2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Üstteki 3.dişimiz de gelmiş meger peşisıra.ateşimiz bundan sanırım
Eki Görüntüle 1941349
Maşallah bizimde bi çıksa da rahatlasak bizide aramadılar aşı için henüz haftaya ctesi 9 aylık olcz doktorla konuşup ona göre yaptırcm yaptır der muhtemelen keşke devlet bedavaya dağıttığı gibi detaylı bilgilendirmede de bulunsa ne güzel olur yan etki fln yapmaz inşallah zamanlama değiştiği için

Maşallah bizimde bi çıksa da rahatlasak bizide aramadılar aşı için henüz haftaya ctesi 9 aylık olcz doktorla konuşup ona göre yaptırcm yaptır der muhtemelen keşke devlet bedavaya dağıttığı gibi detaylı bilgilendirmede de bulunsa ne güzel olur yan etki fln yapmaz inşallah zamanlama değiştiği için
Cocuk rahatlıyo da diş cıktıkca ben tırsıyorum.ısırıyo arada,ısırma canim acıyo deyince aglıyo:)
Doktoruma sordum ası durumun,problem olmaz yaptırın dedi bakalım.evet bi acıklama guzel olurdu

Cocuk rahatlıyo da diş cıktıkca ben tırsıyorum.ısırıyo arada,ısırma canim acıyo deyince aglıyo:)
Doktoruma sordum ası durumun,problem olmaz yaptırın dedi bakalım.evet bi acıklama guzel olurdu
Ayy o çok kötü olur işte canım ya ısırması bende korkuyorum ondan :) tam 9 aylıkken mi yapılıyor ki yaptrcz mecburen

Kızlar dün yoğurt mayaladım onu dolaba koymayı unutmuşum gece boyu ılık ortamda kaldı tam mayayı tadını çok güzel tutturmuştum hafif mayhoş olmuş tadı düzelir mi ki yaa üzüldüm valla oğlum çok güzel yiyordu tatlı tatlı hazır yoğurt gibi tatlı Bi tat olurdu hep yoğurtlarımda düzelir mi tekrar mayalaya mayalaya

Uykusuz bir geceden selamlar kızlar hala uyumamak için direnen oğlanla baş etmeye çalışıyorum ayağımda uyuyor ama o kafa sırılsıklam oluyor yastıkta yatağına koycm en fazla 5 dk uyur snra ters dönüp ağlıyor uykusuzluk mahvetti beni bu sıpa nasıl dayanıyor anlamıyorum konuşamıyorum bile iki kelimeyi bi araya getiremiyorum sarhoş bi halim oluyo sabahları gece ztn ruh gibiyim doktora mı götürsek ama doktor ne yapacak ki buna hasta değilki :ruh:
Valla biz de öyleydik doktor zaditen damla verdi zararı yok istediğin kadar kullanabilirsin dedi istersen kullan bi süre benim de bi ara başım dönmeye başlamıştı çok kötüydüm çalışıyo musun bilmiyorum ben çalıştığım için mecbur kaldık sabah 5 te uyuyodu iki saat uyuyup bazen hiç uyumadan işe gidiyodum diş de yok sebebi de belli değil çocuk uyuya uyuya büyür bu uymadığı için büyümüyo şimdi iyi bulabilirsen kullan biz zor bulduk denizli den bulduk alerji damlası

Arkadaşlar 9. Ay kızamık aşısı kesinlikle yapılmalı dedi bugün doktorumuz, üzerine konuşmadı bile fazla. İnternette okuduklarımda kafamı karıştırdı, sizler yaptırıyomusunuz?
Bide 10. Ayda menenjit aşısı varmış, sağlık ocağında diilde ayrıca yapılıyomuş, ğcretli, rota gibi. (Rotayı yaptırmamıştım ben gerçi) bu aşıyla ilgili doktorundan fln bilgi alan varmı?

