2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Doktor normal karsiliyor.gelisim evrelerinde duragan bir donem varmis(2-3 ay kadar süren) bu donemde boyda artis olmuyormus.o evreden cikinca birden boy atiyorlarmis.beklemedeyim hala o artis donemini.
eger boy uzamazsa 1 yasinda detayli test yapilacakmis pediatrik endokrin tarafindan gerci ona da götürdüm normal dedi takip ederiz dedi.kilo açısından sorunumuz yok sukur ki 9.100 gramiz.bakalim insallah birden uzar kuzucum.
Sen de üzülme canım o zaman.Takibini yaptırıyorsun sağlıkla büyüt bebişini.

@massskara yan etkiden kasıt hemen çıkacak bir yan etki değil uzun vadede ileriki yaşlarda çıkma ihtimali olan yan etkileri mevcut aşının, çok kişi de yaptırmadı, farkından olan sağlık ocaklarıda vurmadı aşıyı...
ama sosyal ortam gereği risk altında olanlar risk almak istemedikleri için yaptırdılar aşıyı ,
Sağlıklı olan yaşında yaptırmak ben dahil birçok arkadaş yaşında yaptıracak
9.ayda yapılan aşının sadece %30 koruyucu etkisi ve fazlaca yan etkisi var ama yaşında yapılan aşı tam zamanında tam fayda sağlıyormuş
Bilgine
Canım ben de araştırıyorum prof yorumlari alıyorum.Ben yaptırma karari aldım.6 yasında bir kızım daha var onun da asılarinı aksatmadan yaptırdım.Yaptirmadigimiz zaman da olası sonuçları göz önune alarak yaptırdım.

İnşallah...uyku düzenini oturtmam lazım dün 9.30 da yatırdım uzun zamandır ilk defa.kalktı ama uykusunu açmadan tekrar yatırdım uyudu ama ilaç kullanıyoruz inşallah ilaçsız da bi gün böyle uyur o zaman kilo alır sizinki de uzar inşallah uyku problemi var mı ek gıdaya aranız nasıl yiyo mu sağlık sorunu yoksa takmamak lazım da insan yine de takıyo ya

Uykumuz istisnalar haric duzenli ama arada sacmaladigi oluyo aksama kdr hic uyumadigi günler.bir de işe basladim 1 aydir tum duzeni degisti bana kapris yapiyo isten gelince.ek gidayla da aramiz suan iyi gibi .ama hic belli olmuyo bigun cok rahatsak ertesi gun herşey degisiyo:)

Bu uyku ne zaman düzelecek. Gündüz 2 sefer yarim saat yatar tamam kabul de gece de uyumuyor ki bu velet. Işe de başladım migrenden kafamı kaldıramıyorum. Bizimki gibi olan var mi yoksa artık uykuyu bir sorun olarak algılayıp çaresini mi aramali

Doğum günü hazırlıkları yapan anneleri ayakta alkışlıyor tebrik ediyorum :) naçizane düşüncedir yanlış anlamayın, yapanda yapmayanda sonuçta herkesin yaşam tarzı saygı duyarım :)
pastasını yaptırıp güzel bir köşe hazırlayıp fotoğraf çekimi yapcaz sadece, kutlamak isteyen pastasını alır gelir :) 3 yaşa kadar milleti toplayıp hazırlık yapmak ölü yatırım çocuk farkında değil milleti eğlendiriyoruz :) 3 yaştan sonrada kreşde olur zaten doğum günleri ama farkında olur en azından ...
Tbiki canım anlamıyo çnki bebiş eşim cafede yapsak felan dedi ama gerek yokki evde her zmn yaptığımız ikramlıklar pastası felan aile arasında yapcz büyük partiler için toplayacak insan yok ztn çevremizde 3 yaşında falan iyi bir organizasyon yapılabilir bebişlerimizde anlamış olacaklar yine de 1 yaş ilk doğum günü bişyler yapıp fotoğraflar çekilmeli ilerde bakar bakar dururuz :) doğum günü hediyesi bahçeye fidan dikmek istiyorum onunla birlikte büyür gider birlikte sularız falan böyle şeyler düşünüyorum ama icraata geçirebilirsem inşallah :)

