2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Bir de organik meyve sebze verenler nereden alıyorsunuz?
Organik meyve sebze bulmanız o kadar zor ki. Organik diye satılanlar sandığın gibi doğal değil. Gübresiz ilaçsız olunca organik diyorlar.
Tohumu, toprağı, sulanan suyu ne kadar doğal? Hayvan gübresi atıyorlar hayvanın yediği yem ne kadar doğal? tarım bakanlığında çalışan biri olarak pek inanmayın organik denilenene güvendiğiniz marketten mevsiminde meyve sebze almaya dikkat edin yeter, derim ben :KK52:

Organik meyve sebze bulmanız o kadar zor ki. Organik diye satılanlar sandığın gibi doğal değil. Gübresiz ilaçsız olunca organik diyorlar.
Tohumu, toprağı, sulanan suyu ne kadar doğal? Hayvan gübresi atıyorlar hayvanın yediği yem ne kadar doğal? tarım bakanlığında çalışan biri olarak pek inanmayın organik denilenene güvendiğiniz marketten mevsiminde meyve sebze almaya dikkat edin yeter, derim ben :KK52:

Doğru diyorsun organik ürün üretmek maddi olarak zor ve çok zahmetli. Yapılıyorsa da çok azdır ama en azından içinde direkt hormon yoktur diye düşünüyorum. Yumurtayi falan organik aliyorum -güya organik- üstünde Türkiye organik tarım gibi sertifikalar oluyor güvenilir mi onlar sence? Türkiye de iş dediğin gibi kurallarıyla yapılabiliyor mu?

Selam kızlar epeydir yazamıyorum. Önce ben sonra kızım kötü bi grip atlattık. Malesef bebeğim bronşit olmuş. Bir hafta antibiyotik kullandık. Kan tahlilinde birkaç kan değerine ve d vitaminine bakıldı. İyi ki doktorun ısrarına rağmen kan damlası vermemisim çünkü kan değerleri iyi çıktı. D vitamini carlons kullanıyoruz. 9. Ay kontrolünde 8.200 ve 74 cm çıktı. Bir haftadır alkış yapıyor sürekli konuşuyor sürünüyor emeklemiyor tutunup kalkmaya çalışıyor ama başaramıyor. Alttan iki dişi dışında diş yok. Çok sevimli çok tatlılar değil mi? Oldum olası 9 aylık bebeklerin tam sevilme çağında olduğunu düşünürdüm cidden öyle bi dönemdeler sanki :)

İnşallah herkes iyidir. Hepinizi ve bebeklerinizi öpüyorum :)
Kuzum çok geçmiş olsun ben şu yüzden üzülüyorum bizim kızında kilosu 8.200 bir hafta önce 8500 du ama iki üst iki alt birde üst dişlerin yanları kabardı ve ek gıda çok az alıyor birde alerjik ya ondan takıyorum ama takmamak lazım değilmi bebek bu zayıflar da şişmanlarda boyu 71 cm olmuş kuzumun

Kızlar dün sütsüz yumurtasız kek verdim az bişey çok sevdi ama şekerliydi bugun armut püresi kullanıcam şeker yerine kek yapıcam inşallah güzel olur rabbim acılarını göstermesin herkese hayırlı cumalar

Hayırlı cumalar canım kek deyince aklıma geldi bende yapmıştım elmalı şekere hiç gerek kalmadı çok güzel olmuştu bebişe de vermiştim beğenmişti tarçında koymuştum kokusu tadı güzeldi yani tarçın alerjiyaparmı bilmyrm ama bi deneyebilirsin elmalı
Kuzum çok geçmiş olsun ben şu yüzden üzülüyorum bizim kızında kilosu 8.200 bir hafta önce 8500 du ama iki üst iki alt birde üst dişlerin yanları kabardı ve ek gıda çok az alıyor birde alerjik ya ondan takıyorum ama takmamak lazım değilmi bebek bu zayıflar da şişmanlarda boyu 71 cm olmuş kuzumun