Nasıl okadar kesin konuşmuş doktor
9.ayda yapılan aşının sadece %30 koruyuculuğu var ve ileriki yaşlarda yüksekihtimal yan etkileri var, bunu tüm doktorlar söylüyor ve biliyor ...
Ama çevresel olarak risk varsa yaptırmak mantıklı olabilir ,
Yaşında yapılabiliyor ve yaşında yapılan aşının koruma faktörü %100 e yakın ayrıca yan etkisi Yok ...
Bizim doktorumuz önermedi yaptırmadım, yaşında yapılacak,
Sosyal çevre okul vs açısından risk altında olsaydık farklı düşünebilirdim belki !!!

bizimde kilo alımımız az diyecek kesin doktor 6. Ayda 9200 dü şmdilerde 10.500 gr falan yavaşlaması normalmiş alımın ama bizim doktorumuz her ay 1 er 1er almasını bekliyor sanki alıştı ilk aylarda fazla fazla almasına bana normal geliyo ek gıda veriyorum ama istemeyince ısrar etmiyorum çevrede bi dünya şey söylüyor ama duymuyorum onları yok bulamaç yap ver diyenler vitamin alsın karışım asla yemiyor bizim oğlan ki tadı iğrenç oluyo pekmez peynir yumurta bebe bisküvisi yapıp verecekmişim he he yaparım dedim bende :) meme emdiği sürece istemezse ısrar etmiyorum sutumun onu doyurmayacağını söylüyorlar ama sanmıyorum doymasa yer ek gıda ne verirsem 6-9 ay arası blw yaparak yemekleri tanımasını sağladığımı düşünüyorum doktor gokhan mamur öyle demişti hem sebze meyveyi tanıması hemde kendisi bşyleri başarabilmesini öğrenmesi için em kritik dönemmiş 6-9 ay ve kaşıkla bşy yediremiyorum bu yüzden kendisi yiyor istediği kadar çorbayı yoğurdu fincandan içiyor kaşığı eline alıp kendisi yemeye çalışıyor ama kaşıkta bşy kalmıyor ağzına götürene kadar bizim öğünlerimiz bir kahve fincanını geçemedi henüz az mı sizce bu kadr anca yiyebiliyor yoğurt olsun çorba olsun meyve muhallebi fln olsun max. Bir kahve fincanı kadar

Kilo alımı artık çok yavaşlar canım ayda 1 kg fazla artık, nereye kadar ayda 1 kg alacak.. SAĞLIĞI iyiyse gerisini boşver çok kilolu olmasın zaten bizim boy 75 cm 9.5 kg civarında şu anda 250 gr almıştı geçen ay , kan tahlilleri vs herşeyide iyi çıktı şükür ...

Valla biz de öyleydik doktor zaditen damla verdi zararı yok istediğin kadar kullanabilirsin dedi istersen kullan bi süre benim de bi ara başım dönmeye başlamıştı çok kötüydüm çalışıyo musun bilmiyorum ben çalıştığım için mecbur kaldık sabah 5 te uyuyodu iki saat uyuyup bazen hiç uyumadan işe gidiyodum diş de yok sebebi de belli değil çocuk uyuya uyuya büyür bu uymadığı için büyümüyo şimdi iyi bulabilirsen kullan biz zor bulduk denizli den bulduk alerji damlası
Bu uyutuyor mu çocuğu? O zaman bişeye alerjisi var. Bir arkadaşımda şurup veriyorum dedi uyutuyormuş hemşire söylemiş. Valla ilaç zararlı ama uykusuzluk bebeğede anneye de zararlı mecbursan verceksin napcan
Konuşmalara baktım ona verdikleri ilaçta kaşıntı ilacıymış. Dişleri kaşındığından rahatlatıyormuş.

