2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Buraya en sn yazdigimdan beri yani yarim saattir emiyor arkadaslar. Niye boyle olduk son gunlerde.sabaha kadar memede.uyanmiyor tamamiyle ama surekli emiyor. Hele dun gece.bes dakika emmeden durup yatiriyorum sadece. Disler de gelecege benzemiyor.
Diş yok gibi diyosunuz ama yakındır belki.diş zamanı daha cok emermiş bebekler.ac degildir ya kıyamam atak zamanı filan mı ki,9.ayda sanırım bahsediliyo
Bi arastırma okudum mama yiyen mi daha guzel uyur meme emen mi? emen cocuk daha rahat uyurmuş.ben uzun zamandır muhallebi yedirmiyorum,yatmadan 1saat önce aptamil devam sütü iciyor.biraz gece cayımdan tadıyo,gercekten uykusu daha iyi.arada sapıtıyor o baska:KK66:

Sab simplex kullanmayı deneseniz? . Ben gunduz uyuyamiyorum sizde de oluyor mu bu[/QUOTE
]
kullandık hatta iki gün önce bitti ama hic ise yaramadı bizde nurse harveys kullandık o biraz daha iyi geldi. Acı elma yağı sürdük hiç etki etmedi . Ben rezene anason kimyon içiyom yok olmuyo olmuyo. Şimdi uyuttum gene uyuyunca kıvrandı bağırdı gaz çıkardı uyuyo. Aslında çok hareketli bi çocuk . Surünüyo kanepe de sıralıyo

Cok tesekkur ederim cevap icin emeklemesi icin veya siralamasi icin bisey yaptiniz mi bikac kiside kilodan dedi 9bucuk kilo71 cm sizinki nasil

Canım rica ederim
72 cm 9 kg
Kilo ile alakası yok bebeğe özgü bir şey tamamen, zorlamayın serbest bırakın ama teşvik edin renkli şeyler koyun ulaşmaya çalışsın müdahale etmeyin tutup ittirmeyin kaldırmayın elbet emekler kalkar sıralar şimdi olmasa 1-2 aya ayakta panik yok :)
Yürüteç kullanmıyorum sağlam bilgilere dayanarak da kesinlikle tavsiye etmiyorum...

Benimkide elektrik supurgesinden korkuyor. Evi supuremiyorum onu baska odaya almam gerekiyordu. Bugun yine aglayinca aldim supurgenin yanina getirdim bakmaya bile korkuyor. Actim kapattim yaninda bir kac defa korkudan ne yaptigimida anlamadi. Babasinin kucaguna verdim izlesin ne yaptigimi diye anlamadigini farkettim yine ziril ziril. Kapattim supurgeyi mecburen. Nasil korkmamasini saglarim cozemedim bende...

Benim oğlumda ağlamıştı ilk gördüğünde
Şimdi rüzgar kucağımda süpürüyorum arada oyun yapıyoruz birlikte oda tutuyor öyle öyle alıştı sesine , sevmediği herşeyi oyunla seviyor...
Mutfak da davlumbazdan rahatsız oluyordu birlikte açtık kapadık artık takılmıyor :) gibi gibi ...

İMDAAAATTT:KK43:((
kızım 3 gecedir ağlama nöbetlerinde. napcagımı şaşırdım artık. gündüzde mız mız hiç yalnız kalmak istemiyo. dün gece en son saat 4te babasının omuzunda evi turlarken uyuya kaldı tabi ağlaya ağlaya. ondan sonra kaç kere uyandığını sayamadım bile. bi türlü uykuya dalamıyo. dün doktora gittik bişeyi yok dedi. dişte gelecek gibi değil dedi. kızarıklık şişme vs yok. ne olabilir sizce böyle bi durumda olan var mı?

İmdatttt :) biz bir aydır öyleyiz
Hepsi aynı süreçten geçiyor demekki normal sabır ve dua ile atlatıyoruz bu günleri no panik :)
Bizim üst dişler geliyor
Diş görünürde yoktur ama yer yapıyordur alttan alttan
Gazı vardır
Yediğin birşeyden olabilir bi irdele 1 haftadır Yen'i ne yedin vs vs
Deneme yanılma ile tecrübe edeceğiz ...

canım benim oğlana gel babası gel gel diyoruz o da bizim ele bakıyo gülüyor ama yapmıyor o an. Sonra bi bakıyom eline bakıp gel gel yapiyo. Ellerinin işlevini kesfediyor
Evt acıp kapatıyor bizde öğretmeye calışıyoruz o an yapmıyor bi süre sonra yapıyor.. bazende elini görünce izliyor.. bizim ellerimizi parmaklarımızıda cok inceliyor

