2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
askbahcem askbahcem ben duzenli ek gida vermiyorum. o gunku moduna gore bsxen sadece bir meyve bazen de yemek yapiyoruz. hicbirsey vermedigim gunler de oluyor. dun sadece kahvaltida yumurta sarisi yedi. bugun kabak yemegi yaptim havuclu ona ozel. sabah ve aksam yemeginde masamiza dahil ediyoruz. mutlaka birsey tattiriyorum kendisini dahil ettigimizi hissetsin diye.
Aksam kesinlikle birsey vermiyorum. cunku rahatsiz oluyor sabaha kadar agliyor. masada birseyler tattiysa tatti o kadar.
Koy tavugu geliyor. yakinda ona da baslarim.
Yumusak icim zeytinyagi kullaniyorum yemeklerinde. salca yerine ceri domateslerden atiyorum.
Yani genel olarak cok ozenmiyorum ben ek gida icin. sadece gelisim duzeyine gore uygun olup olmadigina bakiyorum. bir de kahvaltida verdiklerimi birbirine karistirmiyorum. hepsinin tadini ayri ayri alsin istiyorum. kahvaltida hergun olmamak sartiyla ev yapimi beynir, findikli pekmez, yumurta sarisi var simdilik.
Canm maşallah sütün iyidir o zaman benim oğlumda doysa bende vermem düzenli ama yinede çok zorlamıyor beni yiyor yani istediği zamanda emiyor malesef onu doyuracakkadar sütüm yok birde ekgıdaya alıştı baya.. saatler düzenli olmayabilir tabiki uyku saati değişebiliyor ama öğün sayısı hervzaman üç. Sabah beraber kahvaltı yapıyoruz artık tek tek yediriyorum lor yumurta sarısı tereyağlı ekmek bazen sadece omlet yiyor.. öğleden sonra ya yoğurt ya meyve akşam beraber yemek yiyoruz ona tuzsuz salçasız ayırıyorum yediklerimizi doyarsa muhallebi yemiyor doymazsa yiyor.. yani 3-4 öğüne tamamlıyoruz..

Herkese iyi geceler kizlar. Giremiyorum fazla ama firsat buldukca okuyorum paylasimlarinizi. Bu ek gida isine baya sardim bu aralar. 8. Ayimiza girdik evde degisik birseyler yapmaya calisiyorum yemek menusunu degistirsim. Ama internette videolu fazla tarifte yok. Burada birbirimiza tarifler verelim diyorum ne dersiniz? Ozellikle corba ve kahvalti menuleri. Ve bir gunun menusunu yazalim. Ben baslatayim isterseniz:
-Sabah menusu: anne sutu veya devam sutu

-Ara ogun: labne peyniri, tereyag, devam sutu veya anne sutu(kivamlastirmak icin)aptamil 7 tahilli elmali kasik mamasi(bunun yerine kendim evde pirinc,yulaf ve tahili mikserden gecirip toz haline getirip vermeyi dusunuyorum)

Ogle menusu: corba (simdilik tarhana; mercimek;yogurt corbasi; yakinda kabak ve havuclu corba cesitleri ile kemik suyu ile corbalar gelecek)

Ara ogun: yogurt, elmali yogurt, elma ve armut karisimi, mandalina ve muz karisimi veya kasik mamasi

Aksam menusu; corba veya pirinc unu ile muz karisimi... ara ogune gore aksam menusu sekilleniyor.

Ara ogun: Anne sutu veya devam sutu

Sizin 1 gununuz nasil geciyor?

Kahvaltı : yumurta tuzsuz peynir pekmez tuzsuz zeytin ekmek ceviz (hepsini değil bi gün peynir ve ceviz mesela başka gün sadece yumurta v.b)

Öğlen : çorba ve meyve

Ara ogun: yoğurt

Aksam: et ,balık yada tavuk

Hepsinin ardindan meme ve bazen aralarda da emziriyorum tabiki ama sık sık verirsem ogun u nu yemiyor . Yani en az 2 saatlik bir açlık sağlanırsa bebek daha güzel yiyor ve güzel emiyor

Ortez ne oluyo peki sizin simdi duzeldi mi bazi bebekler yürüyünce duzeliyo diolar sizin aksine daha da mi acildi ?
evet canım bizde 6 7 aylıkken hafif farkettik. 9 aylıkken yürüyünce dahada açıldı bide kilo vardı. şimdi ortez kullanmaya başladık. bazı bebekelrde bezden kaynaklı olabilyiormuş ama eğerki şüphen varsa ihmal etme yürüdüğünde takip et bi çocuk ortopedisine götür

