2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Bu arada diyetler gundeminizde.spiral taktırmıs olanlar,bel bölgesinde yaglanma olurmus.saraçoglu anlattı:)

Bu arada diyetler gundeminizde.spiral taktırmıs olanlar,bel bölgesinde yaglanma olurmus.saraçoglu anlattı:)
İki çeşit spiral var hormonlu olanlar hormonsuz olanlar hormonlu olanlar yağlanma kilo alımı ve vücutta tüylenme bile yapabilir.. ben hormonsuz olanı taktırdım adet dönemimim iki gün fazla uzamasından başka bi yan etkisi olmadı aylardır..

Kızlar bebekleriniz arada kusuyor mu? Sabah 1 tatlı kaşığı tam buğday unu, yarım çay kaşığı tereyağ ve 1 kibrit kutusu peynrle muhlama yapmıştım. Gayet güzel yedi tam sevinip eşime yazdım ki hooop hepsini kustu

Ne zormuş valla bu diş çıkarmak ağrı mı yapıyo acaba damakları o yüzden mi bunlar ateşi olunca tam tersine uyuyorlar 2. Dişte ateşliyken devamlı uyumak istemişti üsler çıkacak bizimde heralde sırasına göre çıkarsa tbi ilk alt iki diş çıktı sıra üstlerde hepimizde aynı sorun olduğuna göre hastalık değil diş doktora gitmeyi düşünüyordum artk 9.ay kontrolüne götürürüz haftaya

2 gündür başladı canım tam bitti die seviniyordum çok kusan bir bebişti çnki nedenini bende anlamadım verdiğimiz ek besinler midesine dokunup kusmuş olablr die düşündüm snra

2 gündür başladı canım tam bitti die seviniyordum çok kusan bir bebişti çnki nedenini bende anlamadım verdiğimiz ek besinler midesine dokunup kusmuş olablr die düşündüm snra
Ek gıdaya başladığımızdan beri bu kızımın 4.kusuşu falan öyle sık kusmuyo da neden acaba diye düşündüm ve ne zaman bunu bir sorun olarak görmeliyiz? Sen sordun mu doktorunuza aslıcım

Ek gıdaya başladığımızdan beri bu kızımın 4.kusuşu falan öyle sık kusmuyo da neden acaba diye düşündüm ve ne zaman bunu bir sorun olarak görmeliyiz? Sen sordun mu doktorunuza aslıcım
Bilmiyorum ki doktora haftaya gideceğiz her gidişte sorardım normal kusması derdi doktor kusmaya ishal ateş fışkırır tarzda kusarsa sorun olur bnce sadece kusmak bi sorun olarak görmüyor doktorlar normal deyip geçiyorlar

İyi bari biraz içim rahatladı. Ayına göre kilosu iyi ama alması gerekenden az kilo almış. Doktor ek gıdayı bi kaç kaşık daha arttırmaya çalışalım dedi. Ona da biraz sıkıldım. Belki fazla gelmiştir verdiğim. Yiyince bende verdim ama demek daha yavaş gitmeliyiz.

Aynen canım fazla gelmiş olabilir belki meme emiyorsa zorlamamak lazım heralde

bizimde kilo alımımız az diyecek kesin doktor 6. Ayda 9200 dü şmdilerde 10.500 gr falan yavaşlaması normalmiş alımın ama bizim doktorumuz her ay 1 er 1er almasını bekliyor sanki alıştı ilk aylarda fazla fazla almasına bana normal geliyo ek gıda veriyorum ama istemeyince ısrar etmiyorum çevrede bi dünya şey söylüyor ama duymuyorum onları yok bulamaç yap ver diyenler vitamin alsın karışım asla yemiyor bizim oğlan ki tadı iğrenç oluyo pekmez peynir yumurta bebe bisküvisi yapıp verecekmişim he he yaparım dedim bende :) meme emdiği sürece istemezse ısrar etmiyorum sutumun onu doyurmayacağını söylüyorlar ama sanmıyorum doymasa yer ek gıda ne verirsem 6-9 ay arası blw yaparak yemekleri tanımasını sağladığımı düşünüyorum doktor gokhan mamur öyle demişti hem sebze meyveyi tanıması hemde kendisi bşyleri başarabilmesini öğrenmesi için em kritik dönemmiş 6-9 ay ve kaşıkla bşy yediremiyorum bu yüzden kendisi yiyor istediği kadar çorbayı yoğurdu fincandan içiyor kaşığı eline alıp kendisi yemeye çalışıyor ama kaşıkta bşy kalmıyor ağzına götürene kadar bizim öğünlerimiz bir kahve fincanını geçemedi henüz az mı sizce bu kadr anca yiyebiliyor yoğurt olsun çorba olsun meyve muhallebi fln olsun max. Bir kahve fincanı kadar

