2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Canım tesekkür ederiz Allahtan gitmişiz hemen boğazı tahriş olmuş enfeksiyon olmuş dedi doktor yavrumun gözleri kaymıştı atesten ilaç kullandı uyudu şimdi.. inşallah çabucak iyileşir bu arada biz tunceliden dut pekmezi getirttik organik günde kaç kaşık veriyorsun canım sendede vardı..onuda sabahları içireyim şifa olur inşallah yavruma
Oyy kıyamam kuzuya yaa iyiki gitmişsin canım valla çok geçmiş olsun çabucak iyileşir inşallah ben sabahları parmağımla yalatmaya başladım kaşıktan soğudu bizimki kaşıkla bşy yemek istemiyo bi çay kaşığı falan vermiş oluyorum şekersiz olduğu için brz ekşimsi tadı varya fazla vermiyorum tıkanıyo sonra yutamıyor brz zaman snra da ıhlamur yada su veriyorum

Sağol cnm bakalım iki bebişle nsıl olcak.temmuz ayında doğum.. inş kız olurda bu konuyu kapatırız dahada çocuk mocuk yok :) kız cocuk cok seviyorum inş kız olur sağlıklısından
İnşallah canm Tam sıcaklarda olacak desene Allah yuvana sağlık huzur versinde büyür giderler birlikte doğumdan snra nasıl korunacaksın peki bizde korunuyoruz kondomla ama yinede korkuyorum plansız olmasından

12 yi geçiyodu yattığımda ve saat 4 e çeyrek var şu saate kadar 10 kere kalktı sinirlerim alt üst. Calpol verdim şimdi dişi midir diye. Kaçkere emdi sayamadım. Dünde böyleydi ve Emzirmekten yoruldum artık göğüslerim acıyor. Çok fena Ağlayasım var
biz hemen hemen 1 aydır böyleyiz:KK43: diş dedik ama çıkmadı hala

Canım tesekkür ederiz Allahtan gitmişiz hemen boğazı tahriş olmuş enfeksiyon olmuş dedi doktor yavrumun gözleri kaymıştı atesten ilaç kullandı uyudu şimdi.. inşallah çabucak iyileşir bu arada biz tunceliden dut pekmezi getirttik organik günde kaç kaşık veriyorsun canım sendede vardı..onuda sabahları içireyim şifa olur inşallah yavruma
çok geçmiş olsun çabucak iyileşir inşallah. bizde kullanıyoruz dut pekmezini. kahvaltıda 1çay kaşığı canım

Oyy kıyamam kuzuya yaa iyiki gitmişsin canım valla çok geçmiş olsun çabucak iyileşir inşallah ben sabahları parmağımla yalatmaya başladım kaşıktan soğudu bizimki kaşıkla bşy yemek istemiyo bi çay kaşığı falan vermiş oluyorum şekersiz olduğu için brz ekşimsi tadı varya fazla vermiyorum tıkanıyo sonra yutamıyor brz zaman snra da ıhlamur yada su veriyorum

İnşallah canm Tam sıcaklarda olacak desene Allah yuvana sağlık huzur versinde büyür giderler birlikte doğumdan snra nasıl korunacaksın peki bizde korunuyoruz kondomla ama yinede korkuyorum plansız olmasından
Kesinlikle spiral taktırcam :) artık yeter zaten. allah uzun ömür sağlık versinde..ikinciyi düşünüyorsan kondom iyi bence ama çekilmeyle hamile kalınıyor bilgin olsun

Kızlar oğlum genel olarak sol elini kullanıyor bşyler yerken oyuncaklarını ilk sol eliyle alıyo solak mı olacak demek bu ben sadece yazı yazarken solağım ama diğer her şeyi sağ elimle yapıyorum sizde böyle olan varmı

Bizdede durum ayni ağırlıklı sol el kullanıyor ama sağıda kullanıyor bizde solak da yok

Slm kızlar doktora gittim bugun hamileliğim kesinleşti :) 6 haftalık herşey yolunda kalp atışlarını duyduk on herşey dahada değişti bizim için kabullendik seviyoruz onuda :) iğne yine kullanıyorum bakalım bu defa nezman kadar kullancam

