2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Kizlar sizlerin evdeki durumlari merak ediyorum tv konusunda. Kardesimin kizi kuzenimjn kizi derken 3 5 tane yaslarri 6 ile 1.5 olan cocuk dikkat daginikligi vb yuzunden tedavi destek aliyor. Analari tv karsisindan kalkmayan elden tablet pc tlf dusurmeywn haliyle cocuklarida o sekilde buyuyen cocuklar haline geldi. Ben ztn tv olayini hic sevmem gunduz kesinlikle acilmiyor radyodan muzik ve konusmalari dinliyoruz ki yalnizlik olmasin diye. Ama aksam babamiz gelince o tv denen b*k aninda aciliyor
Sizler nasil yapiyorsunuz evlerinizde nasil bir duzen var merak ediyorum

Çek bir la havle...Babalar böyle işte,yükün ağırı annede çoğu vakit..

Bizim evde çok izlenmiyor artık. Gündüz sadece annane mizah müge anlıya bakıyor. Onda da bebek ters duruyor farkettirmiyoruz.yoksa reklamlar dikkatini çekiyor zaten tv ler büyük 46 inch. Ama telefon ve tablet bizim elimizde olunca onlara bakmak istiyor. Onu da engelliyorum. Göstermiyorum şu an.

alerjı zaten genetık bır rahatsızlık dıs etkenlerde etkılı tabı bazı alerjı turlerınde polen vs.. ve alerjı yapacaksa bır gıda kucukkende buyukknede yapar, sunlar bunlar dokunur yemesın yerıne yesın dokunursa yedırmem gorusu daha mantıklı gelıyor bana , bızımkı de yogurt corbası tarhana mercımek şehrıye corbası falan yedı, kahvaltılık peynır zeytın vs verıyorum..
zaten cocugn yıyecegı az bırsey ve sevmedıgı bırsey oldugunda kendısı reddedıyor...

Daha faydali derken kat kat fazla protein iceriyor ve buda bebekler icin sakincali. Kafama gore takiliyorum ne kadar mantikli? Icerde ne hasar yarattigini nerden bileceksin? Eminimki tuzlu baharatli yemek bal sut yumurta beyazi da veriyosundur
yumurta verıyorum (bıldırcın yumurtası), süt toplasan yarım cay bardagı vermısımdır o da bıskuvısını ıslatmak ıcın kullandım ama içmesi içinde verebılırım bır sakınca gormuyorum ki çocuklar için sütlerde var 6 aydan sonra kullanılıyor( içeriği formül mama gibi değil bildiğiniz inek sütü Pınar ın var )sonucta sutten yapılan bırcok seyı yıyor, balı da tadımlık verdık bunda bır sakınca gormuyorum, onu verme bunu verme sonra cocuk yemıyor , puturlu verme sureklı püre yap ezip ver çocuk yutamıyor dokunsa zaten dıştan etki yapar boşaltım sisteminide etkiler çocukta gaz yapmıyorsa, boşaltım sistemi düzenli çalışıyorsa, alerji yapmıyorsa ve yemeğe istekli ise neden kısayım ki hem zaten yediği ne kadarcık şey, sen vermezsin o senin tercihin....
sor bakalım annene sana ne yedirmiş ne yedirmemiş ??
emin ol şimdi yasak denen çoğu şeyi yemişindir...

Uzun zamandır tv miz bozuk izlemiyoruz ama çarşamba akşamları telden izlediğimiz tek dizimiz var no 309 u izliyoruz o kdr çalışıyo olsada hiç açmazdım :)

tv sız yapamam evde en buyuk arkadas bence tabı bu tercıh meselesı ama ben haberlerı ve fılmlerı ızlıyorum bırkacta takıp ettıgım dızı var...
cocugumada cızgı fılm falan ızlettırıyorum..
ben bır sakınca gormuyorum bızımde cocuklugumuz tv basında gectı hıcte dıkkat dagınıklıgı vs olmadı...
ama tabı oyuncaklada oynadık, dısarda da vakıt gecırdık onemlı olan tv ızlemek yada ızlettırmekten zıyade kalan zamanda ne yaptıgın bence..