Merhaba kizlar,
Ben de kisaca konusulan konulara istinaden biraz bahsetmek istiyorum durumumuzdan. Alti dis sonrasinda uyku duzenimiz oturdu, gelisimi hizlandi. Ilk aylar cok hizli ilerlememize ragmen motor gelisimi yavaslamisti. Uykusuzluk, gece uyanip saatlerce aglamalar, huzursuzluk tavan yapmisti. En son diste ates ishal vs hepimizin yasadiklari. Ama sonradan masallah inanilmaz hiz kazandik. Mutlu uyaninca oyun yemek herseyin tadini cikarmaya basladik. Simdi emekliyor, tutunup kalkiyor, gucu yeten cekmeceleri aciyor, dolap kapaklari ve kapilari kendisi acip kapatiyor. Mudahale edilip yardim edilmesinden asla hoslanmiyor sinirle agliyor. Yemek sorunumuz olmadi cok sukur. Mama sandalyesinde yefdirmeye ve sofra kulturune alistirdim. Tok olsa bile bizimle oturur mutlaka birseylere uzanip yemek ister. Emzirmeye son gaz devam.
62 ile hamile kaldim simdi 61 kiloyum. Sadece az gobek var. Onceden gunluk cikip yuruyordum mutlaka. Kis nedeniyle simdi cikamiyorum. Sadece vakit buldukca mekik cekiyorum cok ise yariyor. Kol calistiriyorum. Bacaklarim inanilmaz sikilasti. Hedef 55. Diet yapmiyorum.
Iki gun sonra tam dokuz aylik olacak ve asimiz var. Asiyi yaptiracagim.
Gece dis doneminde meme ile uyumaya alismisti, yanimda yatiyordu ve yarim saatte bir uyanip meme istiyordu. Once besigine alistirdik sonra bir saate cikti. Her zaman olmasa da simdi nadiren iki bucuk uc saate kadar deliksiz uyuyoruz.
Dogdugundan beri saat dokuzda yatiriyorum. Uykudan olse de on dk oncr bile gotursem uyumuyor agliyor. Dokuz olunca hic israr etmiyor ve emerek uyuyor.
Her gecen gun yeni birsey yapiyor. Bebek buyutmenin en zevkli donemimde oldugumu dusunuyorum. <3
Etraftaki herkesten birses cikiyor. Yok memede uyutmasaydin, kucakta sallamasaydin, onu yapmasaydin, kucaga alistirmasaydin vs vs. Sonucta hepimiz birseylere mecbur kaliyoruz. Onemli olan kriz ortamini nasil asacagimizi bilmek. Bunun icin de dis gibi olumsuz etkenlerin olmamasi gerektigine inaniyorum. Bunalmis olan anneler icin soyluyorum. Hepsi geride kalinca cektiklerime degdi diyeceginiz gunler cok yakinda Allah in izniyle..

Yok seninki iyi almış merak etme canım. Bizimki 1.5 ayda 400-500 gram alması gerekirken 150 gram aldı. Bende blw yapıyordum ama uymadı bize malesef. Ben bir lokma ağzına koymazsam o hiç yemiyor çünkü ve üstüne kan değerleri de biraz düşük çıktığjndan yemesi gerekiyor

Hm anladım canım bizimde düşük çıkmıştı ferromixin verdim 2 aydır düzeldi diye umuyorum ek gıdayı seviyor belli ki senin minik itiraz etmeden yediğine göre maşallah mıhlama bile yemiş

Maşallah bebişine canım Hadi inşallah umarım rahatlayacağımız eski düzenimize geri döneceğimiz günler yakındır ya anlattığın gibiydik bizde akşam 10 sabah 8 deliksiz uyurdu ama artık nerdee bi kaç aydır doğru düzgün uyuduğumu hatırlamıyorum umarım düzelir

Dişimiz halen yok acaba diyorum taksammı korkmalımıyım.. aşıyı yaptırdım çünkü instagram da suciçeğihmıydi kızamıkmıydı hatırlamıyorum küçücük bi bebiş yoğunbakıma almışlar korktum buralarda suriyeli cok kapımıza kadar geliyorlar. ikigecedir yatamadım dua ettim bebek için..
oğlum 10 kilo olmuş kafa çevresi 44 boyu 74..

Kızlar şimdiden pembeler düşünüyorum budefa abartmıyacam diyordum oğlumda yaptığımı yapmıyacam diyordum çünkü etiketi üstünde giydiremediğim birsürü kıyafeti hep başkalarına verdim ama tutamıyorum kendimi sanırım daha fazlasıda olcak kız cocuk hep istiyordum nasıl güzel şeyler var.. detaylıdan sonra almaya başlayim diyorum

Canım maddi durumunuz iyiyse bence içinde kalmasın hiç bşy sonra çok üzülürsün keşke demezsin en azından kalanları giyemediklerini yakınlarında bebeği olanlara verirsin yada saklarsın torunlara kalır :)

Hanımla merhaba,

Malum 9. Ay aşısı var bugün mersinde ki asıl hemşiremizle konuştum bu aşı olmazsa 1 yaş aşısının koruyuculuğu tam sağlanmıyor dedi.

Aşıya gitmeden öncede yumurtanın beyazı verilecekmiş alerji olursa çocuk doktoru yapacakmış aşıyı. Beyazı sarısıyla karışık omlet vermiştim ama tek beyaz vermedim yarın vericem.

Ben yaptırıcam aşıyı hemşireye güveniyorum. Tam koruyuculuk sağlamazsa mersin gibi yerde bulaşabilir

kız olduğu kesinleşti mi sima :)

Genel durumumuz stabil bizimde :) sıralıyor çekmece karıştırıyor yaramazlık tam gaz :) boy kilo ne durumda bilmiyorum. Aşıda bakılır sanırım.
3 dişimiz var 3 diş daha geliyor aynı anda, 3 üde üstte. Geceleri tahmin ediorsunuzdur :)
Ek gıdada yoğurt yedirmek hala büyük iş. Eti seviyo
Çorbaları seviyo meyve 2 güne yiyor bir çeşit. Kafasına göre yani

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…