2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Yaa benim bebede aynı senin dediğin gibiydi. Dolunay mı vardı bizim kurtlar uyumadıacaba göğüslerim acıyo çok fena. İlk Doğum yaptığım zamana döndük resmen
Bilmiyorum da o gun ictigim nescafelere de bagladım biraz.milupanın gece cayını icicem yeni aldım.bi cay kasıgı da oglana vercem.gece üc kere kalkması bi sey degilmis meger

Ben veriyorum canım su. Havalar sıcak ver demişti bize o zaman başladım şimdi zaten ek gıdalara geçtik süt alımı azaldığı için vermek gerekiyo

gurtmingotam cok gecmis olsun asli. Kiyamam ben kuzuya cabucak atlatsin insallah. Bende yine grip oldu. 20 gunde 2. Gribim. Saclarim feci dokuluyor. Ayak parmaklarimdaki damarlarim cekiliyor sanki canim aciyor. Sanirim artik benimde bir doktora gitme vaktim geldi

Canim kabizlik yapıyor biraz sen saf zeytinyağı içir bir çay kaşığı kadar.ben 10 gündür kan ilacini veriyorum zeytinyağı da veriyorum şükür kabız olmadı biraz ikinmasi var sadece ama yapıyor altına

gurtmingotam gecmis olsun canim.ama ben de 5 aylikken kan tahlili yaptirsak mi dedim dr a ellerini titretiyor diye.6 aydan once yanlis sonuclar cikiyor diye yapmiyoruz genelde dedi.tabi ki dr un bir bildigi vardir ama bunu da bir düsün bence.bir de pekmezi de bir sor istersen.yani bizdeki gibi cocuga bu ayda faydali olur mu bilemedim. Hadi verdin diyelim ama bence su da vermen gerekir diye düsünüyorum.vakit kaybetmeden sor istersen.

Canim bi pışpışşşş falan desen ise yaramaz mi acaba. Bizimki de bazen uyaniyor şşş seslerini cikararak uzerini örtmeye devam ediyorum.uyanmamis gibi.görmezlikten geliyorum yani.eger gercekten uykusu varsa tekrar daliyor.

Ek gidaya gecisiyle demir alisi ayni zamana denk geldi. O nedenle ek gidadan mi yoksa demirden mi bilmiyorum ama kabizlik oldu. Kakasi da katilasti ve renk degistirdi.
Bence her ikisininde etkisi var canim. Demir ilaci almaya baslayinca kakanin rengi siyahlasirmis hatta Koyuuu bir renk alir. Sertlesmeside kesinlikle ek gidadan. Bizdede ne zaman 1 ogun mama vermeye basladjk kakasi inanilmaz koyulasti ve cok zor ikina ikina yapiyor kakasini. 3 gune kadar kakayi yapmamasi normal. 3ten sonra bana haber verin demisti doktor. Hatta ona gore 10 gune kadar normalmis yani cocugun icinde patlayana kadar :))

Kızlar,uyku konusu bizde cok degisken.milupa gece çayı aldım(şekersiz).kendim ictim,bi tatlı kaşıgı da oglana verdi.gece sadece bi kere uyandı şok! Çayla ilgisi var mı bilemedim ama devam etcem.
Tabi uykumu aldım mı yine hayırbusefer ben kalkıp cocugu kontrol ettim iyi mi diye.bi de emzirmeyince tek memem sızlıyo,o da uykumu bòldü
Bi dip not daha;sızlayan memede süt var eminim ama pompayla sagayım dedim 20ml anca geldi.makineyle ölçmemeliymişiz gercekten sütümüzü,kanıt degil

Ben veriyorum canım su. Havalar sıcak ver demişti bize o zaman başladım şimdi zaten ek gıdalara geçtik süt alımı azaldığı için vermek gerekiyo
Ne kadar veriyosn canım peki günde doktor o kadar şey saydı su demedi bebekler için olan sulardan mı alıyorsun hani düşük mineralli olması gerekiyormuş ya suyun galiba
Sağol canım biran önce gitmelisin ailede bi kişi hsta oldumu tamam benimde boğazım acımaya başladım iki gündür hastanede takıla takıla olacağı oldu banada sıra babasında bklm inşallah olmazda bizden geçecek onada

Canım kan tahlilini kanında mikrop enfeksiyon varmı diye yaptılar bşy çıkmayınca anemi dedi doktor pekmezi öyle çok vermiyorm şekersiz zaten kaşığın ucuyla içine de kan damlasını damlatıyorum yoksa asla içmez vermicektim damla aslında ama akdeniz anemisi fln deyince bi korktum değerler o kdr düşük değil ama ne bilim suyu bi kaç kez denedim vermeyi ama nasıl vericem onu bilmiyorum ne kadar vermem gerekir 30 cc mi kaynamış sumu olmalı yoksa bebekler için özel sular satılıyor pınarın vardı sanırım onlardan mı almalıyım kafam çok karışık napcamı şaşırmış durumdayım valla

Canım bazen işe yarıyor, tam uyanmamış olursa geri dalabiliyor.ama bazende emzirdikten sonra gözlerini bile açmadan ağlıyo niye memeden ayırdın diye, o zaman ağlaya ağlaya uyumasına kıyamıyorum işte. Bide ağlarken uykusu açılacak diye de korkuyorum. 2 gecedir yanıma almadan atlattık bakalım geceleri. Yanıma yatmasında ben uyanmaya razıyım kaç kere olursa

İmdaat diye bağırasım var. Gece 10 kere uyandı abartısız 10. Kiminde meme kiminde pışpış kiminde gazı çıkardı uyudu kiminde döndürdüm yüZ üstü öyle uyudu. Beni salak etti ama.
Niye bu kadar sık kalkıyor hala gazı mı var diye düşünüyorum az öncede ağlayarak uyandı memeye aldım gazı çıkardı geri uyudu. Allahım ne gazmış bu yaaaa saçımı başımı yolasım geliyor

Valla hamile kalanlara çok şaşırıyorum. Memeden nasıl kesiyorsunuz nasıl duruyor o çocuklar, ben memenin olmadığını düşünemiyorum.
Emerken memeyi bıraktırmakta vicdan azabı çektirirdi bana. Hiiiiççç bize göre değil şuan kardeş işi :)

Aynı cins olunca memeden tiksinmezmiş farklı cins olunca süt acırmış annem söyledi belki cinsiyet tayininde faydası olur.

Can'ım memeden keserken tabiki vicdanım sızladı ama şöyle bir durum oldu bizde benim sütüm çok azalmıştı zaten mamaya geçmiştik oda memeden kendisi uzaklaşmaya başladı sadece uyuyacağı Zaman aradı ondada biberon geldi imdadımıza o yüzden çok zor olmadı direk kesilse çok zor olurdu ikimiz içinde

Ayni biz cnm inan ayni seyleri yasiyormusuz.Dun gece inat ettim almadim ama canimada okudu sipacim(
Yanimizda yatmaya bir alistilarmi yandik demektir aslaaaa uyumazlar baska biryerde.Ayni oda normalde ayni yatak olmaz.

P
bence granit al cnm
Karaca silver stone kullaniyorum memnunum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…