2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
ANNELER OKUMALISINIZ . . . . .

1. Okudum ki: Doğduğunda mutlaka sadece anne sütü verilecek. Yoksa biberona alışabilir veya "emzik karıştırma sorunu" yaşayabilirmiş.Yaşadım ki: Bebişin kilosu önemli miktarda azalır ve doktor formula ver derse, aynen formula takviyesini dayıyormuşuz.
2. Okudum ki: Sallayarak uyutmaya alıştırmamak lazımmış.
Yaşadım ki: İlk 3 ay bebişin uyuması için her yol mübahmış.
3. Okudum ki: Bebeğimizi memede veya biberonda uyutmamak lazımmış.
Yaşadım ki: Bebiş uyuyacaksa uyusunmuş, ister memede, ister biberonda, ister bacakta sallanırken...
4. Duydum ki: Aman her gak guk dediğinde bebeği kucağa almayın; kucağa alışırmış, şımarırmış.
Yaşadım ki: Kucağa alışma diye diye birşey yokmuş. bebişimizi bol bol kucaklayıp, sarılıp öpecekmişiz. Güven duygusunun gelişmesi için ağladığında cevap verecekmişiz. Sonra çombak zaten kucaktan kaçmak için solucan gibi kıvranacakmış.
5. Okudum ki: 6-7 aylıktan sonra gece beslemelerini kesecekmişiz.
Yaşadım ki: Bu lafi edenler yavrularımız gece uyanıp ağladığında mıçlarında pireler uçuşarak beşinci uykularını uyuyorlarmış. Biz ise gidip güzelce beslemeye devam ediyormuşuz.
6. Okudum ki: İlk dişler ortalama 6. ayda çıkarmış.
Yaşadım ki: İlk dişler 11. - 12. ayda da çıkabilirmiş.
7. Okudum ki: Bebeklere TV seyrettirilmemesi gerekirmiş.
Yaşadım ki: Yavruya yapılacak başka animasyon kalmadığında ve yavru sıkıntıdan sınır küpü olduğunda (az da olsa) TV imdadımıza yetişirmiş.
8. Okudum ki: 1 yaşını geçtiğinde biberonla süt/su vermeyi bırakmak gerekirmiş.
Yaşadım ki: Başka türlü süt içmeyi kabul etmiyorsa biberonla vermeye devam edilirmiş.
9. Duydum ki: Çocuklar 1 yaşından evvel tuvalete alıştırılabilirmiş. (Ya da: annem, ben, kardeşim vs)
Yaşadım ki: Yavru hazır olmadan hiçbirşeyi zorla yaptıramazmışsınız.
10. Düşündüm ki: Biyoloji bilgilerime dayanarak ailede çoğunluk sarışın ise ben de kabak kafalı bebis bekleyebilirim.
Yaşadım ki: Çocuğun kesinlikle sana benzemeyebilir hatta uzak atalarından birine bile çekebilirmiş.
11. Düşündüm ki: Sonsuza kadar yavruşumu emzireceğim.
Yaşadım ki: Sütüm tahminimden evvel azalabilirmiş, hatta kesilebilirmiş.
12. Düşündüm ki: Bunların hepsini ben tek başına yaparım. Kimseye ihtiyacım yok.
Yaşadım ki: Annem olmasa bu çocuk 2 aylık olmazmıs. Belki olurmuş ama o zaman ben böyle olmazmışım.
13. Duydum ki: Ooooo onların zamanında onlar yokmuş, bunlar yokmuş, annelik çok zormuş.
Yaşadım ki: Annelik hala zor

Yahu benim zilli kizim aybasinda 8.ayi bitti
Meme istiyosa pacama yapisip memmmmmemmmemmmmemmme diye
Ekgida istiyosa mutfaga gidip orda mammamammmammmaa diye inletiyo ortaligi.
Kesinlikle bebek yemekleri yemiyor (tuzsuz salcasiz yagsiz vs) ) biz ne yiyorsak onlardan fena halde goturme cabasinda. Napicam bu canavarla ben

Şubatta 3 yaşına girecek bir kızım var ve bu yazdıkların kesinnnlikkkle DOĞRU. Valla annelik içgudusel birşey. Evet oğreniliyor da... Ama anne çocuğunun nasıl mutlu olacağını bilir. Yoksa kendini ifade edemeyen çocuğun susadığını, acıktığını nasıl anlardık ???