Salça da çok vitamin yok aslında neden kullaniyorsnz ki. Yazdan Salça yapsaydinz hem doğal olurdu hem de besleyici
Yazdan Salça var ama tuzlu . Bebek için tuzsuz aklıma gelmedi o zaman yapmak.Salça yi şu yüzden kullanıyorum yemeğine lezzet katsi diye . Öyle yağsız salcasiz şeyleri fln yemiyor ne yazikki. Bir de ona ayrı yapmıyorum yemekleri. O yuzden direk.tuzsuz salcayla pisirip sobra kendimize tuz katiyorum canim

Kızlar bizde dün evimizin duasını yaptık kuran okundu yorucuydu ama geçti şükürler olsun yardım edenim de vardı oğlum yabancı gördü hep ağladı yaa ona üzüldüm kalabalığı hiç sevmiyor bende pek sevmem böyle alıştırma diyorlar ama ben kalabalığa alışsın diye hergun düğüne fln gitmem gerekiyor ki çevrem kalabalık değil böyle işte varsın yabancıları sevmesin naplm daha iyi işte herkese gitmez bu devirde neler görüyoruz
Aynen canim.bizimki sadece karsidan pek guluyor.kucaklarina alinca hemen bana gelmek istiyor agliyor.bu durumdan cok memnunum.kimse alamiyor. Gecen alisveris merkezinde yan masada oturan kiz baya patates kizartmalarini yedigi elleriyle ay cok tatli azicik alayim gel gel diyip almaya calisti.ben tabi hee sey gitmez ki zaten aglar falan diyorum.kiz almaya calisiyo derken bizimki agladi.oh dedim

Diş yok gibi diyosunuz ama yakındır belki.diş zamanı daha cok emermiş bebekler.ac degildir ya kıyamam atak zamanı filan mı ki,9.ayda sanırım bahsediliyo
Bi arastırma okudum mama yiyen mi daha guzel uyur meme emen mi? emen cocuk daha rahat uyurmuş.ben uzun zamandır muhallebi yedirmiyorum,yatmadan 1saat önce aptamil devam sütü iciyor.biraz gece cayımdan tadıyo,gercekten uykusu daha iyi.arada sapıtıyor o baska:KK66:
Bu gecede cok fedaydik.beni hic uyutmuyor.kendi kipir kipir olsa da uyuyor.ayaklarimda bile salliyim dedim.indirince yine miz miz. Yeni dogan zamanlari gibiyiz.hep memede.baya baya da emiyo. Bu haftaici bi dr a gotureyim bakayim.ne diyecek.yoksa boyle ben hic mutlu degilim. Halbuki sabah 6 da kalkmalari bitti 8 de kalkiyor artik diye seviniyordum. Erken sevinmisim.

Bu gecede cok fedaydik.beni hic uyutmuyor.kendi kipir kipir olsa da uyuyor.ayaklarimda bile salliyim dedim.indirince yine miz miz. Yeni dogan zamanlari gibiyiz.hep memede.baya baya da emiyo. Bu haftaici bi dr a gotureyim bakayim.ne diyecek.yoksa boyle ben hic mutlu degilim. Halbuki sabah 6 da kalkmalari bitti 8 de kalkiyor artik diye seviniyordum. Erken sevinmisim.
ben dr â götürdüm bana güldü. Bu çocuğun biseyi yok yaramaz dedi..... Üst disi çıkaran bebeklerin üst damağı sisti mi yoksa direk mi çıktı benim kuzu alt iki dışı geçen hafta çıkardı şimdide gene salya el ağızda ama kabarıklık yok. Acaba üst değil de alt yanlar mi çıkar ki

B
Yazdan Salça var ama tuzlu . Bebek için tuzsuz aklıma gelmedi o zaman yapmak.Salça yi şu yüzden kullanıyorum yemeğine lezzet katsi diye . Öyle yağsız salcasiz şeyleri fln yemiyor ne yazikki. Bir de ona ayrı yapmıyorum yemekleri. O yuzden direk.tuzsuz salcayla pisirip sobra kendimize tuz katiyorum canim
Ben hep ayrı pisiriyorum :KK43: en son tarhana yaptım öğürdu

Hangi marka Salça kullanıyorsunuz

Merhaba Kızlar,
uzun zamandır yazamıyorum buraya.uyku nedir bilmeyen bayaa yaramaz bi oğlan oldu bizimki :) yine de maşallah..
11 Nisan doğumlu ama henüz diş çıkarmadı.. sizinkilerde durumlar nasıl?
karşılaştırma yapmak için sormuyorum ama eğer bi sorun varsa doktora gideyim diyorum sorayım..

Merhaba Kızlar,
uzun zamandır yazamıyorum buraya.uyku nedir bilmeyen bayaa yaramaz bi oğlan oldu bizimki :) yine de maşallah..
11 Nisan doğumlu ama henüz diş çıkarmadı.. sizinkilerde durumlar nasıl?
karşılaştırma yapmak için sormuyorum ama eğer bi sorun varsa doktora gideyim diyorum sorayım..
5 nısan bol salya sıfır diş :KK66: yasından sonrada cıkarabılıyorlar korkma canım...

X