2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Kuzum başka belirti yoksa evhamdır. Ek gıdaya geçince değişiyor kaka bu şekilde.... kanlı, löp mukuslu kaka olmazsa korkmana gerek yok
İlk kez böyle oldu canım kan vardı brz bida ki kakasını takip edcm mercimekten başka bşy yemedi çnki

Allah yüzlerindeki gülücükleri daim etsin onların canım sağlıkları yerinde olsun da varsın yaramazlık yapsınlar kucak istesinler bizde böyleyiz aynen

azılar ve kopek dişi daha mı zor oluyormuş bizimki ondan sık emmeye başladı belkide benimkinin uçları da hassaslaştı birz ısırıyo damaklarıyla dişler çıkınca napcz bilmem

Aynı benim kız deli böcek yeter memeyi bıraksın diye emzik vermeye çalıştım uyurken, 3. De gözünü açtı, emziği eline aldı, yüzüme fırlattı... sonra uzandı memeye yapıştı

Ayni bizim sipa:))
Bizimkide gece surekli uyaniyor her defasinda emzirmiyim diyorum eksiğini veriyorum nasil sinirle agzindan firlatip atiyorsa bazanin altina isin yoksa gdce gece emzik ara yerlerde(

Ben aldm canım ama bizimki oyuncak sandı sapıyla damaklarını kaşıyor filesini de mıncıklıyo ağzına bi kaç kere götürdü ama pek sevmedi açıkcazı bizimki

Canim wee baby nin ucu plastik gibi olanı var o çok kullanışlı meyveyi koy içine cuk cuk emsin Eee biraz üst baş batıyor ama olsun :))

Buz
Zar zor çekmiştim bu gun sizce çıkar mı yakında pek anlamıyorum sert değil pek ama geç kalmış sayılmayız çıkarmak için 6 buçuk aylık olacağız haftaya
Mki de aynı canım doktor kontrolde bir aya ancak dış görünür dedi beklemedeyiz :)

Bebekleriniz gece nasıl uyutuyorsunuz sallayarakmi yoksa emerkenmi tabi azda olsa kendi kendine uyuyanida vardir uyku eğitimi uygulayan bi kaç kişi vardı bu konuda biz başarısız olduk bizim ki bi kaç gündür hafif inilti gibi ses çıkararak geçiyor uykuya ara sıra kulağını çekiyor dikkat ettim aceba distenmidi r ust disl3r geliyor sanirim ama gene de bi gösterim kulağını çekmesi enfeksiyon olur diye korkuyorum

Kizlaar delircem paraben var diye sağlık bakanliginin demir ilacını kullanmadim ferrum fort aldım bebegi mahvetti ikinmaktan kas katı kesiliyor çocuk ya. Hangi kan ilacını kullaniyorsnz

Sallayarak uyutuyorum canım sonra wyatagina koyuyorum birazda orda uyuyor. ☺

Kizlaar delircem paraben var diye sağlık bakanliginin demir ilacını kullanmadim ferrum fort aldım bebegi mahvetti ikinmaktan kas katı kesiliyor çocuk ya. Hangi kan ilacını kullaniyorsnz
günaydın
ferrro sanol b verdim bir ay boyunca sorun olmadı. ancak demir ilacını kan değerlerine bakmdan verme istersen. belki bebeğin ihtiyacı yok? boşuna zahmet olur bebek için.

Buz

Mki de aynı canım doktor kontrolde bir aya ancak dış görünür dedi beklemedeyiz :)
:) kolayca çıkarsınlar inşallah bizimki wee nin sulu diş kaşıyıcısını patlatacak yakında dişten önce gıcır gıcır yapyo onu ısırırken ses çıkarıyo bide çok komik oluyo

Uyku eğitimi bende vermiştim canım hastalanınca mecburen bıraktık emerek uyuyo aslında bırakmamam gerekiyordu da işte annelik duygusallık derken yeniden alıştırmak istiyorum ama eşim bu konuda brz anlayışsız pış pış yaparken poposuns ben uyutmaya çalışıyorum geliyo yüzüne bakıyo oda onu görünce hemen sırıtıyo gülüyo fln ortam cıvıklaşıyo bida da uyumuyo nasıl olacak bilmyrm bklm artk brz zor alışır gibi bizimki yaza odalarımız ayrılacak mecbur öğrenmesi lazım çabalarımız bu yönde
,@LOVELYGIRL member: 694777"]Kizlaar delircem paraben var diye sağlık bakanliginin demir ilacını kullanmadim ferrum fort aldım bebegi mahvetti ikinmaktan kas katı kesiliyor çocuk ya. Hangi kan ilacını kullaniyorsnz[/QUOTE]
Canım ben nutrigen ferromixin kullanıyorum oğluma doktoruna danışıp bebeğine uygun olanını kullanabilirsin bi kaç alternatif var sanıyorum

İlk kez böyle oldu canım kan vardı brz bida ki kakasını takip edcm mercimekten başka bşy yemedi çnki
mercimek çorbasının içinde başka neler vardı? onlardan da olabilir yağından tuzundan havuç patates koyuyorsan ondan...
patates bizim dombiliye alerji yaptı mesela

Zar zor çekmiştim bu gun sizce çıkar mı yakında pek anlamıyorum sert değil pek ama geç kalmış sayılmayız çıkarmak için 6 buçuk aylık olacağız haftaya
Canim merak ediyosan çıkıp çıkmadığını. Çay kasiginin tersiyle vuracaksin içten altta, diş yerine hafif hafif .Çit cit diye ses gelirse çok az kalmış geliyor; )

Kızlar bebeğim 5 ay 10 günlük ek gidaya gecmedim henuz su bile vermiorum. Anne sütü alıo. Ama ben regl dönemindeyim fAlamn.sütün azaldığını hissetmiyorum ama öyle cok cok dsdeğil. Bebeğim sık sık acikio . Geçmelimıyım ya. Nasıl né zaman ne vermeliyim kafamallak bullak .
Pirinç unu irmik neyin alıp muhallebi mi yapsam ne zaman yedirsem. Yardim edin. Yoksa 6 ay in dolmasını mi beklesem

Bi de dün önceki gün sofrada naneli yoğurt çorbası vardı bikaç kaşık yedi. Kakasındà aynen naneler vardı .yani bu çocuk ne Yese onu mu cikaracak anlamadim

Genelde ek gıdayı karın doyurmak icin degil besinlerle tanısma,beslenme alıskanlıgı kazansın diye oneriyorlar 1yasına kadar.biz hevesle muhallebi pesinde oluyoruzsütünün azaldıgını hissediyorsan formül mama ekle istersen gün içinde.ben de gunde 1ögun veriyorum aptamil

Ben ne yaptıgımı hatırlamıyorum ama bol bol kucagımdaydı,emzirmek de agrısını hafifletiyo sanırım.toz vermisti doktorumuz karbonatlı filan,onu súrdük.öyle böyle geciyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…