Kızlar dün sütsüz yumurtasız kek verdim az bişey çok sevdi ama şekerliydi bugun armut püresi kullanıcam şeker yerine kek yapıcam inşallah güzel olur rabbim acılarını göstermesin herkese hayırlı cumalar

polarisss polarisss geçmiş olsun canım bebişine maşallah rahatsız olmasına rağmen değerleri güzel çıkmış organik yiyeceklerden bahsedilmiş şimdi dikkat ediyoruz ama biz farkında olmadan illaki hormon gdo alıyoruz benim emin olduğum organik tek gıda yumurtamız oda köyde annemlerin baktğı tavukların yumurtası gezen tavuk başka hiçbşyden emin değilim organik yazıyor ama kim bilir neler var içinde çıkarcı olan insanlar yüzünden artk doğru düzgün bşy yiyemez olduk eskiden ben çocukken bahçeden toplayıp yerdik kokusu bile başka olurdu nerdeee o yiyecekler toprağımıza havamıza bile zehirliyorlar artık iflah olmaz bu düzen gibime geliyor yani elimizden geldiğince ya kendimiz üreteceğiz imkan dahilinde yda üreten bulacağız büyüdüklerinde bebeklerimiz mutlaka bu gıdalarla tanışacaktır oyle işte canım çok konuştum

Kimse yazmıyor diye bakmıyordum baya yazılmış :)) eski günlere dönsek ne güzel olacak

Kızlar bende memleletteyim aşıyı burada yaptırasım yok kendi hemşiremizden çok memnunuz. Doktorumuzda mersinde kaldı tabi.

@kalonce KardelenRuzgar KardelenRuzgar sizin doktorlar kızamığı yaşında mı yaptırın dedi? Yoksa hiç mi yaptırmayın dedi?

Ay bide yemeklere felan ben hiç dikkat etmiyorum kendi yemeklerimizden yiyor bertuğ da.
Bi tatlı özel yapıyorum havuçlu incir kabak felan gibi. Çorba çok seviyor. Ispanak vericektim bugün ilkkez fırsat olmadı bide yutabilir mi bilemedim boğazına yapışır mı ki?
Bide bana gün yetmiyor arkadaş :) geç kalktığımızdan sanırım. Ya meyve kalıyor ya yoğurt yoğurtda cacık olarak yiyor zaten bi sevmedi. Bugün akşam yemeği kaldı ama uyuyunca:))

full emmeye devam gece öyle çok emiyor ki çişler dışarı çıkıyor

Aşı yaşında yapılacak canım ...

Sagol canım tarif için bizde öyle oldu her hafta diş çok zorrrr şimdi 5. Ve 6. Dişleri bekliyoruz huyu degişti kilo veriyor çok üzülüyorum Ama şükür boyu iyi
Gece yanımda emzirirken uyuyakalıyorm düşecek die ödüm kopuyor bizim daha ikinci diş olacak patlamamış henüz ek gıdada bizde yavaşladık dediğin gibi meme olmasa kesin kilo verirdi ama aynı ilerliyor kilo umarım bi an önce patır patır çıkıverir şu dişlerde rahatlasın bebişlerimiz

Kızlar bizim evdeki halılar çok fena kayıyor kaymaması için ne önerirsiniz malum bebekte yürüyünce sıkıntı olacak bize evde koşamıyorum kayıp düşeceğim die hadi ben neyse de bebiş için önlem şart prizlere bile uzanmaya çalışıyor onlara kapak şart oldu artk

Kızlar, 3 dk lık TV molasında :) özel kesicili blender reklamı görmüştüm ama hangi marka hatırlamıyorum, denk gelirseniz yazın lütfen , çok az vitamin kaybı oluyor diyordu herşey ve marka Yok aklımda :/