Bu uyku ne zaman düzelecek. Gündüz 2 sefer yarim saat yatar tamam kabul de gece de uyumuyor ki bu velet. Işe de başladım migrenden kafamı kaldıramıyorum. Bizimki gibi olan var mi yoksa artık uykuyu bir sorun olarak algılayıp çaresini mi aramali
Ahh canım kaç doğumlu bebiş bizim 28 nisan ve aynı anlattığın gibi gündüzleri iki sefer yarım saat belki uyuyor gecede uyumuyor kaç kez kalkıyorum bilmiyorum yanımda bile mıkırdanıyo memedede uyumuyor banyo yaptırdım şmdi rahatlar belki die şimdilik uyuyor ama bklm ne zaman uyanacak bir aydır böyle nerdeyse iki diş çıktı alttan üsler geliyo sanırım sizin varmı diş

Anlattıklarında kendimi görüyorum. Gündüz taş catlasin bi saat oda ayakta sallayarak uyuyo yani bana bi faydası yok. Gecede sabaha kadar salla dur.anlamiyorum nasıl dayanıyor uykusuzluga.herkes sallamaya niye alistirdin diye elestiriyo çaresiz karınca insan ne yapacağını şaşırıyor

Arkadaşlar 9. Ay kızamık aşısı kesinlikle yapılmalı dedi bugün doktorumuz, üzerine konuşmadı bile fazla. İnternette okuduklarımda kafamı karıştırdı, sizler yaptırıyomusunuz?
Bide 10. Ayda menenjit aşısı varmış, sağlık ocağında diilde ayrıca yapılıyomuş, ğcretli, rota gibi. (Rotayı yaptırmamıştım ben gerçi) bu aşıyla ilgili doktorundan fln bilgi alan varmı?

Bizzzz aylardır böyleyiz artık doktor ilaç verdi onla uyuyor yaşını bekliyorum artık ama o zaman da dış çıkar daha hiç diş yok

Uykusuz bir geceden selamlar kızlar hala uyumamak için direnen oğlanla baş etmeye çalışıyorum ayağımda uyuyor ama o kafa sırılsıklam oluyor yastıkta yatağına koycm en fazla 5 dk uyur snra ters dönüp ağlıyor uykusuzluk mahvetti beni bu sıpa nasıl dayanıyor anlamıyorum konuşamıyorum bile iki kelimeyi bi araya getiremiyorum sarhoş bi halim oluyo sabahları gece ztn ruh gibiyim doktora mı götürsek ama doktor ne yapacak ki buna hasta değilki :ruh:

Doğum günü hazırlıkları yapan anneleri ayakta alkışlıyor tebrik ediyorum :) naçizane düşüncedir yanlış anlamayın, yapanda yapmayanda sonuçta herkesin yaşam tarzı saygı duyarım :)
pastasını yaptırıp güzel bir köşe hazırlayıp fotoğraf çekimi yapcaz sadece, kutlamak isteyen pastasını alır gelir :) 3 yaşa kadar milleti toplayıp hazırlık yapmak ölü yatırım çocuk farkında değil milleti eğlendiriyoruz :) 3 yaştan sonrada kreşde olur zaten doğum günleri ama farkında olur en azından ...
Evet canim benim 'e ozenmek istiyorum dedigim o aslinda.o köseden yapicam insllah.yoksa milleti eglendiremem hic.en yakinlari cagiririz yeter.sorup duruyorlar cunku. Buyuk partiler.anlamaya baslayinca insallah.benim kiz zaten insan sevmiyor. Onca insani topla bi de kizimi minciklasinlar.bak gir ne feryat figan.al sana dogum gunu

Mrb arkadaşlar uzun zamandır yokum ie başladım fırsat bulup da giremiyorum bakıyorum herkesin derdi diş benimde derdim diş ama biraz farklı bi durum
Benim bebiş dişlerini memeye geçiriyor ve mememi yarıyor görseniz bıçak kesmiş gibi yarık yarık emzirirken de aynı yere dışını geçiriyor bu yuzden meme iyileşiyor ağrıdan duramiyorm emzirmek istemiyorum böyle olup da care bulan varmi

