2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
pisgor ve mama veren anneler. Işe başlayacağım için aptamil alacağım oğlum 8.5 aylik 2 numara mi 3 mu almalıyım?
Yani kalmış 15 günün,400gramlık kutuyu bitir diyosan yine 2 numara alsan olmaz mı?cok da artmaz bence bitirir
bu numaralar neye göre bilmiyorum ki,vitamin ihtiyacı artıyo da ona göre mi degisiyo acaba

Zaten bizimki de hemen artıramadı miktarı.bazen aynen bitiremiyo verdigimi.anladım.ek gıdayı güzel alıyosa devam sütünü cok da önemli bulmuyorum ben ya vitaminin cogunu,gıdası karsılıyor artık et de yiyiyorlar

Sicak dus.hatta dusta tarakla masaj yapabilirsin goguslere.ve cikinca sag.
Ben de olmustum.daha 3.gun. Cok kotuyduu

Kofte yapabilirsin canim. Biz blw usulu gittigimiz icin.kofteyi bayadir löp löp yiyor. Ya da sebzelerden mucver yapabilirsin.ben bugun pirasa koftesi yaptim mesela fikir olsun.

Bence ac degildir yaa. Benim kizim da hem bol bol emiyor hem ek gidayi guzel diyebilecegim kadar aliyor bence.ama yine de uyaniyor.saat basi degil ama 2 ya da en fala 3 saatte bir uyaniyor.sabaha karsi saat basina dönüyor.

Hanımlar iyi akşamlar uzun zamandır yazamıyorum.oğlum 9 aylık son 2 haftadır çok sinirli sinirlenincede kafasını nereyi bulursa bilerek vuruyor.ne yapacağını şaşırdım.
Iletisim kurmaya calisiyor olabilir canim. Mutlaka birsey soylemeye calisiyor. Oyle yaptiginda daha once ne tepki veriyorsaniz onu degistirmeye calisin ve neden sinirleniyor o da onemli
Canim tikaniyor malesef. Benim bile gece tikaniyor. Buhar makinasi sart. Siklikla havalandirmak da iyi geliyor
Aslinda ac olmakla alakasi yok cok fazla. Daha cok aliskanlik canim. Tika basa tok olsa da saat basi uyaniyoruz. Onceden yarim saatti buna da sukur. Hatta bu gece arada uzadi. Muzigi kapatmamistim galiba biraz etkisi oldu
Gecen hafta baba da oldu. Goguslerim cok fena aciyordu usutmustum. Ondan olabilir

Sicak dus.hatta dusta tarakla masaj yapabilirsin goguslere.ve cikinca sag.
Ben de olmustum.daha 3.gun. Cok kotuyduu
Teşekkürler kızlar biraz uyuyunca daha iyi oldum göğsüm acıyor hala duş alayım bebiş uyuyunca iyi gelir belki

Günaydın kızlar :)
Alıntı yapamadım kahvaltı yaparken,okuduklarım kadarıyla sorunlar ortak.
Benim kızımda kaşığı hiç sevmiyor. Eline verince biraz yiyor ya da ben elimle ağzına koyunca yiyor. Blw,klasik karışık gidiyoruz.
3 hafta oldu gece uyanmaları çok sıklaştı. Emip uyuyor kısa sürede tekrar uyanıp emmek istiyor. 1.5 ayda 4 diş çıkardı. Biraz buna bağlıyorum biraz da bulunduğu aya. Baksanıza hepimizde aynı olay var. Açlık olduğunu düşünmüyorum. Kaşık maması, muhallebiler falan vermeyi düşünmüyrm. Yatmadan 2 saat önce yemek olayı bitmiş olmalı.
Bizim minnoşunda emeklemeye pek niyeti yok. Yüzüstü gelince kıyameti koparıyor. Ama ayakta durmaya bayılıyo, biz onu yürütürsek yürüyo hele ki dikkatini çeken bişi varsa ilerde,koşarak gidiyo.
Çoraplarını ayağında tutabilene aşk olsun. Ben giydiriyorum o çıkarıyo :)
Ek gıda konusunda çok iştahlı değil. Teklif ediyorum ısrar etmiyorum zorlamıyorum. Yediği kadar yiyor. İyi mi yapıyorum kötü mü 9.ay kontrolünde görcez.
Kan değerleri biraz düşük çıktığından demir ilacı veriyorum. Biraz kaka olayı zor oluyor ama ıkınmaya başladığını gördüğümde altını açıyorum, bacaklarını ileri geri hareket ettirip karnına masaj yapıyorum ve kakasını zorda olsa. İlaçsız müdahalesiz yaptırıyorum.
Bizden haberler bunlar. Herkesi öptüm :)

