2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Merhaba Kızlar,
uzun zamandır yazamıyorum buraya.uyku nedir bilmeyen bayaa yaramaz bi oğlan oldu bizimki :) yine de maşallah..
11 Nisan doğumlu ama henüz diş çıkarmadı.. sizinkilerde durumlar nasıl?
karşılaştırma yapmak için sormuyorum ama eğer bi sorun varsa doktora gideyim diyorum sorayım..
6 Nisan dogumlu kizim.Alttan iki diş var.Bir hafta oldu çıkalı.Panik yapmana gerek yok canım mutlaka çikacaktır.

Merhaba Kızlar,
uzun zamandır yazamıyorum buraya.uyku nedir bilmeyen bayaa yaramaz bi oğlan oldu bizimki :) yine de maşallah..
karşılaştırma yapmak için sormuyorum ama eğer bi sorun varsa doktora gideyim diyorum sorayım..
1 yaşında olup yeni ilk dişini çıkaranlar bile var canım sorun yok bence

Atales Atales canim dis geliyor bence. benim oglan da bu huzursuz uyku ve emme sorunsalina o donemde bssladi. ilk diste salya oldu ek olarak. ikincisinde ates de oldu. simdi de ates ve ishal kac gundur. oncesinde yine iki gun huzursuz uykusuzluk. bu sabah baktim bir dis daha bas vermis. allah cocuklarimizin yardimvisi olsun. dis agrisi bence cok fena oluyordur

Kac gundur perisan olduk kizlar. cumadan beri ates ishal. ates otuzsekiz bucuklara firladi. en korktugum sey bir anne olarak atesli bebekti. onun aci cektigini gormek, hicbirsekilde guldurememek cok kotuydu.
Tabi bu donemde hic kucagimdan inmedi. uyurken bile kucaktaydi. bazen dalinca babasinin kucagina kaptirdik. nefes aldigim zamanlar bu kadar kisitli. uyanikken de kollarini bana dogru acip agladi. nasil dayanabilirdimki :KK43:
Neyse yavrum iyi olsun da tasiriz gece gunduz kucakta

Kac gundur perisan olduk kizlar. cumadan beri ates ishal. ates otuzsekiz bucuklara firladi. en korktugum sey bir anne olarak atesli bebekti. onun aci cektigini gormek, hicbirsekilde guldurememek cok kotuydu.
Tabi bu donemde hic kucagimdan inmedi. uyurken bile kucaktaydi. bazen dalinca babasinin kucagina kaptirdik. nefes aldigim zamanlar bu kadar kisitli. uyanikken de kollarini bana dogru acip agladi. nasil dayanabilirdimki :KK43:

Merhaba Kızlar,
Kızım da 11 nisan doğumlu,diş yok henüz..

Bugün 8 aylık kontroldeydik hiç kilo almamış zayıflamış hatta 100gr çok moralim bozuldu tahlil yapıldı kan idrar hiçbişey çıkmadı 3 aydır uyumuyo çocuk doğru düzgün gittikçe kötü oluyo sabah 5 6 da uyuduğu oluyo bu çocuk kilo alır mı aç mı diyo doktor herşeyi yediriyorum beni de emiyo aç çocuk ağlar durmaz bu ağlamıyo sadece uyumak istemiyo Boyumuz 1 cm uzamış bizim gibi var mı 7400 kilomuz 70 cm Boyumuz çocuk büyümüyo ya uyku ilacı verdi onu vercez bugün inşallah uyur

Ya ben be körmüşüm bu adamın neyine inanıp güvenip evlenmişim daha birde çocuk yapmışım herşey iyi günde güzelmiş kötü gün olunca gördük gerçeği sabahtan beri açım kızı daha yeni uyuttum ve yemek yapıcam kendisi meyvesini yedi ya ben çok vicdan sahibiyim yada bu adam çok vicdansız acımasız iki dakika ben bakayım demiyor hakkımı helal etmiyorum bu yaptıklarını bu dünyada kimse bana unutturamaz herşey kızım için

Bugün 8 aylık kontroldeydik hiç kilo almamış zayıflamış hatta 100gr çok moralim bozuldu tahlil yapıldı kan idrar hiçbişey çıkmadı 3 aydır uyumuyo çocuk doğru düzgün gittikçe kötü oluyo sabah 5 6 da uyuduğu oluyo bu çocuk kilo alır mı aç mı diyo doktor herşeyi yediriyorum beni de emiyo aç çocuk ağlar durmaz bu ağlamıyo sadece uyumak istemiyo Boyumuz 1 cm uzamış bizim gibi var mı 7400 kilomuz 70 cm Boyumuz çocuk büyümüyo ya uyku ilacı verdi onu vercez bugün inşallah uyur
Canım şimdi diyeceksin bu manyakta alerjiye takmış ama alerjinin buyuk belirtileri arasında kilo alamamada var sebepsiz