Anlattıklarında kendimi görüyorum. Gündüz taş catlasin bi saat oda ayakta sallayarak uyuyo yani bana bi faydası yok. Gecede sabaha kadar salla
Uykusuz bir geceden selamlar kızlar hala uyumamak için direnen oğlanla baş etmeye çalışıyorum ayağımda uyuyor ama o kafa sırılsıklam oluyor yastıkta yatağına koycm en fazla 5 dk uyur snra ters dönüp ağlıyor uykusuzluk mahvetti beni bu sıpa nasıl dayanıyor anlamıyorum konuşamıyorum bile iki kelimeyi bi araya getiremiyorum sarhoş bi halim oluyo sabahları gece ztn ruh gibiyim doktora mı götürsek ama doktor ne yapacak ki buna hasta değilki :ruh:

Yün yastık kullanma canım boğulma önleyici bebek yastığı var bende incecik bir sünger mi visko mu emin değilim. Ben onu kullanuyorum yastık ihtiyacı olunca yün yastık gibi terletmiyor.
Yapacagin tek şey sallamayi bırakmak canım 3-4 gün sıkıntı cekeceksin sonra geçecek. Ben de 4. Ay da fln salliodum doktor bana hemen bırak dedi . Dedim ama uyumaz uyusada 5 dk uyur. O yorgunluktan bi şekilde uyuyakalir ve zamanla alışır dedi. Kısa süre de bitti o iş. Sallamak dediğimiz şey i biz kendimiz alistiriyoruz çocuğa sonuçta hiç sallamamis olsaydin şuanda saklamayı bilmiyor olacaktı. Kendini güçlü hissettiğin en kisa surede kapat bence o.mevzuyu. Gör bak nasıl daha güzel uyuyacak ama bir süre tabi sıkıntı cekersin (şuanki halinden daha kötü olmazsin bile belki o süreçte ) ama kesersen sallamayı nenolursa olsun 1 kerecik bile geri donme yoksa çok direnir

Yün yastık kullanma canım boğulma önleyici bebek yastığı var bende incecik bir sünger mi visko mu emin değilim. Ben onu kullanuyorum yastık ihtiyacı olunca yün yastık gibi terletmiyor.
Yapacagin tek şey sallamayi bırakmak canım 3-4 gün sıkıntı cekeceksin sonra geçecek. Ben de 4. Ay da fln salliodum doktor bana hemen bırak dedi . Dedim ama uyumaz uyusada 5 dk uyur. O yorgunluktan bi şekilde uyuyakalir ve zamanla alışır dedi. Kısa süre de bitti o iş. Sallamak dediğimiz şey i biz kendimiz alistiriyoruz çocuğa sonuçta hiç sallamamis olsaydin şuanda saklamayı bilmiyor olacaktı. Kendini güçlü hissettiğin en kisa surede kapat bence o.mevzuyu. Gör bak nasıl daha güzel uyuyacak ama bir süre tabi sıkıntı cekersin (şuanki halinden daha kötü olmazsin bile belki o süreçte ) ama kesersen sallamayı nenolursa olsun 1 kerecik bile geri donme yoksa çok direnir
Canım benim oğlan ayakta sallanmayı hiç sevmez aslında ayaklarıyla ittirip kaçmaya çalışıyor ben uyumuyor hiç diye uyusun diye sallıyorum sersem olduğu için uyuyor aslında yavrum alıştırmıştım ben onu 5 aylıkken felan kendisi uyuyodu sonra hasta olunca ve ardından diş macerası başlayınca memede uyuyo nasıl alıştırırım artk bilemiyorum ben alıştırsam babası dayanamaz önceki eğitim verişimde gidip gidip suratına bakıyodu zar zor alışmıştı şmdi herşeyi anlıyor bebek alışmaz gibime geliyo babası yüzünden ama bu dişlerin sıkıntısıyla o eğitimi bebek nasıl karşılar ki sağlıklı olur mu bilmyrm onca ayakta sallamaya uyumuyo çnki kendi kendine uyuması mucize gibi görüyorum 1 aydır uykularımız harap çnki sen nasıl yapıyorsun gece uyandığında ağladığında fln meme istemiyor mu hiç dişleri çıktı mı