Doktor söyledi. Ev yemeklerini yoğurtla ver dedi. Ona özel bişey yapmayınca ev yemekleri verebilirsin dedi. E tuzlu dedim. Olsun bişey olmaz o kadar tuzdan dedi

Simdiki cocuklar cok zeki arkadaslar.
Diyorlarki tuz seker verme o ne bilir onlarin tadini biz alistiriyoruz.
Damak tadi diye birsey var arkadaslar.
Bizim 8 aylik basti bacak oglus kendine yapilan corbaya dudak bukup dudagini ucuyla kontrol edip icmiyorsa ama canimmm ev yemeklerini hammm diyip yiyorsa.
Surekli olmasada bende biz ne yersek ondan yediriyorum.

Doktor söyledi. Ev yemeklerini yoğurtla ver dedi. Ona özel bişey yapmayınca ev yemekleri verebilirsin dedi. E tuzlu dedim. Olsun bişey olmaz o kadar tuzdan dedi
Yemiyor ki anam bu. Hayatta karistirmacali bulamac vs kesinlikle yemiyor ogurup cikariyor. Zaten yogurduda sade pek yemiyor. Sarimsakli olcak mumkunse ve dolaptan cikicak oda sicakliginda olunca tukuruyor:))

Populer bir konuyuz lütfen ,devambizimki de pek yalnız bırakmaya gelmiyor,túvalte gideyim aglıyo malesef.7-8.aylarda anneye olan bagmlılık artarmıs ,galiba o evredeyiz
Biz guya salonda guvenlik önlemi aldık,kösebent taktik,prizler de tamam.mutfaktaydım bir aglama.az önce,tv sehbasına dikilmisken duşmuş kulplarına carpmış,gòzaltı mortv yi de duvara asıcaz aman diyeyim ihmal etmeyin.
Ayakkabılarımızı giyip pencereden dısari bakmaya bayılıyoruz.böyle de biraz oyalanır belki

Yakınmişız 23nisan bizim de ama biraz oburuz 9 kiloyduk 74cm di.bu ay daha gitmedik.üst dişleri bekliyorum sabirla

Selam savaşcı anneler :)

Biz eskişehir yollarına düştük. Ücretsize çıkmıştım 5 ay 4 ayını memlekette geçirmeyi planlıyorumaileme memleketime doyayım biraz. 9 yıl oldu evden çıkalı. Kendi evim kocam şuan hiç umrumda değil evide pis bıraktım abla gelir artIk bi ara
Umarım herkes hiiiçç uyanmadan veledlerde horlaya horlaya uyuyordur
Yarın doktor randevumuz var bakalım yaramaz ne alemde.
Sevgiler iyi geceler

Kafalarına kask takmak gerek aslında. Öyle korkusuzlar ki herşeyi yapacaklarını sanıyor siboplar :) sonra pat küt yerde. Oğlum dur oğlum yapma demekten dötünü kovalamaktan iş miş yapamıyorum. Heryere asılıyor tutunup kalkıyor. Vestiyer aynalı sürgülü ona gidiyor tutunup kalkıyor sürüyor bide yan yan gidiyor. Oradan Düşmeden ananeye gidiyoruz neyseki :) tabi başka yerlerde çeşitli kapaklanmalarımız mevcut.
Tvyide tokatlaya tokatlaya bi hal kaldı döndüğümüzde bizde asabiliriz duvara

