2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Benim kiz asla çorba içmiyor kizlar bugun ilk kez çorba içti .hemen tarif yazacam çünkü biliyorumki hepimiz tıkanıyoruz bazen ek gida konusunda. Kuru soganin dörtte birini az yağda kavurdum. minik minik dogradigim ıspanagi soğan pembelesince tencereye ekledim. suyu çıkıp cekene kadar kavurdum. biraz kaynar su biraz da et suyu vardi buzlukta onu da ekleyip kaynattim. kaynayinca. kendi yaptigimiz eristeden kivamli olsun diye baya kattim. eriştesi olmayan tel Şehriye de katabilir. eristeler pisince ocaktan aldim blendirden çektim. tel suzgecten de cekebilirsiniz ama ben tanelere az da olsa alissin istiyorum. yaklasik bi fincan yedi. şimdiye kadar yaptığım her çorbayi ben içtim şükür sonunda kizima da icirebildim

Yaşından önce soğan verilmiyor , gaz mide asiti vs durumları yaratabilir bilgine ben henüz kendimde yemiyorum yemeklerde...

Kizim kahvaltilarda lorlu omleti cok seviyor.bie de pabkek yaptim gecen.daha eli.den kapti.hapur hupur yedi bitirdi.henuz muz vermedigim icin muzlu yapamadim.ama eminim muzlu daha guzel olur ben armutlu yaptim. isteyenler icin tarif. 2 yemek kas.tam bugday unu.4 yemek kasigi peynir alti suyu.cay kasiginin ucuyla karbonat.bir armut.1 yumurta sarisi.
1 tatli kasigi zeytinyag.
Ben armutlu denedim.ama elmali falan da olur sanirim. ikinciyi oyle deniycem. size de fikir olsun.

Yaşından önce soğan verilmiyor , gaz mide asiti vs durumları yaratabilir bilgine ben henüz kendimde yemiyorum yemeklerde...
Ben eline veriyorum taze soğan dislerini rahatlatiyor. dr. önerdi. soğan çok az kattim lezzetli olsun diye. ki doğal antibiyotik . Sarımsak da tüm atiyorum pistikten sonra çıkarıyorum çorbadan. insan ilk çocukta çok didikliyor da ikincide daha esnek davrsnabiliyorsun bilgine :)

Bunu ben de yapıyorum severek içiyor.

Kızlar terayagida yedirin bebeklerinize. Ben bugun tavuk but patates pirinç havuç soğan g çok az kabak koydum kabız olmasın diye düdüklü de haşlayın sonra da bir çay kaşığı tereyaginida attım içine blendirdan geçirdim çok sevdi benimki tabi butun but yiyemedi yarısını yedi ama besleyici oldu

Bu kadar erken teşhis edildiğini bilmiyordum.. biz tv açmıyoruz kesinlikle ama merak ettim cocuklardaki belirtiler neydi.. bana msj atabilirmisin

Köy tavuğu bulsam katacam da her şeye tavuk bulamıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…