2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Saol cnm yapmam bana göre deil teşekkür ederim yinede

Cıkssss illa o olcak ona aserdim canim. Hamilelikte mantik aranir mi ayol!!! Icindeki pudingi diilde o kaseden puding yemeyi aserdim iste
Bana bu çok masum bir aşerme geldi
İlki gibi ernet aşerme de kavanoz aşer sen portakalcım
Baktım kaseye bende yok aynısından cnm
Ama aynısından bulursam yollarım sözümün arkasındayım
Bulana kadar benzer bir kavanozun içinde dene bence belki hevesin geçer

Dün gece uyumayan bi biz miydik?3e kadar uyumadı,memeyi almadı.babası uyuttu pışpışla.uyku egitimi vereyim zaten aglıyo dedim ama bi sıkıntısı varsa,egitim icin de yanlış zaman
Somon balıgı,tarhana ç. Vermistim aksam.cildinde bi kızarıklık yoktu,dokundu mu acaba.
Meme reddi de degl,ikinci uyanmasında emdi(yine aglayarak)

Ondan demiyorum canim. Tabiki emsinler doya doya. Tabiki herkesin kendi fikri herseye saygim sonsuz. Hani bebek derin uykuya yatiyor hic uyanmiyor gibi konisuyorlar. Biz bile gece birkac kez derin uykudan rem uykusuna gecisler yapiyoruz.
Ogretmen degilim ama burda ogrenilmis caresizlik durumu tamamen caresizlik degil. mesela aglasa da meme ile uyumayacagini kabullenmek ve aliskanligini bu yonde degistirmektir. Sonucta meme ile uyumaya kosullanmis birisini yeni bir duruma alistiriyorsunuz. Ve cogu uzman da beslenmek kadar iyi bir uykunun da gerekli oldugunu soyluyor.

Susamis olmasin

Valla siz bilirsinizde en kötü akşamdan hazırlayın bebeklerin yemeklerini !!! Bekletmeyin o şekilde, tavsiye edilen yöntem buzluk ama oda gerekli tedbirler ile hazırlanırsa...
Canim benim yaptığım konserve mantığı. Bekletme degil yani.Yüzyıllardır yapılan bir yöntem. Ki ben yediğim yemeği 2.gün bile çok fazla yemem. Bu şekilde yapınca yaptığın an ki gibi kalıyor. Bende inanmiyordum. Deneyince anladım; )

Benim kızda aynısını dün yaptı. Korktu herhalde ya. Kızım 3 aydır kendi odasında uyuyor. Kötü mü ettik acaba? 9. ayında bebişim. Ne diyorsunuz kızlar

Kızlar oğlum hasta oldu. okadar halsizki onu görünce cok kötü oluyorum sizde öylemisiniz kim sorsa gözlerim doluyor zor tutuyorum ağlamamak için.. bugun hastaneye götürdüm soğuk almış ateşi kontrol et dedi cumaya kadar devam ederse tekrar gel .. antibiyotiği üçgün sonra iyilieşmezse öyle kullan dedi.ateşi olduğu için sürekli uyumak istiyor.

Geçmiş olsun canım. Benimkide hasta olduğunda bende aynı şeyleri hissettim ama geçecek inşallah. Burun tıkanıklığı varsa deniz suyu kullan. Ben her gün banyo yaptırıyordum. Burnuda rahatlıyordu. Odasına buhar makinesi alabilirsin ya da çaycını koyabilirsin. Ben uyurken açıyordum. Ateşi içinde ılık duş iyi geliyor. Çok yükseldiğinde fitil koymuştum. O da iyi gelmişti. Bol su içirmeyi ihmal etme. İnşallah çabucak iyileşir.

Benim kızda aynısını dün yaptı. Korktu herhalde ya. Kızım 3 aydır kendi odasında uyuyor. Kötü mü ettik acaba? 9. ayında bebişim. Ne diyorsunuz kızlar

Vallahi canlım bir süredir bu konu üzerine okadar çok şey okudumki hepsi birbirinden farklı yorumlar yazılar ...
ben 3 aylık ayırmak istedim ama hiçbirşey öyle kitaplarda yazdığı gibi olmuyor çocuk büyütürken ,,,
En iyi yolu anne bana buluyor gelişim sürecinde, bence erken 2 yaşa kadar aynı odada uyumalı kanaatine vardım şahsen, güven duygusu vs gelişmesi açısından 2 yaş öncesi erken, gündüz uykularını odasında uyuyor, alışsın odasına, bir yazı vardı paylaştımmı hatırlamıyorum ordan bir cümle , ***bebekler en iyi sıcaklığı anne yanında yakınında alır ve güvende hissedermiş kendini*** bir grup arkadaşım Adem Güneş güvenli bağlanma kitabını önerdi sipariş verdim bekliyorum hemen okur paylaşırım ...
Sende içinden geldiği gibi davran :)

Geçmiş olsun

Selam kızlar umarım herkes iyidir ben hastayım bademciklerim şişti yutkunmakta zorluk çekiyorum oğlum ise hala diş çıkarmanın zorluğunu çekiyor dün akşam yine ateşlendi 38 di ilaç verdim azck rahat uyusun diye ama saat başı uyandı şu an iyi çok şükür damağı sanki patlamış gibi ama diş görünmüyor hiç ağzına soktuğu oyuncaklarla fln çizmiştir dedim ama bi gece de oldu yoktu dün bşy ne zaman çıkar dişse eğer

Sağolasın canım. Bekliyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…