Son düzenleme:
Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Torunoğlu, Bilim Kurulu kararıyla alınan önlemleri şöyle sıraladı:
-Vakaların üçte biri 12. aydan küçük bebekler. Bu nedenle 12. ayda yapılan kızamık, kabakulak ve kızamıkçık aşısı 9. aya alındı. 12. ayda bu aşı bir doz daha yapılacak. 9-11. ayda bebekleri olan aileler çocuklarını mutlaka aşılatsın. (2 aşı arasında en az 4 hafta geçmesi gerekiyor)

Habertürkte yayınlanan habermiş.. tmm ben anca anlayabildim:) ama şu yumurta olayını yarın doktoruna sorucam yine

Bakanlık vs hikaye canım
Güvendiğin bir doktor bul ve git, 9.aya çekilme nedeni ülkedeki göçmen fazlalığı açmama gerek yok konuyu sanırım,

Elif in 40 gundur boyu hic uzamamis.700 gr almis. 9 bucuk ayligiz 7700 gr 68 cm benim minik kuzum. Aşıyıkacirdigimi soyledim.eger bu siralarda devlet gonderirse yaptir.5 10 gun icinde gondermezse yaptirma dedi. Bu asinin etkisi zaten 1 ay sonra kendini gosteriyor dedi.zaten 1 yas asina ne kalmis surda dedi. 1 yas asisi daha cabuk etkigosteriyor dedi. Aslinda tum asilari yaptirmayi tavsiye ediyor bizim dr.fakat biz kacirinca boyle oldu

Bu uyutuyor mu çocuğu? O zaman bişeye alerjisi var. Bir arkadaşımda şurup veriyorum dedi uyutuyormuş hemşire söylemiş. Valla ilaç zararlı ama uykusuzluk bebeğede anneye de zararlı mecbursan verceksin napcan
Konuşmalara baktım ona verdikleri ilaçta kaşıntı ilacıymış. Dişleri kaşındığından rahatlatıyormuş.
Zararı yok dedi doktorumuz zararı olsa belli bi zaman verir o kadar kullan der.alerji mi var acaba neye olduğunu nasıl anlıycaz ben her şeyi yediriyorum anlaşılmaz.uyumadığı zaman keyfi de yerinde mızıldamıyo oynuyo bi rahatsızlığı yok test mi yaptırsak 10.aya da girelim bakalım düzelir mi bi umut...

Elif in 40 gundur boyu hic uzamamis.700 gr almis. 9 bucuk ayligiz 7700 gr 68 cm benim minik kuzum. Aşıyıkacirdigimi soyledim.eger bu siralarda devlet gonderirse yaptir.5 10 gun icinde gondermezse yaptirma dedi. Bu asinin etkisi zaten 1 ay sonra kendini gosteriyor dedi.zaten 1 yas asina ne kalmis surda dedi. 1 yas asisi daha cabuk etkigosteriyor dedi. Aslinda tum asilari yaptirmayi tavsiye ediyor bizim dr.fakat biz kacirinca boyle oldu
Siz de zayıfsınız biz de kilo aldırıcı mama kullanıyoruz biraz aldı raporla veriliyomuş doktor verdi.boyumuz geçen ay bizim de uzamadı normal o zaman bu dönemde yavaşlıyor demekki sizin uyku nasıl yemesi nasıl

@ asliii1 kilonuz iyi maşallah az yese de sıkıntı olmaz zaten ek gıda da amaç doymak değil yemek yemeye alışması vitamin alması bizim 7700 dü en son benimki de doyucak kadar yemiyo her şeyden az az

Resimdeki fili nereden aldın gibi alakasız bit sorum olacak :) ikeada biraz pahalı dışarda satılanlarda ne kadar orijinaldir bilemedim bakıyorum 1 haftadır :)
Resim alıntı :) ben cok aradım yaşadığım yerde ikea yok.. instagramda cok yer var satan güvenemediğim için almadım hatta o ssayfalar daha pahalı ikeadan.. galiba budefa alıcam kızım olcak son cocuk içimde kalmadın :)