Kahvaltı : yumurta tuzsuz peynir pekmez tuzsuz zeytin ekmek ceviz (hepsini değil bi gün peynir ve ceviz mesela başka gün sadece yumurta v.b)

Öğlen : çorba ve meyve

Ara ogun: yoğurt

Aksam: et ,balık yada tavuk

Hepsinin ardindan meme ve bazen aralarda da emziriyorum tabiki ama sık sık verirsem ogun u nu yemiyor . Yani en az 2 saatlik bir açlık sağlanırsa bebek daha güzel yiyor ve güzel emiyor
Peki bi sey sorcam ben evdeki zeytini kac kere suyunu degistim hatırlamıyorum ,iki gundur suma ama tuzlu yine de.nasıl cıkartıyorsunuz tuzu?sıcak su mu kullanmalıydım ki

İyi geceler kızlar bizim ikinci dişimizde patladı üstler ne zaman gelir acaba kehribar kullanıyorum bence etkisi var bu arada bebişler kaç kilo kızlar cuma günü keçi peyniri yiycem bir hafta inşallah tepki vermez inşallah geçmiştir nolur dua edin iyi gecelerr

Peki bi sey sorcam ben evdeki zeytini kac kere suyunu degistim hatırlamıyorum ,iki gundur suma ama tuzlu yine de.nasıl cıkartıyorsunuz tuzu?sıcak su mu kullanmalıydım ki
Canım zeytin agır gelmez mi ki bu ek gıdadan ben bişey anlamadım yemin ederim bazılarınızın menüsü çok fazla hepsini yiyor mu gerçekten

Taksit taksit geliyor aklıma birde oızlar diş diş diye heveslenmeyin memelerim yara hep bizim kız çok görgüsüz çıktı bit kadar dişiyle mahfetti beni

kızlar bebişlerle nasıl oyunlar oynuyorsunuz bu aralar?
bız tel sarar bye bye cee falan ogrendık...
çorapları elıme gecırıp kukla gıbı konusturuyorum o hosuna gıdıyor, bazen sekıllerı yerıne yerlestırmece oynuyoruz yad atopları var onları bır ona bır kendıme olacak sekılde at ver seklınde oynuyoruz....
sureklı konusuyorum zaten , resımlere bakmayı sevıyoruz ve tabıkı aynada kendısıne bakmaktan çok hoşlanıyor..
bırde suyu yıkanmayı falan cok sevıyoruz..
baska nasıl oyunlar yapabılırım kı ??

kızlar bebişlerle nasıl oyunlar oynuyorsunuz bu aralar?
bız tel sarar bye bye cee falan ogrendık...
çorapları elıme gecırıp kukla gıbı konusturuyorum o hosuna gıdıyor, bazen sekıllerı yerıne yerlestırmece oynuyoruz yad atopları var onları bır ona bır kendıme olacak sekılde at ver seklınde oynuyoruz....
sureklı konusuyorum zaten , resımlere bakmayı sevıyoruz ve tabıkı aynada kendısıne bakmaktan çok hoşlanıyor..
bırde suyu yıkanmayı falan cok sevıyoruz..
baska nasıl oyunlar yapabılırım kı ??
Bi cantanin icinden oyuncaklarini bosaltma, yuruturken ayaklariyla topa vurma bizim en cok sevdiklerimizden. seninkilerden degisik olarak bunlari yapiyoruz. haaa bir de aluminyum folyo veriyorum, tabi benim kontrolumde agzina almasin diye. onu koparmayi burusturmayi yapmasi gelisimi acisindan iyiymis.

Kizlar.elifcigin bezinde bu sabah ve azoncekindede tuz gibi kristal seyler var seffaf.bezini tam kontrol etmedim umarim bezden geliyordur.aklima kotu seyler geliyor kum dokmesi gibi. Cisini yaptigi on tarafta

Evet hatırladım canımm eşinin yaptığı tam bir ahlaksızlktı o zaman şimdide böyle yapması daha da ahlaksızlık.. senin adına ok çok üzüldüm oysaki şirinmi şirin bi oğlu varken ailesinin değerini bilmesi gerekirdi.. erkekleri anlamak imkansız hakkınızda hayrlısı canım Allah yardımcın olsun.. biz iyiyiz çok şükür ek gıdaya 5 aylıkken başladık hala emyor şükür günde 3 öğün ek gıda yiyor canı isterse yiyor canı istemezse yemiyor pek zorlamıyorum ama neyi sevip sevmediği çözemedim henüz takılıyo kafasına göre yanlız senin şu mercimek çorbasına muz katma olayına epey güldüm ilahi annele çocuğun midesini bozma :KK70:.. eymen şu sıralar koltuğa tutunup ayaklandı adım atıp düşüyo onu takiip edemiyorum artık yanından ayrılmam çok zor oluyo heran bi hareket.. benim içinde iyi oluyo gerçi zira gebelikte aldığım 30 kilonun verme cabasındayım.. ha doğurduk ha doğurucaz derken bak 8 aylık oldular bile..

