2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380

Canım bizde çok sorun yaşamadık en başından beri, o konu şöyle mesela bizim doktorda çoğu sağlık ocağında olmayan özel aşı dolabı var, aslında bunu devletin temin etmesi gerekiyor ama ne yazıkki burası Türkiye birşeyler hep eksik,
Aşı dolabı önemli bir detay, sağlık ocakları ne yazıkki çokda dikkat etmiyor saklama koşullarına, o nedenle fark ediyor ne yazıkki...
Devlet kontrolünde olmayan aşıları yurt dışından getirtiyor olabilir...

KardelenRuzgar doktorun size verdiği listeyi paylaşabilir misin. Neye ne zaman başlamak gerek bilemiyorum. 1 haftayı geçti ek gıdaya başlayalı meyve sebze yoğurt veriyorum zeytinde arada ama kahvaltı tam olarak ne zaman olmalı kestiremiyorum.

Ek gidaya gecmediniz mi? Biz ek gidaya basladigimiz icin hemen hemen yarisi kadar sut yarisi kadar ek gida veriyoruz. Bazen 300 bazen 400 cc sut iciyor cnm. Geri kalani 1 ogun mama, 1 ogun yogurt, 1 ogun meyve seklinde devam ediyor. Eger sutun yetmeseydi ne cocuk uyuyabilirdi ne sen huzurlu olabilirdin. Bence huysuzluk yapar surekli mizildanirdi.

Bendim canım kızı gezdirirken birden bir baskı hissettim sanki hamileyimde içimde geziyor diye ama bişey yok şükür bundan sonrada olması imkansız gibi bişey Rabbim evlatlarımıza uzun ömürler versin amin

Nasil bir devir daim hayat nasil.
Bir ust katimda 96 yasinda bir anne olum doseginde saginda bir oglu solunda bir oglu kuran-i kerim okuyorlar.
Bense bir alt katta aldim sagima yigiti soluma yagizi okudum hikayelerini uyuttum(
Hayat sen nasil bir seysin boyle.
Evlat verirsin buyuturuz besleriz gecemizi gunduzumuze katariz sirf o iyi olsun onun yuzu gulsun o basarili olsun........ bu boyle uzarrr gider.
Kendimiz icin degil artik evlatlarimiz icin yasar olduk.
Insallah bizde son nefesimize kadar yanimizda basucumuzda olacak evlatlar yetistirelim.

Bu arada bebisler ne durumda emeklyen vs varmı bizimkinden umudu kestim kaldramiyor totoyu ki emeklesin :) biraz kilosuna bağlıyorum ben herhalde emekleme den yürüyecek

Gunaydin kizlar... Bir haftadir uykusuz ve huysuzlugun nedeni belli oldu dissss..altta hem sag hemde soldaki kopek disleri cikmis oysaki ondeki iki sut disleri o kadar beyazki ben onlari beklerken kopek disleri cikti..once ondeki ve alttaki disleri cikmasi gerekmiyor muydu kime sirsam garip diyorlar

Bendim canım kızı gezdirirken birden bir baskı hissettim sanki hamileyimde içimde geziyor diye ama bişey yok şükür bundan sonrada olması imkansız gibi bişey Rabbim evlatlarımıza uzun ömürler versin amin
Aynen canım Allah isteyen herkese versin bnde uzuuuuun bi süre istemiyorum daha adet olmadığım için insan acaba mı diyor da korunduğumuz için olması zor yani Allah bütün engellere rağmen nasip ederse bilemiyorum tbi bu arada bebiş nasıl
Bu arada bebisler ne durumda emeklyen vs varmı bizimkinden umudu kestim kaldramiyor totoyu ki emeklesin :) biraz kilosuna bağlıyorum ben herhalde emekleme den yürüyecek
Bizimki de aynı cnım bi yuvarlanıyo geri dönemiyor onda da popo kalkmıyo bizimkilerde ama yürüyecek gibi ayaklarına bastırınca kıpır kıpır gitsem de gitsem diyo

Hadi hayırlısı.ya emzirince rahim kasları calısıyo hani,erken doguma sebep olur mu diye takılmıstım ben ona.yoksa aynen,zehirleme filan yok.

6.ay aşısı bizde de problem olmadı,ateş yapmadı,öncekilerde ateş olmustu oysaki ,anlamadım ben de.rahat gidin hic belli olmuyo yani

Hırıltılı öksürük ve burun akıntımız başladı. Prospan kullanıyorduk günde 3 defa bir ölçek ama balgamlı öksürükte öksürük şurubu kullanmayın balgamı atması gerek diyorlar. Doğru öksürüğü kesmemek lazım. Bol bol emziriyorum ama bugünde burun akıntısı başladı.
Doktor yolları göründü yine.

