2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Bizde emneye devam, ek gıda bugün 3.gün vercem, ilk gün çok istekli yedi, ikinci gün kustu, bakalım bugün ne yapacak...
Patates-havuç-kabak haşlama veriyorum, hafta sonu yoğurt eklenecek...
Patatesi yedi havucu 2 kaşık kabağı denemedim. Geçen kendimize haşlama yaptım içinden pataesle havucu aldım ezdim et suyu ekledim 2 kaşık anca yedi. Mis gibiydi tadı oturdum ben yedim afiyetle:)
Yoğurduda keçi yoğurdu yemiyor ekşi geliyor inek yoğurdunu yiyor biraz daha.
Sanki daha önce daha istekli yiyordu mesala şuan şeftali yediriyorum mırın kırın uçtu uçtu yapa yapa 4,5 aylıkken verdiğimde çoktaha iştahlı yemişti. Anlayamadım

Ayy bu öğürmeler aklımı alıyor. Kıpkırmızı oluveriyo. Boğazına kaçtığından deĞil yutmak istemediğinden yapıyor.
Zormuş ya bu ek gıda nasıl afiyetle porsiyonunu yemeye alışacak bilmiyorum.
Umutluydum aslında ara ara verdiklerimi iştahla yerdi şimdi hemen kafa çeviriyor. Püre yapmıyorum ondan mı diyorum yutmakta zorlanıyor sonrada yemek istemiyorama çatallada püre kıvamına getiriyorum nerdeyse. Amaannn şiştimmm

Aslında çatalla ezince yumusar epey.bikac kasık alıp kalanını öguruyorsa sorun yok aslında.

En cok şunu merak ediyorum,dogumdan sonra vücut 2senede topaplanır diyolar ya,doktorunuz bu konuda bi sey söyledi mi? Bi de emzirmeyi bırakmak zorunda kaldınız mı
Ben hamileligi toplamda 8.5kg ile bitirdigim icin disgorunuste dogumdan sonraki hafta hicbiseyim kalmamisti. gobek şişi falan.. cok sukur catlak leke vs de yoktu. ama dikislerime iyi bakmadigim icin hala zorlqniyordum en ufak bir temasta canim yaniyor. dikislerin rezalet dedi dr. ayni yerden kesicem bu sefer iyi bakicaz korkma bi sikinti yok dedi bana. birde emzirmeye birqz daha devam et dedi ama ben cok arastirdim hamileyken emzirmek sadece anne sagligina zararli biri icinde biri emince cok iyi beslenme lazim onun haricinde ne emen zehirlenir vs ne de icindekinin kismetini disardaki yiyo vs kocakari laflari.. anne sagliginda sorun yoksa doguma kadar ve dogumdan sonra 2li emzirme mumkunmus. dr yasaklasada ben devam edecegim. tandem denilen olayi yasamak istiyorum kizim yeniden kolestrum emecek bunun heyecanindayim :))

Diş için kehribar taşı kullanan varmı kızlar aranizda☺
Biz kullaniyoruz canim cok memnunuz. disten once reflumuzden dolayi surekli sallyali oldugumuz icin almistik. salyamiz bitti diyemem ama baya azallldi. bi de baktim alt ön damak yarilmis sert bi sey sikistiriyo memeyi :)) arada ateslenip extra bir mizmozlik yasamadik hic. ya da daha o asamayami gelmedik bilemedim.
Biz ermenistandan ozel getirttik kehribari. (oranin meshurdur ) tesaduf eseri oldu. denk geldi...

Biz nerdeyse 1.5 ayliktan beri iciyoruz. kilosu gelisimi beslenmesi sikintili degilse ver canim. bazi bebekler suya cok dalip memeyi biraktiklari az emdikleri icin istemiyor dr'lar genelde. hatta sivi kaybi olan bebeklerde genelde yaz mevsiminde bingildak cokmesi oluyor bol su iicirerek tedavi ediliyor

Aniişler kapisusumu sayenizde taktimda...
Bide şu besige el ativerin sizezahmet,
Arka duvari dumduz olan kayrolasina uyku pedini nasil bagliyosunuz? hadi uclardakini birini cibinlige doladim. digerinide alt acma tarafinda bi agirlikla sabitledim ama ortada kalan 2 ipi nereme taksam bilemedim:)) bantla kayrolanin arkasina dogru yapistirdim ama simdi tutup cekiyor artik hooop ped yatagin icine dusuyor

İyi akşamlar kızlar nasılsınız bebişler nasıl pek aktif değil kimse herkes iyidir inşallah hastalık fln yoktur biz iyiyiz de aşı zamanı yaklaştıkça korkuyorum bu gün özel bir doktora bebeğini götüren komşumla konuştum onun aşıları hiç ne huzursuzluk ne ateş yapmış Amerika'dan getiriyorlarmış aşıları bizim aşılarda mı problem amerikanın aşıları mı değişik anlamadım bizim oğlan her aşıdan snra kötüleşiyor yaa

Kim söylemişti aklıma gelmiyo şmdi ama sanki karnımda bebek varda tekme atıyo gibi bşy oluyo diye bende de oluyo bu ara tövbe estağfurullah kızlar bşy sorucam ilişki sırasında karnımın sağ tarafı çok acıyo neden olabilir acaba bi kadın doğumcuya görünmem lazım galiba doğumdan beri hiç gitmedim

Canim bence o bebeklerrimizin bunyesiyle alakalidir. ben zorunlu asilarin hepsini yaptirdim rota vs ozel olanlari yaptirmadim. cok sukur hicbir defasinda sikinti yasamadik. sadece 4.ay asisinda tum gun uyumustu onun haricinde canavar gibiydik hep

Canim bence o bebeklerrimizin bunyesiyle alakalidir. ben zorunlu asilarin hepsini yaptirdim rota vs ozel olanlari yaptirmadim. cok sukur hicbir defasinda sikinti yasamadik. sadece 4.ay asisinda tum gun uyumustu onun haricinde canavar gibiydik hep
Aynen bende zorunlu olanları hep yaptırdım özel olanları yaptırmadım dediğin gibi bünye meselesi demekki çok kibar oğlan olacak o zmn tuna

Zorlamamak gerekiyor, yavaş yavaş.. meyve elma ve armut vereceğim 1 hafta sonra , meyve başlamadık, pazar günü yumurta peynir ve zeytin ekleyeceğiz...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…