2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Canim eğitimi zaten dış çıkarırken vermek doğru olmazmiş yada hastayken. Ben eğitimi verdiğimde diş sıkıntısı yoktu. Sua n mesela diş çıkarıyor , zaten her gece 2 kez fln uyaniyor piss piss yapıyorum yanında yatıyorum ben zaten. Kalkma umudu olmadığı için bi iki dakika mizirdanip geri dalıyor. Ama baba sana psikojik destek olmazsa eğitim ısı zor haklisin ben eşimi evden yollamistim o süreçte ve sonrasında da tam olarak alışmasi gerçekleşene kadar eğer bana yapma emzir deseydi bende dayanamazdim çünkü zaten patlamaya hazır bombaydim. Yani canım ,babası da olumlu bakmıyorsa eğitim işin kolay olmaz:/ Halbuki bilseki çocuk böyle yarimyamalak uyku ile ne kadar yoruluyor, büyümesi bile daha sağlıklı olur iyi bir uyku ile. Umarım düzene girer canim

Şükür iyi canım.. zaten cocuk düşünmüyoruz başka.. aynen valla içimde kalmasın kız olduğu için daha bi heveslendim.

Canım sıkıldı şimdi işte, sağlık ocağındaki hemşireye özellikle sordum beyazını hiç bilmiyorum vermedim daha dedim, önemli değil sarısını yiyor ve sorun olmuyosa yapılanilir aşı dedi. Ama sana farklı denmiş.. yarın doktoruyla detaylı konuşmalıyım sanırım..

Aşı yapıldı tepki vermediyse canını sıkacak bişey yok. Alerji olsa birkaç saat sonra tepki verirdi

Ben kacırdım ya bu 9.ay aşhsı kızamık mı?saglık ocagı baska yapmayacgz demisti ve de yumurta olayını hic sormadı

Biz de aşıyı kacirdik.hrmsire aşiyi actigi gun aramis ama benim tel kapaliydi.bugun de aradi.bu ay aşı vermediler dedi. 1 yaşinda olacak olan asi ile aralarinda 1 ay olmasi gerekiyormus en az.elif 28 mart dogumlu oldugu icin.şubat sonuna kadar devlet aşıyı gönderirse yapariz.gondermezse 1 yasinda artik dedi. Yarin dr kontrolunde bi sorayim bakayim. Problem olur mu diye.

Ben kacırdım ya bu 9.ay aşhsı kızamık mı?saglık ocagı baska yapmayacgz demisti ve de yumurta olayını hic sormadı
Evet kızamık. Yumurta olayından anlamadım bişey bende zaten. Bide 12. Ayda varmış sanırım kızamık, karmanın içindeymiş herhalde, onu erkene çekiyolar diye anlamıştım ben ama demek tekrarmı vurulucak

E ama zaten 1 yaş aşısına 3 ay var daha?? Sana söylediği menenjit olabilirmi acaba? Bizede doktor en az 1 ay sonra gelin aşıdan dedi menenjit için, onu ayrıca özel vuruyolarmış, aşı takviminde yokmuş

Pardon pardon 28 mart olayını kaçırmışım tamam, özür

6. Kızamık aşısı ne zaman yapılmalıdır? Kızamık aşısının ilk dozu ülkemizde çocuk 12 aylıkken (en geç 15 aylığa kadar) ve ikinci dozu ise okul öncesi çağda (4-6 yaşlarında) yapılır. Özel durumlarda her iki doz arasında en az bir ay olmalıdır. DSÖ, geri kalmış ülkelerde aşının çocuk 6 ve 9 aylıkken yapılmasını tavsiye etmektedir. ( prof dr ahmet rasim küçükusta)

Demekki son dönemde 9 -12 olarak değiştirildi

Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Torunoğlu, Bilim Kurulu kararıyla alınan önlemleri şöyle sıraladı:
-Vakaların üçte biri 12. aydan küçük bebekler. Bu nedenle 12. ayda yapılan kızamık, kabakulak ve kızamıkçık aşısı 9. aya alındı. 12. ayda bu aşı bir doz daha yapılacak. 9-11. ayda bebekleri olan aileler çocuklarını mutlaka aşılatsın. (2 aşı arasında en az 4 hafta geçmesi gerekiyor)

Habertürkte yayınlanan habermiş.. tmm ben anca anlayabildim:) ama şu yumurta olayını yarın doktoruna sorucam yine

Ne güzel canım benim koynumda yatırsam uyur belki de cesaret edemiyorum ona babası ezer felan yataktan düşer diye 2 kere tam düşecekken yakalayınca korktum pire gibi bizim oğlan uyurken bile durduğu yerde durmuyo haklısın valla eşim o sırada demediğini bırakmaz ztn dolu oluyor insan eğitim verirken bi patlarsam artk ama veremem daha eğitim sanki şu zor dönemler geçsin de bi hayırlısıyla

Selam kızlar bu ara çok konuşulan aşıyı biz dün yaptırdı. 9 buçuk aylıkken. Yumurta ile ilgili hiçbir şey söylenmedi ama ben beyazını verip denemiştim tesadüfen bi şey olmadı. Artik verebilirim sanırım. Aşının da bi yan etkisini yaşamadik inşallah yıllar sonra da yaşamayız.

Kızlar bizim hemşire hiç yumurta beyazından bahsetmedi.. aşıyı dün olduk şimdilik yan etki yok. Ateşde cıkmadı.. beyazını artık verebilirmiyim oğluma şimdi

Anlamıyorum bu saglık bakanlıgnı,madem bukadar önemli niye aşı bitince devamını göndermiyolar?ellerinde kalanı mı tüketmek icin yoksa bu dümen.türlü türlü sey geliyo aklıma

Asıyı erkene cekmelerinin sebebi suriyelilerde görünen vakalarmıs.yani bir doz simdi bir doz yaşında olcak.aslında anneden alıyomus bagısıklıgı ,biz de aşılı oldugumuz icin.daha aramadılar beni bekliyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…