2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380

her akşam gerçekten et veriyor musunuz? sebze? bir de tavuk ne tavugu acaba. ben her akşam et yemiyorum o yüzden de vermiyorun

sen ne amaçla gittin yani nereye? Allah kolaylık versin. bravooo

arkadaşlar bazen telefona ve tvye bakmMAmak zor geliyor biliyırum. ama bu zıkkımlar iyi bir şey olsaydı onu yapan adamlar çocuklaına verirdi. silikon vadisinde çalışan bu yazılımcıların hiç biri çocuklarına bu aygıtları vermyormuş hem de 16 yaşına kadar. nasılsa çocuk bir kere de her şeyi öğreniyor diye. çocuklarını yolladıkları okul da eski 70lerin 80 lerin okulu yani laptop yok, tahta sıralar, teknoloji yok. bu röportajı okuduktan sonra daha bir dikkat ettim

Biz bugun biraz sıkıntılıyız kızlar,o yuzden fazla giremedim.gece iki büklüm uyumusum cocuk kucagmda.
bugun dr a göturdum,diş olmayabilir bogazı kızarmıs,soguk algınlıgı olabilirmiş,şurup verdi.bi de kulagı tıkanmış ki orta kulagı göremedi o derece.gliserin damlatıyorum.siz nasıl temizliyosunuz kulakları?ben de pislik,iceri kacmasın diye yuzeysel nemini alırdım,nasıl tıkandı anlamadım.
Ateşimiz de sadece akşamları cıkıyor.dun gece 38i görduk,buaksam cıkmaz umarım

Sanırım erken yürüyecek canm gece hala 2-3 kez kalkıyor alışkanlık mı aç mı oluyor çözemedim imkanı yok meme emmeden uyumuyor sabah 8 de uyanıyor yine iyi..muz konusunda denemeye gerek yok çünkü benim sıpa mercimek çorbasına bayılıyor ıspanak yemiyor ona mı katsam acaba ıyk :)
Kilomu bende kontrollü bişelke veriyorum canm sütüm etkilenmedi gibi çünkü çook su içiyorum ama su içmek zayıflatıyor sanki :) bende baya verdim 102 kiloyla doğum yaptım 79 a geldim.. 68 de durucam..
Eşine gelince de daha hamileyken sana bunları yasatan adamı hayatından çıkar gitsin o zaman canm madem kurtarılamayacak kadar kötü gidiyo ve saygıda kalmamış bitsin sonra çookk pişman olacak ama iş işten ayrıca ailesininde aramaması oğullarından yana olduğudur ki zaten hep öyle alsınlar başlarına çalsınlar sen önüne bak oğlunla yaşayacağın güzel günleri düşün bu günlerde gececek bitanem yaa o kadar güçlüsün ki atlası doğurmandan belli ne zorluklarla.. bunlarıda aşarsın..

Kızlar maşallah hala devam ediyor konu:) bende 1 aydan sonra nerdeyse hiç girmedim. Gündüz kahvaltısı ortalığı toplaması uyutması öğlen yemeği hazırla topla uyut akşam yemeği topla yatır derken vakit kalmıyor :) tosuncukta kendi kendine hiç oynayamıyor. Bende size bunu sormak için girdim :) kuzularınız kendi kendine oyun oynuyor mu? Ne yapıyor? Ve en önemlisi nasıl uyutuyosunuz geceleri kaç kez kalkıyor? Bizimki halaa 7-8 kere kalkıyor bu ara birde sıralamaya başldo düştü düşecek diye dibinden ayrılamıyorum

Iyi bile dayanmissin canim. sorumsuz insanlara asla tahammulum yok. buyuk konusmim ama aldatma varsa zaten bitmis farzederim ben iliskiyi.
Sen zaten gucku bir kadinsin canim. tamamen bitince omuzlarindan yuk kalkacak diye dusumuyorum. ben mevzuyu bilmeyince basta klasik dogum sonrasi sorunlar zannettim ama konu cok farkliymis.
Hersey gonlunce olsun insallah. allah o guzel kalbine gore versin <3
Biz de esimle greencard basvurusu yaptik. uc senedir yapiyoruz ama cikmadi. herseyin hayirlisi

Peki bi sey sorcam ben evdeki zeytini kac kere suyunu degistim hatırlamıyorum ,iki gundur suma ama tuzlu yine de.nasıl cıkartıyorsunuz tuzu?sıcak su mu kullanmalıydım ki
Canim zeytini ilik suya centik atip koyarsan daha hizli bir sekilde tuzu giditor. suda cok tutma siklikla kontrol et cunku vicirayabilir.
Atales canim bezde kristal var demistin. bezin son kullanma tarihini kontrol et bence

Canim zeytini ilik suya centik atip koyarsan daha hizli bir sekilde tuzu giditor. suda cok tutma siklikla kontrol et cunku vicirayabilir.
Atales canim bezde kristal var demistin. bezin son kullanma tarihini kontrol et bence
Bi bakayim diycem ama aylik paket aldigim icin almadan bakiyorum aslinda hep.acaba son tuketim tarihi yakin da oyuzden kampanya mi yapiyorlar diye supheyle yaklastigim icin. Yine de bakayim.

