2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Bebişlerinin dişleri çıkan anneler biz henüz bebişleri diş çıkaramayan annelere tavsiyeleriniz nelerdir yani bizler neler yapalım o ağrılı huzursuz zamanlarda bebeklerimize nasıl destek olalım dişlerini kolayca mutlu bir şekilde çıkarabilmeleri için elimizden gelebilecek birşeyler varmıdır ön hazırlık olsun diye bir sormak istedim tecrübelerinizden faydalanmak adına

Ooo 6800 sayfa mı birikmiş,oku oku bitmez :) Buraları boş bırakmayın,sonra merak ediyoruz sizleri..5 diş çıkmış maşallah,daha bizde tık yok :)
Yok kuzum tamami o kadar zaten. Onceki sayfalarda cok gerideyim ordan baslim dedim
Merhaba canım bende mama sandalyesi ni yeni aldım tam alışamadı.
Benim kurtaricim oldu valla canim. Yemek yerken oturtuyorum. O yemese de onune oyuncaklar veriyorum. Daha cok plastik kapaklar falan. Arada ona uygun bisiden tattiriyorum. Bize dahil oldugunu anlasin diye.
Allah kolaylik versin canim. Gercekten cok uzuldum
Alıştı zaten,ne yapacağım bakalım,yanımda yatması benim de kolayıma geliyor,gece boyu çok sık kalktığından,beşiğe koy-kaldır,zor geliyor bana..Ama ilerde de beşiğinde yatmak istemeyecek..
ayni sorun bizde de var. Bir de saga sola donerken yokluyor ordamiyim diye. Bacagini kolunu atiyor ustume temas icin. Emzirirken yerimi degistiriyorum yuvarlanip geliyor essekkk <3
Geceleri sik uyanip agliyorlar canim. Durduramaz olursan azicik calpol falan verebilirsin. Jel varmis o uyusturuyormus damagini. Cok rahat ediyormus ama ben kullanmadim. Seninki kullaniyormu bilmiyorum ama dis kasiyici kullanmiyorsa parmaginla yardimci ol. Ben dis yerlerini masaj yapar gibi hafifce kasiyordum kipirdamadan duruyodu yavrum. Salyasi cok actigi ve agzi acik oldgu icin siklikla susuyordu.

Aslinda tam tersi canim. Yani bence oyle.mesela bizim kiza patates alerji yapti.ama kendi yedigi icin ellerinde.parmaklarinin arasindaagzinin kenarinda kizariklik oldu.hemen kestik tabi ki.eger ben verseydim.belki sadece agzinin kenarinda olacakti.bu kadar belorgin olmayacakti.belki de hic kizariklik olmayacakti.ben de devam edecektim vermeye.bu sefer mide bagirsak kötü olacakti 2 3 gun.ben alerjiyi anlayana kadar.

Blw uygulamiyorum ama genede herseyi yiyor. Blw denedim boğulma tehlikesi yaşadım bence Blw 8 9 aylik baslanmali

Çok sağol canım diş kaşıyıcısı dahil eline geçen her şeyi ağzına alıyor bizim oğlan tavsiyelerini dikkate alacağım çok teşekkürler

Kızlar oğlum öyle bi kaka yapmış ki şmdi kokusu taaa nerelerden duydum bi açtım altını ne göreyim kanlı siyah siyah iplikler olan yeşil bir kaka bu gün mercimek çorbası vermiştim az bşy öğlende bu saatte tepki vermş bağırsakları yavrumun neşesi fln yerinde maşallah ama bu belirti ilerler mi vermem bidaha zaten asla pipisinin ucunda iki tane nokta kadar kızarıklık ta vardı herşeyde bişy arıyor gibi inceledim heryerini çok evham yaptım da Tostikdana prensseess acelya2687

Canim erken degilmi baklagiller ve cesitleri icin ?

Kuzum tadımları öğlen yaptırın demişti dr. Tepki olursa kısa sürede farkedebil demişti...istediğin gibi yapabilirsin, suda buharda haşlayabilirsin, tost makinasında yada fırında pişirebilirsin...ben tatlı kaşığı verdim

Bol kucak,öpücük :) bir de havuç dis kaşisin diye. Başka bişey yapmadim canım.

Kuzum başka belirti yoksa evhamdır. Ek gıdaya geçince değişiyor kaka bu şekilde.... kanlı, löp mukuslu kaka olmazsa korkmana gerek yok

Tam bir azman annesiyim. Utanmasa yürücek. Sinirlendi mi büyük insan gibi tepki veriyor işini gücünü bırak benle ilgilen hep istiyor. Gece kaç kere kalkıyor sayamıyorum artık diş yüzünden ve süRekli meme istiyor meme uçlarım ilk zamanlar gibi acıyor. Ee bide bu kadar emme sonucu alınan kilolar var kollarda kuvvet kalmadı belim ağrıyor kucaktayken. Heee bide arada kucak istemelerimiz var. Ve artık insanları biliyor bu sabah babası işe gitmeden önce öptü sevdi odadan çıkıp gitmesiyle bastı çığlığı zor sakinleştirdim zaten uykusuz yorgunum. Babası artık sabahları gözükmeden gidecek.
Oğlumdan yakınayım birazda dedim allah canlarını sağetsin tırnaklarına taş değmesin her zorlukları bi gülücüklede unutuluyor ama. Annelik işte :)

gurtmingotam ben jel kullanmıyorum tavsiye edilmiyor. Ama azılarda köpek dişlerinde neler yaşarz bilemiyorum hiç kullanmıcam diyemiyorum o yüzden :)
Yeşil soğanın sap kısmıda iyi pırasa misali uyuşturuyor. Ama sakın veripte gitme koparır.
Memeye düşkünlük artıyor bizde çok ağlama olmuyor ama sık uyanıyor. Salya zaten artıyor ne bulursa ağzına sokuyor. Meyve sebze filesini ağzında geviyor bizimki hem ek gıda hem diş kaşıyıcı niyetine kullanıyoruz :) bazende parmağımı büküp dirsek gibi ağzına veriyorum oda kaşıyor biraz. Dişliklerin yüzüne pek bakmıyor tv kumandaları çok daha ilgi çekici :))

Aynı benim kız deli böcek yeter memeyi bıraksın diye emzik vermeye çalıştım uyurken, 3. De gözünü açtı, emziği eline aldı, yüzüme fırlattı... sonra uzandı memeye yapıştı

gurtmingotam bizim alt iki disimiz cikti simdi hem ustler kabarmis hem alt yanlar kabarmis epey sıkıntili anliycagin.Ben gece 1 kez dis jeli kullaniyorum cok rahatlatiyor hemen uykuya daliyor.
Birde uyumadan once calpol veriyorum arada oda ise yariyor agriyi kesiyor.

Kizlar su meyve filesi kullanislimi.
Biz henuz tanismadik alnak istiyorum ama icine meyve koyunca sulari akiyormu ustune annem alma diyor ama ben kararsizim sizce...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…