2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Yazdıktan sonra baktım netten bebeğin sindirim sorunu yoksa 7-8. aydan itibaran soğan verilebilirmis

Vallahi Canım tam bir bilgi kalabalığı var doktorların dedikleri birbirini tutmuyor herkafadan farklı bişey çıkıyor,
Herkes doktoruna güveniyorsa ne ala yoksa işimiz zor...
SAĞLIK bakanlığının buna ciddi anlamda el atması lazım, 3-4 aylık bebeklere ek gıda başlayanlar, 5 aylık bebeğe acı biber yedirenler facebookda ek gıda sayfaları tam bir kaos ortamı

Bu kadar erken teşhis edildiğini bilmiyordum.. biz tv açmıyoruz kesinlikle ama merak ettim cocuklardaki belirtiler neydi.. bana msj atabilirmisin

Canım bende bilmiyordum hatta bir arkadaş 2 yaş altı ilginç demiş ona yazdığımı sanada aynen paylaşıyorum , arkadaşlarla detaylı görüşme fırsatım olmadı ama dün eşim doktorumuzla konuşmuş arkadaşların durumu anlatmış, mümkün demiş oda TV telefon tablet uzak tutun ben her kontrolde bakıyorum rüzgara zaten demiş... ve yaşından önce görülme sıklığıda son dönemlerde bayağ artmış...

Birsürü testler vs yapıldı kesin teşhis ikiside çok başı daha birisi yurt dışıma gidiyor tedavi için
Belirtileri yazıp kimseyi yersiz tedirgin etmek istemem , sadece önlemimizi alalım iyi Takip edip şüpheli durumlarda kontrole götürelim çocuklarımızı diyeceğim budur canım ,
2 yaş sınırlaması yok teşhis için aşağıda bir paragraf paylaşıyorum...

Otizmin, yeni doğan bebeklerde ikinci aydan itibaren göz teması kurmamasıyla teşhis edilebildiğini hatırlatan uzmanlar, özellikle anne-babalara bebeklerini çok iyi gözlemlemeleri uyarısında bulundu.

Kereviz 1yasında denildgni duymamıstım vercem hatta buhaftasonu.doktor herseyi verin demisti zaten az yiyecek
Gece muhallebi kendim yapıyorum bazen ama yatmadan bi iki saat önce olursa hazmı kolay olurmuş.şöyle yapıyorum önce kenarda 30ml kadar devam sutunu hazırlayorum.tam bugday unu (tabiki pirinc unu da olur) 1tatlı kasıgı,az suyla ocakta karıstırıyorum.kıvama gelince altını kapayıp devam sütünü katıyorum(devam sütünün pismesinden yana degiller pek)
arzu ettigin bi meyve ya da pekmezle tatlanabilir.armut tercihim,bagırsak calıstırıyor.

Bir süredir oğlum da böyle sürekli kalkıyor ağlıyor meme almadan uyumuyor. Bizim bir diş patladı pazar akşam ondan diyorum ama bakalim
Bizim de öyleydi,2dis cıkınca rahatladı,5e kadar guzel uyuyordu kii simdi tekrar uykularımız bölunuyor sanırım üstteki geliyor.emerken ısırıyor mu kızlar?alt üst cıkınca tost mu yapack yoksa memeyisimdilik dokunduruyor tırsıyorum

Alt üst çıkınca ısırmıyor çünkü kaşıntıları geçiyor diş çıkınca..

Kızlar ya saçını boyatan var mı siz de durum ne.
Oho hamileyken de boyatıyodumbi hemsire arkadaşımın sözünü aktarayım"ben hamile olsam ilk aydan beri boyaya devam ederim,beslendigimiz sebze meyvelerin tohumu bozuk,gdo su var ne kadar dogal da olsalar zararları ,sac boyasından daha cok" mantıklı gelmisti.emzirirken aman boyamayayım demedim hic

Kızlar gece oğlum birden ağlayarak uyanıyor. Korkuyor düşüncesiyle yatağına dua koysam diyorum ama bizim yatağımızda beraber yatıyoruz yastığına yasin kitabi koysam nasıl olur? Yada siz nasıl yaptınız varmıdır bildiğiniz dua

b
bunlar hurafe. yasini okusan anlasan daha mantıklı.

anlamını bilerek felan ve nas oku içini rahatlatmak için ama bebeğin gece ağlaması normak. gün içinde yaşadıklarını gece hazmediyor/rüya görüyor/ yeni öğrendiği şeyler onu hem korkutuyor hem heyecanlandırıyor

Cevşen var canım onu koyabilirsin.. benim oğlumda yüksek sesten korkmaya başladı hemen ağlıyo bol bol okuyorum ibşallah hep böyle olmaz

Ayyyy sağolun valla içim rahatladı

Cevşen var canım onu koyabilirsin.. benim oğlumda yüksek sesten korkmaya başladı hemen ağlıyo bol bol okuyorum ibşallah hep böyle olmaz

A after_before
Canım normalmiş o hece çığlık atarak Kalkan'ları sananın yazmıştım bir arkadaşa daha yazmıştım , doktor özellikle söyledi son kontrolde panik olmayın korkmayın dedi gece bağırır ağlar artık, kabus görür dedi,,,
Yer gök duayla bol bol okuyoruz bizde ...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…