2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Hamileyken ev süpürmesi hariç ben zaten kendi işlerimi yapıyordum. üstüne bir de kalabalıktı ev. doğum yaptığım gece ben odaya çıkınca çocuğumun yoğun bakıma alındığını duyunca şoka girdim zaten. üstüne önce kayınvalidem sütün varmı diyor. ya ne sütü anne şimdi, çocuğu kucağımamı verdiler dedim. sonra görümcem girdi içeri. o da diyor sütün bari geldimi. çıldırdım tabi. eşime dedim herkesi eve bırak gel. yalnız kalmak istiyorum. sen gelene kadar kardeşim kalsın yanımda dedim. Sonrasında zaten görümcem gelmez oldu. Kırk yılda bir geliyor. Kvalide de eşimin izin günlerinde gelmeye başladı. Kadının başında bir sürü çocuk var bir şey diyemiyorum ama ilk zamanlar bilinçli yaptılar yani. Heleki kendi annem geldiğindeki tavırları daha bir sinirimi bozmuştu.
Neyse hepsi özünde iyi insanlar. Ama ben de kırılmakta haksız mıyım yani? Bugüne kadar bir kere bile kalplerini kırmamışım, hatta eşimin bile bazı davranışlarını düzelttim onlara karşı...
Günde bir defa yemek yedim, hergün duşa giremedim vs ama kimseye müdare etmemiş oldum. Herkes çünkü yok açmı bu bebek, ağlatma vs geriyordu boşuna.. Ne demişler azıcık aşım, ağrısız başım :KK66:

Haklısın özünde iyi ama faydasız insanlar ne yazıkki, gelen giden yok valla iyi böyle , eşlerimizin canı sağolsun gerisi hikaye ... ama Allah büyük vardır bir imtihanı elbet...
taşınırken taşındıktan sonrası çok zor geçti elim boş gitmem pastası böreği yemeği yapar götürürüm ama hiçmi akılları basmadı yemek yapıp getirmeye geliyim biraz çocuğa bakıyım demeye...
Neyse canım anladık birbirimizi yazdıkça sinirleniyorum yazasım geliyor ...

Canım arkadaşın yolu 1-1.30 saat ondan dedim arayı açmışsınız diye :) bizimki yolculukta sorun çıkarmadı hiç, arabayı seviyorsa rahat gider gelirsiniz inşallah. Ama dediğin gibi soğukta sıkılınca mola vermekte sıkıntı ama en azından araba koltuğundan kucağına alır sakinleştirir devam edersin

Yok yok Bolu'da Kar vardır cesaret edip çıkamam kış vakti, bizim araba dans ediyor karda buzda :) giremem Bolu yoluna :)
Gece rahat oluyor yolculuk da gündüz biraz sıkıntılı bizim...

Ben daha mevlid yapcam :) 7 ay bitiyor, annem buradayken hatmetti oğlumun niyetine, babaanneside kendi evinde okuttu arkadaşlarını davet etti, bir grup kaldı davet bekleyen akraba tayfası ...
Ama benim gerçektennnn hiç vaktim yok :/
Birde diş buğdayı talebi varki hiç uğraşamıycam bence gereksiz bir detay, mevlidi yapıyım kısa zamanda konu kökten kapanır zaten,
Çalış + ev + çocuk
Hayır evden çalışıyorum diyede ne sanılıyorsa ofise gitsem vallahi daha az yorulurum, evde ev iş çocuk pestilim çıkıyor akşama kadar,
Cumartesi yarım gün çalış kalan 1,5 gün tatilde milleti eğlendiremeyeceğim,, ay bu akşam geldiler bana yazdıkça yazasım geliyor sinirleniyorum ....

sokaga cikmadigi gunun gecesinde kesinlikle uyumuyo ikindiye kadr cikmamissak balkon kapisina dayanip aglamaya basliyor

Canim o illet bende var. ve malesef o oksjrugu antibiyotiktir ignedir serumdur vs vs hicburi kesmiyor bende. sadece bol zencefile bal katinca 1 haftada falan geciyor. ilaclarla 2 ayda anca geciyor. hele gece kelimesi tam kabustur cehennemdir.. tabi sen bebise bal kullNamazsin ama zencefil serbestse mutlaka pekmezle biseyle karistif ver.
Laranjiti faranjitle karistirmamak lazim. laranjit cok lanet bisey uzun donemde ses tellerini bitiriyor. bana sirf bu yuzden 2 sene once 20gun calisamaz raporu verdi dr. o ses kisildiginda fisilti icin bile zorlamamak gerekiyor bogazi. aman dikkatli olun aglatmayin fazla bebisi bu surecte..
Canım teşekkür ederim tavsiyelerin için bebiş deil büyük kızım hastalandı
Umarım bebeğe geçmez
Bu gün 3-5 dk. Da bir öksürmeye başladı şükürler olsun çok mutluyum ama yıne bazen sürekli oksürügü de oluyor
Ses telleri etkilenmez inşallah
Bu hastalagı biraz internetten araştırdım özet aynı senin yaşadıklarını yazmışlar
Allah sanada şifa versin cnm tekrarından korusun
Nerde hasta varsa herkese şifa versin
Bu arada dualarını eksik etmeyen arkadaşlara teşekkür ederim

Hastalara geçmiş olsun.
Aryazin sima Aryazin sima hayırlı uğurlu olsun bebeğin. Allah sagsalim kucağına almayı nasip etsin inşallah . çok güzel bi haber.

