2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380

Ne zaman ne kadar isterse emerler ölçülere takılma, aç olsa kıyamet kopar zaten, diş genelde akşam ve gece vuruyor, gündüz oyun ve ilgi ağrıyı dağıtıyor ...

Bizdede durumlar ayni dismi edepsizlikmi cozemedim:))
Uyuyor 10 dk.sonra basliyor gecede en faxla 1 saat uyuyor memeyi emmeden asla geri uyumuyor.Acliktan oldugunu sanmiyorum cunku muhallebi yedirip yatirdigimdada ayni durumlar.
Yanima alsam sorun yok bizdede uyuyoruz guzelce dun 11 de aldim yanima goya emip yatiracaktim bir uyamdim saat 4 olmus koydum besigine basladi mikir mikir keramet yatakta sanirim.

Biz de biraz daha düzgun uyuyoruz yatagı dısında heryerdeama bu diş cıktı artık hala kasınıp sancı veriyor mu uzarken?eli hep agzında yine

Hahah aynı haller.yatagı bırakıp sizinle uyuyabiliyo,burnuşu da sebepsiz yere sümük atıyo,bilin ki diş kapıdaa

merhaba kızlar. aslında ben de nisan annesiydim sonra kızım erken doğdu 35.6da mart ayının başında. şu an 7.5 aylık oldu. anne sütü alıyor ve biraz da ek gıda. 3 gün kuralı ile ve tuz vs yok. burada bir arkadaş bebeğim çok zayıf diyordu. benim kzım da zayıf 6.3kg daha ve ben sadece anne sütü veriyorum. yine de mama vermedim. geceleri bu aralar çok geç yatıyor 12 gibi. 2.-3 saatte bir kalkıyor. toplamda 10 saat kadar uyuyor işte. gün içersinde iki kere dışarıya çıkıyoruz. toplamda 2 saat kadar. demir ilacı 6 ay kan tahlilinden sonra vermeye başladım o da sadece 1 ay için. kendileri dönüyor sürünüyor ama emeklemiyor. bu kadar. antilop mama sandalyesi kullanıyoruz.

evet. doktor 6.ayda kan tahlili istedi. o zmana kadar demir ilacı kullanmıyorduk. tahlile göre 1 ay ferro sanol b ver dedi doktor

Face de gördüm bir anne bepanthen bemiks evigen isimli 3 vitamini birleştirip şampuanla eklemiş her birinden birer tüp ve saç dökülmesi azalmış. Denemek isteyen olursa :)

Anne sütünün çoğu su tabi, o yüzden ilk 6 ay sadece anne sütü diyırlar, ama 6 aydan sonra ek gıdaya geçince su verilmeli. Su içmek istiyor demek ki çocuk. Eline verdin mi çok içmicek zaten görürsün. Öyle kana kana içiyor benimki de, sonra bi bakmışım 10 cc anca içmiş

Günaydın. Hasta olduk analı oğullu ikimizde de öksürük var. Oğlan hırıltılı öksürüyor prospan veriyorum dün akşamdan beri ama umarım bugün fayda eder. İkimizde aynı şekilde üşütmüşüz.
Gece yine 12 den 2 ye kadar 10 dakikada bir ağlayarak uyandı sonra da. 3 kere uyandı 7 de kalkış zaten. Bu dişse eğer perişan etti bizi 2 gündür. Patlasaydı bi kabardı iyice

Evet canım beraber yatıyoruz. Mcburiyetten beraber yattık ama normalde de olursa alırmışım yanıma. Bu aylarda beyin gelişimi için anneden aldığı güven önemliymiş ki o 10 dk bir uyanmalara hak gelemem beşikte olsa böylesi bana da rahat çocuğada. 8 e kadar devam birlikte yatmaya :)

Ne zaman ne kadar isterse emerler ölçülere takılma, aç olsa kıyamet kopar zaten, diş genelde akşam ve gece vuruyor, gündüz oyun ve ilgi ağrıyı dağıtıyor ...
Ölçü hesabı bende şimdiye kadar yapmadım zaten çok emen bi çocuk. Büyüdüğünden ve sık uyandığından acaba dedim yetmiyor mu o kadar emiyor mu? Ek gıdayıda aman aman yemiyoruz daha 3 5 kaşık

Bizde emneye devam, ek gıda bugün 3.gün vercem, ilk gün çok istekli yedi, ikinci gün kustu, bakalım bugün ne yapacak...
Patates-havuç-kabak haşlama veriyorum, hafta sonu yoğurt eklenecek...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…