2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
İrmikli tarifler sert oluyormuş canım, irmiksiz meyve püresi katılan tariflerden bulman lazım galiba eline ver yesin demek için. Yapan arkadaşlar zaten yönlendirir ama ben teoride öyle biliyorum
BU aksam irmigi az katicam ben de hatta pirinc ve bugday ununu da.basaricam insallah.inat ettim.yalniz her gece kurabiye yapiyorum.komedi.

Şunu da biliyo muydun,dunya saglık örgutunun kendi sayfasında bizzat okudu.6-8.aylar arasında besinlerinizi pútürlü,püre kıvamında verin,8.aydan sonra parmak seklinde verin diyor:KK66: ben de bulamac yapmıyorum ama saglıksız besledigimi düşünmüyorum.öyle de büyüyeceek böyle de.gercekten yönetici misin feys sayfasındaki grupta?
Gun kurusunu azcik sicak suda beklettim.okadar.biraz da yumusak ve etlilerinden sectim.

Atales Atales canım verdim eline havuç haşlanmış pek yedi sayılmaz ağzına goturdu ama yemedi oynadı daha çok değişik geldi ona mıncıkladı etrafa fırlattı güldü eğlendi sıkıldı sonra yemedi yani alışır böyle böyle heralde ilk deneyim bu oldu bizde
Biz ilk havucla basladik canim. Ve ilk gun onune koydum.onu önünden alana kadar mizladi.kollari havaya kaldirip bekledi.yenecek bir sey olduğunu anlamadi.ikinci gun sadece mincikladi hic agzina goturmedi.ucuncu gun direkt tuttu aldi ve yedi.

Biz ilk havucla basladik canim. Ve ilk gun onune koydum.onu önünden alana kadar mizladi.kollari havaya kaldirip bekledi.yenecek bir sey olduğunu anlamadi.ikinci gun sadece mincikladi hic agzina goturmedi.ucuncu gun direkt tuttu aldi ve yedi.
Bizimki de anlamadı bence yenecek bşy olduğunu yarın yiyebilir belki bklm heyecanlıymış bu iş brz sabır istiyor etraf batıyor ama olsun napalım

Aynı anlattığın gibi canım, asla odadan çıkamıyorum ama durum sadece benle alakalı değil. Yalnız kalmak istemiyo, babası, ananesi herkesin arkasından ağlıyo. Uyku durumuda aynı. Yatağına bırakıp çıkarsam arkamdan ağlıyo yanına yatarsam gözünü aralıyo, beni görünce geri kapatıyor. Gece uykusunun çoğunda yatağında yatıyo bazen almak zorunda kalıyorum yanıma. Bide gece uykusunda yanına babası gidince geri dalmıyor, illa ben illa meme :KK43:
Gece uykusunu bölüp yanına giden bi babası var en azından:) biziki ztn diğer oda da bide kulağına tipasini takip uyur:KK70:

Hahah:KK66:eveet biz de.yere yorgana bırakıyorum 5dk yuvarlanıyor sonra mız mız.gunduz mumkun degl ki bi yerde yatsın,gögştmde uyuyor 2saat.napıcaz bilmiyorum
Bu dönem için normal demekki ya. Herkesi durum aynı gibi.
Hemen saçma anne tiplerine girdim :KK70: daha 7 aylik bebek kendi ayakları üstünde dursun benim yavrumm modundayim:KK70:

Bu dönem için normal demekki ya. Herkesi durum aynı gibi.
Hemen saçma anne tiplerine girdim :KK70: daha 7 aylik bebek kendi ayakları üstünde dursun benim yavrumm modundayim:KK70:
:KK70: şimdi çaresizler canım yürüyemiyorlar bi yürüsünler bak bizi isteyecekler mi yanlarında biz gitsekte yaramazlık yapsak iki üç bardak tabak kırsak ortalık karıştırsak dicekler :KK70:

Gece uykusunu bölüp yanına giden bi babası var en azından:) biziki ztn diğer oda da bide kulağına tipasini takip uyur:KK70:
Yok kııız kocama sorsan bizim Bebek hiç uyanmıyo gece. Bebe 9 da baba 1 de uyuyunca ben uyurken falan geliyo uyutiim diye ama yüzde 98 başarısızlıkla sonuçlanıyo... 2 kere ayrı odaya yattı da küstüm, daha gitmez :KK76:

Benimki de ayni bacim.ruhu duymuyor.yazin bir gece 3 te uyandi elif.baya uykusunu almis vaziyette.nasil olsa tatil dedim.esimi gidip uyandirayim.ohooo ne mumkun.onu uyandirip elif le oynamasıni isteyene kadar benim uyykum acildi.hic kalkma dedim.cumlem bitti horlamaya devam etti.sabah diyorum niye kalkmadin.ne zaman neden elif mi gece 3 mu dedi. O gün umudu kestim

Soruma cevap veren bi anne yokmu üzüldüm doğrusu :110:
Kahvaltida 1 tane hipp bebe biskuvisini anne sutuyle islattim. icine az ceviz dövüp koydum. yanına 1 kaşık lanet peynir koydum. ama bulamaç yapmıyorum. 2 günde bir yumurta sarışının çeyreğini yediriyorum. her gün vermiyorum. hevesli yemiyor. bir de alerji filan olur korkuyorum.

Aryazin sima Aryazin sima bence bebeginde bir sıkıntı yok. her bebeğin gelişimi farklı. eğer kilolu ise ve rahatına düşkün bir yapısı varsa zor geliyordur. sana tepki veriyorsa göz teması kuruyorsa sıkıntı yoktur. eli ayağı durmuyor diyorsun ayrıca . Bebeklere belli olmuyor.bbizimki bi baktık yaylanmaya başladı. bi baktık süründü, gece ellerini kullanmaya başladı. ertesi gün emeklemedi. emeklemeden yürüyenler var. takma kafana... bizimki emekliyor ama 7700. kilosu az. haaa ayrıca herkes diş cikardi. Bizim yok :)

Grup cok bos kalmis bu aralar yazismalar bir kac kisi arasinda hep:KK43:(
Nerdesiniz kizlar C coznur @agrasifportakal Nergis26 Nergis26 epeydir yoksunuz kizlar:KK43:(

Herkese hayirli geceler.
Oglusu uyuttum sukur,sirada buyuk oglus var tabi. azcik size bakiyim dedim ne alemde kuzucuklar.
Hafta sonlari tatil derler bize cifte mesai oluyor valla herkesler evde sukur:))

Kizlar bende blv isini beceremeyenlerdenim malesef azcik cesaretim olsa kuzucuk dunden razi kendi halletmeye yeme isinide anasinda is yok malesef.
Dayim eline cecil peyniri vermis evire cevire yemis. ekmek veriyorlar eline yesin diye caktirmadan geri aliyorum.
Bizdede anane babane bir aradalar surekli cocuga birseyler yedirmenin pesindeler.Benim hazirladigim tabak bitiyor yandan surekli birseyler veriyorlar.korkuyorum sutum azalacak gun icinde pek emmek istemiyor.

Canım bizim oğlan kaşıktan soğuduğu için bi hafta ara verip blw yapcam istediği kadar kendi kendine yesin artık ana besini anne sütü zaten doymazsa eğer mama veririm bi öğün uğraşmıcam kaşıkla kendisi becersin

Kaşık gerçekten bebekler için itici oluyor sanırım . ben ya elimle veriyorum . Ya da eline veriyorum. daha iyi yiyor.

Eline verme işini eşim yokken yapıyorum çünkü adam başımda kriz geçiriyor. çocuğa bişi olacak diye beni sinir ediyor. armut, avokado, kabak , havuç , patates bunları az az da olsa yemeye çalışıyor. Çok geleni çıkarıyor. Ben de elimle ağzına geri tikiyorum. artık her yediğimde gözü var. bana da ver diye mizliyor. bu da hoşuma gidiyor.

Yalnız annem 1 e kadar bi kahvaltı bi meyve suyu bazen abartıp çorba veriyor. aralarda da sagdigimi sutu veriyor. yazık ben gelene kadar karnı davul gibi sis oluyor. anneme verme desem de dinlemiyor. artık 2 gündür kusuyor verme diyip duruyorum. İnşallah vazgecircem.

Bugün ben tek öğün kahvalti verdim, bir de 2 saat sonra az meyve ile besledim . öğlen yemeği yoğurt falan filan vermedim.. dinlensin yazık.

X