2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Kızlar naber ya;
bizim oğlan döndü yeni doğana kaç saatte bir uyanıyor sayamıyorum artık. Az önce hipp in yulaflı unlu mamasını aldım. onu vericem bu akşam umarım etkisi olur. Leyla gibi iş yerine geliyorum.
Deneyen var mı bu mamayı?
Canım bizim oğlanlar aynı yaaa, bizimkini yatırıyorum 1, 5 saat uyursa iyiyim. Bu aralar yatıruyurum 10 dk sonra ağlayarak uyanıyor. İlk dişi çıktı belki ikincisi de çıkıcak onun sıkıntısı olabilir.
Ama çok yoruyor bizimki de uykusuzluk çok zor

Bizimki hasta olur gibi oldu ses mes oldu borozan gibi ıhlamurla sık emzirmeyle şimdi geçiriyoruz sanki. aynı şekilde gece de 6 kere kalkıyor. sabah işe geliyorum sersem sersem. bugün hipp in yulaflı mamasını aldım gece ondan vericem. doktor geceleri verebilirsin demişti.
Büyüdüler ya yetmiyor mu süt diye düşünmeye başladım 2 memeyide veremiyorum çünkü sabah birinin dolu olması lazım sağıp bırakıyorum. tek meme de yetmez diyenler oldu denicem bakalım
Yok yahu yatarken mama veriyorum tabi uyumak icin hemen ardından meme.tıkabasa doyunca bile aynı. Süt olayı artık bebegin ihtiyacı kadar olurmuş memede canım. Ek gıda daha demedi de muhallebiyi hemen ilk ay baslattı mı? Alıstıra alıstıra mı vercen bikac gece? Az kaldı bizim de

Canım bizim oğlanlar aynı yaaa, bizimkini yatırıyorum 1, 5 saat uyursa iyiyim. Bu aralar yatıruyurum 10 dk sonra ağlayarak uyanıyor. İlk dişi çıktı belki ikincisi de çıkıcak onun sıkıntısı olabilir.
Ama çok yoruyor bizimki de uykusuzluk çok zor
Bize toplu bi uyku semineri lazım.kalabalıgız indirim yaparlar mı :)

Bence baslama.cunku 1yasından sonra doktorların önerisi zaten gece beslenmesini kesmek.simdiden duzene girdiyse sakın bozma derim.gece emzirmemekten dolayı kilo alımı yavaslamıyo,doktorun sana baslatmıstı di mi ek gıda? 6.aya artık az kilo alcaklarki normal bence ay özendim ya gece canıma okuyo benimki buara
Evet canım gece uyanmıyor emmek için başlamadık henüz sdece azar azar tattırıyorm bazı şeylerden o kdr doyurucu vermiyorum bana da normal geliyor kilosu ztn doktor oyle dedi diye hiç takmadım bile gece emzirmemekten olablr die düşünmüştüm gunduzde çok hareketli

Tostikdana Tostikdana
Sen çok evhamlı birisin. Seni yargılamıyor yada yadırgamıyorum yanlış anlama ama etrafımdaki evhamlı insanlar çevresindeki insanlarında üzerine fazla düşüyor.
Eşini daha öncede söyledin seni üzdüğünü kırdığını öyle bir insanın neden desteğine ihtiyacım var diye üzerine gidiyorsun. Hem boşanıcam 1 yaşında diyorsun ozaman herşeyi sen tek başına idare ediceksin. Ya sağlam dur asla ama asla eşine yardımına ihtiyacım var sinyalini verme yada adamla dikleşip o bana vurdu bende vurdum ona gibi laçka işlere girme.. Ben eşin olsam senin bu tavırlarınla boşanıcam felan demelerini hiç sallamazdım açıkca söyliyim.
Şunu diyebilirsin baba desteğine çok ihtiyacım oluyor tükeniyorum diye sonuna kadarda haklısın ama eşinin silkelenmesi için senin kararlı ve dik bir duruş sergilemen şart.
Umarım kırılmadın bana en kısa zamanda evinde huzura mutluluğa kavuşursun inşallah
beni asıl üzen o bu degil bana ne olursa olsun nasıl vurabildiği önümde diz çöküp aglayan adam kendisini sevdimi bile bile destege ihtacımın oldugunu bile bile nasıl bunu yaptıgı karşısında 1 gün olsun boşanıcam demedim dememde zaten ama böyle yürümüyor bende dengesizleştim hep o ve ailesi anlamıyor bizde bir aileyiz artıkk para pul istemiyorum ya az bişey destek oda manevi olarak

