo canım, bizde kullanıyoruz da pek içmiyor, grip olduk bide zayıfladı, 7 kiloya düştü (

Buket ve Ahmet
Canım bizimde günde 6-7 defa İshak gibi yapıyordu şükür geçti normal artık, diştendi bizim 6 dişi var şimdi arkalar geliyor galiba yine sıkıntılar var ama ishal bitti

A
Amin cnm teşekkür ederim dediklerini verdim ilaç verdim havuç verdim
Şimdi yine hastanedeyim bu 3. Dr tahlil bekliyorum yine dedikleri dişten
Susuz bırakma bol bol emzir bu süreçi en az zararla atlat çok şükür ishalden başka şikayetimiz yok 300 gr vermişşz 13 günde buna şükür Allah beterinden korusun

Ca
Buket ve Ahmet
Canım bizimde günde 6-7 defa İshak gibi yapıyordu şükür geçti normal artık, diştendi bizim 6 dişi var şimdi arkalar geliyor galiba yine sıkıntılar var ama ishal bitti
canım biz durduk durduk 3 -4 yane diş birden patlatıyoruz bıgün 13. Gün ishal en az 5 en fazla 10 kez yapıyor günde
Sizin kaç gün sürdü ishaliniz?

Kızamık aşısında yumurta alerjisi mevzusu için oğlumun doktoruyla görüştük bugün, beyazını kesinlikle 1 yaşından önce vermeyin dedi. Sarısını yediğinde alerji yoksa sorun yok, aşı yapılabilir dedi

Anlamıyorum bu saglık bakanlıgnı,madem bukadar önemli niye aşı bitince devamını göndermiyolar?ellerinde kalanı mı tüketmek icin yoksa bu dümen.türlü türlü sey geliyo aklıma
Bana sağlık ocağı hemşiresi bu aşının kampanya aşısı olduğunu bu sıralar kızamık hastalığının yaygın olmadığını,yan etkilerinin fazla olduğunu akran bebeği var kendi bebeğine yaptırmayacağını söyledi bide kendi bebeğime yapmadığım aşıyı sizede yapmam bir yaşında yaparız dedi

Herkesin çevresi farklı biz yaptırdık aşıyı hemde üni hastanesinde gözetim altında yaptırmadan bir gün öncede instagramda bir bebege kardeşinden su çiçegi bulaşmış beynine kadar sıçramış Allah korusun ayrıca hiç bir aşı 100 de 100 koruyucu degil ama yaptırmasaydım içim rahat etmezdi sonuçta grip gibi bir hastalıktan bahsetmiyoruz ayrıca koruyucugu %95 ikinci aşıyla %99 oluyor diyorlar Allah a emanet yavrucuklar bizimki az önce kustu çokmoynuyorum çocukla burnunda sümük var diye serum fizyolojiden huylandı ne yediyse içtiyse çıkardı sayemde neyse vardır bir hayır üni ye gitmişken alerji doktoru yine tahliller istedi bu sefer çölyak a da bakıldı tabi benim içim içimi yedi bin şükür alerji testide çölyakta negatif kakamız düzelme aşamasında yediklerimiz kıyma havuç patates yulaf unlu muhallebi muz yumurta deneyecegiz bi kaç gün sonra ama bu bizim güvenli listemiz şükür bin kere bizde durumlar böyle evde boyunu ben ölçüyorum 70 cm tartıda üstüyle 8600 gr geliyor kilo vemiştik alıyoruz geri yavaş yavaş 1 yaşında 9 kilo olsa süper olur çünki bizde 2750 dogup 2600 düşmüştük dogum kilosunun üç katı olması gerek diyorlar ya bizde durumlar böyle özel mamasından üç ara ögün olarak içiriyorum birde. Gece hep anne sütü. Bence fena degil sizce

Maşallah bebeğine, eminim yaşında 9 kiloyu geçecektir. Bizde aşağı yukarı bunları yiyoruz, bide kereviz yiyo benim oğlum, ayrıca muhakkak zeytinyağı atıyorum yemrğine. Akşamlarıda keçi yoğurduna ekmek atıyorum 1tatlı kaşığı, yemiyodu yoğurdu , şimdi ekşi mayalı ekmek yapmaya başladım, onu kurutup rondodan geçirşp atıyorum yoğurduna, öyle yiyor

Herkes farklı konusuyo demek.sözkonusu olan saglık.durum ne vahim..

Mrb arkadaşlar tekrar yaziyorum
Benim bebiş dişlerini memeye geçiriyor ve mememi yarıyor görseniz bıçak kesmiş gibi yarık yarık emzirirken de aynı yere dışını geçiriyor bu yuzden meme iyileşiyor ağrıdan duramiyorm emzirmek istemiyorum böyle olup da care bulan varmi

Çok zor bi durum tabi bunun şu çözümüdür demek imkansız gibi. Ama benim oğlumda arada yapıyor bunu, bikaç kesik var bendede, hatta bazen birini emerken diğerinide tırnağıyla oynarken çiziyo:) ben ısırdığı zamanlarda hep dendiği gibi tepki vermemeye çalıştım ama imkansız, zaten tuttumu bırakmıyoda. Bende üzerine eğiliyorum napiim, burnu fln kapanınca mecburen bırakıyo anında, sonrasındada memeyi çekip kapatıyorum. Isırdığı anda emzirme seansı bitmiş oluyo yani. Arada hala ısırsada anladı sanırım bağlantıyı, çünkü genelde artık doyduğunda ısırıyo

Allah yardımcın olsun canım bizimki çözemedi daha meme ısırmayı eline aldığını ısırıyo ama memeyi ısırmıyor o yara içim nr yapılır iyileşemez emdiği için devamlı kuru tutmak gerekir ama bebek devamlı ısırırsa zor gibi unutturmak lazım emerken eline oyuncak felan versen ona bakarken ısırmak aklına gelmez belki

Merhaba kızlar 27haftalık hamileyim nasip olursa doğumum nisan 19a denk geliyor erken doğum riskim de var siz tecrübeli ve doğum zamanj aynı olduğu için size danışmak istedim. Mart-Nisan doğumları için bebek alışverişi nasıl olmalı neler almalıyım giysi olarak önerilerinize ve tavsiyelerinizr açığım. Şimdiden teşekkür ederim cevaplarınız için..

Emzirme aralarını uzatıp lansinoh, garmastan pomad gibi kremler sürebilirsin canım. Aventin kelebek göğüs ucunu da kullanabilirsin geçene kadar.
Benim oğlumda ıssırıyor çığlık atıyorum korkup ağlasa da kapatıyom memeyi emzirmeyide kesiyorum o an küsüyorum:) Bıraktı ısırmayı ama çok emersede oyun yapıyor sonunda ısırmaya başlayabiliyor o zamanda doydun hadi deyip çekiyorum

uzun kollu çıtçıtlı badiler, tek altlar patikli, uzun kollu 2 li takımlar kullandım ben en çok. 2 kat giydiriyordum üzerinede penye yelek giydiriyordum. Uyurkende üzerine normal battaniye serip yatırıyordum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…