Hayırlısı olsun hakkınızda
Sağlıkla sıhhatle bol bereketle gelsin inşallah

biz hemen hemen 1 aydır böyleyiz:KK43: diş dedik ama çıkmadı hala

A after_before
Bizde 1 aydır öyleyiz doktor kontrolünde üst dişler geliyor zorlar biraz dedi, Allah hastalık dermansız dert vermesin geçecek bunlarda
Benimde sinirler alt üst ama içime ata ata patlıycam sanırım , iş Bebek ev delşrtiyor birkaç gündür saldım zaten herşeyi bakmıyorum çocuk ve acil iş dışında başka birşeye, yarın temizlik var neyseki ev normale döner biraz :/

2 arkadaşımın çocuğuna erken teşhis otizm teşhisi konuldu :KK43: birisi 5 ay diğeri 7 aylık
Tedavi ile iyileşmesi mümkün demiş doktor sıkı bir beslenme takibi (herşey doğal katkısız) ve KESİNLİKLE TELEVİZYON EKRAN yasağı koymuş...
anne baba ile bol bol eğitici aktivite müzikli kitaplar masal okumak vs etkinlikleri vermiş...
Allah şifa versin kuzulara çok üzüldüm ama neyseki tedavileri mümkün...
ciddi anlamda televizyon çizgi film izletiyorlardı ve ben çok kızıyordum çünkü kulak kontrolünde doktor uyarmıştı bizi sakın izletmeyin en büyük sebep diye ...
izletmeyin izletenleri de uyarın..,

Saol canm tamam bende bir cay kaşığı vereyim zaten ağır bişey ama lezzetli :KK66:

A after_before
Bizde 1 aydır öyleyiz doktor kontrolünde üst dişler geliyor zorlar biraz dedi, Allah hastalık dermansız dert vermesin geçecek bunlarda
Benimde sinirler alt üst ama içime ata ata patlıycam sanırım , iş Bebek ev delşrtiyor birkaç gündür saldım zaten herşeyi bakmıyorum çocuk ve acil iş dışında başka birşeye, yarın temizlik var neyseki ev normale döner biraz :/
Üst dişler bebeğide anneyide çok zorluyo malesef biz 10 gün uyumamıştık.

2 arkadaşımın çocuğuna erken teşhis otizm teşhisi konuldu :KK43: birisi 5 ay diğeri 7 aylık
Tedavi ile iyileşmesi mümkün demiş doktor sıkı bir beslenme takibi (herşey doğal katkısız) ve KESİNLİKLE TELEVİZYON EKRAN yasağı koymuş...
anne baba ile bol bol eğitici aktivite müzikli kitaplar masal okumak vs etkinlikleri vermiş...
ciddi anlamda televizyon çizgi film izletiyorlardı ve ben çok kızıyordum çünkü kulak kontrolünde doktor uyarmıştı bizi sakın izletmeyin en büyük sebep diye ...
Bu yazıyı eşime okutayım açma diyorum açıyo tv yi çocukta bakıyo napsakta..

2 yaşından önce otizm teşhisi ? İlginc

Ne gibi belirtileri vardı?Biliyor musun? İnşallah tez zamanda normal seyrine döner bebişler.

Ne gibi belirtileri vardı?Biliyor musun? İnşallah tez zamanda normal seyrine döner bebişler.

Birsürü testler vs yapıldı kesin teşhis ikiside çok başı daha birisi yurt dışıma gidiyor tedavi için
Belirtileri yazıp kimseyi yersiz tedirgin etmek istemem , sadece önlemimizi alalım iyi Takip edip şüpheli durumlarda kontrole götürelim çocuklarımızı diyeceğim budur canım ,
2 yaş sınırlaması yok teşhis için aşağıda bir paragraf paylaşıyorum...

Otizmin, yeni doğan bebeklerde ikinci aydan itibaren göz teması kurmamasıyla teşhis edilebildiğini hatırlatan uzmanlar, özellikle anne-babalara bebeklerini çok iyi gözlemlemeleri uyarısında bulundu.

X