2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
gurtmingotam gurtmingotam bizim alt iki disimiz cikti simdi hem ustler kabarmis hem alt yanlar kabarmis epey sıkıntili anliycagin.Ben gece 1 kez dis jeli kullaniyorum cok rahatlatiyor hemen uykuya daliyor.
Birde uyumadan once calpol veriyorum arada oda ise yariyor agriyi kesiyor.

Kizlar su meyve filesi kullanislimi.
Biz henuz tanismadik alnak istiyorum ama icine meyve koyunca sulari akiyormu ustune annem alma diyor ama ben kararsizim sizce...
Önlüksüz olmaz evet suyu degil de posası cıkıp ustu azcık batabilir.ama bizim kurtarıcimız,mutfakta is yaparken filan veriyorum eline,icine elma armut.epey emiyo

mercimek çorbasının içinde başka neler vardı? onlardan da olabilir yağından tuzundan havuç patates koyuyorsan ondan...
patates bizim dombiliye alerji yaptı mesela
Havuç ve patates ayrı ayrı vermiştim haşlanmış alerji olmadı o testten geçmişti ama mercimeği ilk kez verdim tavuk sulu kendi yağı vardı tavuğun sarı mercimek çorbasıydı verdiğim çeyrek çay kaşığı kadar bşydi aslında kustu da herzaman ki gibi daha önceleri tavuk suyuyla sebze çorbası da vermiştim bşy olmamıştı sıkıntı mercimekte anlaşılan :)

Canim merak ediyosan çıkıp çıkmadığını. Çay kasiginin tersiyle vuracaksin içten altta, diş yerine hafif hafif .Çit cit diye ses gelirse çok az kalmış geliyor; )
Hmm deneyeyim bakym :) aslında çok merak etmiyorum da ne bilim korkuyorum da brz şmdiden ıstırıklıyo beni emerken diş çıkınca yandık:-)

Ben ne yaptıgımı hatırlamıyorum ama bol bol kucagımdaydı,emzirmek de agrısını hafifletiyo sanırım.toz vermisti doktorumuz karbonatlı filan,onu súrdük.öyle böyle geciyor
İnşallah geçsin gitsin çabucak çıksın her ay bşylerle uğraşıyo bebişler ilk aylarda gaz sancıları aşılar ateşler sonra ek gıda sonra dişler sonrasıda vardır muhakkak Allah hem bebişlerimizin hemde bizlerin yardımcısı olsun

Genelde ek gıdayı karın doyurmak icin degil besinlerle tanısma,beslenme alıskanlıgı kazansın diye oneriyorlar 1yasına kadar.biz hevesle muhallebi pesinde oluyoruz:KK66:sütünün azaldıgını hissediyorsan formül mama ekle istersen gün içinde.ben de gunde 1ögun veriyorum aptamil
Haklısın ya. Peki foto atabilir misn hangisinden alıyim bilmiom

Kızlar oğlum öyle bi kaka yapmış ki şmdi kokusu taaa nerelerden duydum bi açtım altını ne göreyim kanlı siyah siyah iplikler olan yeşil bir kaka bu gün mercimek çorbası vermiştim az bşy öğlende bu saatte tepki vermş bağırsakları yavrumun neşesi fln yerinde maşallah ama bu belirti ilerler mi vermem bidaha zaten asla pipisinin ucunda iki tane nokta kadar kızarıklık ta vardı herşeyde bişy arıyor gibi inceledim heryerini çok evham yaptım da Tostikdana Tostikdana prensseess prensseess @acelya2687
Canim bir müddet o gıdayi verme. Yeşil ishal ise. laktoz intoleransi gelişmiş demekmis. bağırsak ların geçirgenligi azalınca oliyor mus. Bağırsakları n dinlenmesi lazım. biz böyle durumlarda laktazm damla kullanıyoruz. ve prebiyotik damlalar. bağırsak çabucak toparlasin diye. Kaka sayısı 7 i geçer ve hepsi yeşil olursa dr a git derim. laktazm damlayı bir sor istersen bizde kurtarıcı olmuştu.

gurtmingotam gurtmingotam bizim alt iki disimiz cikti simdi hem ustler kabarmis hem alt yanlar kabarmis epey sıkıntili anliycagin.Ben gece 1 kez dis jeli kullaniyorum cok rahatlatiyor hemen uykuya daliyor.
Birde uyumadan once calpol veriyorum arada oda ise yariyor agriyi kesiyor.

