2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Canım herkesin şartları yaşamı farklı ve hatta sadece tercihte olabilir çalışmaya başlamak. Bende 7 aylıkken başladım işe... insan daha düzenli oluyor. Hakkınızda hayırlısı olsun üzülme sakın

Sizin de işiniz zor,sınıf öğretmenlerinden çok beklenti var..Bizim sınıfta 15 öğrenci var,ona rağmen öğretmen,her toplantıda şikayet halinde...
Merhabalar, ben arada bir yazan bir uyeyim, ama simdi gozume çarptı yazınız ve yazmadan gecemedim. Devlet okulu mu bu soylediginiz, yani ben de ankarada devlet okulundaydim ilkokulda, ingilizce ogretmeniyim.. Okulumuz koyden kentten sürekli goc alan bir yerde ve sinif mevcutlarimiz 50 den baslayip 65 e kadar gidiyordu.. Bu donemde ogretmen olmak o kadar zor ki hem ders öğretmeye hem de ahlaki egitimi vermeye ve davranış problemleriyle uğraşmaya çalışıyorsunuz..ve 1, 2 kisiye degil, 40, 50 kisiye.. Umarım öğretmenlerimiz in kiymeti hem ogrenciler hem de veliler tarafindan daha cok bilinir..

Düşündükçe deli oluyorum doğum yapmış gelmişim eve ertesi gün geldiler oturdular baş köşeye , bi yemek yapın bi toz alın be insafsızlar hiçmi görgünüz yok, Bebek ve hemen bakmak zorunda olduğum işlerim bide gelene hizmet ediyorsun zaten zor oturuyorum Allahım neyse beter olsunlar ne diyim...
1,5 aylık bebekle ev taşıdım birde 1 Allah'ın kulu yoktu herkes arazi yok yemeğe davetlilermiş vs vs gün olur devran döner elbet...
şükür aklı başında bir eşim varda muhtaç olmadan yaptık herşeyimizi...
Ben kimseyi istemedim yanımda faydasız olduklarını bildiğim için ama taşınırken gelip 1 saat çocuğa baksalar ölürlerdi...
Neyse faydasız çok ne yazıkki Allah bize ailemize güç kuvvet versin gerisi koca bir HİÇ !

Allah bağışlasın 4 nisan doğumlu benim kızda. çok ara vermişsiniz, haftasonu anane keyfi var desene :)

21 Nisa'n bizimde ama daha hiç gitmedik bi gitmek lazım :) anneanne dede geldi gitti Ağustos da..
İstanbul-Ankara, çocukla yol büyüyor gözümde bende hastayım zaten korkuyorum yolda üşütür terler hasta olur diye :/

biz nutrigeni doktor tavsiyesi ile aldık Uz. Dr. Özlem Altay tavsiye etmişti çok çok memnun kaldık sipraktinide daha önce kullanmıştık fakat nutrigen üzüm daha iyi

Evet,Antalya merkezde bir devlet okulu...sınıf 15 kişilik,adeta özel okulun sınıfı gibi..

Canım arkadaşın yolu 1-1.30 saat ondan dedim arayı açmışsınız diye :) bizimki yolculukta sorun çıkarmadı hiç, arabayı seviyorsa rahat gider gelirsiniz inşallah. Ama dediğin gibi soğukta sıkılınca mola vermekte sıkıntı ama en azından araba koltuğundan kucağına alır sakinleştirir devam edersin

Merhaba bugun 6.5 aylık kızımı rutin kontrol ıcın Dr a götürdük sıra beklerken bırılerı ıceri gırmek ıstedı Dr suan gelmeyın cocuk kızamık dedı ve sonra o cocuk çıktıktan sonra hasta almaya devam etti kızamık cok bulaşıcı bır hastalık degıl mi ınt te bı ortamda kızamık olmus bır kişi varsa oraya 1 saat gırmeyin yazıyor ben de korktum açıkcası bulaşık mı vs dıye

Hamileyken ev süpürmesi hariç ben zaten kendi işlerimi yapıyordum. üstüne bir de kalabalıktı ev. doğum yaptığım gece ben odaya çıkınca çocuğumun yoğun bakıma alındığını duyunca şoka girdim zaten. üstüne önce kayınvalidem sütün varmı diyor. ya ne sütü anne şimdi, çocuğu kucağımamı verdiler dedim. sonra görümcem girdi içeri. o da diyor sütün bari geldimi. çıldırdım tabi. eşime dedim herkesi eve bırak gel. yalnız kalmak istiyorum. sen gelene kadar kardeşim kalsın yanımda dedim. Sonrasında zaten görümcem gelmez oldu. Kırk yılda bir geliyor. Kvalide de eşimin izin günlerinde gelmeye başladı. Kadının başında bir sürü çocuk var bir şey diyemiyorum ama ilk zamanlar bilinçli yaptılar yani. Heleki kendi annem geldiğindeki tavırları daha bir sinirimi bozmuştu.
Neyse hepsi özünde iyi insanlar. Ama ben de kırılmakta haksız mıyım yani? Bugüne kadar bir kere bile kalplerini kırmamışım, hatta eşimin bile bazı davranışlarını düzelttim onlara karşı...
Günde bir defa yemek yedim, hergün duşa giremedim vs ama kimseye müdare etmemiş oldum. Herkes çünkü yok açmı bu bebek, ağlatma vs geriyordu boşuna.. Ne demişler azıcık aşım, ağrısız başım

Aynen öyle canım yaa dünyada benzeri olmayan kokulardan evlat kokusu çektikçe çekesi geliyor insanın içine valla Atales oğlum bu gün taze fasulye yedi kendi elleriyle kendi başardı çok mutlu oldum o fasulyeyi alıp minicik azına alıp gevelemesi brz sert kalmış galiba geveledi baya ama yutamadı zorlamadım tbi şmdilik maksat hem tadım hem sebzeleri falan tanıtmak doktor Gökhan mamur anlattı tv de sakın püre vermeyin 6 aydan 9 aya kadar bebeklerin yiyecekleri tanıma süreçleri olurmuş o dönemde hep püre cıvık sulu şeyler verirsek eğer 6 yaşına kadar katı gıdaya karşı korku oluyormuş o kadı gıdayı yerse hayatı tehlikeye girecek sanırmış psikolojik olarak hep püreye alıştığı için o sebzeyi tanımayıp yemek istemezmiş baya anlattı blw yi destekliyormuş falan iyice bu fikir hoşuma gitti inşallah alışır da kendisi yer herşeyini bklm bizde güzel gelişmeler var yani atalescim tavsiyelerin için çok teşekkür ederiz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…