Ayyy kendi kendine tutunup yurumeye calisiyor demekki yerim ben onu yaa 3 ogun guzel emmeye devam etmesi de harika. Gece uykusu nasil peki? Biz daha anca ayakta tldurabiliyoruz o da ellerinden tutabilirsem iste oturuyor ama oturmayi cok sevmiyor ativeriyor kendini. Ama yerde surune sure (emekleyebiliyor ama isine gelmiyor hahaha) ordan oraya gidiyor koltugun altina girmek favorisi muzu sen de bir dene derim.
Evlilikte guven öldugu zaman geride hic bir sey birakmiyor. Su aralar bana olan saygisini da kaybetti yani bu evlilik benim icin artik dertten baska bir sey degil. 3 gundur hic bir sekilde kontagimiz yok ve gercekten 3 gundur cok daha huzurluyum. Bizim baska bir yolumuz yok. Elimi dahi tutmasina tahammul edemiyorum artik hele bana dokunmaya kalkmasi kendimden ogrendiriyor dusun o kadar sogudum. Ailesi zaten bir kere dahi aramadilar beni ne dogumda ne dogumdan sonra. Bosandiktan sonra oglumu da kendi soyadima gecirecegim. Bu evlilikte zaten hep erkek tarafi ben oldum su anda da ogluma hem annelik hem babalik yapiyorum acikcasi cok bir sey degismeyecek zaten 5 aydir birbirimizi bile gormuyoruz. Bu da gelir gecer elbet simdi dunyalar tatlisi bi oglum var yanlis bir evlilikteki tek dogru sey...

Kilo konusunu da cok takma kuzum ben 3.ayimdan itibaren dengeli beslenme programi uygulayarak 3 ayda 10 kilo verdim hala vermem gereken 5 kilo var ama en azindan cogu gitti. Az ye ama sık ye inan bana ise yariyor. Kucuk porsiyonlarla 2 ana ogun, 2 meyveli ara ogun ve kahvalti (yulaf ezmesi, badem, bi avuc kuru uzum ve bi kase yagsiz yogurt). Ve tabiki boool bool su. Sutumu de etkilemedi aksine benim cogaldi ama sen kendini ne zaman rahat hissedersen o zaman uygula derim

Evet hatırladım canımm eşinin yaptığı tam bir ahlaksızlktı o zaman şimdide böyle yapması daha da ahlaksızlık.. senin adına ok çok üzüldüm oysaki şirinmi şirin bi oğlu varken ailesinin değerini bilmesi gerekirdi.. erkekleri anlamak imkansız hakkınızda hayrlısı canım Allah yardımcın olsun.. biz iyiyiz çok şükür ek gıdaya 5 aylıkken başladık hala emyor şükür günde 3 öğün ek gıda yiyor canı isterse yiyor canı istemezse yemiyor pek zorlamıyorum ama neyi sevip sevmediği çözemedim henüz takılıyo kafasına göre yanlız senin şu mercimek çorbasına muz katma olayına epey güldüm ilahi annele çocuğun midesini bozma :KK70:.. eymen şu sıralar koltuğa tutunup ayaklandı adım atıp düşüyo onu takiip edemiyorum artık yanından ayrılmam çok zor oluyo heran bi hareket.. benim içinde iyi oluyo gerçi zira gebelikte aldığım 30 kilonun verme cabasındayım.. ha doğurduk ha doğurucaz derken bak 8 aylık oldular bile..