Aslicim biz ayni gun dogum yapmistik hatirlarsan. Kizlarimiz ayni gun dogdu. Bende sana bizimkinden bahsedeyim moralin duzelsin. Emekleme sifirrr, emeklemeyi gectim yuzu koyun yatirdigimda bile durmak istemiyor. 15 saniye sonra kafasini yere atip oyle takilmaya basliyor. Donuyor ama kolu altta kalinca kendini tekrar geri atiyor. Donmeyide beceremiyor yani. Tek yaptigi sey: ayaklariyla kendini asagiya kaydirarak salincaktan dusmeye calismak; cani isterse koltuga tutup bizim yardimimizla 20 sn ayakta durmak; birde bol bol ayaklariyla oyun halisindaki maymunu tekmelemek. Birde yurutecin icinde geri geri gitmeyi ogrendi oda arkasi donuk olan tvye ( tvye karsi oturtturmuyorz) bakabilmek icin ogrendi onuda. Simdi eminim sende bizim gibi ugrasiyorsundur ama bir ilerleme kaydedemiyorsundur. Butun gun annemle ikimiz cocuga jimnastik, yurutme cabalari vs neler yapiyoruz ve eminim sende yapiyorsundur. Her cocuk farkliymis, her cocugun bir zamani varmis. Elinde sonunda yuruyecek ve kosacaklar.

Bu arada hala 1 tane bile disi cikmadi. Hergun labne peyniri yer, koca kase ev yogurdu hergun yer. Sever yani sut urunlerini ama disin esamesi yok:işsiz:
Evet canım aynı gun doğum yapmıştık :) dediğin gibi her bebişin her gelişimi farklıymış kimimizin bebeği emeklerken kimisi yürümüyor dişi çıkanlar çıkmayanlar farklı farklı hepsi zamanla olacak inşallah özel bi çaba harcamıyorum emeklesin yada yürüsün diye kendi kendine çabalıyo tahminimce yaşını geçince fln yürüyecek daha iyi olur öyle olursa yerler tabanlar buz gibi soğuk oluyor doğalgaz yanıyor ama yine de alttan ısıtma olmayınca soğuk oluyor baya battaniye üzerinde yuvarlanıyor yazın sıcacık sere serpe yürür emekler diyorum kendi kendine bıraktım sağlığı huzuru rahatı yerinde olsun da sırayla olur Allahın izniyle bu arada maşallah bi kase yoğurt yiyosa ben bir fincan bile zor yediriyorum kendisi ne kadar isterse o kdr yiyor

Enfeksiyon dediğin değeri diğerleri ile değerlendiriyorlar herkesde yüksek çıktı sıkıntı yoktur merak etme bizimde yüksek çıktı,
Kızamık aşısı için bugün konuştuk doktorunuzla 9.ayda yapmayacak, Fuzuli 9.ayda yapılan kızamık dedi sadece %30 koruyuculuğu varmış oda garanti değilmiş ve birüsürü yan etkiden bahsetti uzun uzun , yaşında yapacak, varsa özelde güvendiğiniz bir doktor gidip danışmanızı tavsiye ederim, aşı takviminde var diye sağlık ocağı yapıyor 9.ayda kızamığı, ben sadece veremi yaptırdım sağlık ocağında birdahada götürmedim,
Ben uzun zamandir ozele goturmuyorum acikcasi ilk 3 aydan sonra aylik kontrolleri biraktim sadece ekstrem seyler olursa gidiyoruz o fa cocuk hastanesindeki cocuk doktorlarina gidiyoruz.
Biz asiyi yaptirdik, asilarini saglik ocaginda yaptirdim hep ben, hatta hepsini tek yerdede yaptirmadik cunku surekli seyahat halindeyiz bir yan etkiside olmadi....

Hanımlar iyi akşamlar uzun zamandır yazamıyorum.oğlum 9 aylık son 2 haftadır çok sinirli sinirlenincede kafasını nereyi bulursa bilerek vuruyor.ne yapacağını şaşırdım.

Ben uzun zamandir ozele goturmuyorum acikcasi ilk 3 aydan sonra aylik kontrolleri biraktim sadece ekstrem seyler olursa gidiyoruz o fa cocuk hastanesindeki cocuk doktorlarina gidiyoruz.
Biz asiyi yaptirdik, asilarini saglik ocaginda yaptirdim hep ben, hatta hepsini tek yerdede yaptirmadik cunku surekli seyahat halindeyiz bir yan etkiside olmadi....