Kizlar su meyve filesi kullanislimi.
Biz henuz tanismadik alnak istiyorum ama icine meyve koyunca sulari akiyormu ustune annem alma diyor ama ben kararsizim sizce...
Ben slikon olandan aldim ama omcesinde meyveyi direk agzina aldigi icin sanirim begenmedi.
Bebekleriniz gece nasıl uyutuyorsunuz sallayarakmi yoksa emerkenmi tabi azda olsa kendi kendine uyuyanida vardir uyku eğitimi uygulayan bi kaç kişi vardı bu konuda biz başarısız olduk :KK43: bizim ki bi kaç gündür hafif inilti gibi ses çıkararak geçiyor uykuya ara sıra kulağını çekiyor dikkat ettim aceba distenmidi r ust disl3r geliyor sanirim ama gene de bi gösterim kulağını çekmesi enfeksiyon olur diye korkuyorum
memede uyursa sansli hissediyorum. Olmadi omzumda uyuyor. Uyku egitimi benim icin hayal oldu :KK43:
Kızlar bebeğim 5 ay 10 günlük ek gidaya gecmedim henuz su bile vermiorum. Anne sütü alıo. Ama ben regl dönemindeyim fAlamn.sütün azaldığını hissetmiyorum ama öyle cok cok dsdeğil. Bebeğim sık sık acikio . Geçmelimıyım ya. Nasıl né zaman ne vermeliyim kafamallak bullak .
Pirinç unu irmik neyin alıp muhallebi mi yapsam ne zaman yedirsem. Yardim edin. Yoksa 6 ay in dolmasını mi beklesem
Ben de oyle hissetmistim ama yetiyo aslinda canim. Icin rahat degilse devam sutu/mama al. Doktor demisti bize. Ilk once insan birseyler yedigini gormek icin heyecan yapiyor. Bu arada siklikla emme istegi bizde de oldu. Ama disten kaynakliydi. Dis belirtisi varsa ondan olabilir

Canim bir müddet o gıdayi verme. Yeşil ishal ise. laktoz intoleransi gelişmiş demekmis. bağırsak ların geçirgenligi azalınca oliyor mus. Bağırsakları n dinlenmesi lazım. biz böyle durumlarda laktazm damla kullanıyoruz. ve prebiyotik damlalar. bağırsak çabucak toparlasin diye. Kaka sayısı 7 i geçer ve hepsi yeşil olursa dr a git derim. laktazm damlayı bir sor istersen bizde kurtarıcı olmuştu.
İshal değildi canım kıvamı aynı normaldi yeşilimsi siyah iplikli ve minik bir damla kan vardı günde 1 veya 2 kere yapıyor bi süre vermeyeceğm bklm ne olck

Bebekleriniz gece nasıl uyutuyorsunuz sallayarakmi yoksa emerkenmi tabi azda olsa kendi kendine uyuyanida vardir uyku eğitimi uygulayan bi kaç kişi vardı bu konuda biz başarısız olduk :KK43: bizim ki bi kaç gündür hafif inilti gibi ses çıkararak geçiyor uykuya ara sıra kulağını çekiyor dikkat ettim aceba distenmidi r ust disl3r geliyor sanirim ama gene de bi gösterim kulağını çekmesi enfeksiyon olur diye korkuyorum
park yatak almıştım onunla sallıyoruz kollarım kopuyo artık ayakta sallanmayı da kabul etmiyor.beşik pert oldu.geçen akşam misafir vardı beşiği görünce dediki iknci bebekte kullanamazsın yıpranmış dedi ne ikisi kışı çıkarsın razıyım dedimsallanmadan ne gündüz ne gece uyuyoruz ve gece dört beş kalkıyoruz emmeye memede uyusa bile illaki sallattıracak kendini sıpa alışmış bi kere 7 nisan doğumlu artık yaşını bekliyoruz belki sallanmak istemez

Haklısın ya. Peki foto atabilir misn hangisinden alıyim bilmiom
6aydan sonra 2numaraya geciliyo.aptamil kullandım simdiye kadar ama baska markalar da var tabi seçim sizin
Screenshot_2016-11-09-12-36-18.png