Bizde alerji yok canım ve dişten olduğuna eminim baya kaşıyor yavrum kulak çekiştiriyor ateş olmadı ama üst damaklar kabarmış ve kızarık çalışmıyorum canım bide çalışsam ne halde olurum bilemiyorum Allah kolaylık verdin sna yine de şükür bu halimize Allah beterinden korusun bebişlerimizi geçecek bu günler de

Kilo alımı artık çok yavaşlar canım ayda 1 kg fazla artık, nereye kadar ayda 1 kg alacak.. SAĞLIĞI iyiyse gerisini boşver çok kilolu olmasın zaten bizim boy 75 cm 9.5 kg civarında şu anda 250 gr almıştı geçen ay , kan tahlilleri vs herşeyide iyi çıktı şükür ...
Mşallah canım bana göre normal kan değerlerinin de düzeldiğini düşünüyorum avuçlarının içi kırmızı kırımızı :) kilolu olursa da zor henüz yürümüyor ve kucak istiyor kollarım kopuyor taşırken sağlıkğı yerinde olsun gerileme olmasın gelişiminde kilo önemli değil bence de
@ asliii1 kilonuz iyi maşallah az yese de sıkıntı olmaz zaten ek gıda da amaç doymak değil yemek yemeye alışması vitamin alması bizim 7700 dü en son benimki de doyucak kadar yemiyo her şeyden az az
İsteyince kendisi şapur şupur yiyor maşallah ama memeye güveniyorlar onlarda bence ondan azar azar yiyor yutmayı bilsin gıdaları tanıması asıl amaç ztn sağlıkları iyi olsun da az ek gıda alsınlar

Zararı yok dedi doktorumuz zararı olsa belli bi zaman verir o kadar kullan der.alerji mi var acaba neye olduğunu nasıl anlıycaz ben her şeyi yediriyorum anlaşılmaz.uyumadığı zaman keyfi de yerinde mızıldamıyo oynuyo bi rahatsızlığı yok test mi yaptırsak 10.aya da girelim bakalım düzelir mi bi umut...
Ben şöyle anladım kaşıntıyı alıyor alerji ilacı çocukta rahatlıyor. İlk baş alerjisi mi var diye düşündüm ama alerji değil kaşıntı için bence o ilaçlar

B
Aynı şeyleri yaşadım canım hiç bişey fayda etmiyordu.. 10 günden fazla sürdü ishali..kakasını yaparken içinde bişey kalmadığından acı çekiyordu ölüyordum onu öyle görünce.. kaç doktora götürdüm.. en son doktor ek gıdayı kes bakalım dedi ve gerçekten kesince ishalide düzeldi.. ek gıdaya tekrar başlayınca cok az vererek korkarak başladım..sen bi dene istersen.. cok geçmiş olsun cnm
bizimde bugün 12. Günümüz ishalde iki dr a gittik dişten dedi tahliller temiz çıktı ama ben çok yoruldum anne sütü alınca bildiğin su yapıyo ek gıda alınca biraz katı katı olması daha iyi geliyo bana ama sayı günde en az 4-5 kez baZen 10 u buluyo
Sizinkide dişten miydi ?

Kızlar dün yoğurt mayaladım onu dolaba koymayı unutmuşum gece boyu ılık ortamda kaldı tam mayayı tadını çok güzel tutturmuştum hafif mayhoş olmuş tadı düzelir mi ki yaa üzüldüm valla oğlum çok güzel yiyordu tatlı tatlı hazır yoğurt gibi tatlı Bi tat olurdu hep yoğurtlarımda düzelir mi tekrar mayalaya mayalaya
Arada mayayı degistirmek gerekiyomus zaten.bu son yaptıgınızla mayalamayın bence bidahakini,ben de 6saat bırakıyorum gece kaloriferin yanında.bi sey olmuyo aslıma yenir o yenir:KK55:

X