2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
nerden buldun uyku kesesini canım? güle güle kullanın.
ben ikeadan mama sandalyesi aldım memnunuz sığdı oğlum. Siz neden sığamadınız acaba kilonuz ilerde mi baya? çokta öneren var
Sagol canim. Mothercare gelmis canim. Tesekkur ederim. Tchiboda vardi ama kacinci aya kadar kullanabilecegi yazmiyordu. Internette satistaydi gecen hafta.

Bende herkes oneriyor diye gittim. Aslinda bizim kiz tontis degil, 7400 gr suanda ama ikeanin mama sandalyesinin minderide varmis minderide koyunca icine epey daraldi oturma yeri. Bacaklari falan sıkısti icinde. Mindersiz oturtuyor herkes sanirim. Mindersiz benim kizimda sığıyor ama kafasini aniden geriye atinca dank diye vurdugundan minderi olmadanda olmuyor..

Günaydın anneler oğlum baya topladı kendini şükürler olsun ben hastayım işte 2 gündür sinüzit te var bide bende burun tıkanıklığından bitiyorum resmen boğazımda şişti neti pot mu alsam napsam burnumu yıkamak için çaydanlık denedim ama açılmadı bi türlü sinüsler tuzlu su yapmıştım birde tavsiyesi olan varmı bu burun tıkanıklığını açmak için ne büyük nimet rahat nefes almak insanın sıkıntısı nerdeyse canıda orda olurmuş ya özledim raht nefes almayı valla

Hic canını sıkma.bizim burda saglık ocagı ile özel doktorumun ölçtükleri hep birbirinden farklı oluyo
Bıngıldagın 9.aydan önce,1yaşından sonra kapanmasını istemeyiz demisti doktor

Teşekkürler kızlar. Dünden beri düşünüyorum başka neyi aksattim diye. Yememe içmeme elimden geldiğince dikkat ediyorum ek gıda isinde de besleyici şeyler yapmaya çalışıyorum. Yarın doktora gitcez inşallah daha güzel şeyler duyarım.

Bu arada ben kan ilacı vermiyorum vermeyeceğim de.

Can'ım benim iki hafta olacak hala geçmedi doktor geçmez hemen dedi

Bıngıldagın kapanması neyle ilgili oluyo hangisini aksatmadan vermeliyiz
Bıngıldağın erken veya geç kapanmasını istemiyorlar bizimki azıcık daha kapanması gerekiyormuş ayına göre ailehekimliğinin verdiği monovitd3 düzenli ver dedi ama kendi doktorum başka ilaç vermişti onu kullanma bunu kullan diye valla kafam karişti

Canım bizede monovit d3 verdiler sağlık ocağından ama kendi doktorumuz multitabs die bir vitamin damlası verdi üzerinde diğer d vitaminleri ile kullanmayın yazıyor eczanede kullan onuda dedi kafam karıştı doğrusu

Kızlar vicdan azabından ölmek üzereyim dün hem temizlik hem aşı hem huysuzluk deli oldum neyse eşim geldi kışlık domates yapmamız lazımdı yoksa aldıklarımız çürüyecekti.. Oğlum erken yatmak istedi yatrdm bizde işimizi hallettik bende yatim dedim bi saat sonra uyandı ağlıyor durmuyor salla salla mahvoldum sesimi yükselttim daha çok ağladı neyse yattı sonunda gece halen iki üç saatte bir kalkıyor sabah beşte sesleniyor salladım yatmayınca babası aldı oyaladı baba işe ben oğluşla savaşa başladık ne yatıyor ne uyanıyor eee eee diye ses cıkarıyor gözünü açmıyor abartısız bi iki saat salladım yatsın diye yine kızdım cocuga yat artık diye hemen pişman oldum ama iş işten geçti.. Artık sinirlerime hakim olamıyorum yanlızım ve cok yoruluyorum aslında kendini halen cevirmiyor buda beni cok üzüyor oyuncaklar halı hiçbişey dikkatini çekmiyor artık kucak ve balkon
Perişanım kızlar bana akıl verin hatta kızın oğluma bağırdım diye sevmeyin beni

Bizede mdc beta glukan verdi valla neyapıcaz bende bilmiyorum bıngıldak önemli sanırım doktor randevumuzda bi ay sonra
Bir bilen varsa bize yol gösterebilir

Canım 4 ayrı dr.bana sadece multitabs ver ,sağlıkocağının verdiğini kullanma dedi.içine sinmiyosa 11-1 arası çoraplarını çıkar, güneş gelen camdan bakın biraZ, birazda camın önüne yatır güneşlensin ohh misss... Ne çok dr.umuz olmuş be 5 ayda