Canim evet pırasa çok rahatlatiyor eğer yumurta veriyorsan şöyle de yapabilirsin.incecik doğra pirasalari azcık yağda az kavur sonra yumurtanin sarisini parcalamdan avucuna koy suyun altında yıka yine parcalamdan (beyazindan tam ayrilsin diye yikiyorum) sora yumurtayi da kır pissin yumurta. Bebeğe yedir kahvaltıda. Soğanlı yumurta gibi oluyor yani .beyazın koymadan. Ben bir kez yaptım biraz yedi iyi oldu.fikir olsun

D Vit i ihmal etme. Kemikleri büyüyor suan çok lazım. Demir i de demiri yetiyor mu diye baktirmadiysan onu da vermelisin. Vermicem illa diyosan doktor a söyle demirine baksın. Ama o yine de demiri yüksek olsa da verelim depolar dolsun bu ilacın bi zararı yok diyebilir. Ben vermiyorum doktor bakalım önce dedi. Baktık . Yeterli ilaca gerek yok dedi.ama bakmasaydi verirdim

polarisss polarisss yani benim bahsettigim pırasa ile rahatlatma bagirsaklari için. Kabizina faydası için. Sen diş icin bahsettin sanirim:) aynen yedirirsen bagirsagida rahatlar

Teşekkürler canım pırasa cidden diş konusunda kurtarıcım oldu. Ama kabızlığına bi çözüm bulamadım. Ek gıdayı iyice azalttım. Sabah kahvaltı vermiyorum sadece ben isteyKen birkaç kasık yiyor. Akşam da kayısı ve incir püresi veriyorum çok az ama hâlâ kabız :KK43: Birden niye böyle oldu anlamıyorum. Diş kabızlık yapar mı acaba?

--------Doğal diş jeli tarifi---------

Karanfilleri havanda dövüyoruz üzerine bir parmak çıkacak kadar hakiki zeytinyağı ekliyoruz buzdolabında 2 gün bekliyor diş jeli hazır.

Paylaşan kişi çok faydasını gördük demiş bende hemen yapıcam.

Hatırlarsanız hamileyken de diş ağrılarını karanfille geçirmeye çalışırdık en azından kendim öyle geçirmiştim. Çocuklarda neden iyi gelmesin denemekten zarar çıkmaz ilaçtan iyidir diye düşünüyorum :KK66:

Canim aynı dertten dr a götürdüm bende dr disten dolayi kulağını cekiştiriyor kulak enfeksiyonu olsaydı aaglamaktan duramazdi dedi

Teşekkürler canım pırasa cidden diş konusunda kurtarıcım oldu. Ama kabızlığına bi çözüm bulamadım. Ek gıdayı iyice azalttım. Sabah kahvaltı vermiyorum sadece ben isteyKen birkaç kasık yiyor. Akşam da kayısı ve incir püresi veriyorum çok az ama hâlâ kabız :KK43: Birden niye böyle oldu anlamıyorum. Diş kabızlık yapar mı acaba?
Kabızlık bizde de var,kaç gün oldu,yapamadı hala...

Regl oldunuz mu sizler,lohusalıktan sonra geçen haftaya kadar hiç bir şey olmadı,geçen hafta biraz geldi ama arkası yok,yani normal zamanda olan adetten çok çok az miktar ve kesildi 1-2 günde...

Kızlar konuyla alakası yok ama size bi soruyim belki kullananız vardır.. epilasyon aleti alcam benim var artık güzel almıyor kırıyor kökünden almıyor braun şuan elimdeki.. sizlr hangisini kullanıyorsunuz tavsiye edebileceğiniz bi marka model varmı

Kızlar konuyla alakası yok ama size bi soruyim belki kullananız vardır.. epilasyon aleti alcam benim var artık güzel almıyor kırıyor kökünden almıyor braun şuan elimdeki.. sizlr hangisini kullanıyorsunuz tavsiye edebileceğiniz bi marka model varmı
bende de braun var ama aynı şikayetlerim var ...

Arkadaşlr biliyorum her bebegin gelişimi farklıdır da biz hala desteksiz oturamıyoruz sürünemiyoruz onun dılında dönüyoruz uzanıyoruz oldu yerde yön değiştiriyo yatarken bunları yapıyoruz instagramda bazı bebekler çok çok ilerde sizde durumlar be 19 nisan dogumluyuz

X