Anlık yan etki değil uzun vadede oluşabilecek yan etkilerden bahsetti, kimsede hiçbir sebepten sıkıntı yaşanmaz inşallah ...

Kizlar merhaba ben mayis annesiyim kizim uzandigi uyutmaya calistigim yada uere biraktigim zaman bacaklarini karnina dogru goturup getiriyo ve sıkıyor kendini kizariyo terlio bunu yapinca kabizligi var ama kakasini yaptigi zamanda aynisini yapiyo gazdan dolayi mi kabizliktan dolayi mi yoksa makatta kasinti mi vardir ben ne yapacagimi sasirdim uzun zamandir böyle bi fikri onersi olan varmi ? :KK43: bu kac gundur zeytinyağı veriyorim iki uc kasik rezene iciriyirim birde esim nurse harvey colex getirdi zar zor onu iciriyorum ama hala ayni

Canım sizin alerjiyi biliyorum maşallah ona rağmen çok iyi kilo almış. Bizim hiçbir şeye alerjisi olmadığı ve iştahlı olduğu halde kilosu bu. Hiç takma kafana. Zaten önemli olan boyu imiş. Diş çıkarırken çok zorlanıyorlar normal kilo alıp vermesi bence. Allah başka dert vermesin.

polarisss polarisss geçmiş olsun canım bebişine maşallah rahatsız olmasına rağmen değerleri güzel çıkmış organik yiyeceklerden bahsedilmiş şimdi dikkat ediyoruz ama biz farkında olmadan illaki hormon gdo alıyoruz benim emin olduğum organik tek gıda yumurtamız oda köyde annemlerin baktğı tavukların yumurtası gezen tavuk başka hiçbşyden emin değilim organik yazıyor ama kim bilir neler var içinde çıkarcı olan insanlar yüzünden artk doğru düzgün bşy yiyemez olduk eskiden ben çocukken bahçeden toplayıp yerdik kokusu bile başka olurdu nerdeee o yiyecekler toprağımıza havamıza bile zehirliyorlar artık iflah olmaz bu düzen gibime geliyor yani elimizden geldiğince ya kendimiz üreteceğiz imkan dahilinde yda üreten bulacağız büyüdüklerinde bebeklerimiz mutlaka bu gıdalarla tanışacaktır oyle işte canım çok konuştum

Sağ ol canım. Öyle tabi yavaş yavaş yedikleri gıda çeşidi artıyor ve ister istemez katkılı yiyorlar. Allah sağlık versin. Biz elimizden geldiğince dikkat ediyoruz.

Kızlar paylaşmassam çatlicam resmen kv öe bir akrabamızın laflarını dedim kimseye deme dedim gitmiş anlatmış ortada beni kötü etmiş akrabamız beni aradı neden dedin diye daha gittim kv yanına sende bizim dedikodumuzu yapıyormusun dedi ortada dedikoducu oldum ama o akrabada benim laflarımı söylemiş yani tamam dedi koduculk oldu biraz ama kv ben ne dediysem harfiyle anlatmış çok kızgınım kendime ben böyle bir oyuna nasıl düştüm

Kızlar paylaşmassam çatlicam resmen kv öe bir akrabamızın laflarını dedim kimseye deme dedim gitmiş anlatmış ortada beni kötü etmiş akrabamız beni aradı neden dedin diye daha gittim kv yanına sende bizim dedikodumuzu yapıyormusun dedi ortada dedikoducu oldum ama o akrabada benim laflarımı söylemiş yani tamam dedi koduculk oldu biraz ama kv ben ne dediysem harfiyle anlatmış çok kızgınım kendime ben böyle bir oyuna nasıl düştüm
Kv ona anlatinca eline ne gecti acaba. Cok sınır oluyorum boylelerine.sana guvenilip anlatilmis paylasilmis.sen niye gidip hemen yetistirirsin ki.ah bu atraksiyon pesinde kosan kv ler ahhh

X