2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Hanımlar iyi akşamlar uzun zamandır yazamıyorum.oğlum 9 aylık son 2 haftadır çok sinirli sinirlenincede kafasını nereyi bulursa bilerek vuruyor.ne yapacağını şaşırdım.
Minnak yavrular sinirlenmeyi de bilirler. Bence oyle yaptigi zamanlarda gormezden gel canim.yani ayy yapma etme bak falan hicbir sey deme.hatta gozgoze bile gelme.bir sure sonra vazgecer diye dusunuyorum.

Ayyy tam aradigim sey. Ben de kac gundur seramik bicakli blendr yok mu diye arastiriyorum.ama bulamadim. Bulana kadar evdekiyle idare etmeye karar verdim.yoksa da cikartirlar bence yakinda :)

Bizimkinde dis patlamis mi anlayamadim.azi disinin ucu beyaz nokta gibi.elime de cok hafif bi sivrilik gelir gibi oluyor.yani yan man bi dis ciksa bari.

Kızlar okumanızı tavsiye ederim 10 sayfada bakış açım değişti ve bize çok iyi geldi bu kitap , henüz bitmedi 3 kitap birden okuyunca :) bitiremedim ama şiddetle tavsiye ederim ....

Eki Görüntüle 1934047

Bir kaç yazisi cok sacma grlmisti o yuzden okumuyorum adem güneş'i. Kizdim kustum ben ona :)))

Canim şu bir milyoncularda satilan hali kaydirmazlar var4 tanenbuyukce parca kesip halinin her ucuna koy. Benim gibi 4 5m2 almana gerek yok :))) ayni isi goruyor o kadarcik da olsa gutuyor haliyi kaydirmiyor :)

O sertifikalar verilirken belli kriterler aranıyor gidilip bakılıyo sonra sertifikası veriliyor ama çiftci daha sonra ne kadar uyuyo organik tarım kurallarına? İllaki çok bariz şeylere dikkat ediliyordur hormon ilaç vs gibi ama dediğim gibi zamanında meyveyi sebzeyi yerseniz hormonda olmaz çok fazla. Ben evimin orada köy pazarı var kadınlar getirir birkaç abla var onlardan alıyorum. Organik sertifikası olunca 50 kuruşluk maydanoz oluyor 3 lira :))

Bir kac gun gozlemlesen cozersin bence... cunku 2 3 tahminin var. Mesela oyle yaptigi zaman hemen makatini kaşî eger rahatliyosa dedigin kaşınti ihtimalidir. Yada yapmaya basladigi zaman gaz masaji yap biraz gozlemle biraz kulak kabart gaz cikariyomu yada kasildiktan kisa bir sure sonra kakasini mi yapiyor ona gore dr danisirsin gecmis olsun hepside zor işler..

Makatta kaşıntı olması için kurt olması lazım. Kaka da kurt gördünüz mü? Yada kabızsa kaka yapınca orası tahriş oluyor acı mı veriyor ki? Doktora bi sorsaydınız. Makat çevresine zeytinyağı yada kantaron sürerdim ben olsam. Kantaron yara iyileştirme özelliği var çatlak felan varsa iyi gelir.

Bide agresifportakalın dediği gibi makatı kaşıdınız mı hiç rahatlama oluyorsa makat kaşınıyordur

Sen ne dikkatli kuralcı annesin maşallah. tv olayına hiç dikkat etmiyorum belki dönüp izlemediğinden çok az reklam bakar çevirir sonra kafayı. tv de açık olmasa çatlarım evde :)

Ek gidaya geçtikten beri kabizlik var top gibi sert cikariyo ve farkettim ki 1 aydan fazladir gaz yapmiyodu kaşıntı icin hic denemedim acikcasi bu kac gundur zeytinyağı nurse harvey ve rezene icirince iki kere gaz cikardigini duydum hem gaz hem kabizliktan bu aylarda bebekler bu şekilde yapiyo mu acaba ve kizim sanmi bunu huy edinmis gibi her yatağına koydugumda bir yere uzattığım da yapio

Çocuk hastanesine gidebilmeyi bende isterdim ama maalesef. O sırayı hasta çocukla bekleyemem suriyeliler heryerde. Parası felan gelmiyor gözüme özele gidiyoruz kafalar rahat

Burda bi arkadaş demişti keçi boku gibi yapıyorsa az yemek yiyor demekmiş.
Ek gıda olarak bağırsak çalıştırıcı şeylerde dene istersen suyu aksatma bide.
Mesala ben dün değişik olarak havuç incir haşladım blendardan çektim verdim 2 kere kaka yaptı. Deneyebilirsin.