Bunu mu İstiyorsunuz?
• Çocuğunuz;
– Varsın, bir çivi bile çakamasın…ama, dersleri iyi olsun.
– Varsın, omuzlarda cenaze taşıyanlara bön bön baksın…ama, matematiği düzgün olsun.
– Varsın, evin çalan telefonuna cevap veremesin…ama, notları yüksek olsun.
– Varsın, eve gelen misafirlerinizle üç kelime konuşamasın…ama, fen lisesine gitmiş olsun.
– Varsın, ağlayan bir çocuk görünce ona gülsün…ama, sınıfın birincisi olsun.
– Varsın,kendisinin fazladan harçlığı olduğu halde; kantinden simit alamayan çocuklarla alay etsin…ama, öğretmenlerinin gözdesi olsun.
– Varsın, başını okşayıp hatırını soran bir yetişkine dönüp; “ Ya siz nasılsınız efendim…” diyemesin…ama, yabancı dili mükemmel olsun.
– Varsın, oyun arkadaşları olmasın…ama, sınavlarda “on” çeksin.
– Varsın;
– Taziye nedir,bilmesin,
– Başın sağ olsun ne demek, anlamasın,
– Geçmiş olsun kime denir,niçin denir, haberi olmasın,
– Uğurlar olsun, ne anlama gelir farkında olmasın,
– Ama… karneleri süper olsun.
– Evet…varsın, tek dostu olmasın…ama, iyi gelir getiren bir mesleği olsun…öyle mi…
Bu çocuğu bu hale nasıl mı getirdiniz:
– Bandı üç ay geriye sararak, çocuğunuzla “nelerden ibaret” olan iletişiminizi dinlemek ister misiniz;
– “Oğlum, çıkar üstünü-başını…doğru derslerinin başına…
– Kızım, öğrenemedin gitti şu işi…hafta içi sokak-mokak yasak…
– Ne gezmesi…sen önce ödevlerini bitir.
– Oyun mu…gelmeyeyim yanına…
– Geçen dönemin berbat karnesini unuttuğumu sanma…
– Birazdan tek tek bakacağım ödevlerine…
– Yavrum, bıktım ama her akşam ders çalış demekten…
– Şu odanın hali ne küçük bey…
– Hayır efendim…siz de ana-baba olunca her akşam bol bol televizyon izlersiniz…
– Haftaya veli toplantısı var biliyorsun değil mi küçük hanım…
– Çocuklar…kesin şamatayı da elime sopa almayayım…
• Çocuğunuzla bilmem ama,bu tarzınızla kimseyle iletişim kuramazsınız.
• Mesela, çocuğunuz hakkında şunları hiç merak ettiniz mi:
– Elinin neye yatkın olduğunu,
– Gönlünün neler arzuladığını,
– Dilinin neye uyumlu olduğunu,
– Gözlerinin zevkini,
– Hangi oyunlardan hoşlandığını,
– Neleri “merak” ettiğini,
– Arkadaşları ile en çok hangi oyunları oynadıklarını,
– Hangi oyunlarda başarılı olduğunu,
– Futbolla ilgisini, basketle arasını, satrançla havasını…hiç merak ettiniz mi acaba.
– Bisiklet sürmeyi öğrenip öğrenmediğini,
– Resim dersiyle ilgisini,
– Müzikle arasını…hiç mi sormadınız…
• Öyleyse çocuğunuzla:
– Ayağı yere basan bir iletişim kuramazsınız.
– Her sözünüze tepkili olması,
– Lafı ağzınıza tıkaması,
– Bazen de sizi terslemesi,
– Hayallerinizin suya düşmesi…hep bundandır…canım kardeşim.
ÜSTÜN DÖKMEN

agresifportakal Can'ım bende emzirmeyi istiyordum yok zehirlenir Yok şöyle böyle inanmıyorum doktorum bana sütü keski diğer bebek için o ilk süt hazırlansın dedi kolostrum sütü için kesmek gerekiyormuş bende o yüzden kestim.

Ya kızlar siz çamaşırları neyle yıkıyorsunuz ben çıkaramıyorum bebişin kıyafetlerinden kirleri 40 derecede yıkıyorum ama yediklerinin izi kakasının izi çıkmıyor

evet katılıyorum bu yazdıklarınıza ve üstün dökmeni de çok severim yalnız en başta saydıklarınız biraz genel geçer görgü kurallarıylada ilgili ve eline sağlık-geçmiş olsun-ıyıyım sagolsun sız nasılsınız vb vb seyler aılede gorulurse uygulanır ...

mesela benım esımın oglu var ( ılk evlılıgınden) bellı gunler bıze gelır sofraya on kez cagırırız oyle oturur yemegı bıter bıtmez ne elıne saglık ne sıze afıyet olsun demez kalkar gıder, sız laf atmazsanız ne gunaydın ne ıyı geceler demez, evde buyukler olsa bıle (yaslılar kastım) yayılır koltuga kımseye yer vermez ben bunu aıle ortamında buyumeyıp evde genelde hep yalnız takılmasına baglıyorum...

ama aıle ortamında olsa sofra adabınıda bılır, ıletısımıde guclu olur, nerde ne soylemesı gerektıgını de bılır.....
tabı bu bır ornek herkeste aynı seyler gecerlı degıl....

bırde sımdı cocuklar egoıst ve dıs dunyaya karsı ılgısızler, cogunun tek derdı kendı ısteklerı, tabletler ps oyunları vs......
ıletısım yok-dıs dunyayla baglantı yok,empatı sıfır halıyle bu haldeler...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…