Bende 1. nasilsa 2. tersi olur diye umut ederek yaptim daha fenasi cikti dedigin gibi ayni fabrika zaten ne kadar farkli olabilirki

Hee işte onlardan biri de benim : )
oğluş düz duvara ayak üzü borakan cinsten kızda uslu olur diye düşünürkeeen
daha 6 aylık bebe maşallah herkesi parmağında oynatıyorr
uyku mu o da ne nasıldı o eylem nasıl yapılıyordu:??
benim çocuklarım uyku nedir bilmediğinden bende unuttum!
bi 4-5 yıl da hatırlayamam sanırsam

Ama biz seni çook seviyoruz tatlım. Sen tek başına oğluna bakarak o kadar iyi Bi iş çıkartıyorsun ki. Hepimizin sabrının taştığı noktalar oluyor inan. Bağırmanda çok normal, sonra gönlünü almışsındır miniğimin eminim. Aşıdan dolayı huysuzlaştı bebelerin çoğu.2 3 gün ev temizlemeyiver, Bi akşam peynirli makarna yiyin Bi akşam ketçaplı yorma daha fazla kendini

Bizede mdc beta glukan verdi valla neyapıcaz bende bilmiyorum bıngıldak önemli sanırım doktor randevumuzda bi ay sonra
Bir bilen varsa bize yol gösterebilir
Aynen canım nisan annelerinde bi çocuk doktorumuz olaydı ne iyi olurdu herşeyi sorardık :)
hep camlardayız canım bizde sıkılıyor artk yat yat eskisi gibi gezinmeye çıkaramıyorum dışarıya mecbur cam güzeli oldu bizim oğlan gelene geçene bakıyor :)

hee benim luzumsuz görümcemde şimdi annesi kızıma bakıcak diye "herkes doğurduğunun çaresine baksın" diye güyaaa şaka yollu bana gönderme yapıyor
teallam yaa
okadar kredi borcunu ben kendim yaptıydım ödemesini de sen yapıcan dimi diyerekteeeennn
bugüne kadar annesi doğurduğuna baktı şimdide doğurduğunun çocuğuna baksın diyee gerş gönderme yaptım
allam yareppim yaaaa
doğurursun bakması dert olur, doğurmazsın çocuk yapmıyor olursun ne bu yaww
annem bakarken oğluma kimse demiyordu böyle şeyler ama
sıra kendilerine gelince göndermeler göndermeler

Canım üzülme hepimiz bazen azcık sesimizi yükseltiyoruz sabrımız taşabiliyor ama ev işini boşver yapma açelyanın dediği gibi makarna yiyiverrz biz öyle yapıyoruz ev işi haftada 1 bazen 2 haftada 1 yapıyorum valla napaym bebişlerin bu zamanları bida geri gelmicek gelen varsın pis desin gel yap o zmn derim valla boşveeeeerr

Balık veriyomusun canm ne zaman verilir bilmiyorum bizde bu hafta 6. Ayı doldurcaz balık tavuk kıyma falan ne zaman vereyim..
Balık ve tavuk çok sık verme dedi ama ben mevsiminde ne yiyorsak vericem.kıyma et 6. Ay dolunca başlanıyor ve önemli yemesi lazım. Kıymalı yemeklerle başladık biz bi kere de döner verdim sevdi çok şükür

Cnm o kışlık domatesler, turşular insanı çok yoruyor ben de az bişey yapıyım dedim o gun yorgunluktan mahvoldum ortalık çok batıyor en iyisi annelere yaptırmak bu sene ya da yapmamak daha hayırlı. Hepimiz aynı durumdayız benimki de uyumuyor inan gece 20-30 arası kalkıyorum yataktan başım dönüyor midem bulanıyor sabahları ama sonra bi bakıyorum bana gülümsüyor sebepsizce hepsi geçiyor.. Ve ilgi sevgi isteyen bi kızım var o da en ufak bi sinirleniyim yapmadığını bırakmıyor en güzeli işleri azalt sakince çocukla ilgilen gerisi boş

Çok normal. Ben 6 ayda evde annem yada kV de olmadan toplasan bir hafta ancak durdum. Devamlı çağırıyorum. Tek başına çok zor tabiki taşarsin.ama gece çok kalkmiyor sennki onu bil:) dış geldi bizim bu gece bende 15 krre fln kalktım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…