Olan olmuş tostik yapacak bişey yok. Kötü bi tecrübe olmuş Bida kayınvalidene bişeyini anlatma lafıda sok arada. Çok ayıp sana anlatılanı gidip başkasına anlatmak

Ya şöyle veriyorum gece uyumadan 110 cc mama icio uyuyo sabah beş gibi 120 yapiyom hepsini bitirmio azicik altta birakio sabah 8 gibi uyanio 90 cc mama yapıp yatiyo saat 11 gibi kahvaltisi bir yumurta sarisi bir tepeleme tatli kasigi labne cay kasigi kadar tereyagi biraz lor peynir bir c.k pekmez bir kasik hazir muhallebiler le kahvaltısını yediriyorum iki saat gecmeden 90 cc mama sonrasinda uyutuyorum uyanınca ekmek ici çavdar yada tmbgdy corbaya ilave edip yediriyorum aradan 3 saat gecmeden mama son ek gida olarakta yogurt verip yatmadan evvel tekrar mama veriyorum bunları verdigim halde doymuyo acaba sizce azmi veriyorum kizlar

Keci pisligi gibi derken okadar sert taş gibi degil ve okadar küçük degil daha buyuk top ve sert iste

Yaşında yapılacak canım.

Canim şu bir milyoncularda satilan hali kaydirmazlar var4 tanenbuyukce parca kesip halinin her ucuna koy. Benim gibi 4 5m2 almana gerek yok :))) ayni isi goruyor o kadarcik da olsa gutuyor haliyi kaydirmiyor :)
Sağol canım bi salondakiler 4 m2 diğerleri yolluk hep uzun uzun işe yarar inşallah

Bizimkinde dis patlamis mi anlayamadim.azi disinin ucu beyaz nokta gibi.elime de cok hafif bi sivrilik gelir gibi oluyor.yani yan man bi dis ciksa bari.
Ay çıksın canım yaa çok zor oluyor valla butuun gece hiç uyuyamadık eşim uyudu tbi horul horul 1 saatcik bile uyutmadı beni hep ııı ııı diyip durdu çıkacak heralde ne çekti yavrularımız bu dişlerden

Çocuk hastanesine gidebilmeyi bende isterdim ama maalesef. O sırayı hasta çocukla bekleyemem suriyeliler heryerde. Parası felan gelmiyor gözüme özele gidiyoruz kafalar rahat
Sira beklemiyorsun ki canim, randevu alip gitti mi hemen giriyorsun iceriye , hastahane kalabalik oluyor ama artik ozellerin cogu devletten farksiz orda bile sira beklendigi oluyor...
Tabi her yerdeboyle olmayabilir ama ben zaten zirt pirt doktora gitmekten yana degilim, mesela su an disten dolayi cok huysusuz iki gundir inleme , mizmizlama, uykusu olupta uyumaya direnme, ishal vs modundayiz azcik ateste yapti ama istahi ve keyfi yerine geldiginde genel gidisati yerinde o nedenle hic mudahale yapmiyorum tek yaptigim ekstra ilgi zaten eve de kapandik kar feci yagiyor ben birde memlekete geldim haftasonu icin bu gidisle pazartesi ise zor donerim , bahaneyle tatil yapacagim gibi duruyor

Ah be kızlar yaptım işte bir hata neyse boşverin anneme kızına kızsana demiş gülüyorum deli olmak iyidir bu hayatta ama dedikodu yaptıgım için kendimi affetmeyecegim neysee
Kızlarr kiloları yazmamıssınız heralde tartmıyorsunuz
Ben evde ekmek yapmak istiyorum ve bunun için makine alıcam tavsiyesi olan varmı acabaa dışardakiler baya katkılı biliyorsunuz cici bebeyede asla güvenmiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…