Bizim kulak iltihabı teşhisi kondu ilk bir hafta dikkat et dedi doktor ilaç vermedi ama geçmedi , ağrıdan ağlama kriziyle gittik doktora 1 hafta sonra,
2 tane burun spreyi var,
ben sürekli kullanıyorum artık burnu açık tutmak için ...
10 gün agumentin kullandık 13. gün sonunda gittik kurumuştu iltihap,
Antibiyotik bitip kuruyuncada yine kulak tutuyorlar, panik olmuştuk geçmedimi diye ama kuruyan iltihap kaşıntı yapıyormuş bir süre..,
Geçiyor ama sabırlı ve dikkatli olmak gerekiyor , çok araştırdık beslenirken kafa yukarda detayı ve burun açıklığı çok önemli,,,
KBB ye götürmedim, çocuk doktorumuz çok dikkatli ve bilgili sağolsun, kbb de çok canını acıtırlar dedi...
Tekrar çok geçmiş olsun...

sağol detaylı bilgiler için kuzum. artık ben de mama yedirirken özellikle dikkat edicem. hep düz yatırıyordum. burun da serum fizyolojik devam

Slm kizlar nasilsiniz bebisler iyilesmislerdir insallah.
Bizim kucuk sipa dun gece sapitti resmen odada ikimiz yatiyoruz daha dogrusu yatmiyoru:KK43:(.Saat basi emmek istiyor emmedigi zamanlardada besigimi salla istiyor bugun yuzum gozum sis uykusuzluktan resmen:KK43:(

Anneler bizde 5. Ay kontrolünden geldik şimdi herşeyi iyi çok şükür buyu 70 cm kilosu 8730 gr 43 cm baş çevresi demir takviyesine 6 ayında ferromixin başlayacağız 500 gr almış bu ay doktor az buldu ek gıdaya yavaştan başla artk dedi sizce az mı 500 gr gece emmesi azaldığı için mi acaba az kilo aldı sabahlarıda çok hareketli ztn yine de azar azar başlarız ek gıdalara
-ilk önce günlük sütlerden yoğurt mayalayıp yarım çay bardağı ver dedi Bi sıkıntısı olursa ağrı fln bırak onu dedi çok değil mi yarım çay bardağı
- sebze çorbası yap ver dedi (patates havuç kabak)
Meyveleri cam rendede rendeleyip azar azar ver (elma,armut,muz,şeftali,erik,)
-portakal ve mandalina asitli olduğundan ileriki aylarda verirsin şmdi rahatsız edebilir dedi.
Bu ek gıda işi beni bi strese soktu anneler 6 ayda da sabah kahvaltısı ve muhallebilere geçecekmişiz tarif verecekmiş. Zorlanırmıyım bilmiyorum farklı tatlara açık bi oğlan bizim ki ama alerji testi yap 3 gun fln demedi yapsam mı acaba bide çorbasına salça ve tuz baharat koymuyoruz değil mi???
Canım ben ek gıdaya başlayalı 15gün oldu artık kilo alımı bayağa düşmüştü. Alerji için 3gün kuralını tavsiye ederim çünkü bizimkine şeftali verince yüzünde döküntüler başladı 2akşamı. Salça ve tuz kesinlikle yok canm.kemik suyu kullanabilirsin dedi bana ama yağsız bi kemik sec

Bizim kucuk sipa dun gece sapitti resmen odada ikimiz yatiyoruz daha dogrusu yatmiyoru:KK43:(.Saat basi emmek istiyor emmedigi zamanlardada besigimi salla istiyor bugun yuzum gozum sis uykusuzluktan resmen:KK43:(
Bizimki 3gecedir böyle ne yapacağımı şaşırdım valla Annemlerdeyiz istanbula geldik 1hafta oldu ilk akşamlar yapmadı böyle ama şimdi noluyo anlamadım uyumak istemiyo gülüyo bide kandırıyo beni gece oturup oyun oynuyoruz uyutmaya yeltenince basıyo çığlığı

