2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Selaam kizlar. Elif in cenesinde ve dudaklarinin etrafindaki sivilce gibi seyler boynuna falan da indi ve aşırı artti.bugun 6 aylik kontrole gittik.krem ve şurup verdi alerji icin.kremi sürünce iyice costular.şu an salça sürmüş gibi surati cok kötü.gözlerinde de alerjik bir durum var sanirim.oyacak o gözleri.dr az kizarik dedi ama bence az degil. Bazen açamiyor bile yavrum.aglayasim geliyor.isin kötü tarafi neye alerji oldugu belli degil.patates cikolata ve yün kiyafetten suphelendim ama onlar degil. Bu ay 530 gr almisiz.iyi sayilir.drdan sonra saglik ocgina giitik aşı icin.ama Elifçik ebenin yan odadan dosyasini alana kadar uyudu. Dolayisiyla aşılar kaldi.

Ateşimiz var calpol verdim. 38.4 gördük ilacı verdim düştü şuanda da tekrar 38 e çıktı. Banyo yaptırdım tekrar verdim. Umarım diştir hasta deĞildir.
Birşey sorucam calpolu kaç saatte kaç ml veriyorsunuz ben 4 saatte 2,5 ml verdim. Acaba az mı geldi ki diye düşündüm

Canım banyo yaptırmaa eger üşüttüyse daha kötü olur bence doktor dişin okadar ateş yapmadıgını söylemişti banada grip olduk. İnşallah hasta degilsinizdir 4 saate bir 1 tatlı kaşıgı ver demişti bana ama bizim kız tatllı sevmiyor şurubu içmedi fitil attım bende öyle geçirdik geceyi 15 20 dk da kontrol et ateşini birden yükseliyor
Ve canım ben fitili atıktan 1 saat sonra ateş düşmüştü 2 saat sonra tekrar çıkmıştı hemde ne çıkma elim yüregimde bekledim fitil 8 saatte bir atılıyor ama. Ben 7 saate atmıştım çünki 38.7 yi görmüştüm
Selaam kizlar. Elif in cenesinde ve dudaklarinin etrafindaki sivilce gibi seyler boynuna falan da indi ve aşırı artti.bugun 6 aylik kontrole gittik.krem ve şurup verdi alerji icin.kremi sürünce iyice costular.şu an salça sürmüş gibi surati cok kötü.gözlerinde de alerjik bir durum var sanirim.oyacak o gözleri.dr az kizarik dedi ama bence az degil. Bazen açamiyor bile yavrum.aglayasim geliyor.isin kötü tarafi neye alerji oldugu belli degil.patates cikolata ve yün kiyafetten suphelendim ama onlar degil. Bu ay 530 gr almisiz.iyi sayilir.drdan sonra saglik ocgina giitik aşı icin.ama Elifçik ebenin yan odadan dosyasini alana kadar uyudu. Dolayisiyla aşılar kaldi.

Kuzum geçmiş olsun kaka ne durumda 2 hafta diyorlar ama sen bi hafta bekle ve alerji yaptıgını düşündüğün şeyleri yeme kızarıklıklar sönecektir kakada düzgünse her gıdayı 1 hafta dene böyle böyle bulucaz artık bizde yarın başlıyoruz ek gıdaya

Kizlar sizlerin evdeki durumlari merak ediyorum tv konusunda. Kardesimin kizi kuzenimjn kizi derken 3 5 tane yaslarri 6 ile 1.5 olan cocuk dikkat daginikligi vb yuzunden tedavi destek aliyor. Analari tv karsisindan kalkmayan elden tablet pc tlf dusurmeywn haliyle cocuklarida o sekilde buyuyen cocuklar haline geldi. Ben ztn tv olayini hic sevmem gunduz kesinlikle acilmiyor radyodan muzik ve konusmalari dinliyoruz ki yalnizlik olmasin diye. Ama aksam babamiz gelince o tv denen b*k aninda aciliyor
Sizler nasil yapiyorsunuz evlerinizde nasil bir duzen var merak ediyorum
Canım bende açmıyorum ama dediğin gibi baba açıyo yada babaannelere gidince dede açıyo. İzlemesine izin verince Bi bakıyo sonra oyunumuza dönüyor. Başta izlemesin diye çok uğraştım yasakken daha çok ilgileniyordu. Akşam erken yatıyo zaten, maruz kaldığı tv 1-2 saat, onda da dediğim gibi oturup izlemiyo, tabi anlamıyo daha belki anlayınca alışacak izliycek. Umarım bu kadarı etkilemez, ben çok emek veriyorum bütün gün oyaliim diye :KK43:

agresifportakal agresifportakal gündüz evde yalnızsam tv açılmıyor zaten izleyecek bisey bulamıyorum. Akşam eşim gelince hemen açıyor ben de kızıyorum çocuk bakarsa. Genelde ben de oradaysam arkasını ceviriyorum.
A after_before bir dönem ben de eşime sarmıştım çok fena her yaptığı batar olmuştu. Sinir oluyordum ben tüm gün çocukla uğraşırken o akşam gelip pc de arkadaşlarıyla sohbet ediyordu çocuğu verince durmuyormuş neden acaba oyun istiyor olabilir mi. Şimdi de versem bir bakıyorum ses çıkmıyorsa tv açılmış neymiş ilgisini çekiyormuş bakar tabi. Biz bilmiyoruz sanki kolay yolu. (Hoş 10 günlük bebeği tv karşısına koyan canı çekiyor diye kola vermeye çalışan bir annenin çocuğu kendisi de çok sasirmamali)
Ha ha ha, kayınvalide efsaneymiş....