Canım hangisinden kullanıyorsun sen

Canimo corap cikartma olayindan sonra.uzerindeki yelegi cikartiyorlar sonra da tisorte geciyor.benimki su an tisortune takmis vaziyette.kaldirip kafasindan cikarmaya calisiyor.artik coraplar duruyor :)

Ne heveslenmiştim diş konusunda çıksında eahatlıyakım diye tam 7 aylık oldugunda atl diş patladı 8,5 aylıgız ve 5. Ve6. Dişler geliyor kilo almıyor ama diş çıkarmak hiç kolay degil sonuçta kemik çıkarıyor hele üst dişlerrr yavrularım yaa bizde hergün kaka kaka yapıyoruz ama 1 veya 2 kere o yüzden ishal sayılmayız ama eger ishal ve ateş varsa doktora git sıvı kaybı olabilir

Alıntı yapamıyorum bu arada ekmek makinesini hemen almam lazım yulaflı ekmek ve et suyu verebilirim yer böyle ama püre almıyor batırır verrim sabah yulaf unundan 1 çay kaşıgı şekerle pankek yaptım muz ezdim yanına avucumun içi kadar yedi bence yeterli başlangıç olarak degil mi suda içti ilk defa pipeti sevdi sanırım akşamada et köfte sade kıymayı haşlım diyorum yanına patates haşlayayım vereyim mi yoksa kıymayla patatesi ve havucu karıştırıp köfte yapıp mı deneyeyim

Evime döndüm baba evi ne rahatmış.40 gün kaldım eşim ısrar etmeseydi dahada kalcaktım kılı geçirebilirdim hem soğuk bi sehir değil. . yemek derdi temizlik derdi yok boyuna gezdik oğlumla .. şimdiden özledim annemi her sabah oğlumu alıp yanına benim yatmamı istiyordu. Oğlumda ona cok alışmıştı onun yanında hiç ağlamıyordu hatta bigün anneme bırakıp alışverişe cıktım.. cok duygusalım suan. Oğlumla tek kaldık yine koca sehırde. Kusura bakmayın dolmuşum

Ne eşinin lafına baktında mis gibi baba evini bıraktın:) ben ücretsiz aldım annemin yanında olayım diye benim eşimde çok söyleniyor ama duymamazlıktan geliyorum kendi rahatım önemli ben mutlu olunca çocukta mutlu oluyor. Bence tekrar git :)

Kızlar aç değil bu çocuk ona kanaat getirdim. Sabaha kadar bezi oluyor okka gibi. Derdi ağzında meme dursun. Teşekkürler yorumlarınız için

Zeka geliştirici neler yapıyorsunuz onu sorucam kaç gündür?
Zeka kartlarımız var gösteriyorum sesleri çıkarıp renkleri söylüyorum sizler nasıl değerlendiriyorsunuz bu kartları

Kitap okumak çok faydalıymış hiç okumadım okuyanınız varsa öneri alabilirim

Aynaya bakmaları iyiymiş. Bizimkide bakar güler çığlıklar atar bi triplere girer kendi kendine :) bende bu ağzın burnun kulağın kolun bacağın diye gösteririm oda doğruymuş

Şarkı söylemek dans etmek değişik sesler çıkarmak faydalıymış onuda yapıyoruz

Sayı sayarken onun parmaklarıyla sayıyoruz buda faydalıymış :)

Sizlerde var mı değişik oyunlar? Özellikle Öğretmen arkadaşlar konuşturalım pedegojik formasyonları :))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…