2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Bnmde böyle kaçta yatarsa yatsın 5 te ayaktayız bide sabah uykusunu cok severim nasıl zor geliyor 8 9 gibi tekrar yatıyor

6 yaşındaki kızım doğduğu günden bu yana sürekli olmasa da tv açık oluyor ama kızım tv izleyen bir çocuk değil.tv ile hiç ilgilenmedi.Yalnız haber takip etmeyi sever.6 aylik kizim içinde tv konusunda kısıtlama yapmıyorum bakmadığı için fakat bir kac ay sonra düşünebilirim.Bir de otizm ile ilgili bir makale okumuştum çocuğun otizme eğilimi varsa tv otizmi tetiklermis.Sonuç olarak tv tablet telefon miniklerimiz için yararlı araçlar değil en azından şimdilik.Mümkün mertebe uzak tutmak lazım.

Ek gıdaya başlayan arkadaşlar. Bugün oğlum 5.5 aylik. Doktor 5.5 aydan sonra tattirmaya başla dedi ki ise başlayacağım için başlamadan alışsın istiyorum.Blw güzel bir yöntem ama annem bakacağı için ona bir de temizlik eziyeti çıkarmak istemiyorum ve sabır gerekiyor. Gelelim soruma keçi sütünden yoğurt yaptim minik kavanozlara. Dün 1 çay kaşığı kadar verdim bugün de 3 çay kaşığı kadar. Tabi su da verdim bu kadar. Kaka ve ciltte alerjik bir Se y görmedim sadece günde 1 kez ya da 2 kez kaka yapardı şimdi az az daha cok yapıyor sizce bu bir sorun mu. Yoğurda ara mı vermeliyim

Ne işe yarıyor muş bu danışman ben böyle şeylere inanmıyorum hem 1750 tl nedir yuhh
çok memnunmuş eğitim alanlar.iyi geceler dileyip odadan çıkıyolrmış çocuk uyuyomuuuuuş.gece de uyanmıyor tabi. belki gerçekten öyledir ama ne kıymetli eğitimmiş bukadar pahalı.süper daıya başvursam bize de gelmez ki minnak bebek hem de bi tane.ona azman lazım :)
bizim uyku böyle sapıtık gidecek anlaşıldı,hiiiiç anasıyla babasına çekmemiş bu konuda oğluş

Kız beni güldürdün bi an kendimi düşündüm yatagına bırakacagım hayyyydii iyi geceler diyecegim uyuyacak mı rüyamda görsem bi yerim açık kaldı derim 2 aylıktı bi kere kendisi uyudu bi ooo

Al bizdende o kadar karı koca sabah bi baktık yataktan çıkamaz hale gelmişiz oğlan zaten hastaydı sabah hepimiz ıhlamur sefası yaptk eymene içirdim.. yanlız ben bi ara markete uğradım babası koca mandalinayı emdirmiş çocuğa iyileşsin diye mandalina portakal daha vermeyin demişti doktor inşallah bişey olmaz.. sanada çok geçmiş olsun canm malesef emzirdipimiz için bende doktora gtmycem kendim artık idare etcem bişekil oğlanda durmuyo bakalım nasıl olcak..

Kız beni güldürdün bi an kendimi düşündüm yatagına bırakacagım hayyyydii iyi geceler diyecegim uyuyacak mı rüyamda görsem bi yerim açık kaldı derim 2 aylıktı bi kere kendisi uyudu bi ooo
:)))) bizimkini gece bir saat sallıyorum yatağına koyuyorum on dakika sonra uyanıp oyun istiyo.. bikere uyku eğitimi vereyim dedim yatağa koydum önce biraz pışpışladım bana bakıyo gözler cin.. sonra meme verdim doydu iyice canlandı.. bırakayım yatakta uzaktan izliyim dedim yarım saat boyunca çarşaflar ağzında bi o yana bi bu yana döndü durdu.. yok anam eğitim meğitim bana ters sabır yok

Sağol canım sizede geçmiş olsun bşy olmaz inşallah asit içerdiği için vermemk gerekliymiş doktor öyle söylemişti
kızlar nasılsınız ne sorucam size şuan mevsim geçişi ve bizde tam ek gıdaya başladık şuan hangi meyveleri yediriyorsunuz bebişlere
Doktor elma armut erik muz şeftali saydı canım bize ama hiç vermedim daha

Takip Et ama bence bi sıkıntı yok. Günde 7-8 kez yapmaya basladiysa belki doktor a sorabilirsjn ama onun dışında sıkıntı olmaz bence. Belki de iyi geldi bagirsaklarina. Benim doktor um yoğurt bir fincan dedi direk öyle başladık isterse 1 su brd çıkabilir dedi. Ama tabiki ilk haftalar ztn 3-4 kaşık yiyordu. Şimdi yogurda baslayali 2 ay oldu ancak bir fincan yiyor. Süt alerjisi yoksa Fazla da yemesi sıkıntı değil yani yogurdu
Canim. Çok değerli bi besin onlar için .ama gün içinde defalarca sunmayacaksin. Sogumasin yogurttan. Bir kere de yiyecek ne yerse

Tv benim için yasak meyve muamelesi yapılacak bir şey değil. Genelde yemek yedirrken izlesin, ben temizlik yapayim izlesin diye başına oturtulan bebekler evet ileride sıkıntısını çekiyor. Hadi izle diye karşısına oturtmamdim (2-3 kez karnımı doyurmak için bir tek) ama bebek var artık tv kapansin de demiycem. Dikkat edilirse ve tv yi aracı yapmazsak bence sorun yaratmaz.

İnaşallah ihtiyacın olmasın canım. Şu erkeklerin o da anne bu da anne bakışını anlamıyorum ya... oğlunun iyiliği içinde mecbur kalırsa ayrı kalır tabi ama inşallah gerek kalmasın canım

Bence abartıyosun diyen koca oğlanla kaç saat geçirdi yalnız başına? Bence hiç kalmamış... ne kadar uslu olsa bile oynat, emzir, alt değiştir Bi enerji yani. Ben yemekle falan uğraşamadığım zaman yapmayıveriyorum. Gece çok uyandıysam sabah Bebek babada. Kendini yıpratma çok fazla, kıymet bilmez insanoğlu

Aynen canm hiç yanlız kalmadı.. zaten normaldede doyuruyorum altını değiştiriyorum öyle veriyorum eline tabi uslu olcak biraz ağlasın hemen annesi seni istiyo der.. sabah bakma konusunda şanslıyım bitek oğlum erken uyanıyo babası bakıyo ben uyuyorum çünkü sabahları sadece oyun istiyo .. yemekte yapıyorum ev işi de yapmasam kendim rahat olmuyorum malesef..

Olabilir biraz da yesil yapmış belki iyi geldi devam ederse doktora sorayim. Sabah emzirdikten sonra 11 12 civarı veriyorum başka vermiyorum. Ama bugün bir istisna oldu evdeki mamanın tarihi geçmiş ve dışarı çıktığım icin elma suyu çıkardım 2 kasık verdim dışarda. Inşallah zorlamaz bakalim

Ateşimiz var calpol verdim. 38.4 gördük ilacı verdim düştü şuanda da tekrar 38 e çıktı. Banyo yaptırdım tekrar verdim. Umarım diştir hasta deĞildir.
Birşey sorucam calpolu kaç saatte kaç ml veriyorsunuz ben 4 saatte 2,5 ml verdim. Acaba az mı geldi ki diye düşündüm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…