Kızlar benim hastalığım level atladı ve bademciklerim de şişti doktora gidecektim ama emzirirken ilaç kullanamam evde ıhlamur limon karabiber fln atlatırım diyorum ama doğru mu yapıyorum acaba sesim bi acaipleşti oğlum bi tuhaf bakıyo bana sesim değişik die

Taze zencefili parçala kavanoza koy üstüne çıkana kadar bal dök limonları dilimle üzerine koy 1 gün beklesin. Bir bardak Ilık suya 2 yemek kaşığı kat iç. Tadı ilaç gibi oluyor zaten ve çok etki ediyor en azındam bende. Ben öyle atlatıyorum hamileliğimden beri

Sağolasın canım deneyeceğim mutlaka bunuda bana da fayda eder inşallah

agresifportakal gündüz evde yalnızsam tv açılmıyor zaten izleyecek bisey bulamıyorum. Akşam eşim gelince hemen açıyor ben de kızıyorum çocuk bakarsa. Genelde ben de oradaysam arkasını ceviriyorum.
A after_before bir dönem ben de eşime sarmıştım çok fena her yaptığı batar olmuştu. Sinir oluyordum ben tüm gün çocukla uğraşırken o akşam gelip pc de arkadaşlarıyla sohbet ediyordu çocuğu verince durmuyormuş neden acaba oyun istiyor olabilir mi. Şimdi de versem bir bakıyorum ses çıkmıyorsa tv açılmış neymiş ilgisini çekiyormuş bakar tabi. Biz bilmiyoruz sanki kolay yolu. (Hoş 10 günlük bebeği tv karşısına koyan canı çekiyor diye kola vermeye çalışan bir annenin çocuğu kendisi de çok sasirmamali)

agresifportakal ben tv ile işi olmayan zaten tv izlemeye zamanı olmayan biriyim..
recep rüzgar okuldan gelip yemek yedikten sonra 1 saat izin verdiğim çizgi filmi izliyor..
yada tablette 1 saat vakit geçirebiliyor ikisi birden yok!
babamız elinde emzik gibi telefon karşısında tv açık
bu nedenle salonda oturmuyorum genelde çocuk odasında yada anneme çıkıyoruz
orda da tv pek rağbet görmez
herkes bu konuya farklı bakıyor ama bence tv gerçekten büyük insanları bile aptallaştırıyor..
o dizilerde ki hayatların gerçekten var olduğunu, gerçekten fakir ailenini kızı zengin aile çocuğu ile evlenip hayatını kurtarabileceğini falan düşünüyor
kolay zengin olma hayalleri kurduruyor..
ben kitapları severim çocuklarımda secsin istiyorum ama özellikle baba rol model oluyor babamızında hiiiç işi yok kitapla dergiyle..
pppfff

Olsa da yesek dedim ben de hastayken zencefil limon ve bal üçlüsünü çok severim. Bir de elma çayı var o da boğazdaki kaşıntıya iyi geliyor elma tarçın-kabuk tarçın su da kaynatılıyor çay gibi içiliyor gurtmingotam

Bizim evde cocuk yokken ben koca şehirde yanlız olduğum için hep acık olurdu uyandığım gibi müzik açardım sonra film dizi uyuyana kadar.. Şimdi asla acılmıyor bazen müzik için açıyorum ,baba gelincedr acılıyor ben uyardığımda kapatıyor.. Dikkat ediyorum ama oğlum başka yerde gördümü çok bakıyor ..

Uzun zamandır tv miz bozuk izlemiyoruz ama çarşamba akşamları telden izlediğimiz tek dizimiz var no 309 u izliyoruz o kdr çalışıyo olsada hiç açmazdım :)
Tv'ye bakarlarsa memeleri açın kızlar
Biz yemek yerken bi 10dk bakmasına izin veriyorum yoksa kahvaltı bile yapamaz oldum.sabah zahideye bakıyoruz bisey olmaz diye düşünüyorum zaten oyun çagı geldiginde dikkatıni alcam onun

evimizde tv'miz YOK

Tv kosunda kucagıma alıp saatlerce baktırmıyorum tabi ama oyun halısındayken açıyorum görmüyo sadece sesleri duyuyo sonra kucagıma aldıgımda bi iki dakkika bakıyo sonra etrafa bakıyor dikkatini hiç çekmiyor artık eskiden bakıyordu hatta bende sormuştum ama zaten çok tv izleyemiyorum bi akşamları uyudultan sonra

Kızlar yaa bizim kızı akşam 5 6 7 8 9 10 da da yatırsaaam sabah 5 6 uyanıyor gecede 2 veya 1 kez emiyor bende gece kusuyum uykum 1 den önce gelmiyor dogal olarak uykusuz kalıyorum sizin bebeklerde böylemi

Ne işe yarıyor muş bu danışman ben böyle şeylere inanmıyorum hem 1750 tl nedir yuhh

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…