Bizimde 5.ayımız bitti bugün ee dolasıyla kontroldeydik. Şehir dışındayız o yüzden başka doktora gittik ama çok tatlıydı ve güzel ilgilendi. Kilomuz 7500 boyumuz 68cm. Ek gıdaya devam ediyoruz artık muhallebiye başlayabilirsin dedi hipp in yulaflısını aldım burda yazılanlardan aklımda kalmış birazdan denicez inşallah severek yer. Yoğurda ve beyaz peynire bayılıyo sebze corbasını pek sevmiyo ama yiyo Corbasına ve muhallebisine bir çay kaşığı zeytinyağı koy dedi kabızlığımız var çünkü. Kan ilacınada başla dedi Siz hangisini kullanıyosunuz?

Ya aynı odada yatmak daha kötu.bazen sabah 6da uyanınca alıyorum yanıma.uzanarak emzirmeye calısıyorum.keyifte olan o,kokumu aldıkca emiyo dedigin gibi

bende rapor alamadığımdan ve artık öznur simay baya baya beni tanıdığından ayrışmak zor olmasın diye başladım..
neticede 2 yıl çalışmıycak olsam tamam ama illaki başlayacağım 6 ayı 7 ekimde doluyor bende başladım..
ek gıdaya yoğurt mayaladım, sebze ve meyve püresi pıtırlı alıştırdım 1 kaşıkla başladım..
evet mümkün mertebe süt sağıp poşetle buzluğa attım..
ama öööylee poşetler dolusu değil
evet sabah 9 da evden çıkıyorum, öğlen 12,30 gibi sağıyorum poşete koyup iş yerinde buzdolabına koyuyorum akşam giderken alıyorum ööyle işte..
Teşekkür ederim. Ben de yakında başlayacağım tahminen 6.5 aylik olacak. Fazladan sut yok ama bir deneyelim bakalım çıkarsa saklarım
Is yerinde dolap sadece kantinde var bakalım nasıl olacak

Çok teşekkür ederim cevabın için çok sağol gerçektende çok agliyo :KK43:

Hayırlı olsun
Biz 4 aylık yaptırdık , senin bebiş hareketli şimdi Bardak koy Canım, 8 saate bir pansuman yapmıştım ben, ama bardak önemli bir detay, 1 haftada geçti, dikişlerin tamamen düşmesi vs 15 gün , ama 1 haftada normale dönüyor, tam haftasında banyo yaptırdım, ılık suya oturttum bol bol ...

Cümleten gwçmiş olsun valla acele acele yazıyorum öksürük şurubu kullanmayın diyor kadir tugcu oku canım bi istersen ona göre kullan biz hiç bir ilaç almıyoruz şu an kendisi atacak ve c vitamini alıyor zaten multi vitaminde ama içim dayanmıyor gözlerinden süzülen yaşlara Allah ın gücüne gitmesin kendimi çok bitkin hissediyorum büyük konuşmim rabbim bana kızımk bagıslasın yeterrr Allah daha büyük derdi olanlara yardım etsin sabahtan beri ota boka ağlıyorum

PROSPAN kullandık biz nezleyken, gözler akıyordu boğazıda kötüydü bslgamdan kusuyordu çocuk, PROSPAN tamamen bitkisel bir şurup çok rahatlatıyor , eziyet etmeyin bebişlere bu şurubu rahatlıkla verebilirsiniz

Hayirli geceler...
Yogun bir gunude bitirdim sukur.
1 ayda 2 kez gunun vardi yordu beni yigitle zor oldu gun telasesini atlatmam.

Hasta kuzulara bizde eklendik.Yagiz okulun 2.haftasi hasta oldu saolsun.Tenefuste deli gibi kosturuyormus sirti terli tabi oturuyormu birde camin dibinde hasta olmamak elde degil:KK43:(
Yigite bulasmasa bari derken oda hapsurmaya basladi hadi hayirlisi:KK43:(
Havalar sogudu artik gece 6 7 kez uyaniyor her seferinde meme istiyor eeee gir cik sicak yataga sonuc hasta tabi:KK43:(

Ben çaya misafir alamıyorum tek çocukla sen maşallah gün yapmışsın :)
7&24 çalışır hale geldim iştem ve rüzgardan misafire vakit kalmıyor ne yazıkki

X