2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380

Canım bende araştırıyorum ve evet bu diyebileceğim birşey çıkmadı karşıma henüz...
ama bu süreçte oğlumu serbest bırakmayı tercih ettim, en geç 18:00 e kadar akşam yemeği yemiş oluyoruz, oğlumda artık akşam öğününü düzenli yiyor, akşamları sık emzirdim birkaç gündürde, diş dönemi şu anda zaten birşey yapmayı düşünmüyorum ama bir iki gündür düzenli uyuyor, bu şekilde takip edeceğim , yanımda yatırmıyorum zaten, yani her anne baba kendi çocuğu için doğru olanı bulur mutlaka, yazılanlar yol gösterir sadece ...

Yok canım sıkıntı yok,
Çalışan bir anne olarak her ne kadar evdende çalışıyor olsam seni çok iyi anlıyorum haklısın...

Kız kaseye aşerilir miikeaya bak istersen.degisik bardak ve kaseler var orda

Çok haklisin verilen izne göre 2.5 bilemedin 4 aylikken bırakın diyor bebeği. Nasil bırakalım hani 6 ay anne sütü. Sonra 2 yıl anne ihtiyacı. Ucretsiz izin hakkı var evet ama herkes alabiliyor mu, hem maddi anlamda hem özlük hakları anlamında sorun. Ben de ayrıldım izne bayağı kaybim oldu maddi olarak değil özlük hakları anlamında. Maddi olarak da sıkışınca ocakta başlayacağım. Bir de basinda anneye bilmem kaç gun izin bilmem kac lira yardım diyor herkes de inanıyor ve gelip sanki çocuğunu bırakıp gidiyormuşsun sanki sen çok merakıymışsın gibi konuşuyor ya deli oluyorum. Neden politikalar yürütülürken bir kere de kadın anne bebek çocuk yanlisi olunmuyor hep ataerkil toplum yapısının sonuçları bunlar. Ne kadar kadın da olsak o kültürden geldiğimiz için hep baskılanmış hep yitirilmiş olarak kalıyoruz. Ne kadar konuşsak da elinde birseyleri değiştirme şansı olan kadınlar da biseyler yapmıyor. Hiç bişeyin değişeceğine inanmıyorum artık

Buket ve Ahmet iyi niyetli bile olsa çocuklar çok çabuk nazara geliyor.
Bir arkadaşıma oturmaya gitmiştik öğrenciydim ozaman yiğeni vardı kalkarken dedi ki kızlar çok ufak tutam saçlarınızdan kesebilirmiyim. Anlayamadık neden dedik, birileri gelince çok çabuk etkileniyor ve o gece uyumuyor bizde misafirlerden bir tutam saç alıp yakıyoruz yanarkende okuyoruz demişti. Şaşırmıştım ama şimdi çocuğum olunca hakta veriyorum :) Arap kökenli bir arkadaştı. Yaparım dersen sorarım ne okuduklarını nasıl yaptıklarını

Özlük haklar artık devam ediyor diye biliyorum canım bordromda yatan kesinlen bişeyler vardı.

Bu dediğine öğrenilmiş çaresizlik diyende var canım. Öğretmen arkadaşlar bilir. Bende şimdilik eğitim vermeyenlerdenim. 2 yaşına ne kaldı şurada :) birdaha nerde bulacak anne sütünü diyede düşünüyorum. Emsin emebildiği kadar :)

Ben türev integral çözemiyordum ama :))) üstbaşa düşer üst 1 azalır x için türevi tramvatikti benim için o konular. Ama güzel olasılık çözerim
Çocuklarımızın ne kadar uzun bi yolu var

Özlük haklar artık devam ediyor diye biliyorum canım bordromda yatan kesinlen bişeyler vardı.
Özlük derken ben uzman yardımcısıyim uzmanlık için 3 yıl çalışma şartı var rapor ve ucretsiz izinler fiilen çalışmadığından sayılmıyor bu süreden. Doğal olarak da sınava bu yıl girme hakkımı kaybettim artık bir dahaki sınav ne zaman olursa 1 yıla da olabilir daha geç de. Uzmanlığı alamadığımda da her ay 500 tl gibi bir kayıp olacak ki emekli keseneği de ayrı bir sorun, bir de todaie de yüksek lisans şansın oluyor o da 2 yıl sonraya gidiyor bunu demek istedim :)

Evet canım sadece çorba değil. Bugün mesela koy tavuğunu hasladim 4-5 küçük kavanoza bölüp sıcak suyuyla ters çevirip kavanozladim buzdolabında muhafaza ediyorum. Pırasa yemeğini de yaptım bi ara. Sevdiği şeyleri bu şekilde yapıyorum canım.

Canım birşey demedi ama ben Yen'i eklenen herşey için öyle yapıyorum ama balığa henüz geçmedim, balığı salı ve Cumartesi günleri yapıyoruz evde, sadece balık ta 3 gün şeklinde olmayacak

Bu isi benim de cozmem lazim.kizim icin degil ama en azindan bizimkiler icin hazir olur.herkese ayri yemek cok ugrastiriyor

Bu isi benim de cozmem lazim.kizim icin degil ama en azindan bizimkiler icin hazir olur.herkese ayri yemek cok ugrastiriyor

Valla siz bilirsinizde en kötü akşamdan hazırlayın bebeklerin yemeklerini !!! Bekletmeyin o şekilde, tavsiye edilen yöntem buzluk ama oda gerekli tedbirler ile hazırlanırsa...

Sen maliyeciydin demi. Senin açından kötü olmuş canım gerçekten. Ben sadece emekli sandığı kesenekleri düşünmüştüm onda da emin değilim zaten şuan yatıyor mu primler bilmiyorum:)
Sanmam düzelsin analık hakları böyle devam eder gider

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…