Bu arada 8 aylik 10 gunluk olduk kilo 7 boy 68 geriden geriden geliyoz bakalim.
Biz de 30 mart dogumluyuz. 7500 kilo 66,5 cm boy. Sizin yine boyunuz daha uzun:) kızım baya minyon olacak herhalde. 2810 gr 49 cm doğmuştu zaten. Benim boy 1.58 eşimin 1.70. Bu sekilde olması normal sanırım değil mi, çevremde bu bebek hiç büyümüyor hep aynı diyorlar üzülüyorum ama tabiki de başta sağlıklı olsunlar.. Bir de malum benimki çok az emiyor, 24 saatte 4-5 kere maksimum, ek gıda d iste bir bebek ne kadar yiyebilirse en fazla.. Yine iyi büyümüş aslında degil mi

Bu konuda bilgim yok ama bence çok kaşındıgı için tırnagıyla orayı kesmiş olabilir o yüzden kanamıştır sen yinede bi dr sor nolur nolmaz

acelya2687 canım sesin çıkmıyor hayırdır
Oooo bayaa olmuş canım girmediğim. İşe başladım akşam bebekle yatıp sabah onunla kalkıyorum... kendime ayıracak zamanım kalmadı yazık ki...
Alerjimiz sadece süt ürünleriymiş,diyetimi açtım yumurta yiyor artık. Çiğ domates ve fıstık kaldı şuan denemediğim. Süt ürünü denemesi için Bir ay daha bekliycem. Dr.la sorun yaşadığımız için alerji konusunda uzman takibinde değiliz, Yen'i bir dr.a götürürsem kan alıncak test yapacak diye gitmek istemiyorum. Mamayı kesinlikle kabul etmiyor artık yani biraz Allah a emanet durumumuz...
Mutlu hareketli bıcır bıcır kızım, sabah el sallayarak işe gönderiyor beni bitiriyor yaramaz bütün gün onu özle, eve gel sev uyut günler günleri kovalıyor...

Bana gore de kilomuz az bizim ama.biz 2400 46 cm dogduk 39.haftada. Perstentil yuzde 3 un altindaydi yani.simdi yuzde 25 e yakiniz sanirim. Cevredekiler de olmasa cocugumuz oldugunu hatirlamiycaz herhalde.sagolsunlar hatirlatiyorlar. Kendileri cocuk buyutup tüy mü dikmis acaba merak ediyorum.neyse canim sen onlari takma kendi gelisimine bak yavrunun. Bizimki de emekleme surunme dis yok mesela.dr sorun etmedi.desteksiz guzel oturdugu icin problem yok dedi. Saglik sorunlarimiz olmasin da boy kilo geriden gelse de olur napalim.

Dok sukur arrik oda sa tek basina kalip kendi kendine oyuncaklariyla oynuyor.esaret bitti simdilik.ama simdi bunu soyledim ya bak yarin dibinden ayirmaz.aha buraya yaziyorum.

her akşam gerçekten et veriyor musunuz? sebze? bir de tavuk ne tavugu acaba. ben her akşam et yemiyorum o yüzden de vermiyorun
Canim bende her akşam et yemiyorum ama bebeğe veriyorum . genelde kuzu haşlama .(iyice haşlayıp elimle didiyorum) tavuk koy tavuğu . Balik firinda. sebze vermek istiyorum arada, ama tuzsuz fln sanırım lezzet almıyor sebze yediremedjm . yani çok az yiyor sebzeyi bir iki ısırık sonra bırakıyor . her akşam et vermek ağır gelir mi bilmiyorum açıkçası yarın kontrolü var doktor a Sorucam benim de aklımda. corbalarinida et yada tavuk suyuyla lezzetlendirmezsem onu bile çok az yiyor . her çorbasına et yada tavuk suyu koyuyorum .

Benimki de kendi kendine vakit geciremiyor ve cok yoruluyorum . aslında bu da bebeğe öğretilmesi gereken bir şey ama ben beceremedim bunu . önüne oyuncak koyup yere yorgan seri üzerine bırakınca bazen biraz oynuyor ama onda da ben yanında olmaliyim gözden kaybolursam ciyaaaak :/

Aynen canım yani ben öyle şeyler söyleyemem kimseye, acaba söylediğim söz incitir mi karşıdakini, yanlış anlaşılır mi diye düşünürüm ama insanlar ne kadar acımasız ve düşüncesiz.. Sonuçta biz elimizden geleni yapıyoruz, farkli menüler sunmaya çalışıyorum bebegime, emzirmeyi teklif ediyorum sık sık ama gerisi Allah vergisi benim elimden başka birsey gelmiyor.. Hele geçenlerde markette meyve tarttirdigim adam yanlis anlamayin ama benim sizinkinden 2 ay küçük bebegim var sizinkinden iri benim hanım cok yiyor oyuzden sutu bol demez mi, ne diyeceğimi şaşırdım zaten hemen laf gelmez aklima benim böyle durumlarda maşallah Allah bağışlasın dedim ne diyeyim.. Bir de benim bebegim kalabaligi hic sevmiyor evden çıkınca durgunlasiyor hemen, yine ayni adam yok bizimki boyle degil cok hareketli diye diye övdü bebegini.. Halbuki evde benim kızım da cok neşeli, çığlık atıyor, gülüyor, kıpır kıpır, tutunarak ayakta duruyor, desteksiz oturuyor, vs. Ama insanlar böyle konusunca insan üzülüyor iste.. Ama sonra düşünüyorum böyle düşüncesiz insanlar için ne kendimi ne de bebegimi uzmeye değer, sağlıklı ve tatlı bebeklerimiz var ya iste bunlar basli basina şükür sebebi..

Kızlar selam ben de uzun zaman oldu girmiyorum. İki çocukla anca... Diş durumları nasıl? Bizimkinin alttan iki dişi çıktı. 20 nisan doğumlu. Geçen ay boyu 72 cm kilosu 8.8 idi. Bu ay daha büyümüştür herhalde. Sizde durumlar nasıl?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…