Ayyy kendi kendine tutunup yurumeye calisiyor demekki yerim ben onu yaa 3 ogun guzel emmeye devam etmesi de harika. Gece uykusu nasil peki? Biz daha anca ayakta tldurabiliyoruz o da ellerinden tutabilirsem iste oturuyor ama oturmayi cok sevmiyor ativeriyor kendini. Ama yerde surune sure (emekleyebiliyor ama isine gelmiyor hahaha) ordan oraya gidiyor koltugun altina girmek favorisi muzu sen de bir dene derim.
Evlilikte guven öldugu zaman geride hic bir sey birakmiyor. Su aralar bana olan saygisini da kaybetti yani bu evlilik benim icin artik dertten baska bir sey degil. 3 gundur hic bir sekilde kontagimiz yok ve gercekten 3 gundur cok daha huzurluyum. Bizim baska bir yolumuz yok. Elimi dahi tutmasina tahammul edemiyorum artik hele bana dokunmaya kalkmasi kendimden ogrendiriyor dusun o kadar sogudum. Ailesi zaten bir kere dahi aramadilar beni ne dogumda ne dogumdan sonra. Bosandiktan sonra oglumu da kendi soyadima gecirecegim. Bu evlilikte zaten hep erkek tarafi ben oldum su anda da ogluma hem annelik hem babalik yapiyorum acikcasi cok bir sey degismeyecek zaten 5 aydir birbirimizi bile gormuyoruz. Bu da gelir gecer elbet simdi dunyalar tatlisi bi oglum var yanlis bir evlilikteki tek dogru sey...

Kilo konusunu da cok takma kuzum ben 3.ayimdan itibaren dengeli beslenme programi uygulayarak 3 ayda 10 kilo verdim hala vermem gereken 5 kilo var ama en azindan cogu gitti. Az ye ama sık ye inan bana ise yariyor. Kucuk porsiyonlarla 2 ana ogun, 2 meyveli ara ogun ve kahvalti (yulaf ezmesi, badem, bi avuc kuru uzum ve bi kase yagsiz yogurt). Ve tabiki boool bool su. Sutumu de etkilemedi aksine benim cogaldi ama sen kendini ne zaman rahat hissedersen o zaman uygula derim

cle cle
Canım merhaba
Uzun zaman oldu hoşgeldin
Hakkında hayırlısı neyse Allah onu versin , Hale'n bir şans var ise toparlarsınız inşallah...

Hosbulduk canim benim. Bizim evliligimiz coktan bitti acikcasi bi tek kagit ustunde kaldi...
Ölmus bi evlilige enerji harcamaktansa o enerjimi de oglum icin kullanirim en azindan faydali bi yere gitmis olur diye dusunuyorum artik. Senin ufaklik nasil? Neler yapiyor :)

Canim kafani takma yemesi iyiyse. bence uykusuzkuktan olabilir. bir de hareketlendiler tabi

Canim malesefki erkekler bizim gibi dusunceli olmuyor. sen egiteceksin yapacak bisi yok. bol bol ativer kucagina. o zaman anliyorlar ancak halinden.

Acliktan degildir canim rahat etmistir. gunduz mutlu olsalar da gece agri oluyor bence. hastalik ve agrilar gece cokertir insani derlerya.

Merhaba canim. umarim sorunlarinizi asarsiniz. eger cok buyuk bir sorun degilse, burdaki herkes genel olarak dogumdan sonra aradigini bulamamakla muzdarip. bu tarz birseyse tekrar bir dusunun derim

Merhaba maalesef bizdeki evlilik problemi bu evliligin olmasi. Tamamen iki farki yapidaki iki insanin evlenmesi. Daha once defalarca bana yalan soylemis olmasi herseyin benim omuzlarima yuklenmesi bu da yetmiyormus gibi her gun baska bi kavga cikarma cabasi. Benimki yorgunluk, hastalik haline gelmis bir evliligim var... kurtarilcak sans tanincak hic bir yani kalmadi. Umdugumu bulamamaktan otesi yani canim benim. Gene de tavsiyen icin tesekkur ederim.. yillardir bu evliligin erkek tarafi oldum, anneligimle birlikte hem kadin hem erkek oldum. Benim esim cok pasif bi insan onun her isine dahi ben kostururdum. Yetmedi dogumuma yakin evliligimiz suresince baska bir kadinla gorustugnu ogrendim.... cinselligimiz yoktu olunca da benim ustelememle olurdu kendimi defalarca sapik gbi hissettim. Sonra bu aldatlma mevzusunu ogrendim. Yurtdisina tasindim temelli her seyimi tek basima yaptim, onsuz. Buraya getirtmem icin calismam lazim. Oglum dogdugundan beri kendi evimi kurdum dayadim dosedim, dil kursuna gittin haftada 3 gun, her gun oglumla ilgilendim evle ilgilendim evrak isleriyle ilgilendim is bulmaya calistim dilbkursuyla sinavlarla ugrastim ve daha bir suru sey... o ne yapti? Aylarca issiz gucsuz turkiyede annesinin evinde yan geldi yatti :) ben gercekten evli miyim dersin?...

X