Yemiyor ki anam bu. Hayatta karistirmacali bulamac vs kesinlikle yemiyor ogurup cikariyor. Zaten yogurduda sade pek yemiyor. Sarimsakli olcak mumkunse ve dolaptan cikicak oda sicakliginda olunca tukuruyor:))
Şaka maka 4 aylık hamile oldun portakal :) maşallah 3 nüzede. Sana zor olacak belki ama ikiz gibi büyüyecekler

Bende onu diecektim 0 tuzlu yağsız asla yemiyor. Yoğurdu meyvesiz yemiyor şeker istiyor. Dedim bi ara bu çocuk tuza nasıl alıştı evde anane babanaede yok görmeden ağzına sokuyorlar desem. Demekki biliyorlar tadı tuzu. Çok az tuz katıyorum akşam yemeklerine. Kahvaltıda da yumurtayı peynirle eziyorum oda öyle tuzlanıyor. Zeytin çok tuzlu olduğundan vermiyorum bi verdiğimde de kakada gördüm olduğu gibi dedim sindiremiyor herhalde daha zorlamıyım sistemi. Öyle yani bencede damak tadı var bebelerin

Aslında bizimki yanında yokken ağlamıyo ama oyuncaklarıyla oynamak yerine priz kablo tv oyun konsolu vs o tarz şeylerle oynuyo ve sürekli ayağa kalkmak istiyo bende çok korkuyorum düşecek bişey olcak diye tek bırakamıyorum. Cok yoruyo gerçekten sürekli yürümek istiyor belime kramplar giriyor resmen artık. Korkularımı atsam bi sorun kalmayacak gibi. Elektrik olmuyor zaten bi yerde ama yine de insanın içi rahat etmiyo. Kimseyede bırakmıyorum. Ama yıprandım sabrım azaldı çok üzülüyorum

Bizimki zaten gece çok fazla kalkıyo dr güven eksikliği yaşıyo biyere bırakma hep senle olsun dedi o gündür gecede bizimle yatıyo e yanımda yatıyo diye gece uyku yok gündüz yok bide peşinde koşturmaktan eridim valla bizimkise dışarı seyretsin dikelsin yürüsün sesi çıkmıyoda bende o işlere yetecek bel kalmadı valla iki büklüm oldum :)

Kesinlikle canim. Ben zaten artik baskasi demeden soyluyorum.biz 8 ayligiz ama biraz kucuguz.minik minik gidiyoruz diyorum.olsun olsun iyi o diyorlar.ters etki yaratmaya calisiyorum.

Ortez ne oluyo peki sizin simdi duzeldi mi bazi bebekler yürüyünce duzeliyo diolar sizin aksine daha da mi acildi ?
ortez bacaklara daha fazla baskı olmasın diye bacaklara takılan demirli ayakkabı. bizimkindede hafif düzelme oldu amam dr tedbi amaçlı taktırdı. bazı çozukların geçiyor bazılarının ki kalıyormuş. biz bir ay taktık sonra iki hafta çıkarttık dün tekrar taktılar bir iki ay daha takıcak inşallah kısa sürede kurtuluruz

Cnm hala ayni bacaklari suan 7 aylik oldu gecenlerde ortopedi doktoruna gittim gösterdim kiz daha kucuk nezamn yurudugunde hala ayni problem varsa getir dedi sizde de mi parantez bacak var
bizide aynıydı zaten yürüyünce belli oluyor. kilo ve genelde erken yürüme en büyük etkeni. bizimkide o baçak yani parantez bacak diye geçiyor dün yeni o rtez taktırdık inşallah çabuk kurtuluruz

Memleketime selam söyle, Eskişehir de iyi eğlenmeler... Doktora kime gidiceksin Eskişehirde mi gidiceksin

Insallah cabuk gecer bizimde ona gerek kalmadan duzelir ya insanin morali bozuluyor acikcasi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…