Ekşi gelmiştir belki canım tel sehriyeyi tavuksuyuyla yapıyorum onu çok seviyor. Belki sennkide yer. Geçen gün marketten tuzsuz Tamek Salça aldım.
Kac aylık oldu sizinki yani 8.ayda galiba diyecek doktor kendi yemeginizden verin diye.her ay da kontrole gitmek artık fazlalık geliyo.ne yiyecek diye sormaya gidiyoruz 70 lira resmen beş dk için

Ya ben be körmüşüm bu adamın neyine inanıp güvenip evlenmişim daha birde çocuk yapmışım herşey iyi günde güzelmiş kötü gün olunca gördük gerçeği sabahtan beri açım kızı daha yeni uyuttum ve yemek yapıcam kendisi meyvesini yedi ya ben çok vicdan sahibiyim yada bu adam çok vicdansız acımasız iki dakika ben bakayım demiyor hakkımı helal etmiyorum bu yaptıklarını bu dünyada kimse bana unutturamaz herşey kızım için
Sen de daha hediye mi alsam telaşina giriyosun laf etcek diye,madem öyle oyuncak ayı al eşine:KK66:şaka bi yana dikkat et saglıgına.hem yorgunluk hem sinir harbi insanı çökertir ,sal gitsin ev işini anlasın

Atales Atales canim dis geliyor bence. benim oglan da bu huzursuz uyku ve emme sorunsalina o donemde bssladi. ilk diste salya oldu ek olarak. ikincisinde ates de oldu. simdi de ates ve ishal kac gundur. oncesinde yine iki gun huzursuz uykusuzluk. bu sabah baktim bir dis daha bas vermis. allah cocuklarimizin yardimvisi olsun. dis agrisi bence cok fena oluyordur
Insallah distir. Gece rahatsizliginin bir sonucu olur en azindan.gunduz mutlu ama bir sıkıntı yok.ve bu gece yatmadan az da olsa pirasali pirinc yedi 9 gibi yedi.9 bucukta baya bi emdi ve uyudu.hala uyuyor.3 saat oldu.simdi kipirdamaya basladi.bu arada hic emmedi.acaba bebis acmiydi diye dusunmeden edemiyorum.

Uyku ilaci mi. Ilk kez duyuyorum boyle bir sey.uyumayan bebek duydum ama hic buyuzden ilac verildigini duymadim. Gercekten verecek misin.

Anneligi yavas yavas hakediyoruz canim. Boyle dusunelim bence.mesela gece biri beni uyandircak hem de defalarca hem de oturup bekliycem. Mumkun mu. Ama simdi kizim gece uyaninca ve tekrar tekrar emmek isteyince fedakarligi anliyorum.

Kac aylık oldu sizinki yani 8.ayda galiba diyecek doktor kendi yemeginizden verin diye.her ay da kontrole gitmek artık fazlalık geliyo.ne yiyecek diye sormaya gidiyoruz 70 lira resmen beş dk için
Esim yogun calisinca bizim kontroller kaldi 2 aydir.en son 6 aylikken gitmistik.simdi 9.ayin icindeyiz. Kilo aliyo mu veriyo mu boyu uzuyo mu ancak kiyafetlerinden ve evdki tartidan takip ediyorum.yarin bi gitsek iyi olacak.

Unutulmazzz canim kesinlikle.benim de bu donemde yanimda olmayanlarin tesadufen karsilasip naber diye sormalarina bile enerjimi harcayıp iyi sizden naber diyesim yok. O kadar bittiler gozumde.

Bu gecede cok fedaydik.beni hic uyutmuyor.kendi kipir kipir olsa da uyuyor.ayaklarimda bile salliyim dedim.indirince yine miz miz. Yeni dogan zamanlari gibiyiz.hep memede.baya baya da emiyo. Bu haftaici bi dr a gotureyim bakayim.ne diyecek.yoksa boyle ben hic mutlu degilim. Halbuki sabah 6 da kalkmalari bitti 8 de kalkiyor artik diye seviniyordum. Erken sevinmisim.
Diş sıkıntısı dır çünkü bizim ufaklık da geceleri düzenliydi uykusu taaa ki dişler baslayana kadr 4 disimiz var uyku düzeni diye birşey kalmadı sabaha kada4 kaç kere uyanıyor sayamiyorum tek başına çocuk büyütmek çok sormuş evde babamız bile işi bahane edip gece hayatta kalkmaz ben gece su içim diye mutfağa gittim cocuk uyandı ağlar gibi mirildaniyor Bartu oğlum sus babacim diyor gozude kapalı hiç demiyorki kalkayim bi bakayım yok anam çocuk doğunca sadece annenin çocuğu oluyor erkek milleti kaciyor

bız en son 3 ay kontrolune gıttık , arada da pısık olunca muayene ıcın gıttık artık aylık kontrole goturmuyoruz aşı ıcın saglık ocagına gıttıgımızde orada tartılıyor zaten...

X