Tbiki canım anlamıyo çnki bebiş eşim cafede yapsak felan dedi ama gerek yokki evde her zmn yaptığımız ikramlıklar pastası felan aile arasında yapcz büyük partiler için toplayacak insan yok ztn çevremizde 3 yaşında falan iyi bir organizasyon yapılabilir bebişlerimizde anlamış olacaklar yine de 1 yaş ilk doğum günü bişyler yapıp fotoğraflar çekilmeli ilerde bakar bakar dururuz :) doğum günü hediyesi bahçeye fidan dikmek istiyorum onunla birlikte büyür gider birlikte sularız falan böyle şeyler düşünüyorum ama icraata geçirebilirsem inşallah :)
Benim 1 yaş doğum günüme annemler özen göstermiş evi süslemişler balonlarla bir de eskiden vardı ya aşk merdiveni denirdi fon kağıdından yapılırdı onlarla. Sonra bir pasta ve hazirlik yapılıp yakın akraba çağrılmış 2 tane dışım var alttan herkes gülüyor fotolarda . Şimdi bakıp bakıp gülümserim o zamana. Kendi çocuğum olunca daha bi anlamlı oldu fotolar. Benim icin anılar cok değerli ve dediginiz gibi ben de biraz hazırlıkla bir kose süsleyip oğluma doğumgünü yapacağım yakın akraba ve arkadaşlarım arasında. Anı olur oğluma: ) KardelenRuzgar KardelenRuzgar öyle çok hazırlık yapamam zaten vakit yok hiç bisey de düşünmedim henüz: )

Ahh canım kaç doğumlu bebiş bizim 28 nisan ve aynı anlattığın gibi gündüzleri iki sefer yarım saat belki uyuyor gecede uyumuyor kaç kez kalkıyorum bilmiyorum yanımda bile mıkırdanıyo memedede uyumuyor banyo yaptırdım şmdi rahatlar belki die şimdilik uyuyor ama bklm ne zaman uyanacak bir aydır böyle nerdeyse iki diş çıktı alttan üsler geliyo sanırım sizin varmı diş
21 nisan doğumlu 3 tane dış var bir tanesi de patlamak üzere tamam diyorum hadi bu dis sıkıntısı yok direniyor çocuk uyumamak icin sabahtan akşama kadar anneme eziyet veriyor uyumuyor tüm gün mizirdaniyor diyor annem

Anlattıklarında kendimi görüyorum. Gündüz taş catlasin bi saat oda ayakta sallayarak uyuyo yani bana bi faydası yok. Gecede sabaha kadar salla dur.anlamiyorum nasıl dayanıyor uykusuzluga.herkes sallamaya niye alistirdin diye elestiriyo çaresiz karınca insan ne yapacağını şaşırıyor
Sallamaya alıştırma emzik verme tamam herkes cok biliyor. Benim oğlum kolikti 4.5 ay sürdü kolik her akşam 7 den 11 e sürekli ağlıyordu susmuyordu. Bir de meme reddi vardı kucağımda zıplata ziplata gezerek emzirdim hep. Sonra hamak aldık sadece kısa bir süre uyurdu susardı gündüz. Nasil alıştırmayacaksın sallamaya, uyusun da nasıl uyursa diyorsun

21 nisan doğumlu 3 tane dış var bir tanesi de patlamak üzere tamam diyorum hadi bu dis sıkıntısı yok direniyor çocuk uyumamak icin sabahtan akşama kadar anneme eziyet veriyor uyumuyor tüm gün mizirdaniyor diyor annem
Hmm atak haftasıda geçti ama diş sıkıntısıdır muhtemelen hasta değiller şükür aynen bizimki de anlattığın gibi direniyor mzır mızır napcz böyle bilemiyorum valla çok zorlanmaya başladım artk uykusuzluktan migrenim tutuyor Allah hepimize sabırlar versin

Disleri cıkıyor diye buara yanımda yatırıyorum.öyle uyuyodu.dun gece bizimki de zıvanadan cıktı.gece uyanıyor,emmek istemiyor.hadi acıyorum ısıgi 5-10dk ,oyalanınca alıyorum memeye
Atesi yoktu ama sıcaktı hep terledi anlamadım yanı sabaha karsı daldı.

X