Tv kosunda kucagıma alıp saatlerce baktırmıyorum tabi ama oyun halısındayken açıyorum görmüyo sadece sesleri duyuyo sonra kucagıma aldıgımda bi iki dakkika bakıyo sonra etrafa bakıyor dikkatini hiç çekmiyor artık eskiden bakıyordu hatta bende sormuştum ama zaten çok tv izleyemiyorum bi akşamları uyudultan sonra

Kızlar yaa bizim kızı akşam 5 6 7 8 9 10 da da yatırsaaam sabah 5 6 uyanıyor gecede 2 veya 1 kez emiyor bende gece kusuyum uykum 1 den önce gelmiyor dogal olarak uykusuz kalıyorum sizin bebeklerde böylemi
Aynı canım gece 7 de de yatsa 11 buçukta da yatsa sabah klakma saati değişmiyor...

Ne işe yarıyor muş bu danışman ben böyle şeylere inanmıyorum hem 1750 tl nedir yuhh :KK53:
Danışmana danışma bitecek, çocuk hasta olacak diş çıkartacak, yanına alıp yatırdın mı bebeyi hepsi çöp olacak :KK70: bizim anlamadığımız Bi kerameti var demek 1750 tl ye.az daha okuyup danışman olaymışız iyiymiş :KK57:

Ek gıdaya başlayan arkadaşlar. Bugün oğlum 5.5 aylik. Doktor 5.5 aydan sonra tattirmaya başla dedi ki ise başlayacağım için başlamadan alışsın istiyorum.Blw güzel bir yöntem ama annem bakacağı için ona bir de temizlik eziyeti çıkarmak istemiyorum ve sabır gerekiyor. Gelelim soruma keçi sütünden yoğurt yaptim minik kavanozlara. Dün 1 çay kaşığı kadar verdim bugün de 3 çay kaşığı kadar. Tabi su da verdim bu kadar. Kaka ve ciltte alerjik bir Se y görmedim sadece günde 1 kez ya da 2 kez kaka yapardı şimdi az az daha cok yapıyor sizce bu bir sorun mu. Yoğurda ara mı vermeliyim
Sorun olmaz canım. Afiyet olsun :)

kızlar benim gibi doğum lekesi kalan oldu mu ne yapıcaz bu lekeleri geçmiyor ya 6 aylık olduk :KK43:
Bizimkinin kasığında var bide başının arkasında ense üstünde kızarıklık var. O kırmızı geçer diyorlar ama Doğum lekesi kalıcı bişey değil mi ceylan, bende de var Bi tane göbeğimde, artık çatlaktan belli değil ama :işsiz:

Ateşimiz var calpol verdim. 38.4 gördük ilacı verdim düştü şuanda da tekrar 38 e çıktı. Banyo yaptırdım tekrar verdim. Umarım diştir hasta deĞildir.
Birşey sorucam calpolu kaç saatte kaç ml veriyorsunuz ben 4 saatte 2,5 ml verdim. Acaba az mı geldi ki diye düşündüm
Canım dikkatli ol, diş ateşi o kadar yükselmez demişlerdi bana. 38 i geçmezmiş, geçmiş olsun

Kalması daha iyi olmuş sanki canım, geçmişolsun miniğimize

Tostikdana Tostikdana acelya2687 acelya2687 sagolun kizlar. Kaka zaten yesilimsi oluyordu bizim duzelmisti.ekgidaya ve tekrar demire baslayinca yine yesilimsi. Alerji testi yapmak lazim.yarin hic bi sey vermeyi dusunmuyorum ekgida olarak. Kendi yiyor yabizimki sanirim o agzinin kenarlarina surtmekten oldu.beyaz tenli hassas teni var.

Ona bile gerek yok :) neler yapiyor ki bacaksiz?
Gece yüzüstü yatıyorken daha uzun uyuyodu,öyle de yatmıyor artık.gecen hesap yaptım en az 5kez uyanmış.son bikac gundur böyle
Odasında koltugum var emzirirken uyuyakalıyorum gece.yatagımı özledim resmen.sen halletmistin sanırım bu işi,rahat mı hala düzenin

Ek gıdaya alıstırmak icin nam nam kaşık buyrunuz :KK66:cok tatlı ama pahalı bence,50 tl
Screenshot_2016-10-05-22-13-16.png

Ek gıdaya alıstırmak icin nam nam kaşık buyrunuz :KK66:cok tatlı ama pahalı bence,50 tl
Eki Görüntüle 1894052
Sende hep bütçeyi aşan güzel şeyler paylaşıyosun bak gözümüz kalıyo söylim :)) özellikle uyku danışmanında gözüm kaldı iyi geceler diyip yatmak ahh ne zaman gercek olur acaba.. bi kaşığa da 50 tl verceğime kaşık seti alırım daha iyi :KK66:

Atales Atales gecmis olsun elife alerji testi malesef 7 yasindan once cikmiyor.Benim buyuk oglumda alerjik 3 yasinda yaptirmistik testi cikmamisti. A after_before cok gecmis olsun. Havalar cok dengesiz hasta olmamak elde degilki dun mis gibi bir hava bugun buz gibi:KK43:(

Bizim oglusda iki gundur tuvalete cikmadi ondanmidir bilmem bir miz miz hic memnun edemiyoruz beyimizi:))
Okullar acildi bir yogunluk sormayin kizlar hafta nasil bitiyor anlamiyorum.
Gunduz hic giremiyorum guruba anca bu saatlerde bakabiliyorum.

X