2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Ya kızlar kaşıkla yemiyor bizim oğlan. Az önce yoğurdun içine armut püresi koydum onuda wee nin meyve sebze konan filesine koydum öyle yedi baya. Tabi elinden düşürünce yerler yoğurt oldu hep. Ama en azından yiyor öyle vericem sanırım artık hep. Bilmiyorum sonradan zorlanır mıyım

oooo naptın canım pişecek cocuk
bır zıbın kısa yada uzun kol, alt st pıjama takımı ıle yatıyor ayagınada ınce corap... ustunede tek kat battanıye ortuyorum...

oooo naptın canım pişecek cocuk
bır zıbın kısa yada uzun kol, alt st pıjama takımı ıle yatıyor ayagınada ınce corap... ustunede tek kat battanıye ortuyorum...
Canım pişse terlemez mi yada rahatsız olduğunu ağlayarak belli etmez mi tulum yerine alt üst kazak ve pijama giyiyo altında bi çıtçıtlı body var yani ince oda çok sakınmıyorum asla doğduğundan beri sakınmadım sdece vücut sıcaklığını takip ederek bu şekil giydiriyorum bilmyrm yanlış mı yapıyorum doktora soracağım bu giydirme konusunu bklm ne dicek benden sadece 1 kat fazla giyiniyor

Kazak dediğin bildiğimiz kazak yünden alt üst takım mı canım

kazak ve cıft kat corap cok fazla, kendın ne gıyıyorsan ona da onu gıydır , hem çok kalın gıyınmek ıyı bırsey degıl kı ben mumkun oldugunca ınce gıyınmeye alıstırıyorum....
gıydıgı takımlar pamuklu ınce takımlar, kazak falan hıc almadımda gıydırmedımde, coraplar aynen ınce corap sadece hava serınse ustune patık gıydırıyom o da yere bastıgı zamanlarda, zaten benımkı terlıyo hemen kafası yıkamısın gıbı ıslanıyor...
bu arada evde henuz kombı yakmıyoruz bız..

Canım kazak dedğim böyle tip takımı var üzerinde altında şu ince bebek çorapları varya yumuşak onlardan var iki tane kayıyo bile ayağından çıkardığım an buz gibi ter oluyor ayakları yazın bile incecik bi çorap hep oldu ayağında ter olayından dolayı gece soğuk olmasa bende yakmazdım da baya soğuk oluyor yaa bi yatak odasını yakıyorum sabit 22-23 derece oda

Eklentiler

• C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_images.jpg
    18,2 KB · Görüntüleme: 53
Kızlar
Yoğurda başlıyorum ,
1 tatlı kaşığı yoğurt 1.gün,
1 çay bardağı keçi sütüne 1 çay kaşığı maya yetermi çokmu gelir ???

Merhaba ,
Ek gıda listemiz

Kabak , havuç, patates haşlaması
1.gün 1 tatlı kaşığı
2.gün 2 tatlı kaşığı
3.gün 3 tatlı kaşığı
Sonra abartmamak kaydı ile ölçüyü artık çocuğumuzla birlikte ayarlıyoruz

Yoğurt (keçi sütünden )
Sebze püresine ek olarak aynı öğünde
1.gün 1 tatlı kaşığı
2-3.gün 3 tatlı kaşığı
sonra yine abartmamak kaydı ile ölçüyü artık çocuğumuzla birlikte ayarlıyoruz

Artık sebze püresi + yoğurt yiyor

Kahvaltı başlıyoruz , yine 3 günde yumurtayı arttırarak veriyoruz,
Yumurta sarısı (kayısı kıvamında)
Keçi peyniri
Zeytin

9 günün sonunda

Artık sabah kahvaltımız yumurta peynir zeytin
Öğlen yada akşam yemeğimiz sebze ve yoğurt ( sebze yemeğimize 1 çay kaşığı yağ ekliyoruz artık , yağımızı buradan aldık)

https://www.ilhansari.com/bebekler-icin-zeytinyagi.html

9 günün sonunda
Meyve ekleniyor
Elma ve armut
Yine 1-2-3 gün arttırarak veriyoruz

12.gün sonunda
*Sabah kahvaltı
*Öğle yada akşam yemeği
*Meyve öğünü

Bu ay bitene kadar bunlara devam , önümüzdeki ay 7 ay bitiyor kontrolümüzde yeni menüler Yeni yiyecekler eklenecek

@Camaron sclkvnc bu aralar sizinde sesinz çıkmıyor kızlar nerelerdesiniz
Ay cnmm gecen hafta izmirde memleketteydim. okuldan uzaklasip guzelce kafa dinleyip oglusla bol vakit gecirdim. bu hafta da gelir gelmez okula kosturmacaya devam ettik. oglani uyuturken okumaya çalışıyorum. yazacakken de uyuyup kaliyorum....

Aslinda okula 4 saat bile olsa gitmek istemiyorum. maddi anlamda sıkıntımız yok ama öğrencilerim ööğretmensiz kaliyor diye vicdan yapip gidip geliyorum. bu sefer de ooglumun en guzel zamanlarini kaçırıyorum gibi geliyor.... çok kararsizim.

Canm alışırsa kötü olmaz mı kaşığı ısrar et bence ilerde çorba falan nasıl vermeui düşünüyosun.. meyve filesinede koy ama kaşığada ısrarcı olmalısın

Ben beyaz sabun soguk su ile citileyince kaka cikiyor simdide yemek lekeleri baslayinca once bizimkilerle yikiyorum lekelilerini . sonra kendi camasiriyla bir daha yikiyorum

Cok iyi dusunmussun canim

ince pijama tk. ustune bir kat daha uzun kollu body. kesinlikle corapsiz yatiriyorum. ama yorgan ortuyoruz 4 gundur. gece serin oluyor henuz kombiyi acmadim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…