Ben 2.yi hemen yaparım diyordum ama şu an cesaret bile edemiyorum. olursa allahtan. annemin Bile gözü korktu. Aman çocuğum bu 2 yaşına gelsin, öyle yap, ben bunu zaptedemiyorum diyor.:KK70: Kayinvalidem 1 tane yeter diyor. ama ben tek çocuğum yapsam çok iyi diyorum. Allah hayırlısını versin.

Haklısın özünde iyi ama faydasız insanlar ne yazıkki, gelen giden yok valla iyi böyle , eşlerimizin canı sağolsun gerisi hikaye ... ama Allah büyük vardır bir imtihanı elbet...
taşınırken taşındıktan sonrası çok zor geçti elim boş gitmem pastası böreği yemeği yapar götürürüm ama hiçmi akılları basmadı yemek yapıp getirmeye geliyim biraz çocuğa bakıyım demeye...
Neyse canım anladık birbirimizi yazdıkça sinirleniyorum yazasım geliyor ...
Senin tabiki daha zormus canim. sahsen ben laf sokardim o kadar da susamazdim. bebekli bir kadin nasil tasinir diye akla gelmemesi imkansiz bir durum. esin de umarim anlamistir bu durumu. en azindan onun iki laf etmesi lazim. saolsun benim esim de cok destekcidir, yardimcidir. boyle birsey olsa ben lafini getirmeden de gerekeni soylerdi.
Neyse bozmayalim artik sinirlerimizi bosverelim haklisin. minnagimi opup koklayinca, anne diyisini duyunca herseyi unutuyorum zaten :KK68:

Hastalara geçmiş olsun.
Aryazin sima Aryazin sima hayırlı uğurlu olsun bebeğin. Allah sagsalim kucağına almayı nasip etsin inşallah . çok güzel bi haber.

Ben 2.yi hemen yaparım diyordum ama şu an cesaret bile edemiyorum. olursa allahtan. annemin Bile gözü korktu. Aman çocuğum bu 2 yaşına gelsin, öyle yap, ben bunu zaptedemiyorum diyor.:KK70: Kayinvalidem 1 tane yeter diyor. ama ben tek çocuğum yapsam çok iyi diyorum. Allah hayırlısını versin.
Aynen. iki cocuk bile az diyordum dogumdan once. simdi tek cocuk en iyisi diyorum :rolleyes:

Senin tabiki daha zormus canim. sahsen ben laf sokardim o kadar da susamazdim. bebekli bir kadin nasil tasinir diye akla gelmemesi imkansiz bir durum. esin de umarim anlamistir bu durumu. en azindan onun iki laf etmesi lazim. saolsun benim esim de cok destekcidir, yardimcidir. boyle birsey olsa ben lafini getirmeden de gerekeni soylerdi.
Neyse bozmayalim artik sinirlerimizi bosverelim haklisin. minnagimi opup koklayinca, anne diyisini duyunca herseyi unutuyorum zaten :KK68:
annede mi diyo, yesin onu teyzesi maşallah :KK200:

Dün uzun zamandır görüşmediğim bi arkadaşıma gittim iki cocuğu var.. oğlumu görseniz nasıl mutlu oldu onlarla nasıl gülüyor kahkaha atıyor videoya aldım buraya yükleyecektimde olmadı beceremedim..oğluş kalabalığı seviyor

Kizlar yardim edin birisi oksuruk icin tarif vermisti oglusum cok oksuruyor seside kisik yavrum esnerken bile agliyor yardimci olabilecek varmi doktora goturmek istemiyorum ilac verecek o yuzden istemiyorum

Ben bunu biliyorum ama bebek için uygun mu bilmiyorum canım geçmiş olsun
Kizlar yardim edin birisi oksuruk icin tarif vermisti oglusum cok oksuruyor seside kisik yavrum esnerken bile agliyor yardimci olabilecek varmi doktora goturmek istemiyorum ilac verecek o yuzden istemiyorum
kalonce kalonce

Eklentiler

• IMG-20161111-WA0001.jpg
    IMG-20161111-WA0001.jpg
    109,5 KB · Görüntüleme: 52
Dün uzun zamandır görüşmediğim bi arkadaşıma gittim iki cocuğu var.. oğlumu görseniz nasıl mutlu oldu onlarla nasıl gülüyor kahkaha atıyor videoya aldım buraya yükleyecektimde olmadı beceremedim..oğluş kalabalığı seviyor
Sen onu kardeşi doğduğunda gör bir de,6-7 aylık olduğunda izlersin artık ikisini..

Kızlarrrr selamlar ayy dün noldu eşim beni öptü eymende kucağımdaydı bi bağırdı bana sarıldı tesadüf mü yaptı dedik bidaha öpmeye calıştı eymen müsade etmedi :KK70: çocuk şimdiden babasıyla aramıza girdi kıskançlıktan...

Birde bi sorum olacak malüm havalar soğudu çocukları kaç günde bir yıkıyorsunuz korkuyorum hasta olacak diye..

Kızlarrrr selamlar ayy dün noldu eşim beni öptü eymende kucağımdaydı bi bağırdı bana sarıldı tesadüf mü yaptı dedik bidaha öpmeye calıştı eymen müsade etmedi :KK70: çocuk şimdiden babasıyla aramıza girdi kıskançlıktan...

Birde bi sorum olacak malüm havalar soğudu çocukları kaç günde bir yıkıyorsunuz korkuyorum hasta olacak diye..
2)3 günde bir yıkıyorum canım kusuyor falan kokuyo çocukcağız yıkıyorum bnde

X